[ Dragan Krstevski @ 30.07.2009. 17:00 ] @
Da li neko mozda zna kada ce krenuti ikom digital tv?
[ nenadjow @ 30.07.2009. 17:21 ] @
Verovatno ne skoro, najavljivali su od februara meseca, a poslednji info koji su dali, da ni sami neznaju kada ce krenuti!
[ bjnetic @ 01.09.2009. 13:20 ] @
od 1. oktobra :)
[ nenadjow @ 01.09.2009. 15:36 ] @
Odakle ti taj info? Jel znas koji ce kanali biti u digitalnoj ponudi?
[ bjnetic @ 03.09.2009. 15:08 ] @
bice 5 paketa mega, hbo, cinemax, 18+, pink cinema...
[ nenadjow @ 04.09.2009. 00:14 ] @
Jel znas koji ce biti novi kanali? Da li ce napokon da nam ubace sport klub, cinemaniu, film plus?

[Ovu poruku je menjao nenadjow dana 05.09.2009. u 16:11 GMT+1]
[ searcher @ 10.10.2009. 18:59 ] @
Kao sto je bjnetic rekao stvarno su krenuli od 1. oktobra

Da li je mozda neko tester ili korisnik IKOM-ove digitalne televizije, pa moze da prenese utiske? Koji set top box uredjaj se dobija i koje izlaze ima?

IKOM paketi za digitalnu TV:

http://ikom.rs/digitalnatv/

Paket Opis Cena
1. MEGA 68 kanala + 13 radio stanica 400 din.
2. HBO paket HBO, HBO+1, HBO Comedy, HBO Comedy+1 400 din.
3. CINEMAX paket Cinemax, Cinemax +1, Cinemax 2, Cinemax 2+1 250 din.
4. Paket 18+ X-Dream, Playboy TV, Dorcel, Free X-2, Hustler TV Hard, Hustler TV Light 400 din.
5. PINK CINEMA Pink Film, Pink Movies, Pink Action 400 din.
6. Paketi 1, 2 i 3 MEGA, HBO i CINEMAX 900 din.
7. Paketi 1, 2, 3 i 4 MEGA, HBO, CINEMAX i 18+ 1.000 din.
8. Paketi 1, 2, 3, 4, i 5 MEGA, HBO, CINEMAX, 18+ i PINK CINEMA 1.200 din.
[ Miladinovic @ 12.10.2009. 22:09 ] @
1.IKOM INFO
2.RTS 1
3.RTS 2
4.RTS DIGITAL
5 PINK
6.B 92
7.FOX TV
8. AVALA
9.HAPPY/KOSAVA
10.STUDIO B
11.ENTER TV
12.ART TV
13.RTV 1
14.PINK FAMILY
15.HALLMARK
16. FOX LIFE
17.FOX CRIME
18.HRT 1
19.HRT 2
20.OBN
21.RTV MONTENEGRO
22.RTV MACEDONIA
23. OBN
24.PALMA PLUS
25.TV S
26.VIASAT EXPLORER
27.VIASAT HISTORY
28.DOQ
29.BBC PRIME
30.DISCOVERY
31.DISCOVERY+1
32.DISC. SCIENCE
33.DISC. WORLD
34.DISC. TRAVEL
35TRAVEL
36.NAT. GEOGRAPHIC
37.NAT. GEOG. WILD
38.ANIMAL PLANET
39.PINK KIDS
40.ULTRA TV
41.KANAL D
42MINIMAX/ IKOM CH
43.BEBE TV
44.EUROSPORT
45.EUROSPORT 2
46.SOS
47.ESPN AMERICA
48.ESPN CLASSIC49. EXTREME SPORT
50. SPORTCLUB+
51.B 92 INFO
52.CNN
53.BBC WORLD
54.MTV
55.VH1
56.PINK MUSIC
57.METROPOLIS
58.SVET PLUS TV
59.FASHION TV
60.TV5
61.PRO 7
62.RAI UNO
63.TVE
64.RTR PLANETA
65.X-DREAM/PLAYBOY
66.DORCEL TV
67.FREE X TV2
68.HUSTLER TV
69.HUSTLER BLUE
70.PINK FILM
71.PINK MOVIES
72.PINK ACTION
73.CINEMAX 2+1
74.CINEMAX 2
75.CINEMAX+1
76.CINEMAX
77.HBO COMEDY+1
78.HBO COMEDY
79.HBO+1
80.HBO


001.RADIO PINK
002.RADIO B 92
003.RADIO INDEX
004.RADIO ROADSTAR
005.RADIO ROCK NATION
006.RADIO 1 ROCK
007.RADIO Z-ROCK
008.RADIO AS
009.RADIO JAZZ FM
010.RADIO JAZZ INTER.
011.RADIO CLASICA
012.RADIO BBC EUROPE
013.RADIO BBC NEWS

Preneto sa Kablovskog foruma!
[ Dragan Krstevski @ 29.12.2009. 16:22 ] @
Pozdrav,da li ima neko koje uveo Ikom digital tv,da mi prenese utiske?pozzz
[ nkrgovic @ 29.12.2009. 16:44 ] @
Evo, meni su uveli. Posle nesto zezanja sam brzo skoknuo do grada i kupio i SCART kabl, tako da ti pricam utiske za gledanje preko SCART-a podesenog da salje RGB signal. TJ je Panasonic plazma, FullHD, 42", gledam sa oko 2m.

Ukratko: Bolje je. Zavisi od kanala koliko, ali jeste bolje. Npr. HBO je onako, osetno bolji, dok je recimo Pink bas ocajno los, tj. isti kao sto je bio i na obicnom... RTS digital je isto dobar, ali nista bolji nego HBO. Recimo da je kvalitet dobrih kanala dovoljno dobar da bude vidno bolji nego bilo koji DivX. U odnosu na DVD vec gubi trku. Ja sam realno zadovoljan.

Ako ti vec uvode besplatno, primi ih - dobices bolju sliku na onim kanalima koje vredi gledati (HBO, Cinemax, Discovery). Ako razmisljas da platis - razmisli.... Ja ne bi platio samo za to, ali mislim da je isplativo ako uzmes 4Mbit internet i digitalni TV u paketu.
[ Dragan Krstevski @ 29.12.2009. 17:24 ] @
hvala nkrgovic,a koji digitalni stb daju,sigurno dalvi.pozz
[ Miladinovic @ 29.12.2009. 19:03 ] @
Naravno da nije Dalvi, to je analogni dekoder.

Prijemnik koji daju je Kaon K-270
http://www.sat-receiver-world....cer/kaon-media/kaon-k-270.html

samo što je na linku verzija sa sat tunerom
[ nkrgovic @ 29.12.2009. 20:15 ] @
Taj je. Kaon.
[ BanneB @ 02.01.2010. 18:59 ] @
IKOM je oduvek bio najgori provajder.
korisnici smo vec sigurno 8 godina,a pre nedelju dana uveli su nam digitalnu.
prijemnik koji su nam dali za koriscenje je prosto smesno komentarisati,nema HDMI izlaz koji je jedan od osnovnih uslova za digitalnu sliku i zvuk.
da ne gresim dusu,neki kanali su stvarno dobri,ali ne u tolikoj meri koliko bi trebalo.
TV koji koristim je sony (LCD) KDL40-L4000,tako da ne treba zalaziti u detalje,podrzava sve,ima mnogo funkcija...
tehnicar,dok nam je montirao "digitalnu",ne znam zasto,ali povezao je prijemnik obicnim antenskim kablom i cincevima sa skart glavom,cemu sve to???
zar nije dovoljan samo skart??
koja je funkcija tog antenskog kabla?
[ Miladinovic @ 02.01.2010. 19:18 ] @
funkcija antenskog je da možeš gledati analogne kanale na tv prijemniku

No, proveri da li tvoj tv podržava DVB-C, ako podržava i ima PCMCIA slot za CAM onda možeš direktno digitalne kanale da gledaš na tv-u
[ BanneB @ 02.01.2010. 19:32 ] @
hvala za antenski kabl... :)
http://www.sony.co.uk/product/...chnicalspecs#pageType=Overview

to je z\vanicni sajt mog tv-a.
za dvb sam siguran da ima,a to (C) iskreno ne znam sta znaci.
molim te pogledaj pa mi kazi.

na daljinskom ima 2 funkcije,digital i analog.
ali kad prebacim na digital,radi neko vreme odlicno,a posle krene da zakucava,kao da ne slusa komande sa daljinskog.

hvala unapred.
[ Miladinovic @ 03.01.2010. 14:00 ] @
Citat:
Digital TV Cable Tuner (with supported operators) YES
PCMCIA Card Slot YES


Po specifikacijama tvoj tv podržava DVB-C, ovo C znači Cable, dakle, digitalnu kablovsku televiziju. Trebao bi da pokušaš da skeniraš te digitalne kanale sa IKOM kablovske, pa ako se pojave onda postoji mogućnost da ih pratiš bez ovog ikomovog prijemnika, što bi značilo da bi i kvalitet slike osetno bio bolji ;)

Što se tiče toga da ti blokira, ne znam koja ti je zemlja izabrana u podešavanjima televizora, ako je Srbija, moguće da su tu opciju blokirali, pa pokušaj recimo UK, Belgiju ili ostale da postaviš....

Javi rezultate....
[ BanneB @ 03.01.2010. 14:39 ] @
nije srbija,nema je.
u prvom podesavanju tv,stavio sam poljska ili ceska.
sad sam promenio na UK,shljaka kao lud,al izgleda da cu morati opet da skeniram programe,no to i nije neki problem.
slika je bolja nego na prijemniku.

hvala puno na pomoci!!!
[ Miladinovic @ 03.01.2010. 15:57 ] @
To za sada radi, međutim može se desiti da IKOM kodira kanale, što se i očekuje, pa ti zato treba PCMCIA modul koji ubaciš u svoj prijemnik i karticu iz risivera u taj modul. Nego interesuje me da li ti svi kanali rade, ili na nekim prijavljuje scrambled service ili slično?

Nisam siguran, ali mislim da bi CONAX trebao biti sistem enkripcije? Treba to proveriti ako planiraš da kupiš PCMCIA modul, koje danas možeš vrlo jeftino danas naći.

Evo kako izgleda CONAX modul
[ BanneB @ 03.01.2010. 17:15 ] @
ne vredi,opet zakucava.
promenio sam izbor za region,ali opet zabada kad menjam kanale...
poludeo sam,sad bi svasta rekao za IKOM,ali moram da se iskuliram,ipak je ovo javni forum.
slot za karticu imam sa strane TV-a,a karticu sam dobio od IKOM-a u risiveru koji su mi dali.
ova slika koju si mi poslao,jel se u to stavlja kartica,pa to sa karticom u TV??
de to ima da se nabavi i koliko kosta?
sto se tice kanala,ne mogu da pristupim onim kanalima koji su pod sifrom.
pored toga ima najvise 3 ili 4 kanala koji fale,dok gledam digitalnu preko tv digital funkcije.
[ Miladinovic @ 03.01.2010. 20:07 ] @
Da, kartica idu u ovaj modul koji se ubaci u TV! Što se nabavke tiče pogledaj na e-bay-u ili nekim aukcijama ili pogledaj ovu temu:

http://www.elitesecurity.org/t...GLASI-Prodaja-potraznja-zamena

Mislim da ima jedan član nudi baš Conax.

Što se blokiranja tiče, tu ne mogu da ti pomognem, moraš da vidiš zbog čeka se to dešava....
[ smidth @ 23.01.2010. 11:28 ] @
IKOM za sada ima samo Pink action, film i movies kodirane u conax-u kao i XX-kanale, ostalo je FTA.

[Ovu poruku je menjao smidth dana 23.01.2010. u 19:23 GMT+1]
[ vlamar @ 16.02.2010. 08:03 ] @
Da li kanali :BBC Prime i Discovery Science,World i Travel imaju prevode.
HBO i oba Cinemaxa imaju.Mislim na digitalnu TV.
Pozdrav
[ pcbbata @ 16.02.2010. 10:27 ] @
nemaju prevod.
[ vlamar @ 16.02.2010. 12:24 ] @
Citat:
pcbbata: nemaju prevod.


Hvala.
[ Sauriann @ 16.04.2010. 15:53 ] @
Pozdrav Svima. Koristim IKOM kablovsku televiziju i zbog nabavke FullHD LCD-a planiram da pređem na njihovu digitalnu televiziju. Da li da menjam provajdera jer imam priliku sada ili su oni ok. Zanima me da li imaju bilo koji HD kanal, kakvi su im resiveri i sve stalo što bih trebao da znam pre nego što potpišem njihov ugovor. Vidim da na sbb sajtu ima pominjanja HD kanala i resivera dok na ikomovom ne.
Dva sata već čitam sve postove po forumu i ne mogu više da se snađem.
Znači treba mi savet, šta (koga) prikačiti na 37" FullHD LCD. Hvala
Pozdrav
[ Fac Ut Vivas @ 17.04.2010. 20:01 ] @
Po mom mišljenju u Beogradu je jedino SBB ozbiljan kablovski operater, svi ostali su teška divljina, tako da ako te zanimaju HD kanali uzmi SBB. Trenutno i Radijus Vektor ima HD kanale u ponudi i to čak mislim da ih ima više nego SBB.
[ Sauriann @ 17.04.2010. 21:07 ] @
Hvala na odgovoru, mada sam u meniju prebacio na Finska, skenirao kanale i dobio oko 80 digitalnih, 15radio stanica i ostale analogne. Neki su zaključani tj. oni paketi sa filmovima kao hbo itd..
E sad znači li to da mi neće biti potreban njihov resiver već samo pretplata i kartica koja ide u slot na tv-u ako hoću i te dopunske kanale.
pozdrav
edit: izbor zemlje

[Ovu poruku je menjao Sauriann dana 18.04.2010. u 12:28 GMT+1]
[ batinjo @ 18.04.2010. 09:24 ] @
@Sauriann
Napisi koji tv imas, odnosno koje tjunere u njemu, posto ja sa svojim LG skeniram i ne nalazim DTV kanale. Moj LG ima samo DVB-T, a za kablovsku izgleda treba da ima i DVB-C tjuner.

Edit: Nalupao sam se svetski :) izvinjavam se. Za gledanje digitalnih kanala na LG tv treba da se setuje Finska i da se odabere opcija da skenira kabl, i na taj nacin se dobijaju svi digi TV i radio kanali.

Skremblovani se mogu gledati uz pomoc CI modula i njihove kartice.

[Ovu poruku je menjao batinjo dana 18.04.2010. u 11:24 GMT+1]
[ Sauriann @ 18.04.2010. 11:05 ] @
Ako neko dođe do informacije gde može da se kupi CI modul molim neka javi.

Da li su ovi ugrađeni DVB-C i DVB-T tjuneri bolja opcija od korišćenja ikomovog tjunera i daljinskog u smislu kvaliteta slike.
Predpostavljam da bih dobio njihovu karticu moram da potpišem ugovor i pruzmem i resiver iz kojeg bi izvadio karticu (ako može) i koristio je u modulu.
Šta će se dešavati ako u budućnosti ponude HD kanale, da li ću moći da ih gledam sa modulom i karticom ili ću morati da koristim resiver(i dodatni daljinac).
Ako neko u Beogradu gleda HD kanale preko sbb ili rvektora bez externog resivera neka javi.

pozdrav

[Ovu poruku je menjao Sauriann dana 18.04.2010. u 12:20 GMT+1]
[ Dragan Krstevski @ 09.12.2010. 20:19 ] @
Da li neko ima problem sa dekoderom,tj.sa slikom da mu se pojavljuju kockice...pozdrav
[ Dragan Krstevski @ 18.12.2010. 09:25 ] @
jel ima neko problem sa digitačnom u Zarkovu....
[ Dragan Krstevski @ 23.12.2010. 21:13 ] @
Pozdrav svima,jel moze skart kabal da izaziva kockice...
[ nkrgovic @ 23.12.2010. 21:25 ] @
Tesko. Kockice su obicno digitalni artefakti, a SCART je cist analogni kabl. Stavise, SCART ti je, verovatno, najbolje resenje, samo ga podesi da bude komponentni, ako ti TV to podrzava.
[ Dragan Krstevski @ 23.12.2010. 21:28 ] @
Ok,hvala vam,vec imam,da li imate problem sa digitalnom,ako je imate,posto mene nabedjuju iz ikom,da mi se kockice pojavljuju zbog skarta...pozzz
[ pstrbac @ 26.12.2010. 12:24 ] @
Procitao sam odgovor vezan za pcmcia karticu koja bi mogla da se koristi uz ikomovu karticu koja mi trenutno stoji u njihovom risiveru a koga bih da "preskocim" te da karticu direktno stavim u tv. pa, jos jednom da proverim. Elem, CONAX modul moze da primi karticu IKOMa. Da li to ima (pretpostavljam da da) veze sa TV-om. Imam Samsung (Model: LE 32B 530 Model code:LE32B530P7WXXH i koji u sebi ima DVB-C i DVB-T) te koji ima slot za CI CARD. Da li je to isto sto i pcmcia slot? I da li CONAX tu onda ide? Evo i dela o tome iz korisnickog uputstva:
"COMMON INTERFACE otvor
Ako ne ubacite „CI CARD“, na nekim kanalima na ekranu će se prikazati poruka „Kodiran signal“.
Informacije o povezivanju, što podrazumeva broj telefona, ID CI KARTICE, ID dobavljača i ostale informacije biće
prikazane za približno 2~3 minuta. Ako se pojavi poruka o grešci, obratite se dobavljaču usluge.
Po završetku konfigurisanja informacija o programima, prikazuje se poruka „Ažuriranje obavljeno“, što znači da je lista
kanala ažurirana.
Morate kupiti CI KARTICU od lokalnog dobavljača usluga kablovske televizije. Izvadite CI KARTICU tako što ćete je
pažljivo izvući rukom, jer bi eventualan pad mogao da ošteti CI KARTICU.
Ubacite CI-KARTICU u pravcu koji je označen na njoj.
Položaj COMMON INTERFACE otvora može da se razlikuje u zavisnosti od modela.
CAM nije podržan u nekim zemljama i regionima, proverite kod ovlašćenog distributera."

unapred se izvinjavam na svom tehnickom neznanju ali to i jeste razlog zasto postavljam ovo pitanje, au zelji da, kako sam vec napomenuo, izbegnem ikomov risiver jer mi je oko tv-a vec uzasna guzva.
jos jedna napomena. iako mi trenutno digitalni signal ide preko ikomovog risivera, digitalne kanale na tv-u imam cak i kada je risiver iskljucen tj. kada iskljucim dugme standby.

[Ovu poruku je menjao pstrbac dana 26.12.2010. u 13:36 GMT+1]
[ Kole 2 @ 29.01.2011. 00:12 ] @
o ovome sam pisao ovde: http://forum.benchmark.rs/show...mcia&p=2116245#post2116245, post #28.

Znaci, ugasis TV, ubacis Ikomovu karticu za placene kanale (npr. HBO,....)-iz Kaona u PCMCIA Conax modul, a zatim to zajedno u CI slot od TV. Ukljucis TV i krenes da vrtis po kanalima. Pri ovome moze ti se desiti da pogresno okrenes IKOM karticu u PCMCIA modulu, nije nista strasno i ako ti se to desi,...., ja sam to radio vise puta. Izvadis karticu i okrenes je za 180 stepeni.

Nisam probao ovo dok je TV ukljucen, tako da ne znam za posledice kada se radi "na zivo", uvek sam ga iskljucivao (na daljinskom).
Meni ovako radi vec skoro godinu dana i nemam nikakav problem.
[ Arrow @ 07.02.2011. 19:06 ] @
Imam dva dreambox-a 500C, podeseni i ostalo, ima li neko sa karticom da probamo?

kontakt na pp.

[ chiki @ 25.03.2011. 18:24 ] @
Planiram kupovinu full hd TV-a. Ne gledam TV nesto preterano ali uglavom pratim par sportskih kanala (sport klub, eurosport), par domacih i discovery. Koji od kanala u osnovnom analognom paketu imaju i 16:9 prikaz na TVu koji to moze da podrzi.
Koji od kanala se mogu gledati u 16:9 u digitalnom formatu?
Da li se za vezu izmedju risivera i TV-a i dalje koristi Scart ili se preslo na HDMI? Da li je conax pcmcia i dalje kompatibilna?

Hvala!!!
[ Dragan Krstevski @ 11.04.2011. 09:54 ] @
Sta se to dešava sa ikom digitaltv...
[ Dragan Krstevski @ 13.04.2011. 15:41 ] @
Kako mislis sta se desava?
Btw, tema je izgleda zamrla...
[ bobiska @ 22.04.2011. 19:00 ] @
Nestao mi je studio b na digitalnoj IKOM, a gledam preko dvb-c tunera na tv-u. Verovatno je promenjen kanal na kojem emituju pa bih morao ručno da preskeniram tu poziciju, da ne bih unakazio jedva uređenu listu. Pa ako je neko voljan da pogleda na kom kanalu sada stoji studio b? Hvala.
[ nes.nbgd @ 22.04.2011. 21:07 ] @
Takođe i meni uz istu kombinaciju, Samsung sa DVB-C tjunerom.
Inače da li imaš Discovery+1 na TV-u, ja ga nemam pri početnom skeniranju digitalnih kanala.

Uzgred, ako može u kratkim crtama, kako se vrši preskeniranje pojedinačnih kanala, jer mi uputstvo za Tv nije baš razjasnilo tu akciju.

[ bobiska @ 23.04.2011. 11:30 ] @
Pojavio se studio b na drugom mestu, listaj dok ne naletiš.
Ha, za Disc. +1 ima mali trik koji će da ti zezne sve postavke na tv-u, pa ako si spreman za tu gimnastiku, promeni zemlju na Nemačku i onda preskeniraj na automatic i dobićeš taj kanal.
Pojedinačno skeniranje...u setup ideš na podešavanje/skeniranje-digitalni kanali-manualno skeniranje. Tako je kod Sams. c650.
[ nes.nbgd @ 23.04.2011. 15:28 ] @
Citat:
bobiska: Pojavio se studio b na drugom mestu, listaj dok ne naletiš.


Takođe Samsung C650.
Inače i dalje nisam našao studio B, da li treba da se preskenira ponovo ili?

Pojedinačno skeniranje, ako je to to, sam našao na:
Kanali/Opc. za pretr. kabl. kan.
tu treba da se unesu neke frekvencije i sl. ali ne radi.

Druga mogućnost je:
Kanali/Ručno memorisanje/Digitalni kanaltu se opet unosi neka frekvencija, ali kad pritisnem pretragu on nađe neke kanale i pobrka mi izvestan broj kanala.

Inače, pošto vidim da si u toku, reci mi da li si pokušavao ili znaš u čemu bi mogla da se edituje lista kanala "scm", fajl koji se eksportuje na fleš.

IKOM često menja sve i svašta tako da je i meni muka više da stalno skeniram ceo opseg i ponovo sortiram i sortiram.
[ bobiska @ 23.04.2011. 18:05 ] @
Meni se pojavio stb sam, posle par gašenja tv-a. Da se ne bi mnogo zezao sa editovanjem kanala jer je ultra komplikovana akcija dok ne uspeš 1. put da poteraš ovaj java programčić, prikačiću ovde moju listu sa sve reimenovanim analognim kanalima i poređanim digitalnim, naravno. Znači prvo zemlju prebaci na Nemačku obavezno, pa onda uvezi moju listu.
Ako si avanturista, postaviću uputstvo i program, pa ako se snađeš olakšaćeš sebi život ubuduće, a verujem i mnogi drugi koji na ovo nalete. Svi fajlovi i folderi iz arhive treba da budu u istom folderu!
Zbog veličine rar fajla, moraće na Rapid...
https://rapidshare.com/files/4...3/KanalEditor_sa_uputstvom.rar
[ nes.nbgd @ 23.04.2011. 22:02 ] @
Citat:
bobiska: Meni se pojavio stb sam, posle par gašenja tv-a.
https://rapidshare.com/files/4...3/KanalEditor_sa_uputstvom.rar


Hvala puno, rad sa ovakvim stvarima je prava egzotika jer ne postoji adekvatna korisnička podrška tako da najčešće dok se ne pojave entuzijasti i ljudi kojima ovakve stvari leže, teško da može da se isčačka nešto korisno.

Pre par nedelja sam se rvao i sa ruterom i povezivanjem Tv-a i compa, pisao sam u drugom topiku, ali ispostavilo se da je bila banalna stvar.
Međutim i tu sam bio kao riba na suvom, dok ne počneš da rastavljaš sve oko sebe, nema ništa od nečije pomoći.

Hvala još jednom, probaću posle da nakačim onu listu, nadam se samo da su liste za 32"(koji ja imam) i 40" C650, iste, cenim da je isti softver u pitanju.
[ bobiska @ 24.04.2011. 08:43 ] @
Sigurno je isti, ali takođe sigurno treba da reimenuješ ono "40" u "32", pa ako prođe, dobro je.
[ bobiska @ 08.11.2011. 22:40 ] @
Pozdrav ljudi,
Vidim da ste prilicno iskusni u ovome pa se nadam da mi mozete pomoci.
Na mom Samsung LE32D400 mogu da memorisem samo 4 digitalna kanala i to rucno (automatski mi ne nadje ni jedan), cim pronadjem peti obrise mi prvi sa liste i opet imam 4 kom. Verujem da je u pitanju neko podesavanje?

Unapred hvala.
[ nenadjow @ 09.11.2011. 20:06 ] @
Imao i ja slicnih problema dok sam koristio Ikom, podesi samo zemlju za digitalne kanale u Netherlands, i ukljuci automatsko trazenje, trebalo bi da ti nadje sve kanale cak i kodirane. Javi da li si uspeo. PozZ
[ nenadjow @ 09.11.2011. 21:35 ] @
Ja ne koristim Ikom, vec Limes iz Despotovca. Ovo je jedini forum na kome nadjoh da je neko imao muku sa memorisanjem dig. kanala pa se zato prikljucih. Hvala na pomoci, u svakom slucaju.
Probao sam sa Holandijom ali ne pije vodu. Sad bar znam u kom pravcu dalje da trazim, isprobacu sa svim dostupnim zemljama pa javljam dal' je uspelo.
Hvala jos jednom.
[ nenadjow @ 17.12.2011. 22:38 ] @
Konacno mi rece cikica iz Limesa da stavim Sloveniju, kao tako im najbolje radi, a na mom TV-u nema Slovenije u izboru zemalja tako da mi dig.kanali skoro uopste ne rade. :(
[ acabgd @ 22.12.2011. 19:12 ] @
Pa stavi neku drugu zemlju, pobogu. Ja na mom Philipsu konkretno skeniram sa Nemackom i nalazi mi 108 digitalnih kanala u BGD. Prema tome probaj neku drugu zemlju.
[ MentalFloss @ 25.12.2011. 21:56 ] @
TV Samsung LE-32B651
Receiver Kaon 270

Provajder IKOM mi uveo digitalnu TV - doneli receiver Kaon 270 i povezali ga chinchevima sa TV - slika je vrlo dobra na svim kanalima. Promotivna cena prikljucenja 50 din (do 15.o1.2012), prvi mesec svi kanali besplatno a onda pretplata 250 din. za Mega paket (dodatno na osnovni paket analogne od 850 Din.).
Moram priznati da se principijelno drze svoje "reputacije" - na spisku programa Mega paketa pise "Slo 1" i stvarno taj kanal radi ali samo dok ga Slovenci ne kodiraju (to rade kad god daju neki film), ista prica je i sa RAI 1. Na ovakav nacin ih gledam i preko satelita:)

Pokusao sam da napravim Favorite listu na tom Kaon 270 i lepo ja to uradio - imam listu ali kanali poredjani onim redosledom koji je i na ALL opciji i izgleda da nema sanse da u Favorite listi promenim redosled ili ja to ne umem da nadjem. Da li je neko provalio moze li se to izvesti?

[ acabgd @ 26.12.2011. 02:58 ] @
Dovoljna budalastina je da digitalni risiver povezuju chinchevima - pa tu onda nema D od ditigalno.
[ acabgd @ 28.01.2012. 04:05 ] @
@Dragan Krstevski

da li ti se resilo to sa "kockicama" na ikom digitalnoj, od pre godinu-dve? i kolika je bila ta pikselizacija kod tebe, ono bas vidno recimo dimenzije 5x5cm ili samo manji artefakti (kao JPG kompresija oko logo-a TV stanica i uglavnom staticnog teksta, tipa IKOM info kanala)?

i u kom smislu si imao "kockice"? da li npr. na zelenoj povrsini ti se odjednom pojavi ljubicasta "kockica", pa prodje ili je sve vizuelno ok, samo je slika bila ociglednije kao da je sastavljena iz vecih "kockica", kao slika nize rezolucije?

da li oni pokazivaci Q i S i AV kabl (Video + LeftSound + RightSound) na KAon-u mozda imaju neke veze sa time?

hvala unapred.
[ technotize @ 28.01.2012. 04:12 ] @
Citat:
MentalFloss: TV Samsung LE-32B651
Receiver Kaon 270

Provajder IKOM mi uveo digitalnu TV - ...

Pokusao sam da napravim Favorite listu na tom Kaon 270 i lepo ja to uradio - imam listu ali kanali poredjani onim redosledom koji je i na ALL opciji i izgleda da nema sanse da u Favorite listi promenim redosled ili ja to ne umem da nadjem. Da li je neko provalio moze li se to izvesti?

Ne znam da li je ovo pitanje još uvek aktuelno, ali kroz Fav listu beše ideš pritiskom na zeleno digme na daljinskom, a ne preko OK liste.
[ deny91 @ 30.01.2012. 23:51 ] @
Imam jedno pitanje za vas, mada to nema nikakve veze sa Ikom internetom.Korisnik sam paketa Flat 3 i njega sam dobio digitalnu TV-ju.Medjutim, slika mi non-stop secka i samim tim gledanje pocinje da me uzasno nervira.Zvao sam call centar od Ikoma i slali su svoje kolege tri puta i na kraju nisu resili problem.Cak mi je jedan od njih rekao da je sve u redu sa dekoderom, a da moze biti TV uzrok seckanja.Premestio sam dekoder u drugu sobu i privezao sam ga medjutim opet isto.Sve evropske zemlje su presle na digitalnu TV onda bi po tome svima seckala slika posto ljudi nece moci sebi da priuste da kupe novi.Sto se tice interenta, tu sve pohvale.Da li se nekome jos pojavljivao ovaj problem i sta treba da uradim?Unapre hvala.
[ NorthGate @ 31.01.2012. 00:01 ] @
Meni su se pojavljivale kockice,pa su došli i zamenili dekoder i posle toga nisam imao problema,a tv ima preko 14 godina,možda i mnogo više.
[ technotize @ 31.01.2012. 01:17 ] @
Citat:
deny91: Korisnik sam paketa Flat 3 i njega sam dobio digitalnu TV-ju.Medjutim, slika mi non-stop secka i samim tim gledanje pocinje da me uzasno nervira.Zvao sam call centar od Ikoma i slali su svoje kolege tri puta i na kraju nisu resili problem.Cak mi je jedan od njih rekao da je sve u redu sa dekoderom, a da moze biti TV uzrok seckanja.Premestio sam dekoder u drugu sobu i privezao sam ga medjutim opet isto.
ma mislim da lupaju, 'de moze TV da bude uzrok seckanja, kad ne vrsi on DVB-C (eventualno i CONAX) dekodiranje, nego samo prikazuje ono sto mu Kaon posalje, a Kaon je taj koji se znoji oko dekodiranja. sto kaze "magic21" moguce da bi zamena Kaon dekodera to resila, ako ti se pregreva ili tako nesto... da li su to probali iz ta 3 puta? i koje su ti vrednosti S(ignal) i Q(uality) na tim kanalima koji seckaju?

inace, posto je ovo off-topic ima posebna tema za IKOM digitalnu TV:

http://www.elitesecurity.org/t371293
[ Dragan Krstevski @ 31.01.2012. 06:46 ] @
Druze imas uputstvo,ali i ja cu to isto pokusati...pa se ponovo javljam...:-)
[ Dragan Krstevski @ 31.01.2012. 06:49 ] @
Neka korisnik deny proveri instalaciju za kablovsku tv u kući.pozz molim da ovu poruku moderator prebaci u temu ikom digitalna tv....pozdrav moderatoru...
[ acabgd @ 31.01.2012. 22:07 ] @
Reklo bi se ovako na osnovu ovoga sto si rekao da je problem sa slabim signalom. Ako ti nestaje slika, pojavljuju se kockice i slicno, onda je verovatno signal u pitanju. Nije mi jasno kako nisu nasli nikakav problem.
[ deny91 @ 01.02.2012. 23:44 ] @
Oni su rekli da je sa signalom sve u redu medjutim slika mnogo secka a ne znam u cemu je problem.Ne znam da li bi pomoglo ako bi trazio da mi se zameni dekoder mozda bi to nesto promenilo.Signal Q obicno varira ali mi uopste nije jasno u cemu bi mogao da bude problem.
[ deny91 @ 20.03.2012. 14:42 ] @
Koristim paket FLAT 3, znaci imam digitalnu tv. Imam problem sa kvalitetom zvuka. Naime, zvuk preko digitalnog signala je znacajno losijeg kvaliteta u odnosu na zvuk preko analognog. Dobio sam od Ikoma dekoder KAON. Oni su mi povezali cinc na dekoderu, a na tv skart. Ja sam se nadao da cu dobiti bolji zvuk, ako povezem skart-skart, ali to se nije desilo. Operater u njihovom call centru me otkacio sa pricom kako je to tako i svima je isto. Mislim, zvuk je cist, ali nema nikakav bas, nikakvu dubinu. Da li neko ima slican problem?
[ walkerz @ 28.03.2012. 17:35 ] @
Od juče, nakon prekida signala na Čukarici, nemam digitalnu televiziju preko Kaona, a imam preko tv-a. Ono što mi je čudno je da Kaon prikazuje listu kanala (recimo u epg-u), ali je signal 52%, a quality 0%....
Je l' imao neko sličan problem?
[ noreniou @ 28.03.2012. 18:37 ] @
Cukarica - dosta veliki pojam.
Meni, konkretno u Zarkovu radi bez problema i preko kaona i preko lcd-a.
[ walkerz @ 28.03.2012. 18:45 ] @
Da, propustio sam, Žarkovo je u pitanju.
[ walkerz @ 30.03.2012. 10:48 ] @
Epilog - problem je rešen zamenom Kaona. Inače, jako brzo su reagovali, problem je prijavljen sinoć, a došli su danas pre podne.
[ takinardi @ 02.04.2012. 12:22 ] @
Pokusavam vec 20-ak dana da postanem korisnik IKOM digitalne tv, ali mi odgovraju da nemaju dekodera i da ne znaju kada ce ih dobiti!? U isto vreme-na njihovom sajtu nude "akcije" koje uz povoljne cene nude prikljucenje na digitalnu tv...Mislim...
Jel ima neko predstavu sta se desava i da li je normalno da se "ceka" na isporuku dekodera?
Takodje, ako neko moze da mi uporedi kvalitet slike sa IKOM digitalne tv i IPTV-a?
Hvala...
[ acabgd @ 02.04.2012. 15:17 ] @
Ja hvatam digitalni iKom preko TV-a bez dekodera i bolja je slika na IPTV nego na iKomu.
[ Banex5 @ 02.04.2012. 22:58 ] @
IKOM-ov DTV se u kvalitetu bistno ne razlikuje od SBB-ovog D3 ili IPTV-a kad su strani kanali u pitanju.
Kad su domaci kanali u pitanju zbog losijeg izvora iz kojih ih dobija kvalitet je losiji u odnosu na SBB-ov D3.
Sustina je da je i takav bolji nego bilo koja analogna ponuda.
Sumirano, na DTV ces imati i nesto bolju sliku i nesto bolju ponudu od analogne i plus jos poneku malu prednost...
Uzgred, do daljnjeg, uz DVB-C tjuner u svom TV-u i uz malo kombinovanja postavki u pretrazi mozes gledati IKOM-ovu DTV i bez dekodera (osim PAY TV kanala).

ps. I naravno, HD kanala nema u ponudi, a kada ce i da li ce ih biti to niko ne zna.
[ Dragan Krstevski @ 17.08.2012. 18:21 ] @
Pozdrav,da li mogu drugi kablovski risiveri da se koriste za ikom digital tv?
[ kale @ 19.08.2012. 08:34 ] @
Verovatno mogu ako imaju ugradjen CONAX citac kartica.
[ nes.nbgd @ 05.10.2012. 21:28 ] @
Pošto su izmenili kanale i dodali ponešto imam problem sa gledanjem digitalnih kanala na Samsungu C650, naravno gledam preko njegovog DVB-C.

Elem, memorisanje automatsko je prošlo, našao je sve ali n EPG-u nema naziva nijednog programa jer ih je pri memorisanju sve strpao u PODACI/OSTALO ima ih 109 dok je memorisao samo 9 kanala u kategoriji TV, za tih 9 imam i RPG i informaciju o imenu kanala kod prebacivanja. Svi radio kanali su takođe u PODACI/OSTALO.

Tu kategoriju PODACI/OSTALO ja mislim da nisam ni imao ranije.

Da li neko ima sličan problem i kako ga rešiti.
[ acabgd @ 05.10.2012. 21:42 ] @
Moj Philips je normalno nasao sve kanale (nema to redjanje po kategorijama) ali sam primetio da na najvecem broju kanala odjednom nedostaje EPG, naravno i na kanalima na kojima je ranije bilo EPG.
[ zemun88 @ 09.05.2013. 19:35 ] @
Zanimljivo je kako će Ikom uvesti nove pinkove kanale na digitalnoj i analognoj. Ako ubaci na analognoj verovatno će morati da izbaci neke. E sad ne znam kako će to funkcionisati na digitalnoj ako uopšte i bude ubacivao njihove kanale?
[ Dragan Krstevski @ 10.04.2014. 19:23 ] @
pozdrav ,jel neko primetio rtshd?
[ banjica @ 05.05.2014. 13:17 ] @
Uzivam vec neko vreme, vise probe radi. Stvarno je super.
Jos uvek su to samo pojedini programi, najcesce utakmice.

Nezgodno je, kada se vrati na SD, sada primecujem lose i ono sto mi je pre bilo odlicno.
Inace, slika mi je na svim kanalima dobra, a RTS HD mi je jedini HD kanal (za sada, nadam se).

Pozdrav.
[ gosn_prirodni @ 07.05.2014. 07:09 ] @
Pozdrav,

Nameravam da se uskoro opskrbim LED TV-om pa pošto imam već IKOM FLAT3 i Kaon dekoder šta mi je pametno činiti po pitanju povezivanja... SCART na Kaon ili preko Conax adaptera direktno u TV (znam da je i IKOM nudio mogućnost da se i tako poveže)?

Kakva su vaša iskustva, ako neko može - nek me posavetuje. TV će verovatno da bude LG LA660s.

[Ovu poruku je menjao gosn_prirodni dana 07.05.2014. u 09:03 GMT+1]
[ freeland @ 07.05.2014. 08:08 ] @
Jedno pitanje za digitalnu kablovsku: Da li jacina signala i kvalitet slike opadaju sa brojem TV aparata? Recimo, do sada sam imao digitalnu na jednom televizoru. Sada mi treba za 3. Ako stavim splitter sa 3 izlaza, hoce li to bitno uticati na kvalitet kanala ili ce se i dalje svi videti cisto na svim televizorima ? (kod analogne se to i te kako primecuje ali ne znam za digitalnu).
[ ranzo66 @ 31.05.2014. 20:36 ] @
1. Da li neko ima povezanu IKOM kablovsku TV na DVB-C tjuner u televizoru? 2. Ja trenutno imam povezanu preko dekodera na analogni tjuner TV-a. Interesuje me da li je neko prešao na ovu prvu varijantu i kada je slika bolja, s obzirom da je signal koji pušta kablovska SD kvaliteta. Kako se zove taj uređaj koji se povezuje na TV da bi se koristila CA kartica? To je onaj prvi slučaj.
[ acabgd @ 31.05.2014. 21:34 ] @
Citat:
ranzo66: 1. Da li neko ima povezanu IKOM kablovsku TV na DVB-C tjuner u televizoru? 2. Ja trenutno imam povezanu preko dekodera na analogni tjuner TV-a. Interesuje me da li je neko prešao na ovu prvu varijantu i kada je slika bolja, s obzirom da je signal koji pušta kablovska SD kvaliteta. Kako se zove taj uređaj koji se povezuje na TV da bi se koristila CA kartica? To je onaj prvi slučaj.


Ja imam tako povezano. Slika na digitalnim kanalima je naravno mnogo bolja nego na analognim, mada je jako daleko od IPTV ili SBB kvaliteta na vecini kanala. Neki kanali su ok, naravno tu je i RTS HD. Ne koristim CA karticu jer gledam samo FTA kanale sa kablovske, za pay kanale imam satelit.
[ ranzo66 @ 31.05.2014. 21:44 ] @
Da li je bolja slika preko CA kartice koja ide u dvb-c tjuner televizora ili slika koja ide preko kaon dekodera u analogni tjuner televizora ?
Naravno signal koji šalje kablovska do našeg stana je u oba slučaja SD kvaliteta.
Ima li neko ovakvo iskustvo .. .
[ acabgd @ 31.05.2014. 21:47 ] @
Citat:
ranzo66: Da li je bolja slika preko CA kartice koja ide u dvb-c tjuner televizora ili slika koja ide preko kaon dekodera u analogni tjuner televizora ?
Naravno signal koji šalje kablovska do našeg stana je u oba slučaja SD kvaliteta.
Ima li neko ovakvo iskustvo .. .


Naravno da je bolja slika direktno iz DVB-C tjunera u TV.
[ ranzo66 @ 31.05.2014. 22:26 ] @


@Acabgd Da li je kod tebe bilo tako u praksi ili ti smatraš da je tako bolja slika?
Moj tv ima ugradjen dvb-c tjuner!

[Ovu poruku je menjao ranzo66 dana 31.05.2014. u 23:40 GMT+1]
[ acabgd @ 31.05.2014. 22:40 ] @
Citat:
ranzo66: Naravno da je bolja slika direktno iz DVB-C tjunera u TV.

@Acabgd Da li je kod tebe bilo tako u praksi ili ti smatraš da je tako bolja slika?


U praksi - i to veoma vidljivo golim okom kad prebacis neki (isti) kanal sa analognog na DVB-C prijem.
[ ranzo66 @ 31.05.2014. 22:46 ] @
Acabgd --u pravu si da je bolja slika kada direktno ide u dvb-c tjuner u odnosu na to kada ide direktno u analogni tjuner Ali ako ide prvo u dekoder koji nešto filtrira pa onda u analogni tjuner, ne znam da li je i u tom slučaju tako ?? A preko CA kartice bi išao praktično direktno bez filtera u digitalni tjuner.
---Milsim na filtere koji malo poboljšavaju sliku
[ acabgd @ 31.05.2014. 22:54 ] @
Citat:
ranzo66: Acabgd --u pravu si da je bolja slika kada direktno ide u dvb-c tjuner u odnosu na to kada ide direktno u analogni tjuner Ali ako ide prvo u dekoder koji nešto filtrira pa onda u analogni tjuner, ne znam da li je i u tom slučaju tako ?? A preko CA kartice bi išao praktično direktno bez filtera u digitalni tjuner.
---Milsim na filtere koji malo poboljšavaju sliku


Ne moze analogni tjuner ni sa 100 filtera da bude bolji od direktnog DVB-C prijema, a posebno ne ono Kaon djubre. Postavljas isto pitanje 29 puta.
[ ranzo66 @ 31.05.2014. 23:01 ] @
Sve ovo te pitam jer razmišljam da gledam kablovsku preko CA kartice a ne kao do sada preko kaona i analognog tjunera. p.s. Slika mi je sada odlična s obzirom da kablovska pušta SD kvalitet signala. Zato i imam toliko podpitanja za isto... Jednostavno razmišljam da izbacim jedan daljinski upravljač , od kaona, i da na tv-u menjam programe. Inače slika mi je dobra i preko kaona. Hvala na odgovorima!
[ acabgd @ 31.05.2014. 23:07 ] @
Ok, ako treba jos nesto slobodno pitaj. Srecno!
[ sigma444 @ 08.06.2014. 22:33 ] @
Pre par dana nestao iz digitalne ponude IKOM-a lokalni beogradski ''kanal 3''. Ne znam da li je trenutni tehnički problem kod Ikoma, raskid ugovora sa tom televizijom ili je možda sam 3 kanal prestao sa emitovanjem zemaljski...
[ Dragan Krstevski @ 23.06.2014. 13:50 ] @
Pozdrav,jel zamenjen nekom decoder za cam modul?pozz
[ ranzo66 @ 24.06.2014. 16:26 ] @
još ih nema ...
[ Dragan Krstevski @ 26.06.2014. 20:34 ] @
evo ija sam ponovo zvao da ih podsetim....
[ ranzo66 @ 27.06.2014. 12:54 ] @
Koliko ih dugo čekaš Dragane ? Ja evo mesec dana sa ovim vikendom...
[ Dragan Krstevski @ 27.06.2014. 14:36 ] @
jos nekoliko dana pa mesec...
[ Dragan Krstevski @ 14.07.2014. 10:25 ] @
Jel nekom zamenjen digitalni dekoder za c-modul?
[ ranzo66 @ 14.07.2014. 23:35 ] @
mesec ipo dana čekam ....
[ ranzo66 @ 05.09.2014. 10:43 ] @
@Dragan Krstevski pretpostavljam da su bili i ugradili ti CA karticu ?