[ JedanDvaTri @ 21.07.2009. 17:55 ] @
Problem je sledeci... Hocu da kontrolisem unos i promenu podataka pomocu odgovarajucih button-a. Za svaku opciju drugo dugme (novi red button, obrisi red button , sacuvaj promene button i slicno) .Datagridview mi je povezan sa DataSetom(koji je povezan sa MSAcesso-vom bazom) ....

Problemi su sledeci:

1) Hocu , kada dodam novi red , da onesposobim selektovanje (i promenu) ostalih redova u datagridview-u . Isto tako hocu da zastitim ID polje (to je prim kljuc koji sam generishe broj ... redni broj u sustini) od promena.

2) ID polje sam stavio da autogenerise broj , i to radi , ali cim selektujem dati red u datagridview-u ... autogenerisani broj nestane i polje ostaje prazno....



Cesljam Google ceo dan i ne mogu da nadjem reshenje... HELP
[ JedanDvaTri @ 22.07.2009. 00:06 ] @
Hmm pogresno sam postovao ovo u ADO.NET. Pre je trebalo ici u Desktop programiranje sekciju......
[ JedanDvaTri @ 23.07.2009. 12:21 ] @
Ima li neka dobra dusha da pomogne................???
[ JedanDvaTri @ 27.07.2009. 15:47 ] @
Svaka vam cast , nijedan odgovor . Hvala na pomoci
[ Neznalica_sa_ugla @ 27.07.2009. 16:26 ] @
Verovatno prijatelju i pored najbolje volje ljudi ne mogu odgovoriti :
1) sam reče da si falio forum ( e sada mi trebamo pogoditi u čemu ti to radiš i da li je to web ili desktop)
2 ) pianje je prilično široko nikom se na da pisati knjiga, uostalom dosta je knjiga napisano
3) kada je konkretno pitanje na njega je lakše odgovoritia , mada i tu nije sigurno, ja znam postaviti masu pitanja i ne dobijem odgovor to je tako na forumu
Pročitao sam malo pažljivije tvoje pitanji i mislim da to nije problem riješiti ( bez obzira na kakva je aplikacija) al bi trebalo to stavku po stavku , odnosno nema (mislim tako 9 jednostavnog riješenja nešto kliknuti i to je to) . REcimo kada stavljaš novi red , prije toga trebaš staviti da se datagridwiev ne može selectirati ni jedan rad . Hocu reci za svaku radnju trebaš nešto drugo izvršiti . I trebaš krenuti redom, a ako neki zahtijev , neznaš uraditi onda , vjerujem biće ljudi koji će ti odgpvoriti . pozz
[ JedanDvaTri @ 27.07.2009. 18:47 ] @
Dosta sam napredovao od prvog posta.... Sad imam samo jedan problem.
Kako da sprecim selekciju drugog reda ako trenutno dodajem novi (sve dok red koji dodajem, sacuvam ili prekinem dodavanje (dva dugmeta) ) ?
Ovo pitanje me jako muci , probao sam sa row_validating eventom da nesto napravim ali nije nislo , posto se taj event ispaljuje pre dugmeta .... pa ne mogu da sacuvam podatke ..... valjda ste me shvatili
[ Neznalica_sa_ugla @ 28.07.2009. 16:48 ] @
Po meni bi trebao imati varijablu kao numerator ili barem varijablu tipa bool i kada si u modu unosa nju setuješ na "unos" i ako netko kliken na bilo koji red da odgovor bude nesto kao :
Code:
 
  dataGridView1[tek_col, tek_red].Selected=false;  
 dataGridView1[tek_col, nov_red].Selected=true;


tako da bi se bez obzira sta on klikao ( dobro je obraditi miš i tastaturu ) uvijek fokus vrati na onaj zadnji re.. dak u celiju koju želiš , naravno dok je u modu unos, kada nije mod unos moze odabrati sto zeli .. .. Znam štur odgovor , ali..