[ akibono @ 15.07.2009. 07:49 ] @
kako da povezem 2monitora na 1racunar za video montazu, naime zelim da na 1monitoru imam timeline a na drugom preview single view. da li mi je potreban spliter za vga ili mi je potreban ispravljac odnosno switch box sa nekoliko vga ulaza, ili su mi potrebna oba device-a, ne znam sta da trtazim i kako da setujem? inace na 2monitoru imam vga ulaz kao i 5 portova za cinceve, R G B H S, to je montazni monitor samo ne znam kako da ga povezem?
[ SASA M. @ 15.07.2009. 11:21 ] @
Vecina novijih karti ima izlaze za dva monitora. Mislim da je jednostavnije da promenis graficku ukoliko nema izlaz za dva monitira.
[ jaska23 @ 15.07.2009. 22:31 ] @
kuoi noviju grafičku
[ akibono @ 16.07.2009. 07:23 ] @
a jel moze neko od vas da mi objasni u cemu je razlika ako uzmem novu grafiku sa 2izlaza ili stavim ovaj spliter kao na slici, sta su prednosti a sta mane ovog splitera?
[ SASA M. @ 16.07.2009. 12:36 ] @
Sa ovim ces imati isti desktop na dva monitora(kao klon), uz manju degradaciju kvaliteta slike, sa kartom sa dva izlaza mozes imati dva "nezavisna" desktopa. Ovo je moguce i sa dve karte takodje. npr ako nabavis neku staru pci kartu, ili ako promenis plocu koja podrzava dve ili vise grafickih, takodje ima grafickih koje imaju vise od dva izlaza. Moja karta koja mi je trenutno u masini, ima izlaz za dva monitora, uz mogucnost da prikljucim treci preko hdtv, dok neke imaju hdmi kao treci.
[ sergey2009 @ 27.07.2009. 08:39 ] @
Puno leptopova podržava upravo to (moj stari Powerbook G4
izbacuje različitu sliku na S-Video, VGA ili DVI i na ugrađeni
TFT ekran).

Ako imaš običan PC, treba ti nova grafička kartica.
[ Cileinteractiv @ 27.07.2009. 23:26 ] @
Da bi sve bilo u full-u što se tiče preglednosti i kontrole izlaza najbolje rešenje je grafička karta koja ima 2 izlaza za PC monitore na primer 2 DVI ili VGA i još jedan treći video izlaz za TV, na koji bi se puštala slika izmontiranog materijala u toku samog rada, to bi trebao da bude S videi izlaz ili kompozitni.
[ sergey2009 @ 28.07.2009. 05:45 ] @
Još nešto mi je palo napamet... puno DV editing programa (Final Cut Pro je primer)
sa ispravnom opremom izbacuju "realtime" pregled preko DV-konektora,
a dobar DV rekorder pokazuje to isto sliku isto "realtime" (dakle dobar
DV rekoder "realtime" zna pretvoriti DV u analogni video signal i obrnuto,
ne samo kada se snima/učitava)

Tako bi imao PC monitor za montažu i jedan video monitor.
(ja koristim za tu svrhu AMIGA 1084 monitor, koji se kaže da ime dobar kvalitet ;))
[ Cileinteractiv @ 30.07.2009. 00:26 ] @
To je nešto drugo ako u sistemu postoji i DV Recorder pa se slika šalje digitalno Fire Wire-om do njega a on dalje analogno šalje na TV ili video monitor. Varijanta koju sam spomenuo u prethodnom postu preko S-video kabla ovde je deplasirana, ali treba imati DV recorder!
[ Fac Ut Vivas @ 03.08.2009. 00:21 ] @
Da li je moguće na večini grafičkih podesiti Premiere tako da imaš dva monitora na kojima npr. rasporediš alatke i timeline dok na TV-outu imaš preview?
Da li taj preview funkcioniše kao kod specijalnih kartica za montažu (DeckLink)?
[ Cileinteractiv @ 03.08.2009. 09:36 ] @
Naravno da može. Na DVI/VGA kačiš monitore a za video izlaz (TV out) koristiš DeckLink-ov izlaz.
[ Fac Ut Vivas @ 03.08.2009. 22:03 ] @
OK znam da može sa DeckLink-om. Nego da li može sa nekom "običnom" grafičkom, na primer neki ATI Radeon 2400 pro... Znači dva monitora na na ATI 2400 pro i na TV out još jedan kontrolni monitor i da to sve radi kao na DeckLinku?
Ja sam ovo pokušavao pre ali nisam imao mnogo uspeha...
[ Cileinteractiv @ 06.08.2009. 00:25 ] @
Ja ne znam za Ati, uvek radim sa Nvidia kartama ako nema video karte, a ako pak postoji video karta na mašini onda je svejedno koja je grafička.
Inače imam iskustvo da Nvidia ima mnogo veću fleksibilnost pri povezivanju više monitora.