[ euripyd @ 29.07.2009. 14:42 ] @
Koristi te li?
Interesuju me performanse, pogotovo kog obrade multimedijalnih sadrzaja, prvenstveno muzike.
[ madamov @ 29.07.2009. 18:15 ] @
Da li sam te dobro razumeo, želiš da uključiš FileVault koji bi enkriptovao fajlove koje obrađuješ Logicom ili nečim drugim? Izvini, a čemu to?
[ euripyd @ 29.07.2009. 18:46 ] @
Dakle FileVault stiti ceo home folder, bez obzira sta se nalazilo u njemu. To je jasno. Dakle nemam izbora da zastitim pojedinacne fajlove.

Imam dva kompa, jedan stacionarni, drugi je MBP, medjutim i na njemu radim i imam materijal koji nije objavljen i ne bi trebalo da neko drugi ima uvid u isti.
Reko, ako slucajno dodje do kradje, da onda fajlovi budu zasticeni, ali vidim da to ide na racun performansi.

Mozda enkripcija nekim drugim softverom posle zavrsetka posla.

Da, jedan od softvera je Logic 8.
[ madamov @ 30.07.2009. 07:32 ] @
Zaštiti onda MBP EFI passwordom. Ili dok radiš drži fajlove otvorene, a onda ih kopiraj na nekriptovani dmg recimo ili ih dok radiš drži van home foldera, a nakraju radnog dan kopiraj u home folder. Ili smisli nešto treće.
[ madamov @ 30.07.2009. 12:03 ] @
Citat:
madamov: Zaštiti onda MBP EFI passwordom. Ili dok radiš drži fajlove otvorene, a onda ih kopiraj na nekriptovani dmg recimo ili ih dok radiš drži van home foldera, a nakraju radnog dan kopiraj u home folder. Ili smisli nešto treće.

Htedoh da kažem "na enkriptovani dmg", a ne ovako kako je usled greške u kucanju ispalo.
[ euripyd @ 30.07.2009. 14:46 ] @
Za to sluzi dugme "Brza izmena".

Hvala.
[ madamov @ 30.07.2009. 16:56 ] @
Pa nije brza kada je došla 4 i po sata kasnije. B)