[ banjo88e @ 13.07.2009. 14:21 ] @
Ili neki drugi social networking.
[ Tyler Durden @ 13.07.2009. 15:09 ] @
PHP/MySQL i HTML/CSS. Naravno, na nekom osnovnom nivou. I naravno, to moze i sa nekim drugim jezicima da se postigne.
[ Milos911 @ 13.07.2009. 15:39 ] @
wtf? http://www.elitesecurity.org/t369722-0#2331775
Nisam koristio doticni sajt ali vidim da je popularan. Za izradu jednog atraktivnog, posecenog sajta treba znati php(oop), mysql, css, html, js, ajax, raspodelu resursa(ne moze jedan server sve da opsluzi) i jos gomilu stvari...
[ banjo88e @ 13.07.2009. 16:41 ] @
Ako moze admin da obrise istu temu(greska),gore navedenu.
I jos nesto,gde ima kupiti knjige tipa php,mysql,html...znam za kombib,ali ja zivim u R.Srpskoj,tako da mi je njihov predstavnik u cini mi se Cacku trazio za dve knjige 70e,a na kombib kostaju 3x manje,plus postarina.
Da malo proucim,pa kod nekog na kurs 1 na 1 posto imam loseg iskustva sa kursevima tipa learning.
[ Milos911 @ 13.07.2009. 17:17 ] @
Ja sam php/mysql poceo da ucim na tizag.com. Imaju dobre tutorijale. Inace da li si ti u pitanju mislio kako napraviti od pocetka ili kako iskoristiti vec gotovu skriptu?
[ banjo88e @ 13.07.2009. 19:15 ] @
Pa mislio sam da bude jedinstven,to znaci da ne kopiram nekog.
Koliko vremena treba da bi se "nosilo sa ovim jezicima",u to vrijeme ubrajam rad sa nekim 1 na 1,ko je tatamata u tim oblastima?Dreamweaver i Photoshop poznajem solidno,pa tako da nisam s neba pao u web dizajn.
[ Milos911 @ 13.07.2009. 19:40 ] @
Vremena? Ja sam poceo da ucim php/mysql pre par meseci, jos nisam stigao do oop, ali mislim da mi odlicno ide jer sam dosta naucio za relativno kratko vreme. Procenjujem da ce mi za solidno znanje trebati neka skola posle vise i jos par godina :D
Do sada sam zakljucio da je dreamweaver gubljenje vremena(bar meni jeste) sto se tice php-a. Koristim notepad++, tutorijale i sve ide kao podmazano :).
Inace ako sam razumeo ti bi odmah poceo da pravis to :) Ili sa malo predznanja? Bolje nauci malo php, uzmi gotovu skriptu pa je izmeni... Mada ce ti i za ovo trebati dosta vremena :)
[ banjo88e @ 13.07.2009. 19:59 ] @
Ne mislim odmah,bar ne u ovoj godini.
Odakle da pocnem,dali prvo html,css,pa onda php,...?
Imam neku ideju za sajt,(SOCNET)nije tipa kucaj,gledaj,dodaj prijatelja...malo bi bio posvecen jednoj oblasti,a sto se tice sirokih masa...:)
Misljena sam da ima dosta ideja koje se ne ostvare radi nedostatka sredstava za publikovanje istih,u startu treba kapital,kojeg vecina nema.Ja se bavim drugom oblasti,te se nadam da bi za pola il god.imao budzet za neki marketing.
Mogao bi da platim nekog programera da mi to odradi,ali zelim da sam odradim.Ipak pohvaliti se da si nesto stvorio sam
moze mnogo da zadovolji sujetu:).
Pozdrav!
[ Milos911 @ 13.07.2009. 21:17 ] @
Savet odakle da pocnes ti mora dati neko mnooogo iskusniji od mene :) Ja sam do sada koristio wml+php+mysql(sto je bila greska jer je wml mrtav jezik), sad ucim html ali samo ono sto mi treba naucim... Po mom misljenju najbolje ti je da prvo odradis tutorijal sa tizaga. Posle sebi zacrtas cilj. Ja sam na pocetku pravio guestbook. Prvo bez pa sa registracijom... O izgledu skripti(css+html) se ne brinem mnogo jer mislim da je veoma tesko uciti sve uporedo + nemam smisla za dizajn(tj talenta)+jednog dana cu imati poslovnog partnera koji ce raditi taj deo posla :)