[ krca069 @ 16.07.2009. 09:59 ] @
Radi se o sledecem. Posle bavljenja sportom sam uzeo telefon u ruke da vidim propustene pozive. Kada sam video da ih imam pozvao sam broj i obavio razgovor. Zavrsio sam razgovor, ostavio telefon sa strane i od tada nista vise ne mogu da vidim na ekranu. Odnesem telefon u Comtrade, ovlasceni serviser, telefon kupljen u Telekomu. Posle 16 dana mi se jave i kazu da telefon ne podleze garanciji jer je bio u kontaktu sa vodom i predlazu zamenu ploce za cca 16000 din. Da li imate neki savet?
[ Aca83 @ 16.07.2009. 11:10 ] @
Ne možeš im ništa, jer su potpuno u pravu.

Verovatno je sigurnosna nalepnica unutar telefona pocrvenela, a to je neoboriv dokaz da je telefon kvašen.
Samim tim - gubiš pravo na garanciju.

To je tako i svuda u svetu - ne samo kod nas.


Na tebi je ili da platiš popravku, što ja nikada ne bih uradio (jer za te pare gotovo da možeš da kupiš drugi isti takav nov telefon) ili da telefon preuzmeš u stanju u kojem si im ga i odneo i odneseš ga ... neću reći gde, jer bi se to kosilo sa pravilnikom foruma.
[ miki069 @ 16.07.2009. 12:41 ] @
16 000 dinara je oko 173e. Za te pare može da kupi skoro 2 nova komada K770i.
Pa u Comtrade sa prenaduvanom cenom taj telefon košta 16 399 dinara.
Znači ekran, maska, tastatura, baterija, punjač i sve ostalo vredi samo 399 dinara. Pametni su u...
Inače ta nalepnica, ako je uopšte ima u telefonu - možda su je oni naknadno zalepili, će pocrveneti i na magli.
Nije ga potapao u vodu. Što nisu napisali da mora da ga koristi sa rukavicama.
To je Comtrade "legalni", "ovlašćeni" .... Nema tu ni G od garancije.
Inspekciju im dovedi pa ćeš možda da dobiješ drugi.
[ krca069 @ 16.07.2009. 16:22 ] @
To sam Miki i hteo da uradim. Otici cu da preuzmem telefon zajedno sa pismenom izjavom koju sam trazio da ne mogu da poprave telefon koji je pod garancijom i da garancija ne podrazumeva ako se korisnik bavi sportom i ne daj boze javi se na telefon. Jedino mi to preostaje.
[ miki069 @ 16.07.2009. 20:05 ] @
"Verovatno je sigurnosna nalepnica unutar telefona pocrvenela, a to je neoboriv dokaz da je telefon kvašen"

To je dokaz ravan nuli.

- Jesu otvarali telefon pred vlasnikom telefona? Nisu
- Otkud vlasnik telefona zna da ga oni u komtrejdu nisu namerno pokvasili jer ne znaju da ga poprave?
- Jesu snimali kamerom postupak otvaranja? Nisu - a i da jesu mogu snimak da okače na YuTube ili ti mačku o rep. Snimak može premontirati: pokažem njegov telefon a u sledećem kadru otvorim neki kvašeni. To nijedna inspekcija ne priznaje.

Ako ti ne zamene/poprava telefon navuci im sve inspekcije koje možeš.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 17.07.2009. u 01:21 GMT+1]
[ cybergsm @ 17.07.2009. 12:45 ] @
1. Leti telefon nikada, ali nikada ne treba drzati u dzepu od sorca ili pantalona (znoj zna za kratko vreme da napravi takve probleme da ne mozes verovati)
2. Leti telefon nikada, ali nikada ne treba drzati vlaznom rukom .................
3. U slucaju da telefon upadne u vodu, bateriju istog momenta skinuti. Verovantca da se takav telefon popravi je do 80%, u slucaju da se telefon pokusa paliti ili pokusa susiti na suncu, verovatnoca popravke se svodi na 1% (elektronicari znaju razlog)
4. U slucaju da telefon upadne u SLANU vodu, skinuti bateriju (istog momenta), uzeti casu pitke (obicne vode) telefon bez baterije umociti u vodu.
5. Telefon u letnjim mesecima obavezno cuvati van tela ( dopusteno je cak i u toplomerci) :)

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 17.07.2009. u 14:06 GMT+1]
[ Aca83 @ 18.07.2009. 11:47 ] @
Citat:
miki069: "Verovatno je sigurnosna nalepnica unutar telefona pocrvenela, a to je neoboriv dokaz da je telefon kvašen"

To je dokaz ravan nuli.

- Jesu otvarali telefon pred vlasnikom telefona? Nisu
- Otkud vlasnik telefona zna da ga oni u komtrejdu nisu namerno pokvasili jer ne znaju da ga poprave?
- Jesu snimali kamerom postupak otvaranja? Nisu - a i da jesu mogu snimak da okače na YuTube ili ti mačku o rep. Snimak može premontirati: pokažem njegov telefon a u sledećem kadru otvorim neki kvašeni. To nijedna inspekcija ne priznaje.

Ako ti ne zamene/poprava telefon navuci im sve inspekcije koje možeš.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 17.07.2009. u 01:21 GMT+1]



Ne može im ništa nikakva inspekcija ako je nalepnica crvena.

Jednostavno - inspekcija će verovati ovlašćenom serviseru, jer je on kvalifikovan i od strane uvoznika zadužen da proceni o čemu se radi.

Kraj priče.

Mušterija samo može da se nervira i gaji lažnu nadu da će se sve završiti povoljno po njega. Ali neće.
[ legija @ 18.07.2009. 12:14 ] @
Apropo bavljenja sportom, nekad dok sam se bavio servisiranjem imao sam zanimljiv slucaj sa jednom musterijom.

Elem, mijenjao sam na 3310 izlaz, musterija uredno platila izasla itd. Nakon dva dana dolazi i kaze da mu se telefon zapalio ! ! ! U stvari dosli su njih trojica jasno izrazavajuci namjeru da se biju hehehe

Otvorim telefon i ima sta da vidim, ploca ugljenisana tacno na mjestu odakle ide distribucija napajanja za led diiode. Oni koji se sjecaju znajud a ti ima jedna veca rupica sa metalizacijom tik do mase.

Polazem ja to njima i oni krenuli da se cesu po glavi od kud to, a ja kod lika zapazim traku oko vrata. Pitam ga wtf ti je to, on kaze nosim telefon na tome. Kako je bila vrucina u autobusu kojim se vracao iz bgd, znoj je nekim putem prosao kroz otvore na maski i dospio na plocu, i vatra kume -,))

Poenta price je da je znoj strasan, mnogo gori od morske vode. A znoj je produkt sporta, jelte.