[ Barni Kamenko @ 25.07.2009. 22:25 ] @
dosao sam na ideju da postavim sajt posvecen objavljivanju citulja i pomena, najavama sahrana, izjavljivanju saucesca i sl. U buducnost bi to trebalo da bude obogaceno raznolikim sadrzajem tipa "obicaji", "posmrtni govori", "psiholoske kolumne", "pravni saveti" i slicno.

ono sto me interesuje je sledece...

1. Posto sam nov u ovim vodama (sajt nisam ja radio, samo sam davao instrukcije) ne znam jesam li pogodio kako bi to trebalo da izgleda. dakle, racunao sam da bude sto jednostavnije, pregledno i u crno sivim nijansama (pri cemu sam ostavio da reklame budu u tamno crvenoj boji - da diskretno privuku pogled)... Svi saveti, sve kritike su dobrodosle - bombardujte me, mogu da podnesem :)

2. pronasao sam neki kupon na facebook, i ispalo je da radi te sam dobio 50$ reklame. e, sad, da li fb laze? oni mi prikazuju 50 poseta, a google analytics 10-12 poseta sa fb.

3. kako sajt probiti na pretrazivacima (google) da se sto bolje rangira - ako je to moguce iole jednostavnije objasniti (znam da je komplikovana tema, ne insistiram na odgovoru, ali ako postoje neke pametne cake ili linkovi)

e, da, sajt je: www.InMemoriam.rs
[ Barni Kamenko @ 25.07.2009. 23:57 ] @
jel moguce da je sajt tako savrsen da niko nema savet za pocetnika?? :)
[ musicmaster @ 26.07.2009. 00:11 ] @
Citat:
Barni Kamenko: jel moguce da je sajt tako savrsen da niko nema savet za pocetnika?? :)


Ma bre,... mnogo je mračan.... čak si i mene zahebo.. svrha sajta isto tako, privlačna... šta ja znam...
[ Barni Kamenko @ 26.07.2009. 01:24 ] @
haha, pa dobro.. sama tema je mracna pa je i dizajn takav, ali ne znaci da je nepotrebna...
[ deedee5 @ 26.07.2009. 01:47 ] @
Citat:
Barni Kamenko: jel moguce da je sajt tako savrsen da niko nema savet za pocetnika?? :)


"Smrt je prelazna bolest" :)

http://www.elitesecurity.org/t350211-0#2225699
[ Barni Kamenko @ 26.07.2009. 02:04 ] @
pazi, neko je imao jednako genijalnu ideju :) ovo je od bitne pomoci, hvala.

inace, ideja za sajt je nastala po onome "samo je smrt siguran posao" - iz istog filma... :)

[ websurfer @ 26.07.2009. 10:16 ] @
Citat:
Barni Kamenko
inace, ideja za sajt je nastala po onome "samo je smrt siguran posao"


A i ova pandemija...
[ Aleksandar Klickovic @ 27.07.2009. 00:57 ] @
Au bre..

Kako ono Promotivni period.. sav sam se najezio.. Znaci ko "ode" do 20. avgusta, moze za dzabe, a inace se placa..
Samo da ne krenu guzve po obicaju zadnja 2 dana..
[ deedee5 @ 27.07.2009. 14:09 ] @
Citat:
Aleksandar Klickovic: Au bre..

Kako ono Promotivni period.. sav sam se najezio..


A mozda će biti i "Praćenje tema putem emaila".... :):)
[ Stranger2 @ 27.07.2009. 21:57 ] @
Citat:
1. Posto sam nov u ovim vodama (sajt nisam ja radio, samo sam davao instrukcije) ne znam jesam li pogodio kako bi to trebalo da izgleda. dakle, racunao sam da bude sto jednostavnije, pregledno i u crno sivim nijansama (pri cemu sam ostavio da reklame budu u tamno crvenoj boji - da diskretno privuku pogled)... Svi saveti, sve kritike su dobrodosle - bombardujte me, mogu da podnesem :)

Pa u komentarima za sajt morte rpocitaj ono sto se odnosi na prikladnost i ozbiljnost, mislim da se obrati paznja da nikoga ne uvredi i da se ne pravi crni humor ako humor nije tema sajta.

graficki gledano deluje jako ozbiljno pa dizajn sam po sebi sigurno nece nikog uvrediti.

Citat:
3. kako sajt probiti na pretrazivacima (google) da se sto bolje rangira - ako je to moguce iole jednostavnije objasniti (znam da je komplikovana tema, ne insistiram na odgovoru, ali ako postoje neke pametne cake ili linkovi)

pa ukratko cu ti skrenuti paznju na tri stvari:
- sajt treba sadrzati kljucne recu i title i description tagovima. Ali to trebaju biti odabrane reci za koje se nadas da ce ih koristiti ljudi kojima tako nesto treba.
- Linkovi do tvog sajta trebaju biti na sto vise popularnih i priznatih sajtova. prvo sajt trebas prijaviti na sve moguce web direktorije. narocito je vazan dmoz.org
Takodje trebas pronaci neki sajt koji je koliko-toliko tematski slican tvome ali koji ima velik broj poseta i preko www.alexa.com pogledaj "related links" od tog sajta i onda se potrudi da i ti posatvis linkove na tim istim sajtovima...
- Naravno sajt mora biti kvalitetan. znaci ne da postignes posecenost putem prevara i trikova vec da privuces ljude onim sto sajt moze da im ponudi. Jedino tako ce s vremenom posecenost posatajati sve veca i rado ce te prihvacati u web direktorije.

...to je dugacka tema ali za pocetak trebas znati da se to zove SEO (search engine optimization) pa pregledavaj na forumima sve u vezi toga ako hoces da naucis vise detalja tome.
[ websurfer @ 27.07.2009. 22:59 ] @
Ovako specificna tema sajta zahteva drugaciji pristup od standardnog. Za pocetak izbaci onaj promotivni period i bilo sta slicno.
[ Barni Kamenko @ 28.07.2009. 10:30 ] @
hvala puno za odgovore...
ovo za promotivni period mi uopste nije delovalo tako morbidno do ovog momenta, dok mi niste napomenuli. sad me je prosto sramota sto sam to napisao.
ali dobro, zato sam vas i pitao za utiske i kritike.

inace, ideja je bila da se male citulje ne naplacuju, velike da se naplacuju ako sajt bude posecen u nekoj buducnosti, a da se preduzecima ponudi nekima besplatna ili vrlo jeftina reklama (pogrebnici koji objavljuju citulje klijenata), a nekima po nekim normalnim cenama (cvecare, kamenoresci itd. - oni koji se samo reklamiraju), iako jos ne znam koje su to normalne cene (ali dobro, ima se vremena, da vidimo prvo hoce li biti posecen sajt)

inace, ono crno polje gde se vrte obavestenja (gde je pisalo to oko promotivnog perioda), predvidjeno je za obavestenja o sahranama (npr. Pera Peric ce biti sahranjen u Beogradu na Novom groblju 31.07.2009. u 15h), a kad neko izabere svoj grad u padajucoj listi, onda se prikazuju citulje i obavestenja samo za taj grad.


HVALA PUNO ZA SAVETE, SVE IH PRIMAM K' ZNANJU. PROMOTIVNI PERIOD VEC IZBRISAN
[ Prokleta_Nedelja @ 29.07.2009. 09:03 ] @
Ubaci
"Vaše je samo da umrete, naše je sve ostalo"

i
"Ako Vas nema na našem sajtu, onda kao da niste ni umrli"

Ubaci najmanje tri šablona čitulja
1. komunistički sa petokrakom
2. zeleni sa zvijezdom i mjesecem za muslimane
3. standardnu pravoslavnu čitulju

i obavezno napravi wizarda za kreiranje čitulje.
Uz tekst čitulje, ostavi bonus tekst tako da piroćanac može da napiše "Umrla Radojka. Prodajem plavog forda 064xxxxxx"

nisam mogao da se suzdržim :D
[ websurfer @ 29.07.2009. 11:24 ] @
Citat:
Prokleta_Nedelja
nisam mogao da se suzdržim :D


Valjda je humor prirodni mehanizam za umanjenje straha od smrti.
[ Prokleta_Nedelja @ 29.07.2009. 11:44 ] @
Citat:
Aleksandar Klickovic: Au bre..

Kako ono Promotivni period.. sav sam se najezio.. Znaci ko "ode" do 20. avgusta, moze za dzabe, a inace se placa..
Samo da ne krenu guzve po obicaju zadnja 2 dana..

Citat:
deedee5: A mozda će biti i "Praćenje tema putem emaila".... :):)


HAHAHAHAHAhahahaha

Kaže moj drugar

Citat:

Dizajn je za desetku. Kada vidim sajt, dodje mi da umrem :)
[ Barni Kamenko @ 29.07.2009. 14:42 ] @
Haha, inace sam od onih ljudi koji izbegavaju svadbe i sahrane - na svadbama mi se place a na sahranama crkavam od smeha (odbrambeni mehanizam, definitivno)...

razlicite forme citulja su vec razmatrane - i posto smo usvojili princip "sto jednostavnije", za sada smo odustali od toga. Jel vam formular za upis deluje nejasno ili komplikovano? trudio sam se da bude jasno...

a komentari su vam genijalni... :)
[ Goran Radovanovic @ 18.08.2009. 00:19 ] @
Jaoo,umro sam od smeha,vi niste normalni!

Možeš da ubaciš i link koji će ti voditi na virtuelno groblje gde ljudi mogu birati spomenike(beli,crni mermer) i nadgrobne natpise npr "umro je pred sam kraj svog zivota","spomen podigla ožalošćena mnogobrojna rodbina",pa kad ne mogu za zadušnice usled lošeg vremena da odu na pravo groblje jednostavno dođu na sajt i virtuelno zapale sveću.

[Ovu poruku je menjao Goran Radovanovic dana 18.08.2009. u 01:34 GMT+1]
[ miroslavL @ 19.08.2009. 10:29 ] @
Joj Bože pa ovo je ludnica... ovako se nisam nasmejao ne pamtim... suze mi krenule na oči od smeha a ima jedan strani sajt na taj način i mnogo je popularan :), napiše pre smrti i broj svojih kartica (da ih familija ne mora tražiti kad dodje do ostavinske :) ), ubaci kad su čiji rodjendani pa posle njegove smrti njegovima stižu mejlovi kako im čestita i tako www.deathbook.com

hahahha... još ne mogu prestati da se smejem :)))
[ websurfer @ 19.08.2009. 12:31 ] @
Ljudi, zaboravljate da tema tog sajta nije humor, jeste mozda donekle zgodno za zezanje na tu temu ali ipak...
[ miroslavL @ 19.08.2009. 13:36 ] @
Tacno tako, uopste tema nije humor ali je smesno ovo sto sto je pisano u temi kao i onaj promotivni period... :)
[ Aleksandar Klickovic @ 16.09.2009. 16:56 ] @
Skoro sam video negde kao savet...

Zasto ne otvoris Citulja.com

To ti je penzionerski Fejsbuk, tamo cemo kad tad svi da otvorimo nalog. Odvalices se od prodaje banera