[ tchm @ 13.07.2009. 12:02 ] @
Zdravo narode...imam jedan problem. Dobio sam telefon Nokia 7500, ali problem je u tome sto kada ga ukljucim pojavljuje se "Zastitna sifra" (na srpskom) i trazi da se ukuca sifra. Ja ne znam tu sifru. Telefon sam dobio od drugara koji je nedavno dao klincu pa je on napravio ovu glupost. E sad dobio sam telefon i pokusao sam da uklonim zastitnu sifru na neki nacin.
Inace nasao sam da se radi o nekom sigurnosnom sistemu na telefonu u slucaju kradja.....a u ovom slucaju zaboravljena sifra. Nasao sam na netu da postoje dva nacina i to:

Prvi nacin je da se koristi program koji se zove "Nemesis Service Suite(NSS)" koji se isto koristi za debrendiranje mobilnih telefona sa simbian operativnim sistemima.......vec sam debrendirao svoj telefon Nokia N80 pomocu ovog programa i stvarno odlicno radi.
Nasao sam na netu da preko ovog programa moze da se ocita "eprom" telefona i onda se taj sacuvan "file" otvori u "notepad" i u 308 redu se nalazi zastita sifra.
Gledao sam komentare ljudi koji su ovo pokusali i to stvarno radi uspesno.
Medjutim nije mi jasna jedna stvar. Ja kad povezem Nokiu 7500 sa racunarom putem USB-a, TELEFON AUTOMATSKI IZBACUJE DA JE ZAKLJUCAN I TRAZI ZASTITNU SIFRU i ne moze da uspostavi komunikaciju sa racunarom.... Znaci trazi da se otkljuca telefon da bi uspostavio komunikaciju.
A postoji i drugi nacin ali to je isto mogucnost preko ovog programa NSS ali ne mogu nista da uradim dok ne resim ovaj problem sa komunikacijom.

Da li imate neko resenje za mene??

[Ovu poruku je menjao tchm dana 15.07.2009. u 12:35 GMT+1]