[ bigguy @ 16.07.2009. 10:43 ] @
Na form1 imam textBox1 u koji korisnik upise neki string. Kad pritisne button1 treba da mi se formira sledeci string:

string recenica = "Prvi deo prvog stringa^1234^Drugi deo prvog stringa/Prvi deo drugog stringa^" + textBox1.Text + "^Drugi deo drugog stringa/Prvi deo treceg stringa^2234567^Drugi deo treceg stringa";

i na formi se u label1 ispise:

label1.Text = recenica;

Pritiskom button2 ja bih zeleo da mi on odstrani sledece stringove: "Prvi deo drugog stringa^" + textBox1.Text + "^Drugi deo drugog stringa/", ali ne znam kako da to uradim kada mi je nepoznat ni sadrzaj textBox1.Text, a ni njegova duzina.
Moze pomoc?
[ Pharos @ 16.07.2009. 10:54 ] @
Al si ga zakomplikovao :)
Jel može to malo jasnije. Pokaži na nekom primeru.
[ bigguy @ 16.07.2009. 10:58 ] @
Hocu da kazem da mi iz ukupnog stringa recenica pronadje i odstrani "Prvi deo drugog stringa^" + textBox1.Text + "^Drugi deo drugog stringa/".

Moze i ovako:
neka to bude string kojim se u bazi cuvaju podaci o dobijenim ocenama studenata (od 5 -10) tokom jednog dana, pri cemu korisnik ubacuje vrednost ocene gde ovaj karakter "/" oznacava kraj podataka za jednog studenta. String se formira na sledeci nacin: predmet^ocena^ime i prezime/. Npr.:

string recenica = "Matematika^6^Petar Peric/Mehanika^" + textBox.Text + "^Stefan Mitic/Engleski^10^Aleksandra Petkovic"

E, sad je meni podtrebno da pritiskom button2 ja odstranim unos koji se odnosi na Mehaniku, to jest deo: Mehanika^" + textBox.Text + "^Stefan Mitic/

Joj, mislim da od ovog nisam mogao jednostavnije. A pritom me i ne pitajte zasto podatke cuvam u obliku stringa, verujte mi i ne zelite da znate


[Ovu poruku je menjao bigguy dana 16.07.2009. u 12:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bigguy dana 16.07.2009. u 12:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bigguy dana 16.07.2009. u 12:20 GMT+1]
[ bigguy @ 16.07.2009. 13:46 ] @
Uradio Malo vise petljanja sa IndexOf() i Remove() i resenje se postigne