[ maddog_srb @ 20.07.2009. 01:01 ] @
Zasto ES nema automatsko odjavljivanje korisnika? Ja cesto zaboravim da se odjavim, i onda ispada da sam 24/7 online.

Da se razumemo, meni ovo nesmeta nesto preterano, vec me samo zanima da li je ovo bug, ili namerno prikazivanje vise online korisnika nego sto je to zaista tako ;)

Mislim da bi ovo mogao biti i predlog, a pitanje svakako jeste, tako da sam po prvi put 110% siguran da sam postovao na pravom mestu.

Znaci, greska, ili neistina. Aj sad...
[ Catch 22 @ 20.07.2009. 01:05 ] @
Očistiš "kolačiće" u internet pretraživaču koji koristš, pa si odmah odjavljen sa foruma čak i ako si trenutno prisutan online...

PS
Posle čišćenja kolačića pokreni osvežavanje aktivnog prozora
[ StORM48 @ 20.07.2009. 01:08 ] @
A kako Ti to misliš "ako se ne odloguješ, onda si 24/7"?

Neće biti baš. Online si sve dok klikćeš i Tvoje se ime pojavljuje u donjoj listi. Ta lista se osvežava tako da se kao "prisutni" vide svi korisnici aktivni u poslednjih 10 minuta, kako je iznad i navedeno. Čim prestaneš da klikćeš (neaktivan si na forumu), nakon 10 minuta ćeš nestati iz liste aktivnih, čak i ako si ulogovan. Samim gašenjem browsera (i stranice na kojoj si otvorio forum) si se izlogovao, a novim pristupom stranici - nanovo ulogovao.

Auto-logout, odnosno jednokratni login bi bio zapravo svrsishodan, kada ljudi ne žele da budu automatski ulogovani, pošto ne koriste sami kompjuter sa koga pristupaju (posao, hotel, internet kafe...). Ovo može biti korisno i ustvari često postoji na forumima, kao opcija pri logovanju, a vidu "kvačice" koja kaže "zapamti me".

Pozdrav
[ Milan Gligorijevic @ 20.07.2009. 01:09 ] @
Ni greška, ni neistina.
Ostao ulogovan ili ne, ako u roku od 10 minuta ne otvoriš neku stranicu foruma nestaješ iz liste aktivnih korisnika. Lepo i piše Korisnici aktivni u poslednjih 10 minuta.

Ovo je lako za proveriti. Poseti ES iz jednog browsera i nakon 10 minuta iz drugog (naravno kao gost). Videćeš da te nema u listi.
[ maddog_srb @ 20.07.2009. 01:10 ] @
Eh, kontam ja to. Mogu i da kliknem na logout, pa da se odjavim, ali nije to pitanje.

Znaci zasto se posle npr. 24h ne akivira automatsko odjavljivanje?

Znaci, greska, ili neistina. Aj sad...

:D :)
[ Milan Gligorijevic @ 20.07.2009. 01:13 ] @
Nije mi baš najjasnije šta želiš da postigneš. Da svaki put kada otvoriš browser kucaš username i password? Imaš u izmeni profila opciju Snimanje username-a i password-a u web browser?.
[ Milos911 @ 20.07.2009. 08:22 ] @
Citat:
maddog_srb: Eh, kontam ja to. Mogu i da kliknem na logout, pa da se odjavim, ali nije to pitanje.
Znaci zasto se posle npr. 24h ne akivira automatsko odjavljivanje?
Znaci, greska, ili neistina. Aj sad...
:D :)


Citat:
StORM48: A kako Ti to misliš "ako se ne odloguješ, onda si 24/7"?
Neće biti baš. Online si sve dok klikćeš i Tvoje se ime pojavljuje u donjoj listi. Ta lista se osvežava tako da se kao "prisutni" vide svi korisnici aktivni u poslednjih 10 minuta, kako je iznad i navedeno. Čim prestaneš da klikćeš (neaktivan si na forumu), nakon 10 minuta ćeš nestati iz liste aktivnih, čak i ako si ulogovan. Samim gašenjem browsera (i stranice na kojoj si otvorio forum) si se izlogovao, a novim pristupom stranici - nanovo ulogovao.
Pozdrav


Ako hoces bas precizno svakim otvaranjem neke stranice se pokrene kod koji preceslja online listu i izbrise imena onih koji nisu bili aktivni 10minuta... Kao sto Milan rece imas opciju "Snimanje username-a i password-a u web browser?." Iskljuci to i kukije i svaki put ces se "odjaviti" kad izadjes sa foruma...
[ maddog_srb @ 20.07.2009. 11:47 ] @
E to sam hteo da cujem. Sad mi se vec svidja ovo posle deset minuta te nema na listi, a kada ponovo pristupim ES-u ja se nanovo prijavim.

To je vec OK, sta vise veoma zanimljivo, i korisno. Hvala na odgovorima.
Jedino me je zanimalo da li se koriste lazni podaci u svrhu marketinga, a sada vidim da nije tako.

P.S. imam josh jedno pitanje. Da li je moguce promeniti username?

Pozdrav.
[ Milan Gligorijevic @ 20.07.2009. 11:58 ] @
http://www.elitesecurity.org/faq/#20
[ Milos911 @ 20.07.2009. 12:59 ] @
Citat:
maddog_srb
Jedino me je zanimalo da li se koriste lazni podaci u svrhu marketinga, a sada vidim da nije tako.

Ne verujem da bi forum kao sto je es uradio nesto slicno :) Prvo sto nije potrebno a drugo zato sto moze da dovede do gomile problema...
[ Gojko Vujovic @ 20.07.2009. 13:06 ] @
Ok, Milan ti je dobro odgovorio.

Ima automatskog logout-a, opcija u profilu "snimanje username...". Takodje, online status sam 'istice' nakon 10 minuta i tada te nema na listi korisnika koji su skoro posecivali forum.

Nema potrebe za vestackim uvecavanjem te liste, em nikakva dobit od toga, em se gubi upotrebna vrednost toga da znas ko je online a ko nije, i tako...