[ baric @ 22.07.2009. 21:15 ] @
Pogledo sam brdo tema i pretrazio net i obicno se sve svodi da povezivanje adsl i rutera, e sad dal je neko ima iskustva oko podesavanja wireless interneta i rutera....zanima me sta treba tacno da uradim (nov sam u ovome) da bi stigao do onog dela gde se kuca 192.168.1.1!
Koliko sam primetio, kod adsl ide lako samo sve fino spojis i kad ukucas "192.168.1.1" izbaci ti one opcije za podesavanje...
I uputsvo za moj ruter je ako imas adsl..
Medjutim kad ja to spojim i ukucam u web browseru "192.168.1.1" izbaci gresku....naravno ima podesavanja....
Da li neko zna sta treba tacno da se uradi unapred hvala :)
[ lnick @ 23.07.2009. 07:14 ] @
kao prvo,koji ruter imas?

poz.
[ baric @ 25.07.2009. 02:05 ] @
KINGNET 54M wierless router...(provereno sve standarde podrzava)
Mada mislim da to nema nikakve veze koji je ruter....generalno sto se tice ovakog nacina povezivanja i pravljenja wierless mreze mora biti neka uopstena caka koja bi povezala wierless pc karticu preko kabla sa wierless ruterom...to me zanima???Tu nesto fali..dal u tcp/ip podesavanjima mada sam i tu svasta probavao svakave ip adrese i subnet mask uvek isto 255.255...itd..
Zanima me kako da stignem do onog dela da kad ukucam u web browser 192.168.1.1 da mi se prokazu opcije...kasnije je sve lako!!