[ darence @ 12.07.2009. 13:11 ] @
Pozdrav

Vec duze vreme koristim ovaj sajt, ali se uvek ponavlja isti problem. Recimo, registrujem se (sa LIB-om koji sam dobio i sifrom korisnika) i pregledam sta me zanima. Posle par dana ja vise ne mogu da se ulogujem sa tim username-om i pass-om , nego moram opet da se registrujem, ali sada sa novim podacima jer je prethodni usern. vec u upotrebi... i tako vec bezbroj puta. Vise ne znam koja korisnicka imena i lozinke da smisljam. Cak sam i belezio koje sam user-e i pass-e koristio, i oni naravno rade kad se odjavim-prijavim, ali posle par dana nema sanse ! Kao da mi neko stalno menja lozinku, a pri tome mi sistem ne kaze sta konkretno ne valja prilikom login-a, nego mi samo kaze da su podaci neispravni... i tako se opet registrujem, i opet malo radi pa nece...
Pisao sam mailove Telekomu, ali nikada nisam dobio odgovor.

Da li se ovo desava jos nekome, i sta da radim ?
[ rdragan79 @ 12.07.2009. 13:32 ] @
Takodje sam i ja imao isti problem 2 username-a, i morao sam ponovo da se registrujem.

Poslao sam im e-mail naravno nisu se jos udostojili da odgovore (primer: da zeznuli smo bazu ili bilo sta drugo)

[ darence @ 12.07.2009. 16:40 ] @
stvarno im je tehn. podrska ocajna, bar po meni. Razmisljao sam da predjem kod njih na ADSL ali jednostavno ne smem.... Da ne govorim o operateru koji "ce se uskoro javiti" i nema ga, nema, nema....
[ rdragan79 @ 23.07.2009. 17:07 ] @
Posto sam im pisao e-mailom pre neki dan sam dobio odgovor:

Poštovani,

obaveštavamo Vas da je za neometan pristup servisu Moj račun neophodno da promenite username i password, s obzirom da zbog trenutnih radova na sistemu postojeći username i password nisu validni.

Shodno navedenom potrebno je da na našem sajtu na adresi: https://www.telekom.nadlanu.com/mojracun/ kliknete ne opciju Aktiviranje servisa, potom u polje predviđeno za to unesete šifru korisnika sa Vašeg računa za telekomunikacione usluge (broj do kose crte), LIB, kao i novo jedinstveno korisničko ime i lozinku o izboru (bez interpukcijskih znakova, koristite isključivo slova i/ili brojke, pri čemu lozinka mora sadržati minimum osam karaktera, nakon čega pristupate aplikaciji.

Izvinjavamo se zbog nenamerno izazvanih neprijatnosti i ostajemo Vam na raspolaganju i ubuduće.

S poštovanjem, Telekom Srbija a.d.

www.telekom.rs
[ darence @ 23.07.2009. 21:44 ] @
ja sam im pisao, ali nikada nisam dobio odgovor :(

Hvala ti
[ darence @ 02.08.2009. 18:15 ] @
evo opet istog problema.... moram opet da smisljam username
[ Matarese @ 04.08.2009. 08:41 ] @
>
Inace nemam potrebu za "Moj r@cun" aplikacijom ali me je problem
zainteresovao da ga testiram. Otvorio sam pre dve nedelje nalog i jos radi.
Da li si siguran da ti u keshu ne ostaje pwd pa ti neko ko seda za tvoj
racunar iz zezanja ne menja sifru? :)
[ rdragan79 @ 04.08.2009. 10:12 ] @
Kod mene samo ja sedam za komp. A i dobio sam mail koji sam ovde copy&paste gde lepo kažu

s obzirom da zbog trenutnih radova na sistemu postojeći username i password nisu validni.

Tako da problem kešu ili menjaje passworda je teško moguće.
[ darence @ 04.08.2009. 14:10 ] @
kod mene isto samo ja sedim za kompjuterom. Osim toga, ne postoji opcija "zapamti me" kod logovanja, a i LIB znam samo ja. Tako da kucno hakerisanje otpada. Evo poslednji put mi je nalog radio 15-ak dana, i sad oko prvog sam hteo da pogledam racun ali nije htelo pa sam opet registrovao
[ calexx @ 04.08.2009. 16:28 ] @
Probao sam i ja malopre i sve lepo radi. Koristim ga od kada se pojavio mada retko proveravam pošto su računi obično onoliki koliko i očekujem.