[ Topnik_15 @ 31.07.2009. 18:30 ] @
Pozdrav svima..

Imam problem ev SS:


Znaci treba mi da ovo Latest News i Sample Module da predu na desnu stranu , jel mi moze tko pomoci oko toga...
btw. Joomla 1.5.10 i template Ja Fegus

Hvala na pomoci
[ s4djan @ 31.07.2009. 20:45 ] @
Naravno da moze ali bi morao menjati kod. A da bi menjao kod treba ti znanja iz oblasti html, css sto je ipak osnovno za rad sa joomlom, pa ti predlazem da pridjes problemu iz tog ugla. U sustini to je previse posla za pomoc preko foruma.
[ stankons @ 01.08.2009. 12:57 ] @
Zavisi od template - a, kakav je. Ako imas neku pomoc za template, gde su pozicije modula, na primer, pozicija user1 gde je tacno i slicno, onda postavis modul u odredjenu poziciju i to je to... Ako hoces da prepravis template onda moras da menjas njegov kod...
[ stef55 @ 04.08.2009. 13:35 ] @
Trenutno sagledavam tri opcije:
1. Ako u dovoljnoj meri poznajes CSS, na administrativnoj strani može da se otvori CSS fajl i da se ovo preradi.
Ili, ako je ipak potrebno da se preradi template, onda je potrebno otvoriti template fajl. ( ovde već treba znati i PHP i HTML )
2. Da downloadujem joomlu i pomenuti template i da to odradim, pa da ti posaljem izmenjeni fajl ( što mi se baš nešto neće ) i....
3. Da mi preko pp posaljes URL adresu sajta i user name i pass za ulaz na administrativnu stranu, pa da to direktno odradim.
Naravno, ovo treće traži poverenje, da neću zloupotrebiti. Pa ako veruješ...


[ Ser_Boyler @ 05.08.2009. 08:43 ] @
Dovoljno je ovo sto je rekao stankons
[ Mister Big Time @ 11.08.2009. 04:02 ] @
Ljudi, o kakvom CSS-ovanju itd. je ovde rec, njemu treba da ode u Module manager i da izmeni pozicije za te module koje zeli. Latest news nadjes tamo i promenis Position : $nesto. To $nesto zavisi od template-a, nadji ima sigurno layout module positions za taj template, a u krajnjem slucaju ovako sa screenshota koji si okacio mozes da zamenis mesta ovom skroz desnom modulu a ova dva srednja da prebacis na njegovo mesto.



P.S. Evo jednog hinta kako naci module positions za 1 sec: dodati na kraj URLa
Code:
?tp=1

:)

[ s4djan @ 11.08.2009. 12:01 ] @
Menjanje css je neophodno jer ovo skroz desno nije modul pozicija nego content pozicija. Prakticno levo imamo tri modul pozicije a desno je content, da bi uradili ono sto pokretac teme zeli moramo da izvrsimo neke izmene i index.php i template.css.


Mozete sami da izanalizirate stranicu ispod:

http://template.joomlart.com/ja_fagus/
[ Mister Big Time @ 11.08.2009. 14:30 ] @
Moze i dalje bez toga, jel cuo neko za modules in content ;)

[ s4djan @ 11.08.2009. 17:04 ] @
Mislis li na {loadposition naziv_pozicije} ili ako je nesto drugo podeli sa nama.
[ Mister Big Time @ 12.08.2009. 02:40 ] @
Ima vise resenja, jedno od njih: http://www.nonumber.nl/modulesanywhere

A cini mi se da ima i neki Joomlin default plugin za ovo, mrzi me sada da gledam,

[ jeja7676 @ 17.10.2009. 21:21 ] @
Apsolutno je tacno da zavisi od template-a. I tako je ne samo kod joomla template-a nego generalno bilo kog - sto zovu "obican" html template. Iz mog za sada skromnog iskustva nekada je resenje jednostavno - dovoljno je samo promeniti u css kodu recimo float parametar sa left na right - ali nekada to nije dovoljno - mora se menjati css zesce - pozicije elemenata, sirine, i sve to uklapati sa jpg-ovima koji se moraju preraditi ... Dakle - zavisi - nekada je bolje traziti drugi template zbog ili prihvatiti taj kakav je takav je dok ne nadjes bolji.

I tip - bolje proveri kako izgleda u IE6 , IE 7 i ostalim browserima ... ja sredjujem template sat vremena iz firefoxa a posle skontam da se raspada u IE6
[ cangla @ 20.10.2009. 13:23 ] @
Prebaci div ja-col2 na desnu stranu, (posle diva ja-content) i trebalo bi da radi.
[ Alisteroz @ 21.10.2009. 08:57 ] @
ti JoomlaArt templejtovi bi trebalo da imaju definisana polja za module...
Pogledaj u ORDER combobox-u da li ima right...