[ mestar @ 29.07.2009. 19:36 ] @
Evo već danima pokušavam da riješim problem, i uništio sam više od 20 DVD dual layer. O čemu se radi? Pa krenut ću redom. Bavim se izmeđuoastalog i snimanjem svadbi i do sada je sve bilo OK dok sam 4 sata materijala dijelio na 2 DVD-a, ali mi je odjednom sinula neka "glupa" ideja da ja to sve strpam na jedan DL DVD, time sam skratio vrijeme, a para dođe isto, a ljepše je kad je sve na jednom DVD-u, nemoraš ga vadit/stavljat (mada neki i to vole :)). I tako ti ja lijepo uzmem svoj već razrađeni Sony DVD Architect, napravim MENU sa 9 poglavlja, i sa chapterima od po 5 minuta. Izrendam file za DVD, ubacim DVD u snimač, pokrenem NERO 8 izaberem Video DVD, nađem file na kompu, prebacim i snimim. E sad to je neka "standardna" procedura, i to bi bilo to da se sad meni ne javlja PROBLEM.

Snimljeni DVD ubacim u player pokrenem menu, i već tu počinju problemi, samo 4 od 9 poglavlja mi radi kako treba, onih 5 ne radi, odnosno, kada kliknem na jedan od tih, on mene "baci" tamo gdje i treba ali mi nema tona, slike ima tona nema, mada kada idem na prvu scenu, i tako ubrzam do tog mjesta sve je uredu, milim, sve je na svom mjestu, i slika i ton. Druga stvar koja mi se dešava, odnosno drugi problem, kada krenem od početka, pa kad idem sa next... prebaciva mi jedan po jedan chapter po 5 minuta, jer sam tako i naštimo, i imam osječaj da je na prvom layeru (cca 2 sata) sve je OK, i kada prebaci na drugi layer, počinje da "šteka", odnosno, ne prebaci tako brzo sa chaptera na chapter, nego čeka pa i do 10-15 sekundi dok prebaci na drugi.

Ja sad molim ljubazne ljude na ovom forumu da mi pomognu, da li se još neko susrećao sa sličnim problemom, i da li ovoj agoniji ima rješenja. Ja mislim da je problem u NERI ali nisam siguran, jer kada pokrenem na kompu VOB file, u media playeru se pokrene i MENU i kada izaberem scene, sve je OK, ali kada se to sve isto snimi na DVD nije OK. Kažem, sumnjam na NERU i na chaptere, jer sam vidio da u opcijama pod File name lenght stoji Max. of 11= 8+3 chars (level1) ako to ima ikakve veze s tim.

Lp
[ calexx @ 29.07.2009. 20:47 ] @
DL diskovi su u principu kritični za čitanje a još ako su manje kvalitetni, onda je to već problem. Koje DL diskove si koristio i koliko oni koštaju?
[ mestar @ 30.07.2009. 06:51 ] @
Nemam pojma koji su, neki su noname, jer su printabilni, i ne piše na njima ništa, a u refuzi su. A inaće sam probao i na Verbatim i isto mi se dešava (milim na izbor scene, i NEjavljanje audia). Cijena je cca 1€ ako to nešto znaći :)
[ calexx @ 30.07.2009. 09:24 ] @
Ja sam narezao bar stotinak DL i ne sećam se da je neki pravio probleme. Za cenu sam pitao pošto pominješ da ti pare dođu na isto dal praviš dva obična ili jedan DL pa sam hteo da pitam da li je taj odnos cena. Ja obične plaćam oko 0,2€ a DL oko 1€, sve Verbatim i sve provereni diskovi.

Jesi li probao DVD u kompu? Možda se samo plejer muči sa čitanjem. Probaj paralelno da pokrećeš VOB fajl na hardu i isti na DL.

Uradi neki test čitanja snimljenog diska, tu može da se vidi da li je na nekom delu slabije ili problematično čitljiv. Nero ima CD-DVD Speed test pa tu Disc Quality, odradi test jednog koji brlja pa postavi grafik da vidimo na šta liči.
[ mestar @ 30.07.2009. 11:57 ] @
Izgleda da sam riješio, sve sam ponovo namontirao u Architectu, mislim, one scene sam sve obrisao, i ponovo uradio jednu po jednu. Sada izgleda OK što se toga tiće, snimio DVD sa CloneDVD2 i sve radi kako treba, mada mi malo "štuca" kada ubrzavam sa chapreta na chapter, odnosno prva dva sata je OK, odmah prebaci, ali druga dva sata, malo "štuca", malo zakoči i tako drži smrznutu sliku, ali prebaci. Imam osječaj da je to na onom drugom layeru, jer tačno dva sata staje na jedan, a ostalo ide na drugi layer, pa mi to pada na pamet, da je zbog toga. Ako je to to, da li se može šta uraditi po tom pitanju, inaće je ostalo OK.

Još sam primjetio da mi jedan player čita bez problema a drugi neće, napiše samo da je NO DISC, mada su isti obadva, od istog proizvođaća, kupljeni u istoj trgovini za isti dan :) u jednom radi, a drugi neće ni naopaka. Ovaj drugi, što neće nikako da čita, kada snimim na Verbatim mediju, njega čita bez problema, ali ove što sam uzeo za probu neće, pa mi je to neka nada, da je to možda i do samog medija, jer tu kod nas se i prodaje sve ono smeće što nemože proć za zapadno-europsko tržište, šibnu ga nama, šupci jedni :)