[ AnaIvanovicFan @ 14.07.2009. 17:43 ] @
Pitanje u vezi ovog sam postavio na Telenor forumu, ali naravno djuice (moderator pomenutog foruma), preti lockom i time bi da sakrije istinu u vezi ovog slucaja.
Dakle, evo tog mog teksta:
Citat:
Moja komsinica drzi jednu prodavnicu i do prekjuce je imala Telenor prepaid elektronsku dopunu. Juce sam otisao do nje da dopunim kredit, medjutim, saopstila mi je da je raskinula ugovor sa njima jer su navodno nekorektni. Takodje, u tom trenutku je u njenu prodavnicu usao Telenor predstavnik koji je u ruci drzao kesu punu Telenor telefona koji su namenjeni dopuni kredita, rekavsi da je 90% grada raskinulo ugovor i da je dosad bio u gradu da pokupi telefone. Ne znam zbog cega se ovo odjednom desilo? Sada u mom gradu kredit mogu da dopunim samo u "poznatijim" kioscima - npr. Stampa komerc, Dnevnik i vecim diskontima, koji nisu u mojoj blizini.


Inace, ovo sam napisao pre par dana, a sada je jos manje mesta za dopunu nego sto je bilo tog dana.
Ne bi bilo lose da i vi kazete da li se ovo desava i u vasem gradu.

[Ovu poruku je menjao AnaIvanovicFan dana 15.07.2009. u 20:07 GMT+1]
[ Bockyman @ 15.07.2009. 14:36 ] @
Kada sam pre mesec dana bio u Pirotu,hteo sam da dopunim dve kartice da mi ne bi istekle sa po 50din,jer sam već na njima imao kredit,i nigde nisam mogao da dopunim toliko već minimalno 100din. Kada sam otišao do predstavništva Telenora,tamo je minimum bio 200din,objasnili su mi da većina tih kioska kada dopuni kredit sa 50din taj novac ne uplaćuje Telenoru,već ga uzima za sebe (uopšte mi nije jasno da li je i kako je ovo moguće),pa su dakle ovi iz Telenora njima oduzeli pravo da vrše dopunu.... Ovo je sasvim suprotno od gore napisanog,ali se nešto događa,ali ne znam ko je tu u pravu,a ko je oštećen.... Uglavnom,ne dopunjujem često Telenor brojeve,a kada to činim u mom gradu,do sada nisam imao problema...
[ Slobodan Milivojevic @ 15.07.2009. 17:40 ] @
U Nisu ni na jednom od Miloscic kioska nije moguce dopuniti kredit. U Pirotu je malo problematicno, ali se nadje, pre par dana sam uplatio 50 dinara.

Nesto se desava, ali ne znam sta tacno.
[ AnaIvanovicFan @ 15.07.2009. 19:14 ] @
Inace, kao korisnik 069 prepaida sam naisao na mnoge komicne situacije prilikom pokusaja dopune kredita.

1.)Jul 2009. - Prodavacica Stampa komerca (eminentnog li kioska) mi je rekla da ne mogu kod njih da se dopune CRNOGORSKI brojevi...ja sam se tako ismejao da je to strasno. Nabedjivao sam se sa njom da je 069 i srpski, a ona ni da cuje xD

2.)April 2009. - Skoro ni na jednom mestu u mom gradu nisam bio u prilici da dopunim kredit elektronskom dopunom, jer su se prodavci "plasili" da ce da plate kaznu ako dopune 069 jer to nije zvanican kod...opet smejanje do bola

3.)Jun 2009. - U Futura plus kiosku su mi rekli da postoji mogucnost dopune samo 063 i 062 brojeva

Zbog cega ja kao korisnik moram da se nabedjujem sa neinformisanim radnicima u kioscima da je 069 Telenorov mrezni kod, da moze da se dopuni 069 prepaid broj bez straha da ce se nesto desiti, zbog cega moram svim prodavcima da objasnjavam da sam kupio u Vrscu broj..?!

I jos jedna stvar - uzmimo primer 066 prepaid numeracije. Zasto kada kazem prodavcu da hocu dopunu 066 broja on se ne cudi, nista ne zapitkuje, nema potrebe da mu dodatno objasnjavam, a 066 je isto novi mrezni kod, ali mt:s mreze.
[ m257 @ 15.07.2009. 23:00 ] @
Komično. :)) Jedino da odštampaš i da nosaš sa sobom Plan numeracije RATEL-a. :) Možda će ti tad poverovati.

http://www.ratel.rs/index.php?...amp;get_treerot=9&lang=srp
[ Pajica Ristic @ 16.07.2009. 19:22 ] @
bilo je i kod mene raznih slicnih dogadjaja pri pokusaju dopunjavanja telenorovih brojeva. koristim postpaid tako da prepaid ne dopunjavam cesto ali opet.. prava je zbrka bila kada su izasle internet dopune, u jednoj prodavnici je radnica koja radi u jednoj smeni znala da dopuni internet dopunu a druga nije, pa sam morao da gledam kada koja radi.. isto tako za dopune manje od 200 din, iako na prodajnom mestu pise "biraj iznos 50-5000din" nece uvek da dopune.. zbog tog cimanja sa dopunama sam i presao na postpaid..
[ owim @ 16.07.2009. 19:44 ] @
Ljudi, pređite na postpaid, em jeftinije, em nema zezanja sa dopunama
:-). Zadržite prepaid karicu za promocije i Bog da vas vidi!
[ Slobodan Milivojevic @ 16.07.2009. 20:18 ] @
I za povremeno koriscenje mobilnog interneta
[ AnaIvanovicFan @ 16.07.2009. 20:33 ] @
Ok, hvala na preporuci da predjem na postpaid ali mislim da treba da nastavimo diskusiju o prepaidu :)
Primetio sam da kad god pricamo o prepaidu neko se nadje da "preusmerava" prepaid korisnike na postpaid :)
[ gojnik @ 16.07.2009. 20:39 ] @
Zato što je to common sense. Primarni broj postpaid, a sekundarni broj prepaid da se iskoriste zanimljive promocije i povoljnosti.
[ owim @ 16.07.2009. 21:24 ] @
Ali -- želimo da pokažemo da poštujemo pripejd korisnike i one koji to
žele da ostanu no matter what! :)
[ AnaIvanovicFan @ 16.07.2009. 23:14 ] @
Da, ali ja ne znam sta bih trazio na postpaidu jer saljem iskljucivo SMS poruke, nikad, ali bas nikad ne pozivam. :)
[ owim @ 16.07.2009. 23:31 ] @
Ekscentričan si. :) Pa ipak, SMS ti je jeftiniji u postpejdu
(0,55din/SMS) kod MTS-a.