[ Neven Blazic @ 12.07.2009. 10:33 ] @
Pozdrav,
Moje pitanje glasi:

imam npr. zakupljenu masinu negde u americi na kojoj se trenutno nalazi 20+ sajtova, uglavnom treba sad sve te sajtove da prebacim na neki drugi server, zanima me jel ja moram da saljem zahteve kod firmi gde sam registrovao te sajtove da preusmere te adrese sajtova na tu novu masinu ili postoji nacin da ja to preusmerim.


Unapred hvala

poz
[ view @ 12.07.2009. 18:27 ] @
Jel imas pristup domenima da im menjas name servere?
[ Neven Blazic @ 12.07.2009. 18:40 ] @
Nov sam u ovoj oblasti tj bacen sam u vatru da se borim sa tim :) , reci mi ako imam pristup domenima da im menjam name servere gde se to radi jel mozda (cpanel), a ako nemam kakva je uopste procedura za dobijanje tog pristupa za menjanje name servera?


pozz
[ view @ 12.07.2009. 19:02 ] @
kao prvo ako zelis sve to da prebacis na drugi server prvo prebaci sve podatke sa servera ali nemoj jos brisati sa starog servera do se proces osvezavanja dns ne zavrsi!

Name serveri domena se ne menjaju u cpanelu.

ukucaj naziv domena u neki whios npr domaintools . com pa vidi kod koga su domeni registrovani.adrese name servera menjas u korisnickom nalogu kod domen registra ako nemas pristup tom nalogu onda posalji zahtev tom sto ti je registrovao domene da ti promeni name servere za sve domene.a na novom serveru moras da vidis koji su ip adrese tvojih novih NS i nalogu glavnog domena kod domen registra moras da napravis adresu name servera koji ce se redirektovati na te ip adrese novih name servera.
1.prebaci sve podatke na novi server
2.kreiraj ili vidi sa tim sto ti registruje domene da napravi host summery adresu npr ns1.mojglavnidomen.com i ns2.mojglavnidomen.com koje ce se redirektovati na nove ip adrese name servera
3.kada sve to zavrsis tek onda izmeni NS na svim domenima ali nemoj brisati sa starog servera dok ne budes siguran da se sve osvezilo i da sve lepo radi kako treba
[ Neven Blazic @ 12.07.2009. 19:27 ] @
Hvala na korisnim informacijama, to je nesto sto je potvrdilo neke od mojih razmisljanja, neko imam jos jedno kratko pitanje, svim tim sajtovima sto se nalaze na tom "starom" serveru napravljene su email adrese za njihove potrebe tipa [email protected] sad me zanima kad to sve odradim prebacim sajtove i preusmerim sve na taj novi server jel te email adrese ostaju ili se gube, aj jos to mi napisi i necu te vise smarati :)


pozdrav
[ view @ 12.07.2009. 20:33 ] @
Pa naravno,pod uslovom da sve lepo prebacis.Imas vise nacina prebacivanja...pogledaj u cpanel/backups imas full backup i imas izdeljeno samo baza ili mailovi ili home directory...mozes i uz pomoc cpmove fajlova ili preko ssh.uglavnom ako prebacis sve u kompletu onda ce ti sve ostati kao sto je i bilo.ako na starom i novom serveru imas cpanel onda ne bi trebalo da imas problema.pitaj slobodno sta treba ima ovde i mnogo iskusijih od mene nego mrzi ih da dele svoja iskustva :-)