[ -bane- @ 15.12.2003. 17:37 ] @
Sinoc mi je nesretni PartitionMagic 7.0 z..... celi disk - umesto da spoji 2 particije obrisao je sve tri, pa me zanima da li bi neko bio voljan da postuje link za neki od programa za slicnu namenu


hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao mangel dana 15.12.2003. u 21:53 GMT]
[ cro ivica @ 15.12.2003. 18:09 ] @
Skini program "PC Inspector File Recovery" jer je besplatan i vraća sve failove bez obzira na velićinu.
Ili ako već imaš Norton SystemWorks pa probaj s UnErase Wizard.
[ -bane- @ 15.12.2003. 23:39 ] @
probao sam odmah sa tim programom ali nisam nista postigao!

Ako neko ima recover my data v2.18 ili neku drugu neka postuje link
[ simba @ 16.12.2003. 10:35 ] @

Probaj da nabavis program koji se zove "Get Data Back ", imas za Fat i Ntfs tabelu. Ja sam bas pre neki dan pomogao prijatelju kome je pukla Ntfs tabela, i uz pomoc tog programa sam mu sve podatke vratio. Trebao bi i da imas jos jedan rezervni hard disk na koji ces prebacti spasene podatke. Imas i crack na netu.
[ -bane- @ 16.12.2003. 14:02 ] @
Get Data Back je odradio posao ali fajlovi ne valjaju kad se iskopiraju,

Da li sam negde poresio?
[ NBG @ 16.12.2003. 15:00 ] @
Moguce da su fajlovi unisteni toliko da ne mogu da se povrate-to vec lici na riknut hard disk-ja sam lepo uspeo posle partition magica da izvucem fajlove sa R-studio programom imas dve verzije za fat i ntfs.
[ -bane- @ 16.12.2003. 16:13 ] @


Probacu sa tim prog. NBG, a sto se tice harda, mislim da je ok, tj bio bi ok posle formatiranja.

Imas li jos neki program?
[ Mihailo @ 16.12.2003. 16:24 ] @
Najbolji je Ontrack Easyrecovery Pro. Dobar je i RStudio.
[ -bane- @ 16.12.2003. 16:46 ] @

OntrackEasyRecoveru deluxe 6.1 je tezak 28 MB a i server je izgleda zagusen,

sad cu da probam sa R-Studio, ako ne bude mogao predajem se - Formatiracu disk!
[ -bane- @ 16.12.2003. 18:00 ] @


Probao sam i sa R-Studio, doc fajlovi se se pretvorili u hijeroglife, odo ja lepo da formatiram disk!

Hvala svima!! poz.
[ InfHeat @ 18.12.2003. 12:32 ] @
Odlican program za vracanje izgubljenih podataka je " Lost&Found " dolazi iz iste firme kao i PartitionMagic, vise puta sam ga uspesno koristio, posle skeniranja kad generise listu fajlova koje je nasao (a imam utisak da mu je jako malo promaklo) odmah znas koji ce biti ispravni kad kad se vrate a koji ne. Program radi iz DOS-a .

Evo i linka:

http://www.checkmark.com.au/lfeval.htm
[ -bane- @ 19.12.2003. 00:13 ] @
Hvala INFHEAT, ali vec sam formatirao disk i napravio nove particije. Cak 4 programa mi nisu mogla pomoci ( svi su nasli file koji mi je bio najpotrebniji ali posle recoverija fajl je bio neupotrebljiv )... - sudbina )
[ labud @ 22.12.2003. 22:34 ] @
Kod mene je slican problem. Pokusao sam sa PC Inspektorom ali mu treba par stotina hiljada minuta da ocita sve podatke samo sa jedne particije od 5 GB. Imate li neki drugi program koji bi ovo uradio brze ali i da se ne mora platiti?
[ mleposavic_lepi @ 28.12.2003. 23:09 ] @
Ja sam čuo da program Phoenix Stellar radi slično kao R-Studio Fat samo mnogo puta brže. Inače ja sam sa R-Studio-om povratio sve podatke sa oba harda od 80GB kada sam pokusavao da ih prikacim u RAID. Sve mi je vratio bez ikakvih problema samo je proces pretrazivanja HDD-a bio predugačak, kasnije je samo puko presnimavanje sa jednog na drugi HDD.

Za Phoenix-a sam samo čuo a takođe sam čuo i da košta oko 600 USD.
[ Marcony @ 21.05.2004. 07:27 ] @
Cao drustvo...

Imam sledeci problem:

Na 60GB HDD-u su bile 3 particije:

1. FAT32 (Win98SE)
2. NTFS (Win2k Server)
3. FAT32 prazna

Pokrenuo sam instalaciju Mikrotik ruter-a koji sam instalirao na G (prazna) particiju. Cim se instalirao Win2k je prijavio da ne moze da pristupi toj particiji, nakon cega sam otisao u Disk Management. Istog trenutka je Win2k "poplaveo" i poceo da dump-ira memoriju. Nakon restartovanja nije vise bilo ni jednog OS-a. Podigao sam sistem sa floppy-a i startovao Partition magic 4.0 (DOS). Prijavio je jedan hdd od 60GB u kome nije bilo ni jedne particije. Znaci 60GB FREE SPACE!

Kojim programom mogu da povratim sve u predjasnje stanje, a da je freeware.
[ SrkoS @ 25.05.2005. 23:21 ] @
Imao sam problem kod konvertovanja FAT32 particije u NTFS!
jednostavno je malerozni PQ 8 startovao konverziju i javio da ne može da se snađe i pozdravio me...
particija je bila "neupotrebljiva" - tj. zahtevao se format.

podatke sa diska sam izvukao pomoću programa Get Data Back
odlično radi program - možda 'par datoteka' nije uspeo da nađe
- preporuka!


Lost&Found nije ništa mogao da uradi!

TestDisk (http://www.cgsecurity.org/ ) je prepoznao sve kao u originalu ali nisam uspeo da ga nateram da mi tu staru (dobru) tabelu zabeleži!
vrlo zanimljiv program - obavezno pogledajte primere koji su stigli uz nj.!

[ u2boy4ever @ 19.06.2005. 13:04 ] @
imam pc inspector file recoveri i namjestio sam ga da mi nađe podatke sa diska koji je formatiran on mi je našao skoro sve ali ih je preimenovao i svaki je raskida na veličinu od 1,47 mb u čemu je problem??
[ Gomatami @ 20.06.2005. 14:30 ] @
Active@ UNDELETE je po mom nesrecnom iskustvu veooooma dobar. Dobio sam 100 GB za nekih 60-tak minuta.

Problem oko ostecenih fajlova pri oporavku sam resavao tako sto sam ulazio u svaki folder, selektovao svaki od fajlova pa tek onda radio recovery. Tada je uspesnost oko 85 - 90%.

Ako nista drugo, uvek postoji Data Solutions!
[ u2boy4ever @ 20.06.2005. 14:46 ] @
data solutions?????
[ Gomatami @ 21.06.2005. 20:03 ] @
Nije dozvoljeno reklamiranje firmi, pa tako pitanje ostaje bez odgovora... Sorry!
[ CroInspector @ 21.06.2005. 22:08 ] @
PCInspector, FreeUNDELETE su sasvim dovoljni i zajedno vam mogu rjesiti vecinu problema. naravno, nisu ni oni svemoguci. Ako poslije havarije ponovo izvodite "neke" stavri na disku (pisanje) nece vam niti oni moci pomoci, jer su tada ti podatci i fizicki maknuti sa diska. Tada vam MOZDA moze pomoci samo vlada SAD-a i NITKO drugi.
[ tucko019 @ 07.09.2006. 01:11 ] @
meni je Active@ UNDELETE naso svasta ali sve sto vratim nece da radi, cak je naso nesto EXTRA DELETED i to sam pokusao da vratim on vrati ali nece da otvori taj fajl ako mu ja dodam extenziju koja mu odgovara...

a GetDataBack for NTFS sam isto pokusao on mi nadje tamo nesto ali ne pise sta je naso sam nesto 4 giga veliko ja vratim to on mi snimi jedan fajl u .img sve ostalo je .001, .002, .003 i tako do 15 i kako da otvorim ja to znam da je extenzija .img za nero kad se nesto kopira u racunar i tako to...

da li ima neko resenja da ja te fajlove otvorim... nekim putem...hitno mi je zbog crteza u CAD-u

Hvala....
[ MaxC @ 07.09.2006. 18:27 ] @
Nadji Recover My Files, u njemu imas opciju da ti nadje samo CAD fajlove na hdd-u. To ce ti dosta pojednostaviti problem. Takodje mozes da izaberes bilo koje druge formate dokumenata koji te zanimaju (npr. txt, jpg, mp3, .....).
Koji god program da izaberes ne instaliraj ga na pariticiju/hdd na kojem ti se nalaze izgubljeni dokumenti!!!
[ katerini @ 26.09.2006. 14:28 ] @
Moze li mi neko reci da li je ista od gore navedenih programa besplatno? Ceo dan googlam, ali sve sto nadjem je 'free to try' i u principu ne sluzi nicemu. Skinula sam bila VirtualLab Client , ali sa 'free to try' verzijom mogu skinuti samo 1Mb.
Pre par dana sam greskom izbrisala neke vrlo drage fotografije iz foldera, a zatim ih obrisala i iz recycle bin-a. Da li ista od ovih programa moze da ih povrati? Znam da je suvisno ovo sto pitam i da ce Admin sigurno odreagovati, ali PLEASE!!! - totalni sam pocetnik sto se kompa tice!!!!!
[ zoran_dojkic @ 26.09.2006. 16:32 ] @
Nadam se da nisi ništa novo kopirala na hard disk. Ukoliko imaš više od jedne particije, program za vraćanje izbrisanih datoteka instaliraj na onu na kojoj ti nisu ti izgubljeni podaci. Takođe treba da oporavljene slike sačuvaš na drugu particiju.
Besplatan je Handy Recovery http://www.handyrecovery.com
[ katerini @ 26.09.2006. 18:55 ] @
Citat:
zoran_dojkic: Nadam se da nisi ništa novo kopirala na hard disk. Ukoliko imaš više od jedne particije, program za vraćanje izbrisanih datoteka instaliraj na onu na kojoj ti nisu ti izgubljeni podaci. Takođe treba da oporavljene slike sačuvaš na drugu particiju.
Besplatan je Handy Recovery http://www.handyrecovery.com


Taman pomislih da sam resila problem, kada ono hoces vraga. Skinula sam Handy Recvery i tacno je da postoji besplatna verzija na 30 dana, ali sa tom verzijom mogu skinuti SAMO 1 fajl dnevno, a meni je program pronasao 9999 izbrisanih slika koje su bez imena!!!!
Joj ljudi pomagajte!!!!! Tako zelim slicice nazad.... Ima li nade za moj problem?
Imam dve particije . Da li je problem sto sam danas skidala neke Recovery programe i sve ih sacuvala na onoj particiji gde su mi bile slike koje sam izbrisala?
[ calexx @ 26.09.2006. 20:40 ] @
Lepo ti je rečeno da ne kopiraš ništa na tu particiju. Sad verovatno jeste problem.
[ zoran_dojkic @ 27.09.2006. 07:40 ] @
Recover My Photos
http://www.getdata.com/downloa...FILE=RecoverMyPhotos-Setup.exe
Recover My Files
http://www.getdata.com/download.php?FILE=RecoverMyFiles-Setup.exe




Active Undelete
http://www.active-undelete.com

Active Undelete
Mikro, Decembar/2004
Goran Dimitrijević

Povraćaj obrisanih datoteka


OBRISANE datoteke nisu nestale zauvek - vratiće ih program Active Undelete.


Mnogi korisnici Windowsa su navikli da odmah po brisanju datoteka isprazne i korpu za otpatke. Ako nije proteklo mnogo vremena od brisanja, postoji verovatnoća da u prostor na disku koji je zauzimala datoteka nisu upisani drugi podaci. Ukoliko nemate instaliran Nortonov Protected Recycle Bin, koji savršeno obnavlja obrisane datoteke, a ne znate da baratate s komplikovanim editorima što neposredno pristupaju sadržaju na disku (kakav je Norton Disk Editor), isprobajte ovaj mali program - mi smo njime bili sasvim zadovoljni.

Active Undelete radi i u mrežnom okruženju, a "vraća iz mrtvih" datoteke snimljene na sistemima datoteka FAT12, FAT16, FAT32 i NTFS. Uspešno je vratio sadržaj celog diska koji smo, probe radi, obrisali komandom Format. Rad s programom je sasvim jednostavan. Posle skeniranja diska, Active Undelete prikazuje spisak obrisanih datoteka - one koje želite da vratite treba samo da prevučete u donji deo prozora. Ukoliko je disk formatiran, ili ste pak obrisali jednu od particija, treba da pokrenete opciju Deep Scan, koja ima dodatne alatke za povraćaj datoteka.

Kao bonus, uz program se dobija mogućnost izrade slike celog diska, slično kako to radi Notron Ghost. Na taj način ćete se dodatno obezbediti u slučaju hardverskih kvarova (slike čuvajte na optičkim medijima). Nisu zaboravljene ni memorijske kartice, pa ne očajavajte ako nehotice obrišete sve snimke u svom digitalnom fotoaparatu. Iskusnijim korisnicima na raspolaganju je i mali editor pomoću kojeg se mogu menjati parametri FAT tabela i drugih sistemskih datoteka nevidljivih iz Windowsa.

Probna verzija je ograničena na datoteke manje od 64 KB.




[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 27.09.2006. u 09:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 27.09.2006. u 10:33 GMT+1]
[ katerini @ 27.09.2006. 09:34 ] @
Ma skinula sam bila VirtualLab Client i sve mi je slike pronasao, ali tamo postoji limit za probnu verziju, kao i za sve ostale programe, pa je u stvari u tome najveci problem.
Ah , vidim ja da od mojih slika nece biti nista...
[ SpelingMistakes @ 28.09.2006. 23:46 ] @
postoji nesto sto se zove preatorian - to je CD - butabilni - koji na sebi ima - pa moze se reci sve

Koristio sam ga do sada gomilu puta - od toga da su particije bile formatirane, pa do toga da su popucale ili slicno. Znaci ako imate mogucnost da nabavite preatorian-a onda cete imati zauvek jedno odlicno resenje kojim mozete da resite gomilu problema na svom kompu - Na njemu sam radio sa nekoliko programa - koji su inace ukljuceni u celu instalaciju. Poenta je da imate butabilni cd. sa kojeg podignete sistem, a onda mozete kompu da radite sta "zelite" - vise info-a na pp - ako treba
[ tarik @ 29.09.2006. 21:01 ] @
kako da radimo sve?sta podrazumevas pod SVE?
[ SpelingMistakes @ 29.09.2006. 21:34 ] @
Pa posto sam rekao skup programa - to podrazumeva osim programa za spasavanje podataka, i programe za ispitivanje kompjutera, od harddiska, memorije, i slicno - da ne nabrajam sve - STVARNO ih ima mnogo. Mozete raditi i ghostovanje sistema - praviti ghost ili raditi restore ghostovanog diska - particije, raditi reparacije i sl. To je odlicna stvar kad Vam ne daj boze pukne sistem - onda mozete lepo i polako "sa drugog sistema" srediti stvar. Poenta je samo da imate jos negde mesta - na nekoj particiji - zbog izvlacenja podataka.

Preatorian kad se podigne ima podrsku za mrezu, zvuk,grafiku i sl - Sve je kao u pravom OS-a ali malo sporije - sve ide iz ram-a gde je napravljena mala virtualna particija.

Kao sto rekoh SVE U bukvalnom smislu te reci
[ Vebratim @ 08.10.2006. 18:10 ] @
Problem sa sa programom Active@ Undelete!

Nakon Advanced Scana formira folder !!!ADVANCED - EXTRA!!! (ko je koristio program zna šta je po sredi) i
posle pokušaja povraćaja podataka fotografije su ok, a video zapisi i mp3, iako naizgled kompletni, su nečitljivi!
(probao sam i Crystal Player koji čita i nekompletne fajlove, bez rezultata) Da li je neko imao slične probleme?

Napominjem da sam izvršio sve meni poznate mere predostrožnosti, (na hard disk svesno nije zapisivan ni jedan bajt, nit je rađena defragmentacija) prikačih ga kao sekundarni na moj računar i ekstradikcija podataka se vrši na mom sistemskom hardu, gde je i instaliran pomenuti recovery software (ver 5.1.010)..

Da li je moguće reparirati pomenute fajlove?
Da li postoji neko parče softvera koje daje bolje rezultate, a da nije preveliko za dial-up download?

Unapred zahvalan.
[ sojic @ 13.02.2009. 18:46 ] @
Ja se izvinjavam sto "ozivujem" staru temu.... ali meni treba nesto obratno.

Znaci.... kako da "totalno obrisem fajlove", tako da se ne mogu povratiti?

Uradio sam del, obrisao ceo sadrzaj, ali jos uvek ostaje ime fajla, da nekad tu je bio taj i taj fajl.

Ima li sanse da se "izbrise toc"?

[ calexx @ 13.02.2009. 21:23 ] @
Potraži šta piše na temu wipe hard disk ili tako nešto, bilo je i ovde priče o tome, postoje programi koji svaki bajt više puta prepišu i povratka više nema. Ako ne nađeš neki siguran, samo popuni hard do poslednjeg bajta nekim glupostima i posle će teško da se nešto izvuče, osim tih gluposti.
[ sojic @ 13.02.2009. 21:36 ] @
Da, to sam zavrsio, ali kad napravim "sken" vidim izbrisane fajlove. Jes da ne mogu da vratim podatke (posto su wipe-ovani) ali vidim da je fajl postjao.

Znaci... kako da obrisem "komplet", i TOC?
[ zoran_dojkic @ 14.02.2009. 13:58 ] @
Disk Redactor www.cezeo.com/products/disk-redactor/
Trajno obrišite sve stare (već obrisane) datoteke i sprečite njihovo rekonstruisanje. Sve privatne, osetljive informacije biće zanavek uklonjene, a podaci uništeni.

Ali: Remember, DiskRedactor doesn't delete file names, only content of the files.
[ sojic @ 14.02.2009. 17:57 ] @
Sve Disk Wipe-ove rade to. Brise sadrzaj, ali ne i ime fajla.

Ali: Remember, DiskRedactor doesn't delete file names, only content of the files.

Koga to oni farbaju.

Izbrisem sadrzaj, ali u TOC-u ostaje da tu je bio taj i taj fajl.
[ musicmaster @ 06.03.2009. 16:36 ] @
Za sve koji su sluchajno ili namerno napravili "disaster" od svoje particije i izgubili gigabajte i gigabajte podataka,
mogu da se nasmeju - konachno.

U pitanju je Recovery Studio.
Mozete ga preuzeti odavde → ****************************
PS: Ova verzija - obetjava.

Meni se desilo da mi je nestalo struje u toku formatiranja particije,
gde je posle toga cela druga D: particija ostala u "RAW" formatu,
sa svih 180 i kusur gigabajta....
C: sam morao da preformatiram ponovo, naravno.

Prvo sam prebledeo....
Posle sam drmnuo jednu rakijicu...
Kasnije sam psovao sve zivo....
E, nakon toga se bacio u potragu i nashao chudo od programa.

Verovali ili ne, morao sam da se oprostim samo od nekih poskidanih filmova,
jer nisam imao vishe mesta za recovery.

Sve u svemu, oko 180 GB je vratjeno na staro - bez ikakvih oshtetjenja.
I ne samo to, zapanjio sam se kada sam video da program vidi i po 5-6 prethodnih instalacija.

Mislim da bolji program za ove namene, za kutjnu upotrebu - ne postoji.
POzz.

edit: ovakvim linkovima nije mesto na forumu. Ispravan link je http://www.data-recovery-software.net/

[Ovu poruku je menjao calexx dana 06.03.2009. u 18:31 GMT+1]
[ musicmaster @ 06.03.2009. 18:34 ] @
@calexx

fes....
[ hisarlik @ 05.04.2013. 08:37 ] @
Pozdrav,
Nadam se da nisam pogresio temu.
Vracao sam obrisane filove vise puta sa raznim programima ,medjutim sada imam problem sa vracanjem ods i xls filovima .Kada program za recovery vrati xls il ods file ne prijavljuje nikakvu gresku ali kada otvorim xls ili ods file sa excelom ili calc openofficom u dokumentu su neki hiroglifi .Napravio sam probu tako sto sam kreirao xls file i u njemu upisao 123 pa ga save na memory stick zatim ga obrisao pa sa getdataback vratio i opet sam imao isti problem i vec neko vreme pokusavma na nadjem resenje na googlu ali mi nikako ne uspeva.Zamolio bih nekoga ko je imao slicnog iskustva da mi pomogne .
Unapred zahvaljujem.
[ hisarlik @ 07.04.2013. 00:35 ] @
Jos malo pa ce biti 10 godina kako sam zvanicno posto drug clan elitesecurity-a.Mislim da nisam postavljao nesto mnogo pitanja , nekima sam pomogao i mnogo toga naucio od elitesecurity-a .Ovo je prvi put da niko ne odgovori ili da ovoloko cekam na odgovor .Ovo je samo konstatacija nije kritika.
[ gilopile @ 07.04.2013. 00:55 ] @
I ja sam imao problema sa getdataBack i isto mi se desavalo. Nadje razne fotke, dokumente...velicina fajla odgovara, ali ne i sadrzaj. Kontam da je greska do same tabele Hdd-a. Ja sam se iznenadio sa programom Drive Genius. Nasao sve i sto je najbitnije svi fajlovi ispravni, tako da ti ga toplo preporucujem. Imas ga u Hirens` boot cd 15.2. Znaci, obavezno sa HBCD-a, jer sama verzija koja se moze naci na netu ne radi.

Nadam se da ces uspeti. Javi ako negde zapne. Pozz!
I najvaznije, nemoj nista upisivati na taj HDD dok ne izvuces podatke.
[ hisarlik @ 07.04.2013. 12:50 ] @
Hvala na savetu.
Samo da proverim dali sam dobro razumeo .
Skinem Hirens` boot cd 15.2. narezem da cd i butujem sa cdea i onda izaberem program koji si mi preporucio za recovery.Ako je tako kao sto sam napisao, otisao sam na site od Hirens` boot cd 15.2. na kojoj je lista alata i programa u kojoj se ne nalazi Drive Genius.Sta raditi u tom slucaju ako se stvarno ne nadje Drive Genius na tom cdu?
Pozdrav i jos jednom hvala na odgovoru.
[ gilopile @ 07.04.2013. 14:19 ] @
Nema na cemu!
Slobodno skini verziju koju sam ti ostavio u linku `hiren`s boot cd` - klikni i skini ga. Montuj ili narezi i otvori ga u windows-u i ufolderu HBCD/programs pokreni Drive Genius i skeniraj HDD. Posle ces vec videti sta i kako.

Pozz!
[ hisarlik @ 07.04.2013. 14:56 ] @
Uradio sam sve kako si napisao ali na ovom disku ne postoji program koji se zove Drive Genius a najslicniji i od istog proizvodjaca je DiskGenius 3.2. Sta da radim sada.
[ gilopile @ 07.04.2013. 16:01 ] @
Heheh, ma to, Disk Genius, pogresih kada sam tipkao i makinalno mi izaslo `Drive`:) Pokusaj sa njim...
[ hisarlik @ 08.04.2013. 19:13 ] @
Gilopile, probao sam sve i nista nisam uradio ali sam barem skontao u cemu je problem.Programcic koji se zove recuva mi je najvise pomogao.Da pojasnim stvari.Neko mi je preko noci upao u komp koji mi je sluzio kao mrezni HD ,znaci obicna stara masina sa XPeom i free avastom i sharovani folderi ,Znam svi cete reci naivno a mozda cak i ludo,naravno ja se ne bavim tim stvarima ali eto po nesto znam pa sam hteo da probam malo da se igram i sa tim .I taj neko je na neki nacin ocigledno pokrenuo neki programcic koji je pobrisao sve filove (a foldere nije) i ostavio mi na desktopu txt file otvoren u kojem je pisalo 100$ na 896554221566 i u recycle binu file od nekih 10tak MB sa extenzijom mp3.Proverio sam broj i bankari su mi rekli da to nije broj ziro racuna u nasoj zemlji mozda je broj neke partije ili nekog racuna u inostranstvu.Naravno nisam se mnogo uzbudjivao jer sam znao da cu vratiti podatke lako i otisao kod prijatelja da na njegov komp zakacimo HD iskeniramo i povratimo podatke jer se on bavi tim stvarima.I onda nastaju problemi.On decko sa najboljom namerom recoveryje jedan folder za probu i slucajno napravi folder na istoj particij na kojoj se nalaze filovi koji su mi potrebni.Posto program koji je on koristio ne vraca korektno ods i xls filove ja ostadoh bez istih.Ja sam posle probao na drugom kopu da kreiram jedna xls file na usb memry pa da ga obrisem, pa da ga povratim i nijedan program od kernel do getdataback itd nije mogao da recoveryje ods i xls filova a da posle toga budu uppotrebljivi .To sam uspeo tek sa recuvom a kada sam pokusao da izvadim filove zbog kojih sam i radio sve ovo rezultat je bio isti, medjutim recuva kada recoveryje neki file ispise i info u kojem lepo pise da je nadjeni file pregazen sa nekim drugim .A taj drugi file je onaj sto je onaj moj drugar greskom recoverovao.Jedino sto me buni je sto ipak vrati pregazen file u gram tacan ali neupotrebljiv a pritom ne prijavljuje da je ostecen.
Izvinjavam se na ovolikom tekstu ali napisao sam ga u najboljoj nameri nebili neki slican slucaj meni izbegao probleme koje sam ja imao.
Jos jednom se zahvaljujem na pomoci.
[ PedjaStricevic @ 13.04.2017. 21:27 ] @
EaseUS Data Recovery je još bolji program od Recuve
[ Mord @ 19.04.2017. 17:15 ] @
Mislim da su naučili poslije 1471 dana od poslednjeg posta.8.4.2013g