[ R A V E N @ 15.07.2009. 21:29 ] @
1. Kada za neku datoteku izaberem View file info..., na panelu koji se pojavi ima dugme Auto-Tag.

E sad, koliko sam uspio razumjeti, ta komanda služi da se iz neke baze na Internetu skinu podaci i upišu u tagove. No međutim kada to kliknem skinu se neki potpuno drugačiji podaci koji nemaju veze sa tom pjesmom. Zašto je to tako?

I na koji način to radi u slučaju da su oba taga u datoteci prazna, odnosno kako on zaključi koje podatke da preuzme?
[ R A V E N @ 15.07.2009. 23:42 ] @
2. Da li ima neki način da se, dok neka datoteka "svira" u Winampu, zada komanda Winampu koja bi otvorila direktorij u kojem se ta datoteka nalazi?
[ draganmi @ 16.07.2009. 08:01 ] @
Citat:
R A V E N: 2. Da li ima neki način da se, dok neka datoteka "svira" u Winampu, zada komanda Winampu koja bi otvorila direktorij u kojem se ta datoteka nalazi?


Postoji plug-in Find File On Disk.
Nakon instalacije plug-ina, kada klikneš desnim dugmetom miša na plej listu izabereš iz kontekst menija opciju Find File On Disk i otvori ti se folder u Windows Exploreru, sa tim fajlom selektovanim.

http://nunzioweb.com/daz/ffod.html
[ R A V E N @ 09.09.2009. 13:19 ] @
Hvala.

3. Ovo pitanje nije samo vezano za Winamp. Svi znamo da pri uređivanju ID3 tagova dolazi predefinirana lista sa žanrovima muzike. Ova lista ne dolazi samo sa Winampom, nego i sa mnogim drugim playerima, uređivačima tagova, uređivačima multimedije, uopšte sa dobrim dijelom programa koji imaju bilo kakve veze sa .mp3-om.



Interesuje me odakle ova lista i ko je odgovoran za njeno uređivanje, jer mnogi žanrovi nisu ušli na nju (naravno da ne mogu svi)?
[ draganmi @ 10.09.2009. 15:10 ] @
Koliko mi je poznato, to je regulisano standardom IDv3 taga. Ali priznajem da se tim pitanjem nisam posebno bavio.
[ Catch 22 @ 10.09.2009. 22:31 ] @
^^ Mislim da ta "dropdown lista" nije ograničena samo na izbor predefinisanih stavki nego možeš i sam proizvoljno da dodaješ...

Evo upravo sam uspešno izmenio originalni opis žanra "Hard Bop" u "Very Hard Bop"






Važi za ID3v2 Tag
[ draganmi @ 11.09.2009. 08:17 ] @
Citat:
Catch 22: ^^ Mislim da ta "dropdown lista" nije ograničena samo na izbor predefinisanih stavki nego možeš i sam proizvoljno da dodaješ... Važi za ID3v2 Tag


Naravno, kod ID3v2 može da se upiše ručno bilo šta (ja često koristim kao genre odrednice "flamenco", "greek", "swing" itd. koji nisu na listi). Dropdown lista je samo ispomoć.
[ R A V E N @ 17.10.2009. 14:15 ] @
4. Koristim Winampov dodatak WinLyrics 2.47 za upisivanje teksta pjesme u datoteku i tu su ponuđena dva načina upisivanja: ID3v2 i Lyrics3.2. Koji je bolji i zašto?
[ R A V E N @ 17.10.2009. 20:22 ] @
Bolje da za svaku poruku otvaram zasebnu temu, a moderator neka obriše ovu i gornju poruku.