[ danijels @ 14.12.2003. 19:01 ] @
E ovako,bez obzira sto sam procitao sve upute sto sam mogao procitati ovdje i pri ne znam koliko pokusaja da umrezim dva racunala to mi nije uspjelo!Prvi pc mi je win 98,pentium II ,233 mhz,2 gb harddisc,96 mb memorija dve netzwerk karte(novije LAN 10/100) itd (uglavnom nije nesto).Drugi pc mi je laptop PENTIUM III, 1 ghz,20 gb harddisc,128 mb radna memorija itd.Pokusao sam sa crossover cabel-om ali najvise sto sam mogao dobiti je da 98-ica vidi xp i file-ove ali xp nevidi 98,zapravo na xp mi pokazuje kao da je spojen na internet ali nemogu se povezati na net kao ni vidjeti file-ove na 98-ici.Da spomenem da mi je internet nakacen na preko kablovske i da mi je 98 ide bez problema na internet!E da jos nesto!Kada promjenim ip manuelno na 98-ici i subnet mask tada poslije restartiranja ne mogu na internet a kada vratim sve na automatski na obadvije netzwerk kartice koje mi se nalaze na 98-ici tada mogu normalno na net.Probao sam i da samo sa jednom idem manuelno ali bez uspjeha!
Molim strucnjake da mi pokusaju laicki objasnit sta da jos probam i da li je uopce moguce napraviti to sto zelim!
Svrha svega je to sto zelim da imam internet na obadva pc!
[ Veljko @ 15.12.2003. 13:03 ] @

http://www.elitesecurity.org/poruka/83267