[ slavko music @ 14.07.2009. 10:25 ] @
mislim da Aca ima ovaj pream ako se ne lazem hocu da pitam dali kad ga uklucis DBX 286 A ima malo brumenje posto ne pamtim dali kad sam ga kupio imao tako nesto mislim dali je to normalno
[ acaradio @ 14.07.2009. 13:50 ] @
Ne sme da se pojavljuje nikakvo brujanje.
I ne treba da znaci da to dolazi iz preampa.
Za pocetak treba da proveris da li mozda postoji neki problem sa faznom razlikom ili uzemljenjem u tvom audio sistemu.

1. Uvek je bitno da ceo audio sistem bude povezan na jednu fazu kucne instalacije, jer u suprotnom dolazi do problema sa faznim razlikama koje se manifestuju kao brujanje. Za svaki slucaj dovedi struju za ceo svoj audio lanac iz jedne uticnice preko palete sa vise uticnica (razvodni kabl)...i nemoj da prikljucujes nikakve uredjaje sa strane (televizor, DVD uredjaj...).

2. Postoji sansa da se pojavi brujanje ako ti je u audio lancu negde povezan prikljucak kablovske televizije (npr. na tv karti, na kablovskom modemu, ako je neki uredjaj iz video lanca povezan na studijsku opremu), a nije odvojen tzv. galvanskim spliterom. Ako postoji bilo koja veza izmedju prikljucka kablovske tv i audio lanca, privremeno iskljuci tu vezu i proveri da li je brujanje nestalo.

Ako ne mozes to sam da resis, treba da pozoves nekog dobrog audio elektronicara da bi proverio da li se pojavljuje neka fazna petlja.

To su neke ideje za pocetak.
Ako se ipak ispostavi da brujanje dolazi iz samog preampa, onda je moguce da je neispravan neki od elekrtolitskih kondenzatora koji filtriraju napon, a to je vec posao za majstora.
[ slavko music @ 14.07.2009. 19:45 ] @
jas sam probao i sam bez ikakvih sprava samo preamp i opet cuje se ali ovo je jos pod garancijom a inace brumenje dolazi bas od strana gde je ulaz za struju znaci desne strane a inace radi isto ko i pre nema nikakve smetnje oko zvuka posto svih instrumnenata su povezane sa intex UPS isto kako sto kazes jedan od drugi prodolznih uredzaja probacu jos neku varijantu da vidim sta je ali je sumnjivo mislim da nije radilo tako kad sam ga uzeo jebiga nema ni dva mjeseca a sam zabelezio jos ovo da kazem kad ga stegnes malo isto od desne strane odozgo brum prestaje kad ga pustis onda i dalje nije neki glasni zvuk ali na tisina se cuje ali sve mislim kad si blize posto ja sam zabelezio kad sam uklucio neke sprave i onda sam sam se priblizio i cuo to sve da malo brumi inace da nisam blize do njega se ne cue bas da ne moze da se ignorise moze da se kaze da tako se ne primecuje

[Ovu poruku je menjao slavko music dana 14.07.2009. u 21:03 GMT+1]
[ acaradio @ 14.07.2009. 22:52 ] @
Ako sam dobro razumeo, tebi se ustvari cuje neka vibracija iz samog preampa, neki "mehanicki" brum, koji ne utice na zvuk. Ako je tako, to moze da bude od njegovog transformatora. Mozda nije dobro pricvrscen, a mozda je malo losije namotan pa se stvara vibracija koja se cuje kao zujanje/brujanje. Posto to nema nikakav uticaj na zvuk, nije nista strasno...ali ako je jos uvek pod garancijom, odnesi ga u servis.
[ slavko music @ 15.07.2009. 16:20 ] @
Da bas tako kao sto si reko ne smeta na zvuk a nije bolje da ga ne otvaraju kad radi kao sto treba posto mi treba a u servis je malo sporije duri da ga uzmem a moze da bide ova jos gore ili ne mora da znaci moze i tako da traje ja mislim da i ti imas DBX 286A -kod tebe nema nikakav brum bescujno je jel tako?mislim da nije bio tako kad sam ga uzeo a sada da stavim neka kniga recimo i ona prekida ja necu da ga otvoram sam a garncija mi je u drugi grad ali ako postaje pobucno odnehcu ga
[ acaradio @ 15.07.2009. 20:06 ] @
Onda, ako ti ne predstavlja problem, za sada ga nemoj nositi u servis.

Citat:
slavko music: i ti imas DBX 286A -kod tebe nema nikakav brum bescujno je jel tako?

Potpuno bescujno.