[ fafner @ 24.07.2009. 04:53 ] @
Dakle stvar je sljedeća. U Nemačkoj sam i planiram da kupim 450E extra kompjuter iz Engleske preko Ebaya/Paypala. Dakle EU shopping :P.

Dakle imaću račun, i radi se o novom kućištu s komponentama. E sad, kad bih išao idem JAT avionom iz Nemačke do BGa, a kasnije nastavljam kući za Crnu Goru put autom.

Interesuje me koliko i da li ću robu morati da platim na aerodromu (u Beogradu ?), kome ću i koliko morati platiti carine ili čega za ovo od navedene cijene ? Rekoh dan ne ispane skuplje nego se mož nabavit kod nas domaćih. Da li uopšte mogu ovo ponijet na avion jel preteško lol.
[ Mister Big Time @ 27.07.2009. 13:16 ] @
Avio kompanije propisuju 20 kg max za prtljag (ekonomska klasa, za biznis je naravno duplo vise ako ne i jace). Mada retko kad to gledaju u kg, ja sam imao ~24kg i nista mi dodatno nisu naplatili (doduse Swiss, a za JAT ne znam).

A sto se tice carine - mislim da se to nikako ne isplati, bice ono skuplja dara nego mera. Procesljaj po netu bilo je takvih iskustava a mozda ce neko ko je upucen u ovu tematiku da da konkretniji odgovor.
[ Goran Radovanovic @ 06.08.2009. 13:20 ] @
Ako imas Crnogorsko drzavljanstvo,ne placas carinu u Srbiji.Roba u tranzitu se ne placa ali postoji neka procedura sa kojom se osiguravaju da robu ne prodas u Srbiji dok si u tranzitu.