[ Radovan_Dz @ 18.07.2009. 23:08 ] @
Jeli moguce da od akorda saznam koje su note za klavir???
[ Kovacevic Vladimir @ 18.07.2009. 23:23 ] @
Svi su akordi za klavir
I sve note iz akorda.
Tebe verovatno interesuje šta bi mogao klavir/keyboard da svira kada je napisana šifra akorda ili guitar tab ili sl.

Budi jasniji/opširniji i konkretno postavi pitanje.

Pozdrav
[ Radovan_Dz @ 19.07.2009. 01:28 ] @
Tebe verovatno interesuje šta bi mogao klavir/keyboard da svira kada je napisana šifra akorda ili guitar tab ili sl.


Jeste na ovo sam mislio.
[ milanche @ 19.07.2009. 02:45 ] @
To sto te zanima je postojalo nekada, kada je Kovacevic Vladimir bio u srednjoskolskom uzrastu.

U medjuvremenu se desila katastrofalna erupcija vulkana Vezuv koji je zatrpao gradove Pompeju
i Herkulanum, tako da se svaki trag te discipline izgubio.

Jedino sto se jos uvek moze je da od tih akorada snimis plocu, plocu stavis na gramofon (ili dva) i da
s jednom ili obe ruke vrtis tu plocu napred i nazad.

Jos najbolje pri tom je da neko dodje sa semplerom i da to sto sviraju ploce ubacis u kompjukter.

Sta tacno ide posle, ne znam....

...ali mogu da se raspitam.
[ Catch 22 @ 19.07.2009. 09:50 ] @
Kakav Vezuv? To o čemu ti pričaš je samo jedan od bezbrojnih ćorsokaka univerzuma zvanog muzika, koji još uvek postoji živ i zdrav i širi se normalnom progresijom.

Citat:
milanche: ... Sta tacno ide posle, ne znam....

...ali mogu da se raspitam.


Pa valda progutaš par "eksera" da bi tu papazjaniju mogao da svariš kao "muziku"?!?

Kreativna muzika i dalje postoji bez obzira na sav trash, kojim se zatrpava sveopšta kutura...


@Radovan_Dz: Sve može da se nađe na internetu ako znaš šta tražiš


[ Kovacevic Vladimir @ 19.07.2009. 12:08 ] @
Citat:
milanche

...ali mogu da se raspitam.


Sačekaj...idem i ja! Imam i ja poneko pitanje...pa ćemo se vratiti pametniji.

Dotle će ova alatka prosvirati.
Od akorda napraviti melodiju, melodija će biti u tačnom modusu, a modus će odrediti i muzičku formu i razvrstati u aktuelne (možda i retro) muzičke pravce, ili će alatka na kraju izbaciti ceduljicu: snimi ploču, ploču stavi na gramofon (ili dva) i s jednom ili obe ruke vrti tu ploču napred i nazad.

Pozdrav
[ Radovan_Dz @ 19.07.2009. 13:25 ] @
Koje su na primjer note za ovu pjesmu.



http://lacuerda.net/tabs/f/fran_perea/la_vida_al_reves-2.shtml
[ Catch 22 @ 19.07.2009. 16:46 ] @
Samo je trebalo da klikneš na toj istoj stranici na pravo mesto, pa bi dobio to što ti treba!

:)


[ milanche @ 19.07.2009. 18:00 ] @
Malo subotnjeg zezanja / blagog cinizma valjda moze da prodje.

Srecom tu je Catch 22 da zastupa konstruktivne snage na diskusiji,
koji ti je dao sasvim dobre pocetne informacije (jedan od nacina kako
se pocinje ucenje muzickog zanata).

@Catch22

Snimio sam te ranije da pratis muziku, ali nisam imao pojma da si svirac ?
[ Catch 22 @ 19.07.2009. 18:06 ] @
^ Recimo da sam svoju dugogodišnju sviračku karijeru završio davno pre nego što su neki od članova foruma bili rođeni.
Zadnji javni nastup je bio davno (krajem novembra 1976.), a ubrzo posle toga sam prodao gitaru, pojačalo i ostalu opremu i definitivno prestao da se bavim time...
Moji muzički angažmani su od tada isključivo pasivni (slušalac, diskofil...)
[ Radovan_Dz @ 19.07.2009. 18:43 ] @
Citat:
Catch 22: Samo je trebalo da klikneš na toj istoj stranici na pravo mesto, pa bi dobio to što ti treba!

:)






Nisam vidio ovo.Jeli samo ovo ili ima jos.
[ zdr @ 19.07.2009. 19:53 ] @
Kako mislis jel ima jos?

Ovo je pocetna strana sajta pa samo kucaj sta ti treba...


@ Catch22 - hvala

[ Kovacevic Vladimir @ 19.07.2009. 20:00 ] @
@Radovan_Dz

1. Da je u MIDI formatu kompozicija, note se dobiju na jedam click.
Pošto je u Mp3, proces je malo komplikovaniji, ali u oba slučaja se ulazi u zonu copyrighta i navođenja na neke softwere, koji takođe spadaju u nelegalne, te Pravilnikom ovog Foruma - su nedozvoljene radnje.
Tražene note Ti ne mogu dati, poštujući Pravilnik, a i autorsko pravo F. Perea-e.

2. Ovaj lacuerda program možeš koristiti još i u transponovanju akorada, clickom na alate (ključ i šrafciger).
Dobiješ na sredini ponudu za pomeranje akorada za 1/2 stepena dole, gore...ceo stepen...i tada je malo lakše.

3. Sa dostupom na tekstove, koji imaju ispisanu akordsku šifru, dodajući i mogućnost slušanja Mp3 snimka, svi ste u velikoj prednosti u odnosu na čitavu generaciju muzičara, koji su sve to "na sluh" rešavali puštajući million puta ploču/traku...i bili privilegovani, ako su mogli doći do štampanih nota, kao izvor informacije.

4. Jedan savet: prečice u učenju samo stvaraju privid u procesu, koji se onda i ne može nazvati učenjem.

Pozdrav
[ Catch 22 @ 19.07.2009. 21:53 ] @
^ Jes' vala nikad više dostupnih materijala za učenje nego sada, a krajnji rezultati su u vrlo tužnoj, totalnoj disproporciji...
... il' sam to ja samo omatorio pa više ništa ne kapiram!?
[ Radovan_Dz @ 19.07.2009. 22:14 ] @
Zna li neko note za Hej Sloveni ili za Oj svijetla majska zoro... :-)
[ musicmaster @ 19.07.2009. 22:15 ] @
Citat:
Catch 22: ^ Recimo da sam svoju dugogodišnju sviračku karijeru završio davno pre nego što su neki od članova foruma bili rođeni.
Zadnji javni nastup je bio davno (krajem novembra 1976.), a ubrzo posle toga sam prodao gitaru, pojačalo i ostalu opremu i definitivno prestao da se bavim time...
Moji muzički angažmani su od tada isključivo pasivni (slušalac, diskofil...)


WTF??...
Ovo je u pozitivnom smislu 'Uatafak'.

Stari gitarista, a?
Sada ponekad samo akustična?
Makar to, ili.. ?



Citat:
Catch 22: ^ Jes' vala nikad više dostupnih materijala za učenje nego sada, a krajnji rezultati su u vrlo tužnoj, totalnoj disproporciji...
... il' sam to ja samo omatorio pa više ništa ne kapiram!?


Nisi omatorio nimalo. Tuga pregolema! ..... + Mrzovolja i 'smaranje mi to...' kao izgovor.

A ni ovi nisu omatorili, bogami.



Sorrow.

[ Kovacevic Vladimir @ 19.07.2009. 23:30 ] @
@Radovan_Dz

Opis foruma: Ovo je opis foruma u kome trenutno pišete poruku. Molimo Vas da ga pročitate i proverite da li Vaša poruka zaista ima veze sa temom "Muzička produkcija" foruma! Hvala.
Kreiranje muzike uz pomoć kompjutera. Oprema, software, ...

Pozdrav
[ milanche @ 20.07.2009. 02:07 ] @
Citat:
^ Jes' vala nikad više dostupnih materijala za učenje nego sada, a krajnji rezultati su u vrlo tužnoj, totalnoj disproporciji...
... il' sam to ja samo omatorio pa više ništa ne kapiram!?


http://www.elitesecurity.org/t117522-2#1157742

Citat:
Ono sto mene zaista baca u ocaj (i mislio sam vise puta da pokrenem novu temu o tome) je da u veku svih
sloboda i ogromne tehnicke prednosti u odnosu na sve vekove nema vec dobrih 30 godina nikakvog kvalitetnog
skoka ni u jednoj umetnosti, osim u filmskoj. Cak i tu, pre svega je napredak u sintaksi izrazavanja a manje
u samoj misli i poruci.

Tehnika je dosla dotle da prosecni Zika moze u kuci od studentskog budzeta da napravi komercijalni umetnicki
proizvod. I sta se desava ? Jedno veliko nista, do te mere da je depresivno. Covek ne moze da se ne zapita kako
je moguce da je pod daleko losijim uslovima bilo toliko vise pravih genija (ne moramo ici daleko unazad, sasvim
je dovoljan za poredjenje i slepi Ray Charles koji u svoje vreme nije imao ni sampler ni sound card ni vocal procesor).

Ne znam u cemu je problem, voleo bih da mi neko odgovori na prosto pitanje: sta se desava sa ljudskim duhom i dusom
u poslednjih 30 godina, gde je nestalo stvaralastvo, zasto nema novih velikih dela ni u jednoj umetnosti ?


[ Kovacevic Vladimir @ 20.07.2009. 09:09 ] @
Citat:
milanche: Ono sto mene zaista baca u ocaj (i mislio sam vise puta da pokrenem novu temu o tome) je da u veku svih
sloboda i ogromne tehnicke prednosti u odnosu na sve vekove nema vec dobrih 30 godina nikakvog kvalitetnog
skoka ni u jednoj umetnosti,


Pa, otvori je!

Nije slučajno da se ona nametnula baš u ovoj temi, samo pronađi neki nov prostor (malo je teško naći ga na ES-u).
Lakše i korisnije bi bilo da postoji forum: Umetnost...

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 20.07.2009. u 14:05 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 22.07.2009. 01:25 ] @
pogledaj Celemony Melodyne, odusevices se
[ Kovacevic Vladimir @ 22.07.2009. 12:44 ] @
Od Demo verzije imaš informaciju o mogućnostima.

You can purchase the full versions of our Melodyne programs at your local music dealer or comfortably download them from the internet. When you purchase a program from our online store, we will automatically send you an e-mail with a download link and your personal serial number. Within minutes you are ready to work with Melodyne. It couldn't be faster! To the shop ...
Cena je cca 200 €

@guslac
Nadam se da si na ovu legalnu (full version) mislio.

Pozdrav