[ MacakMackin @ 27.07.2009. 10:40 ] @
Poslije citanja tema i tema...foruma i foruma...gdje svi predlazu da je najbolja pocetnicka gitara Yamaha F310 ...definitivno sam odlucio da je kupim...
Ali posto sam totalni pocetnik...sto jos uz gitaru da kupim ? da li trzalicu?sto sve???neso za nastimavanje?sto???
[ dejankuki @ 27.07.2009. 11:11 ] @
Imas ti vremena da razmisljas o tome, jer sta god kupio uvek ce ti nesto faliti... tj. kako ti krug znanja raste tako ce ti rasti i krug potreba..

najosnovnije ipak je,

trzalica, kabli, stimer, kais, pojacalo.. i knjige ili video kursevi za ucenje.. ;)


onda idu pedale ili procesor, pa vece i bolje pojacalo, pa bolja gitara... pa .... i tako u nedogled..



dok na kraju shvatis da je jedino vazno svirati... :)


dobrodosao u svet
[ Kovacevic Vladimir @ 27.07.2009. 11:14 ] @
Evo moj predlog:



acaradio i dejankuki znaju šta je sve na slici.

Pozdrav
[ MacakMackin @ 27.07.2009. 13:55 ] @
E pa kupicu tu F310P znaci taj paket sto sve dobijam uz nju jel sve sto mi treba ???
Sto sve dobijam uz ovaj paket????
[ acaradio @ 27.07.2009. 14:31 ] @
Da vidimo sta sve tu ima:
Gitara, futrola, kais, tri trzalice, motalica za zice, rezervni komplet zica, kapodaster, frulica za stimovanje (Pitch Pipe Tuner), zidni nosac za gitaru.
Imas sve sto treba, mada bi valjalo da kupis i jedan pravi stimer za gitaru, digitalni ili analogni, svejedno. To je prilicno jeftino.

Vidi da u kupovinu povedes sa sobom nekoga ko ima bar neko iskustvo sa gitarama, da bi se proverio kvalitet instumenta - prvenstveno vrat gitare koji treba da bude prav, sa lepo ukucanim pragovima, i da ima prijatnu "akciju" (da ne bude bolno za sviranje).
Ako je gitara potpuno ispravna, budi siguran da ce ti se svideti, poznajem bar pet ljudi koji imaju taj model (neki od njih vec vise od 20 godina) i potpuno su zadovoljni.
[ Kovacevic Vladimir @ 27.07.2009. 15:05 ] @


Ne znam kakva je ponuda u kupovini kod nas. Prilažem Ti da vidiš: http://www.argep.hu/product_417911.html

Klick na westerngitarpack...gde se vidi da kupovina "u paketu" pravi razliku u ceni je oko 12 €



Cena štimera je oko 15 € i kod nas.

Pozdrav
[ MacakMackin @ 27.07.2009. 15:53 ] @
Ali nemam koga povest...daj recite mi kako ja to mogu provjerit...CG je mala nema ona puno muzicara...a ni ja ne poznajem nikoga ko se razumijem...
[ musicmaster @ 27.07.2009. 17:00 ] @
Ako kupuješ električnu gitaru onda ti treba:

- gitara (naravno)
- dobre žice + rezervni komplet
- gitarski procesor (efekti i distorzije all in one) + kablovi i DC adapter
- pojačalo ili komp sa kvalitetnom HI-FI opremom i dobrim loudspeakerima

Štimer ti ne treba ako si dobar sluhista, pa i ako nisi, imaš programe na kompu za štimovanje.
Ako ta gitara koju budeš kupio ne drži štim ni 2 sata,
džaba ti volja za svirkom i sve! (OVO JE NAJBITNIJE)

Ako kupuješ akustičnu, onda ti trebaju samo gitara, žice i trzalica.
Naravno, podrazumeva se da imaš zgodnu stoličicu za sedenje dok vežbaš,
u oba slučaja.

Inače, biti gitarista, klvijaturista, tezgaroš, muzičar....
je izuzetno sladak, težak i nikako jeftin hobi.

U CG u Budvi koliko mi se čini imaš SkyMusic predstavništvo...
Otiđi tamo.

Pozz.
[ MacakMackin @ 27.07.2009. 17:25 ] @
Ma nema u Budvu ovaj model...ima bas Yamahina prodavnica u PG i tamo ovaj paket F310P kosta 150 eura...Valjda nije puno?
Sto ja kao totalni dibidus mogu da ispobam kad kupujem gitaru ,i na sto da obratim paznju jer nemam koga povest iskusnog sa sobom?
[ acaradio @ 27.07.2009. 21:21 ] @
Citat:
MacakMackin: Sto ja kao totalni dibidus mogu da ispobam kad kupujem gitaru ,i na sto da obratim paznju jer nemam koga povest iskusnog sa sobom?

Pa, jedino sto mozes je da se pouzdas u iskrenost i dobru nameru prodavca da ti ne uvali instrument sa problemima koje sam pomenuo (neispravnost vrata, lose postavljeni pragovi, tvrda akcija), ali nisu svi prodavci bas toliko dobronamerni, pogotovo kada vide nekoga ko je neiskusan.
Ne znam kako ces uspeti sam da proveris ispravnost.

Sto se tice stimera, ne mora da bude model koji je preporucen, svaka muzicka prodavnica uglavnom ima nekoliko modela.
Cena od 150 evra za paket F310P je ista i u Beogradu, to je pristojna cena, mada je jasno da je ipak nesto skuplje nego kada bi se kupovalo negde na zapadu.
[ MacakMackin @ 28.07.2009. 17:57 ] @
E ok obraticu paznju na to...eto zamolicu prodavca da mi to pogleda a koliko ce on bit iskren to macku(ne meniu) :D od rep...
Znaci definitivno mislite da je to dobra gitara???onako klasik za pocetnike???jel?
[ acaradio @ 28.07.2009. 20:17 ] @
To je jedan od najpoznatijih i najzastupljenijih modela jeftinijih akusticnih gitara vec dugi niz godina, veoma popularna bas kod pocetnika koji hoce gitaru sa "western" vratom, a da ne potrose puno novca.
Kvalitet moze da zavisi od komada do komada, ali generalno - sve one koje sam probao kod raznih prijatelja i poznanika koji imaju ovaj model, pokazale su se kao dobar i stabilan instrument za male pare.
[ MacakMackin @ 28.07.2009. 21:32 ] @
Hvala ti puno...kad kupim javljam ti ;)
[ MacakMackin @ 29.07.2009. 17:49 ] @
Vec sam kupio...ja sam ovako kao dibidus odusevljen i izgledom i kako zvuci jer mi je pokazao on aj prodavac,pogledao je vrat...i tako to...reko je da je super...
A da kupio sam neki aparat analogni za stimovanje YAMAHA YT-100 ...ONO IMA DVIJE CRVENE I JEDNU ZELENU LAPICU I REKO MI KAKO TO FUNKICIONISE..
Sad ovo do petka mi dolazi knjiga GITARA ZA NEUPUCENE i to su mi odje na net preporucili da je super za nacuit svirat...
PITANJA!!!
1)Ali imam neka pitanja,koi su najcesci kvarovi kod gitare, i cuo sam da se vrat moze iskrivit zato sam dobio neki "kljuci za stemovanje vrata" svako koliko se to krivi i kako to da primijetim?
2)Zatim ove zice dobio sam par rezervnih recite mi koliki je vijk zica :D ako se to tako moze nazvat da li to svako malo puca...kako li?i jel tesko za zamijenit???
3)I recite mi kako se uopste ono drvo od gitare odrzava dal treba neckom posebnom krpom da s brise,ili nekim sredstvom ,jer se puno masti (oprao sam ruke prije upotrebe ali isto... ;) )
[ acaradio @ 29.07.2009. 18:59 ] @
1. nemoj da brines o najcescim kvarovima gitare, vec razmisljaj o tome kako ces je svirati. Kljuc za stelovanje sipke u vratu nije za obicnog korisnika, ako budes imao neki problem, gitara treba da ide u servis.
2. zice traju onoliko koliko se upotrebljavaju tj. koliko cesto sviras. Ako su ove koje su postavljene na gitari nove, potrajace ti nekoliko meseci.
3. postoji sredstvo za ciscenje zica i tela, kao i mekane krpe za brisanje. Sve se to nabavlja u muzickim prodavnicama.
[ MacakMackin @ 31.07.2009. 10:05 ] @
A kakavi to problem moze da bude?sa vratom,kako to da primijetim?
[ acaradio @ 31.07.2009. 18:12 ] @
Ako si kupio gitaru sa ispravnim vratom i ako ces da je drzis u prostoriji gde nema velikih temperaturnih razlika i vlage, nemoj da brines.
Posle nekoliko godina ce se od intenzivog sviranja malo izlizati pragovi, ali je rano da se o tome prica.