[ Blablabla @ 31.07.2009. 21:10 ] @
Ima li u vascelom Novom Sadu neko ko popravlja CRT monitore?
Eto, upomoc ljudi, zapomazem... Ima li?

...

Imam KFC-ov monitor ( + sa zvucnicima) - sve sto mu (od skora) ne valja je sto se slika rasirila i ne reaguje na komande na monitoru (inace je sve ostalo u redu (boje, ostrina i ostalo))... ma, bre, jedan kondenzator samo propistao, jedan jedini kondenzator, ljudi pomoc... Ima li koga da moze to da popravi. Gde?
Vukao sam ga taksijem do jedne firme i samo prsao 450 dinara na taksi za dzabe (doneo; serviser poceo nesto da nuzdi (kao - ko zna sta je, nesto nesto, visok napon, nesto, ko zna sta, stiska tamo nesto da se cuje pistanje, ovo-ono, ko zna koliko ce kostati popravka i te fore); ...odneo kuci).

PS: I nemojte mi sad i vi one fore "Pregorela sijalica - rusi kucu!" (tj. "kupi novi 'nash kak je jeVtin")
[ dulle2009 @ 31.07.2009. 23:13 ] @
Ajde, šta kukaš i zapomažeš, o'ma ćemo to da sredimo.

Poslaću ti link na mail.

Ajd uzdravlje!

//edit by JOJO847: Obrisan suvišan komentar

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 03.08.2009. u 23:18 GMT+1]
[ dulle2009 @ 03.08.2009. 20:03 ] @
Jesi popravio monitor?

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 03.08.2009. u 23:19 GMT+1]
[ JOJO847 @ 03.08.2009. 22:22 ] @
molim vas da se ponašate ozbiljno, sve suvišne komentare ostavite za neki drugi srodni podforum ili za pp medjusobno. Zasad je pokretač teme dobio kakav takav odgovor, svi bespotrebni komentari obrisani, vi upozoreni.
bez ljutnje molim, hvala!
[ Blablabla @ 17.08.2009. 16:09 ] @
...Da, uzgred, pitao sam tamo - ne popravljaju CRT monitore; tako da moje prvobitno pitanje jos uvek stoji...

Takodje sam pitao jos neke telefonom - uglavnom svi su iako su popravljali CRT monitore prestali da ih popravljaju.

Isto - kada sam objasnjavao kako monitor ne reaguje na komande - tu sam bio nejasan (tj. da se pogresno protumaciti): konkretno - kada kazem da monitor ne reaguje na komande ne mislim da se ne pojavljuje onaj interfejs za komnade - NE - sve to radi u potpunom redu - sve se normalno pojavljuje, kada stiskam + i - brojevna vrednost se menja i prikazuje se sve kako valja - problem je samo sto to ne daje konkretan efekat (slika ostaje horizontalno rastegnuta).

I pre se to desavalo da se rastegne, ali bilo je dovoljno samo ga malo tapnuti pa se vrati u normalu (mislio sam - mozda je kabl unutra malo olabavio negde pa kontakt nije kako valja), ali sada taj "vudu" vise ne radi.

----

Ma grehota je ljudi - dobar monitor - monitor sa ugradjenim zvucnicima - u osnovi ispravan monitor - a eto jedan kondenzator mu samo eto dotrajao 1 (JEDAN) JEDINI mizerni kondenzatorcic - eto to mu je sve sto ne valja. Zar u CELOM gradu nema nikoga (radnje ili profesionalnog pojedinca) da jedan jedini kondenzator moze da odlemi i zalemi novi?... Ma mozda mu samo neki kabl unutra malo olabavio pa prekida - mozda eto nista ne mora ni da se menja... Hajde ljudi pomoc ovde da vec jednom resim taj problem...
[ dulle2009 @ 17.08.2009. 16:28 ] @
Ok, evo mene, kao i obočno, odmah spreman da priskočim u pomoć:

Odeš u Jevrejsku, nađeš broj 18 (strana suprotno od sinagoge), prođeš kroz prolaz koji tamo ima, skreneš odmah desno i tamo imaš servis koji popravlja CRT televizore, telefone, a baš jutros sam video i jedan rastavljen računar oko koga su nešto čačkali. Ne znam baš da li popravljaju i CRT monitore, ali ako popravljaju CRT televizore i računare, onda se možda razumeju i u monitore. Možeš da ih nazoveš i pitaš, kad ti kažem broj na pp.

[ Blablabla @ 17.08.2009. 17:02 ] @
Hvala, pogledacu. :)
[ StORM48 @ 18.08.2009. 10:07 ] @
Uglavnom, ako Ti taj servis ne pomogne, kupi oglase i traži servisere televizora. Oni najčešće uspevaju da otklone svaki kvar na monitorima, jer - u principu je to televizor visoke rezolucije, kome nedostaje tjuner

Pozdrav
[ Milos911 @ 18.08.2009. 15:34 ] @
Slazem se sa stormom. Trazi servis za televizore. Isti slucaj se dogodio meni na tv(verovatno je isto). Slika je bila razvucena i keva nije mogla da cita prevod spanskih serija. Primetio sam da kad su svetle boje na ekranu slika se rasiri jos malo vise. Problem je prvi put resio serviser, drugi put ja jer sam provalio da u tv-u ima jedan "tockic" koji kad se okrece siri i skuplja sliku... Sad taj tv ne radi jer je tockic vremenom poceo da odbija da radi ono sto mu ja kazem :D