[ 1809 @ 20.07.2009. 18:08 ] @
Sta je potrebno da bi postao voip provajder osim zakupa npr. https://www.limestonenetworks.com/servers/order.html?id=38 jednog od ovih server?
Sta se jos placa?
Koje je jos software potreban?
Nisam neki ekspert ali poznata mi je tehnologija voipa malko vise od obicnog korisnika usluge
Imate li neki savet ili predlog za pocetak?
Unapred hvala
[ misk0 @ 20.07.2009. 19:12 ] @
Nemam pojma, neko od VoIP enterprise solucija koje ce upravljati sa tim svim. Znaci imas ulazni promet, korisnike, izlazni promet, fakturisanje..
Osim toga treba ti i dobavljac usluga, onog preko koga ces vrsiti terminaciju. Ni malo jednostavno i bezazleno.
[ 1809 @ 20.07.2009. 20:27 ] @
a vidim da neki nude i reseller program.jel ima neka domaca firma da nudi reseller?ko je najbolji od stranih?moze i na pm ako je ovde zabranjeno
hvala
[ Zox @ 21.07.2009. 14:15 ] @
Kao neko ko se bavi VOIPom jasno i glasno izjavljujem da je najvaznije imati dovoljno rasirenu prodajnu mrezu ili neki drugi nacin kako prodavati voip usluge. U prevodu, najvaznije je imati klijente. To je ujedno i najtezi segment ovog posla. Sve drugo, tehnicka pitanja, administrativna pitanja, investicioni kapital, sve se to da manje ili vise lako resiti ali "navatati" klijente je definitivno najteze, narocito danas kada postoji hiljade malih i velikih VOIP provajdera.
Ako nemas jasnu sliku o tome kako steci trziste, zaboravi pricu. Nemoj da mislis da ces "ti to lako" jer kao pocetnik u ovom poslu sigurno ne mozes ici po ceni i kvalitetu ispod onih koji vec godinama rade. A cena i kvalitet su najbitniji u "navatavanju kupaca".


[ 1809 @ 21.07.2009. 14:33 ] @
Naravno,potpuno se slazem sa tobom.ja se bavim slicnim poslom i znam o cemu pricas ali ako ne pokusas nikad neces ni znati da li se moze uspeti u tom poslu.Interesuje me ovo jer imam nekoliko dobrih potencijalnih klijenta sto naravno nije dovoljno ali ipak bih pokusao pa makar sa nekim resellerom za pocetak.
[ misk0 @ 21.07.2009. 18:42 ] @
Pa uzmi od Betamax-a reseller account, prodaj njihove servise i skidaj kajmak. Tu ne trebas raditi nikakvu investiciju i infrastrukturu, vec ti je bitno da imas nekog kapitala da mozes pokriti pocetne uplate.