[ igos @ 18.07.2009. 10:20 ] @
Kako zaustaviti rotaciju na n96, tj. da slika ostane uvek u "portret" prikazu bez obzira na polozaj slajdera?

U podesavanju telefona sam nasao samo opciju da se iskljuci "autorotate" (sto samo blokira auto rezim )
a telefon i dalje manuelno rotira sliku kada se slajder pomeri "ka dole" i time otkriju 4 multimedijalna tastera (play,stop...).

Zeleo bih da bas u tom polozaju slika ostane u "portret" modu a ne da rotira u "Landscape".
Da li postoji takvo setovanje u samom telefonu (sto nisam uspeo da nadjem) ili neka aplikacija koja bi resila ovaj problem?
Probao sam rotateme i landscapepro ali bez uspeha.Nema adekvatne verzije za N96.
Mora da postoji neki programcic...
Pomagajte?
[ bttp @ 17.08.2009. 04:16 ] @
Citat:
igos: ... a telefon i dalje manuelno rotira sliku kada se slajder pomeri "ka dole"

Kako to telefon "manuelno" rotira? Da nema možda ruke? :)
[ bigboss @ 12.10.2009. 09:44 ] @
Ne postoji mogucnost da se to iskljuci, jer nema razloga za takvo nesto. Ako otvoris slajd na kontra stranu od uobicajene,
tj. kada se vide 4 multimedia tastera jedini prirodan nacin je da ga korstis kada je u horizontal modu ekran.
Prakticno ni drzati ga u ruci me mozes drugacije. :)
Ne znam samo kako ti pade ta ideja na pamet, evo ja ga vec dugo koristim i nisam imao slicnu potrebu.

Za sta ti treba da ekran bas ostane uspravan?