[ StORM48 @ 22.07.2009. 11:24 ] @
Citat:
Nikon issues service advisory advisory for D5000

Thursday, 16 July 2009 16:35 GMT

Nikon has released a service advisory for its D5000 DSLR. It addresses power issues with a specific batch of D5000's. Affected cameras can be identified by their serial numbers, which will apparently be added to Nikon's website next week. These cameras will be repaired for free by contacting the company's customer support center.


Izvor: DPReview


Citat:
While Nikon take great measures to assure high quality in its imaging products, it has recently come to our attention that an electronic component related to power control in a small number of Nikon D5000 cameras does not meet factory specifications and may, in rare cases, prevent the camera from turning on, thus preventing operation of the camera.

How to identify when this issue occurs
The camera cannot be operated when the power switch is turned on. This happens when the camera is powered either by fully-charged battery or with the Power Connector EP-5 and AC Adapter EH-5a connected.

Is your D5000 affected by this issue?
To check if your D5000 needs to be returned for service, click the “Check Serial Number” link below. If your camera serial number is verified as requiring service, additional instructions and contact information will be provided.

Check Serial Number

We sincerely apologize for any inconvenience that Nikon customers may experience as a result of this issue.
Nikon remains committed to providing only the highest quality photographic products and hopes that you will continue to choose Nikon for your imaging needs.

Answer ID 44568
Published on Wednesday, 22 Jul, 2009


Notice for users of the Nikon D5000 (updated 22nd July) (zvanično obaveštenje i simptomi, Nikon Europe)

Ovo tek da se ne zaboravi (kao što se često zaboravlja) da je svačja elektronika podložna bubicama, te da ovakve situacije nisu karakteristične samo sa neke druge proizvođače

Često se po netu (a posebno ovde i na jednom drugom forumu) potencira "robusnost & pouzdanost" kao odlika ove firme. Ovo, kao i svi pređašnji događaji (D3, D300 i baterija itd) su dokaz da nepogrešivi ne postoje, a posebno je dokaz da kada proizvodnja poraste, na površinu počinju da isplivavaju i sve negativne posledice takvog trenda.

Nažalost, kupci su ti koji uvek nadrljaju zbog ovakvih "nemilih događaja", nebitno kom su se carstvu priklonili.

Pozdrav
[ Ivand @ 22.07.2009. 12:34 ] @
Pogledajte samo dinamiku izlazaka novih proizvoda, dok se ranije novi model pojavljivao na godinu dve. Danas je taj rok pomeren na mnogo krace vreme, tako da su svi u pritisku konkurencije da sto pre izbace novi proizvod prebudzanih karakteristika a sa druge strene nedovoljno testiran - sa ponekim bugom tu i tamo.
To je jednostavno realnost. Tako da ova vest vezana za D5000 ne iznenadjuje, ali uopste.
[ qazwsx @ 13.02.2011. 20:10 ] @
Evo meni se desilo sad.
Kupio sam d5000 u avgustu 2010. (BMFoto.rs). Pre neki dan normalno ugasim i ostavim u futroli u torbi (nema vlage, prasine i ostalog). Posle par dana htjednem da upalim i ne moze. Jednostavno ne reaguje na "turn on". Imam viska bateriju, obe pune, tako da nije ni do toga.
Moze biti da je to taj bug.
Ali posto ima 2 godine Refot garancije sutra ide na servis. Nadam se samo da nece potrajati :(
[ Kappri @ 19.02.2011. 01:44 ] @
Hajde javi kako si prosao kada se sve zavrsi?
Koliko si cekao i sta su ti popravili,cisto informativno.
Zar garancijo od 2 godine koju su davali nije u fazonu 1. godina garancije u nasoj zemlji + 1. godina garancije u inostranstvu,tako da bukvalno izadje kao da imas samo 1. godinu garancije,tako je pri kupovini barem mene receno,ispravi me ako gresim???
Pozdrav
[ qazwsx @ 28.02.2011. 09:39 ] @
Kupio sam u Novom Sadu a inace sam iz Banja Luke. Na kutiji pise 2 godine garancije s tim da u radnji dobijes 1 godinu a kad se registrujes dobijes jos jednu godinu.
Ostavio sam fotoaparat ovde u Refot BL a inace se cekaju serviseri iz BGa.
Zvao sam ih i aparat je popravljen, sad cekam da ga posalju iz BGa.


[Ovu poruku je menjao qazwsx dana 28.02.2011. u 11:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao qazwsx dana 28.02.2011. u 11:15 GMT+1]
[ qazwsx @ 04.03.2011. 08:35 ] @
Dosao je sa servisa, pise da je "promijenjena glavna elektronska ploca". I to je to.
Cekao sam oko 3 sedmice.