[ bebetolino555 @ 16.07.2009. 11:59 ] @
Imam tekst koji je napisan na 55 strana i želim da ga oštampam dvostrano kao knjigu, priručnik. Štampač printa jednostrano, ali mislim da tu znam rješenje, ali ne mogu da prebacim tekst da na jednoj strani izlaze dvije stranice mog teksta! Ovo mi je jakooooo hitno
[ X Files @ 16.07.2009. 12:09 ] @
Dvostrano štampanje se postiže štampanjem prvo neparnih pa parnih stranica (uz okretanje stranica i verovatno reverse printing order). Obrati pažnju na uobičajen raspored u knjigama gde su neparne a gde parne strane. Obavezno je da izvršiš neku malu probu, da se uveriš da radiš kako treba.

Kada je u pitanju štampanje kao knjiga, nešto se može izmajstorisati preko prebacivanja u PDF, a zatim malo akrobacije s Booklet printing:
http://www.elitesecurity.org/t316654
[ djoka_l @ 16.07.2009. 12:23 ] @
Da još dodam: Osim prebacivanja u pdf i štampanja iz readera ili kupovine štampača koji već ima booklet printing, ja koristim i PDFCreator - open source program koji se ponaša kao drajver za štampač, tako da se dokument "u letu" prebacuje u pdf i šalje na štampač, ali može i da se dobije pdf fajl, pa da se dalje obrađuje.
[ bebetolino555 @ 17.07.2009. 08:30 ] @
Hvala vam
[ Batesa @ 26.08.2009. 22:01 ] @
Ja to radim stampanjem prvo parnih,pa neparnih strana,naravno uz okretanje listova.Nikad mi nije pravilo probleme.Probaj i ti tako.Pozz
[ zoran_dojkic @ 27.08.2009. 11:29 ] @
Office 2010 ima nekih novih mogućnosti.

[ Safet Beriša @ 28.08.2009. 13:04 ] @
Opcija koja ti treba je "manual duplex" za Word je možeš podesiti preko dijaloga za štampanje, a obično je možeš podesiti i u opcijama štampača kada u dijalogu za štampanje odabereš štampač preko kojeg štampaš i odeš na properties, kod HP štampača je pod tabom Finishing, opcija Print on Both Sides (Manually). Pazi samo na orjentaciju papira kada ga ubaciš da odštampaš parne strane, znam da recimo kad to radiš preko Worda moraš da okreneš papir, dok ako to radiš preko HP dijaloga ne treba da menjaš orjentaciju odštampanih strana (ovo, cenim, zavisi od štampača). Svakako testiraj pre nego što pustiš sve.