[ dejan92 @ 25.07.2009. 17:34 ] @
Treba mi pomoc...ja radim na fl studiu neke pesme e sad...koji program mi preporucujete da koristim za snimanje pesme tj ja da pevam pored te matre koju sam napravio...moze na fl ali mnogo mi je glas tih necuje se sta pevam...pa ako znate neki dobar program po mogucnosti sa ehom i tim stvarima za mikrofon recite mi plzzz!!!
[ Kovacevic Vladimir @ 26.07.2009. 17:45 ] @
Koliko vidim u onoj temi
http://www.elitesecurity.org/t350403-pomoc-oko-fl-studia

su ti pomagali da pronađeš Echo/Reverb i ostalo...

Ako se pevanje registruje u snimku, a tiho bude u odnosu na neku matricu, koju koristiš, onda problem rešavaj u mixeru.
Ako nemaš neki mixer pre zvučne karte, onda podesi mixer u samoj zvučnoj karti:
smanji jačinu matrice, a pojačaj ulaz mic.

Nije sve optimalno i mora se podešavati, pogotovo ako nemaš neki kvalitetan mikrofon.

Pozdrav
[ dejankuki @ 27.07.2009. 11:15 ] @
ZA snimanje glasa ce pomoci i FL, medjutim... ima mnogo parametara zasto ti je glas tih. Mozda nisi pojacao mikrofonski kanal, mozda ti treba jaci mikrofon, mozda...


Da bi bio siguran u to sto radis ipak pokusaj da snimis u Reaperu, ili u Cubaseu, Sonaru... ili u bilo kom drugom programu koji se zove multitracking editor, ili sequencer..

Tu ces imati kanal koji ce biti posvecen jednoj traci i lakse ces imati kontrolu nad trakom koju zelis.

uradi ti sve u FL, onda exportuj pa ubaci u Taj drugi program, nakon toga snimi glas i lepo to smiksaj... i izbaci u .wav..

Malo je generalizovano tvoje pitanje, imas puuuuno, puno nacina da snimis glas. Ovo je samo mali deo koji bih mogao da predlozim.
[ dejan92 @ 15.08.2009. 09:47 ] @
Hvala vam puno svima...!!!