[ Nebojsa Milanovic @ 01.08.2009. 14:43 ] @

Neverovatno da niko na ES-u nije postavio temu o ovoj preslatkoj devojčici i njenom veličanstvenom uspehu:



Često se može videti na prljavom pančevačkom bazenu, na kome neće da joj daju ni jednu stazu za trening, pa mora da ide u drugi grad da trenira. Skromnija i lepša devojčica se retko može sresti.

Najmanje što je moguće uraditi za nju je skrenuti pažnju na to ko je ona i šta je postigla bez ičije pomoći, isključivo samostalnim radom uz podršku skromne porodice.





Na ovom linku je nekoliko njenih fotografija koje sam snimio na nekoj promociji, žao mi je što nemam više.

Bravo Nađa i želim da te Srbija i Pančevo dočekaju i nagrade kako dolikuje svetskom šampionu!



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 01.08.2009. u 16:46 GMT+1]
[ germanchc @ 01.08.2009. 14:49 ] @
Svaka cast . Bez imalo medijske paznje al eto.......jos jednom sve cestitke.

Videcemo sta ce biti veceras sa Cavicem, pogotovo posle one pljuvecine po njemu nakon sto je komentrisao to sto se amer stalno izvalci da ima slabiji rezultat zbog inferiornog odela...
[ žutokljunac @ 01.08.2009. 15:16 ] @
Bravo slatka devojčice. :)
[ mmix @ 01.08.2009. 15:51 ] @
To je sve od ovog naseg blagorodnog Pancevackog vazduha ako te ne ubije napravi od tebe sampiona

Siguran sam da je ovo tek pocetak price, sad ce konacno dobiti neke bolje uslove za trening pa ce verovatno napraviti jos bolje rezultate.

Hoce li biti organizovan neki docek, bar u Pancevu?

[ Nebojsa Milanovic @ 01.08.2009. 16:01 ] @
Kako misliš bar u Pančevu, ako ne bude doček ispred skupštine Beograda, mislim da tu, i ne samo tu, skupštinu treba srušiti.

Ne pratim sport skoro uopšte jer je biznis komponenta u njemu prejaka. Ovo je sušta suprotnost tome, ovaj uspeh je svetska senzacija. U drugim zemljama bi je obezbedili za ceo život, a za nju se ovde skoro i ne zna. Nadam da će sada dobiti makar svoju stazu na bazenu.

Nađa, čuvaj se samo političara da ne počnu sada da te svojataju, nisu te vredni.

[ Slobodan Miskovic @ 01.08.2009. 16:08 ] @
Pa zar vec nisu poceli da je svojataju? :D Ako pogledamo tvoje fotke ;)
[ Nebojsa Milanovic @ 01.08.2009. 16:15 ] @
Ne troluj bez veze, to je njen izbor i to je iz vremena kada praktično niko nije znao za nju.

Bitno je da bar sada dobije status i uslove za trening kakvi makar podsećaju na ono šta u svetu imaju svetski šampioni.
[ Slobodan Miskovic @ 01.08.2009. 16:16 ] @
Chill out Nebojsa ;)

Sve ce se zavrsiti kao i sa Cavicem i ekipom. Nazalost. Ko da nemas toliko godina provedenih u Srbiji...

[ ptak 13. @ 01.08.2009. 16:44 ] @
Svaka cast Nadji Higl ali jedino me nervira to sto se i za nju culo tek kad je napravila neki veci uspeh a pre toga sumnjam da joj je neko pomagao da dodje i dokaze svoj talenat i umece....lako je sad da se hvalimo sa njom...isto kao i sa Djokovicem, Cavicem i ostalim nasim sportistima....dok se sami ne portude niko ne zna za njih...jbg valjda to tako moram...:S
[ Miroslav Jeftić @ 01.08.2009. 17:01 ] @
^^Ima i to dobrih strana, makar znaš da nikom ništa ne duguješ, a ponajmanje zadriglim foteljašima. Inače svaka čast, posle ovoga će dobiti valjda nekog sponzora, po mogućstvu ne iz Srbije.
[ ptak 13. @ 01.08.2009. 17:10 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: ^^Ima i to dobrih strana, makar znaš da nikom ništa ne duguješ, a ponajmanje zadriglim foteljašima. Inače svaka čast, posle ovoga će dobiti valjda nekog sponzora, po mogućstvu ne iz Srbije.


Pa jesi za to u pravu....ali nervira me sto je zovu doborovoljni ambasador Srbije u svetu, kao nas predstavnik...najmanje prava imaju foteljasi da se njom ponose...a mi kao narod je volimo i podrzavamo u uspesima a i u nedajboze padovima i neuspesima Dobice sigurno sponzora !
[ milanche @ 01.08.2009. 17:31 ] @
Fenomenalno !

Cestitke od sveg srca !

Pominje TV komentator neku epizodu u kojoj kaze da su joj u Aprilu rekli da za nju nema mesta ?

O cemu se tacno radi ?
[ bttp @ 01.08.2009. 19:03 ] @
Svaka joj čast. Bila je privilegija gledati je kako predstavlja Srbiju i kako joj intoniraju našu himnu, a videlo se da kad je himna došla do refrena da se i ona malo "potresla", kao i mi koji smo gledali " kraj malih ekrana".

Citat:
Nebojsa Milanovic: Bitno je da bar sada dobije status i uslove za trening kakvi makar podsećaju na ono šta u svetu imaju svetski šampioni.

You wish. Što neko reče, valjda ti je jasno gde živimo i da od toga nema ništa. Dobiće neku pomoć verovatno ali neće sigurno sagraditi novi bazen u Pamčevu niti bilo gde for that matter. To je naša sramota, ali šta ćeš ne možemo se masovno samoubijemo, mada bi možda trebalo :)
[ StORM48 @ 01.08.2009. 20:11 ] @
Kakva kraljica!

Bravo!

Pozdrav
[ vujo032 @ 01.08.2009. 21:35 ] @
I vaterpolisti.
Srbi supermeni!
[ flylord @ 01.08.2009. 22:37 ] @
ma srbi su nebeski narod...
barem do prvog poraza.
[ ptak 13. @ 01.08.2009. 22:45 ] @
Pa imamo da se hvalimo sledecim:
Nadja Higl ZLATO
Milorad Cavic ZLATO/SREBRO
Vaterpolo reprezentacija Srbije ZLATO

Bogami odlicni smo....svaka cast momcima i devojci ! ! !
[ flylord @ 01.08.2009. 23:25 ] @
ONI imaju cime da se hvale, ne MI. Ti nisi osvojio niti dobio tu zlatnu medalju, nego oni. Bitna razlika.
[ EmilijaV @ 01.08.2009. 23:37 ] @
Od Cavica i vaterpolista se jos i ocekivalo, svaka im cast!i

Ali najlepse iznenadjenje je ova prelepa ridjokosa devojka Nadja. Zaista nemam sta da kazem, osim - BRAVO!!!
[ ptak 13. @ 01.08.2009. 23:39 ] @
Citat:
flylord: ONI imaju cime da se hvale, ne MI. Ti nisi osvojio niti dobio tu zlatnu medalju, nego oni. Bitna razlika.


Naravno, ali opet sve pohvale i cestitke za sve njih ! ! !

Mada opet moramo bii ponosni njima...a i mozemo se hvaliti svetu sa ovakvim sportistima bez obzira sto nije nasa zasluga za njihove uspehe....sve u svemu RESPEKT ! ! !
[ gajo2 @ 01.08.2009. 23:57 ] @
Svaka cast Nadji, a i hvala Youtubu sto nam omogucava da dozivimo ovakve trenutke. Inace nikad ne bih gledao plivanje na televiziji.
[ Beltrammi @ 02.08.2009. 01:32 ] @
jos od vremena Borisa Bekera nisam video da neko kao anonimus i to totalni, dodje i srusi rekord. Bravo Nadja i hvala ti, jedino sto sad moram da castim kolege... A i ovi vaterpolisti...
[ milanche @ 02.08.2009. 04:51 ] @
Citat:
ONI imaju cime da se hvale, ne MI. Ti nisi osvojio niti dobio tu zlatnu medalju, nego oni. Bitna razlika.


Nije bas sve tako....iako jeste :)

Prvo, od mnostva nasih koji treniraju plivanje ili vaterpolo se nasao neko ko je nadmasio iste takve iz drugih jata.
Danas ovaj, sutra onaj, ali iz iste kashe (nashe). Covek nije ostrvo, a osecaj pripadnosti obitava u koncentricnim
krugovima, pocevsi od majke i najblize porodice, i ne mora uvek da opada sa radijusom po brzo opadajucoj krivi.

Drugo, pravi razliku kad svaki dan idem sa ekipom na rucak gde sluze meksikanci pa im pomenem Borrrrrru Milutinovica,
i kazem da mi je zemljak - drugacije se zdravimo posle toga svaki dan. Znaju da nisam uobrazeno belo govance iz par
socijalnih nivoa iznad, sto znaci dosta toga u neposrednosti. Nece da mi da sniclu za dzabe, naravno, ali sam siguran
da nece ni da mi pljune u supu kad niko ne vidi.

Slicno je kad odem u crnacki kraj na basket pa pomenem Divca (u koga se kune Chris Webber i sva ostala slicna ekipa,
koji je postao nesto kao beli John Coltrane, samo sto mu nisu crkvu osnovali).

U oba slucaja, itekako znaci identifikacija sa sredinom kojoj je neko osvetlao obraz na pozitivan nacin. Stvari pocinju od
osmeha i neke lake pocetne simpatije, sto je uvek dobar pocetni korak.

Te neke stvari prave mostove medju narodima, sto znaci naravno i medju pojedincima.

[ m4rk0 @ 02.08.2009. 10:08 ] @
Svaka cast Nadja. Bravo Cavo, bravo vaterpolisti.
Sto neko rece: Sta bismo tek radili da imamo more :D
[ Shadowed @ 02.08.2009. 10:59 ] @
Milanche, to je zato sto se i drugi isto tako poistovecuju sa pojedincima i njihov uspeh pripisuju celoj drzavi. I onda kada neko drugi to uradi, sasvim im je ok taj princip i prihvataju ga. Tako je nastao ceo jedan virtuelni sistem vrednosti koji se bazira na prisvajanju tudjeg uspeha.

Njima zaista svaka cast, to je veliki uspeh, ali njihov. Moj nije jer nisam nicime doprineo tome (cak ni ova drzava nije pa da smatram da sam i ja kao deo nje).

m4rk0, da imamo more, verovatno bismo izlili kanalizaciju u njega.
[ ad0lf @ 02.08.2009. 11:48 ] @
Citat:
m4rk0, da imamo more, verovatno bismo izlili kanalizaciju u njega.


kralj :-)
[ anon142305 @ 02.08.2009. 11:55 ] @
Citat:
flylord: ONI imaju cime da se hvale, ne MI.

Citat:
Shadowed: Tako je nastao ceo jedan virtuelni sistem vrednosti koji se bazira na prisvajanju tudjeg uspeha. Njima zaista svaka cast, to je veliki uspeh, ali njihov.


Moze jedno pojasnjenje?
Da li je ignorantni stav prema internacionalnom uspehu svakog ko je iz Srbije uslov da se postane moderator ES-u?
[ flylord @ 02.08.2009. 12:04 ] @
@IUOP_1: Apsolutno niko nije rekao nista sto bi ti mogao da protumucis kao: "Da li je ignorantni stav prema internacionalnom uspehu svakog ko je iz Srbije".

Poenta je sto je to uspeh Nadje, i da ponovim Shadowed-a, to je odlican uspeh, i nije ga tako lako postici (cak ni uz dopinge). Ali, to nije uspeh Srbije, nije tvoj uspeh, nije moj. Samo je njen. I ja isto tako ne vidim razlog da se kitim tudjim perjem i da idem naokolo i vicem kako smo pobedili. NISMO mi prvaci sveta, nije Srbija prvak sveta, nego je Nadja! Ako zeli da se i ja veselim zbog njene pobede (koja nije moja, jer joj nimalo nisam pomogao, kao sto joj niti nisi pomogao), neka napravi zurku, i nek me pozove. I veselicu se do zore.
[ Srđan Pavlović @ 02.08.2009. 12:19 ] @
Mi Srbi smo navikli da plivamo kroz g****, pad kad nas neko stavi u vodu prosto letimo :D

E, svaka cast Nadja, cestitamo!
[ m4rk0 @ 02.08.2009. 12:26 ] @
@Shadowed

Bukvalisto :)
[ m4rk0 @ 02.08.2009. 12:34 ] @
Citat:
flylordAko zeli da se i ja veselim zbog njene pobede (koja nije moja, jer joj nimalo nisam pomogao, kao sto joj niti nisi pomogao), neka napravi zurku, i nek me pozove. I veselicu se do zore.



Pretpostavljam da pratis sport i da navijas za neki tim. Pretpostavljam i da se radujes uspesima nekog tima u bilo kom sportu. Mada..po tvom misljenju ti ustvari ne bi trebao da se radujes jer zaboga ti samo gledas takmicenje na tv-u i ne ucestvujes direktno u tom sportskom dogadjaju. Pretpostavljam da gledas i filmove i da se smejes komedijama i uplasis se neke horor scene. Mada, zasto bi se ti smejao i uplasio neke scene kad ti ne glumis u tom filmu..

Sa takvim stavom zaista ne znam sta tebe ispunjava u zivotu.. sta ti zivot cini uzbudljivim....
[ Emil Ranc @ 02.08.2009. 12:39 ] @
Citat:
m4rk0:Sto neko rece: Sta bismo tek radili da imamo more :D

Nažalost, pravo pitanje glasi: Šta bismo tek radili da imamo više bazena...
Nađi svaka čast, naročito uzev u obzir u kakvim uslovima trenira sve ove godine!!!
[ bttp @ 02.08.2009. 12:54 ] @
Citat:
flylord: @IUOP_1: Ali, to nije uspeh Srbije, nije tvoj uspeh, nije moj. Samo je njen. I ja isto tako ne vidim razlog da se kitim tudjim perjem i da idem naokolo i vicem kako smo pobedili. NISMO mi prvaci sveta, nije Srbija prvak sveta, nego je Nadja! Ako zeli da se i ja veselim zbog njene pobede (koja nije moja, jer joj nimalo nisam pomogao, kao sto joj niti nisi pomogao), neka napravi zurku, i nek me pozove. I veselicu se do zore.

Niko se ne kiti tuđim perjem. Naime njoj su na pobedničkom postolju intonirali srpsku himnu, i ona je nosila srpsku zastavu, i videlo se da joj to znači. A značilo je i nama koji smo to gledali. To je dakle nešto što nas povezuje, pa koliko god ti i tebi slični tvrdili da je to iracionalno, TO NEŠTO ipak postoji, nešto što nas povezuje. Znači niko se ne kiti tuđim perjem, već slavi uspeh JEDNE OD NAS. To je tako normalno i ne vidim čemu sva ova kvazifilozofija i kvaziindividuacija.
Po tebi bi bilo normalnije da se niko ničemu ne raduje osim sopstvenom uspehu. Pa koji je to onda uspeh i u čemu je draž, osim da podeliš radost sa što većim brojem ljudi. Kad bolje razmislim ovo što si napisao je tako uskogrudo i jadno da ne zaslužuje komentar.
[ ptak 13. @ 02.08.2009. 13:51 ] @
Citat:
m4rk0: Pretpostavljam da pratis sport i da navijas za neki tim. Pretpostavljam i da se radujes uspesima nekog tima u bilo kom sportu. Mada..po tvom misljenju ti ustvari ne bi trebao da se radujes jer zaboga ti samo gledas takmicenje na tv-u i ne ucestvujes direktno u tom sportskom dogadjaju. Pretpostavljam da gledas i filmove i da se smejes komedijama i uplasis se neke horor scene. Mada, zasto bi se ti smejao i uplasio neke scene kad ti ne glumis u tom filmu..

Sa takvim stavom zaista ne znam sta tebe ispunjava u zivotu.. sta ti zivot cini uzbudljivim....


Citat:
bttp: Niko se ne kiti tuđim perjem. Naime njoj su na pobedničkom postolju intonirali srpsku himnu, i ona je nosila srpsku zastavu, i videlo se da joj to znači. A značilo je i nama koji smo to gledali. To je dakle nešto što nas povezuje, pa koliko god ti i tebi slični tvrdili da je to iracionalno, TO NEŠTO ipak postoji, nešto što nas povezuje. Znači niko se ne kiti tuđim perjem, već slavi uspeh JEDNE OD NAS. To je tako normalno i ne vidim čemu sva ova kvazifilozofija i kvaziindividuacija.
Po tebi bi bilo normalnije da se niko ničemu ne raduje osim sopstvenom uspehu. Pa koji je to onda uspeh i u čemu je draž, osim da podeliš radost sa što većim brojem ljudi. Kad bolje razmislim ovo što si napisao je tako uskogrudo i jadno da ne zaslužuje komentar.


Svaka cast, i ja mislim isto ovako...samo nemojte sad narusiti temu raspravom ! ! !
[ Slobodan Miskovic @ 02.08.2009. 14:00 ] @
Nisu li Nadja, Miloran i vaterpolisti poklonili ove pobede Srbiji i Srbima? :)

Tako sam ja cuo od njih kad su ih pitali :)
[ Marko_L @ 02.08.2009. 14:05 ] @
Sve je to lepo, ali nadam se da shvatate da to poistovećivanje onda važi i za negativne "izdanke" naše zemlje. Recimo, kada neki Srbin negde u belom svetu izvrši pljačku, ubistvo, bilo šta... onda je to i sramota svih nas, jer nije ni on repa bez korena. Ili možda ta identifikacija važi selektivno... pa kad neko uradi nešto dobro, recimo osvoji zlatnu medalju, onda je "Bravo naši, najjači smo", a kad neko napravi neko njesra, onda je "Ma pusti ga, taj nije naš, budala".

Naravno, sve čestitke Nađi i nadam se da će imati još ovakvih uspeha, ali to je uspeh nje, njenog trenera i onih koji su ulagali u nju i podržavali je. Mislim, ok je da se neko raduje zbog toga ako mu nešto znači, ali pripisivati taj uspeh Srbiji, Srbima ili još gore, ponositi se tuđim uspehom, je u najmanju ruku neukusno.
[ Nebojsa Milanovic @ 02.08.2009. 14:11 ] @
Citat:
Marko_L: sve čestitke Nađi i nadam se da će imati još ovakvih uspeha, ali to je uspeh nje, njenog trenera i onih koji su ulagali u nju i podržavali je.


Ne znam koliko je poznato, ali njen trener je njen rođeni brat, takođe plivač koji je prekinuo svoju karijeru i posvetio se njoj.

Što se tiče neke eventualne pomoći koju su imali, siguran sam da je to bilo krajnje simbolično. Time je ovaj uspeh veći.
[ Slobodan Miskovic @ 02.08.2009. 14:13 ] @
Svi ucesnici tog prvenstva predstavljaju DRZAVU a ne sebe na prvom mestu. A posto smo mi stanovnici te drzave onda je normalno da se radujemo kad neas neko tako lepo i uspesno predstavlja.

Drvenstva ne organizuju pojedinci nego drzave i gradovi.

Zato se na proglasenju pobednika svira himna DRZAVE iz koje je pojedina koji je predstavlja. Zato se prave klasifikacije DRZAVA po medaljama a ne pojedinaca. Zato DRZAVE placaju troskove ucesca a ne pojedinci...

[ Nabukodonosor @ 02.08.2009. 14:37 ] @
Mislim da ovde neki filozofi previse k*e*n*j*a*j*u, pocevsi od ovog flylorda. Znaci po njihovoj logici, sutra ako moj brat ili sestra npr. naprave neki uspeh, ja ne treba da se radujem, jerbo to nije moj uspeh?!? Naravno da i ja treba da se radujem, nema veze sto nisam ja direktno nista osvojio. Tako se isto radujem kada nasi osvoje bilo sta. Jeste da ja nisam nista osvojio, ali opet bolje da osvoje nasi, nego npr. Hrvati ili Avganistanci. Ako vec moram da biram. Tako da se vrlo radujem uspehu Nadje. A ovakvih tuznih i jadnih likova ima svuda na licu Zemlje. Treba covek samo da ih ignorise.
[ flylord @ 02.08.2009. 14:57 ] @
Koja patetika... Neko se raduje svojim uspesima, neko svojim. Sve zavisi sta ima, tj sta nema. A male dushe se uvek raduju tudjem, jer je tudje uvek bolje nego svoje.

I da, to nisu NASI. Nego su svoji. A i sto nas pominjes, ako nas treba ignorisati :). Ili samo zeleo da pokazes kako i ti imas sta da kazes...
[ japan @ 02.08.2009. 15:13 ] @
hleba i igara...

samo nek je vama lepo, evo, ja se bas radujem zbog vas :)
[ flylord @ 02.08.2009. 15:15 ] @
@japan: Bas tako... Mada im ni hlebac ne treba. Samo im daj heroja i njegovo perje da se okite sa njim, i svi su srecni.
[ mrkii @ 02.08.2009. 15:20 ] @
@flylord

Pretera ga covece
Opusti se malo, uzivaj, raduj se i tuguj sa milijardama ljudi (navijaca) na planeti.
Pa neka je i "hleba i igara", vazno je da su ljudi srecni, da im je lepo kad NJIHOVI pobede i da tuguju kad izgube.

Bravo za nasu Nadju
[ flylord @ 02.08.2009. 15:25 ] @
@mrkii: Problem je sto niko od tih koji se raduje nije nikad pokusao da na bilo koji nacin pomogne bilo kome ko ima neku sansu da uspe na bilo koji nacin. Eto tih ko zna kolko hiljada navijaca moze da se dogovori i da skupi pare da se napravi bazen, na primer.. ili da nateraju drzavaju da napravi bazen gde bi ta Nadja mogla da vezba. Ili makar da joj daju pare za malo vise lekova i doping sredstava (kao sto svi vrhunski sportisti uzimaju).
I samo ne znam ko je gori, da li navijaci (koji pljuju i zvizde kad njihovi sportisti gube, mesto da im bas tada pruzaju najvecu podrsku) ili drzava koja ignorise sve zivo dok ne vide da imaju neku korist pa onda svojataju sve i svakoga
[ m4rk0 @ 02.08.2009. 15:29 ] @
Ja razumem da neko slabo prati sport, ali da je po njegovom misljenju navijanje - patetika, e onda sam sve cuo..
Flylord, zar u svemu moras da trazis korist ? Pomislice ljudi da si neka sponzorusica.
[ flylord @ 02.08.2009. 15:34 ] @
da li si ti mozda navijao za nju pre nego sto je postala prvak sveta? da li si navijao za nju kad je tek pocinjala? Ili su tada za nju navijali samo njena porodica i drugari... ? Da li ces da navijas za nju kad pocne da gubi ili ces samo da se okrenes prema drugom sportisti koji se tada pojavi. A nju ce da "gurnemo pod tepih" kao trecerazrednu.

Da li bi se iko radovao zbog nje da je osvojila trece mesto? Naravno da ne bi...

I ne postoji samo novcana/materijalna korist na ovom svetu.
[ m4rk0 @ 02.08.2009. 15:48 ] @
Citat:
flylord: da li si ti mozda navijao za nju pre nego sto je postala prvak sveta? da li si navijao za nju kad je tek pocinjala? Ili su tada za nju navijali samo njena porodica i drugari... ?


Ne mogu navijati konkretno za osobu za koju nisam cuo, logicno zar ne ? Poceo sam da navijam konkretno] za nju onda kada sam cuo za nju. Inace, generalno gledano, navijam za sve srpske sportiste, bez obzira da li ih poznajem ili ne. Meni je dovoljna satisfakcija to sto se takmice "pod srpski grbom"

Citat:
Da li ces da navijas za nju kad pocne da gubi ili ces samo da se okrenes prema drugom sportisti koji se tada pojavi. A nju ce da "gurnemo pod tepih" kao trecerazrednu.


Navijacu za nju dok se god bude bavila sportom. I ne samo za nju vec za sve srpske sportiste bez obzira da li gube ili pobedjuju. Naravno da boli svaki poraz, al uvek ima popravni.

Citat:
Da li bi se iko radovao zbog nje da je osvojila trece mesto? Naravno da ne bi...


Svi pravi navijaci su se radovali ne samo medalji, vec i njenom ulasku u finale (njen najveci uspeh). Svaka medalja bi bila samo dodatni razlog za radost (i bronzana koju pominjes).
[ flylord @ 02.08.2009. 15:52 ] @
Samo da naglasim tvoju poslednju recenicu:
Citat:
Svi pravi navijaci su se radovali ne samo medalji, vec i njenom ulasku u finale (njen najveci uspeh)


Da li mozemo da se slozimo oko toga da vecina "navijaca" nisu pravi, i da ih ima dosta koji su u stanju da gadjaju, vredjaju, psuju, zvizde sportistima za koje su do juce navijali? Samo zato sto su nesto lose uradili, ili poceli da gube?
[ Mikky @ 02.08.2009. 16:32 ] @
Zar jos neko obraca paznju na flyove poruke? Ja ih odavno ignorisem...
[ m4rk0 @ 02.08.2009. 16:34 ] @
@flylord
Slazem se sa tim, ali to vec nije ono oko cega konkretno polemisemo. Ovde je bila polemika da li uopste navijati i radovati se necijem ("tudjem") uspehu. Naravno ne mislim na navijanje u vidu fizickog obracuna i unistavanja, vec jednostavno radovanje necijem uspehu (na normalan nacin).
[ bttp @ 02.08.2009. 16:35 ] @
Mikky, nije loša ideja. Uzeće se u razmatranje :)
[ flylord @ 02.08.2009. 16:50 ] @
Citat:
m4rk0: @flylord
vec jednostavno radovanje necijem uspehu (na normalan nacin).


Kako mislis da podrzavam "navijanje" vecine (ovde ne ubrajam tebe), ako mi ta vecina baci "tonu" petardi ispred prozora, kao sto se ponekad desava? Ja ne volim da smetam bilo kome dok se radujem.

I sto se niko ne raduje kad neki nas matematicar osvoji zlato na svetskoj matematickoj olimpijadi? Zasto njima ne pravimo docek ? Zasto masa ljudi ne izadja napolje na trg da to proslavi i da usput sirenama probude i mrtve.

Ovde se radi o selektivnom navijanju. Da ne kazem, da se vecina ljudi navija samo onda kad smatra da ce to da bude "pozitivno" prihvaceno od dobrog dela drustva i kad ce moci tako da se osecaju kao pripadnici tog drustva. A one jadne male sportiste (npr sinhrono plivanje) i ucenike koji se ne takmice iz sportova, skoro niko i ne zarezuje.

Ili oni nisu "nashi" ?
[ Marko_L @ 02.08.2009. 17:11 ] @
Pa naši su tek kad pobede u nečemu :)
[ Mikky @ 02.08.2009. 17:12 ] @
Citat:
bttp: Mikky, nije loša ideja. Uzeće se u razmatranje :)


To ti kazem... da su svi ignorisali njegovu prvu poruku ovde tema ne bi bila upropascena.
Iako su moji stavovi bliski njegovim u ovoj temi (mada ne toliko ekstremni) covek je prilicno iritantan pa sam ga stavio na mentalni ignore bar dok se ta funkcija ne ugradi forum.
[ vujo032 @ 02.08.2009. 19:52 ] @
Evo i košarkaši.
Nek dušmani crknu od muke :)
[ ptak 13. @ 02.08.2009. 20:19 ] @
Sto upropastiste temu....aj malo sredjivanja ovde...
sa flylord delim misljenje oko matematicara i sl. radujmo se malo i tim uspesima...a imamo i takvih predstavnika zemlje. Ali se nikako ne slazem sa flylord da se ne radujemo Nadji Higl, Cavic Miloradu i Vaterpolo reprezentaciji i svima koji sa zastavom Srbije osvajaju i postizu uspehe...znaci radujmo se njima ali trebali bi smo malo i ovima sto se bave naukom ! ! !
[ DaliborP @ 02.08.2009. 21:16 ] @
Da se ljudi raduju iskljucivo licnim uspesima sportska ili bilo kakva druga takmicenja ne bi ni postojala. Svrhe ne bi ni bilo.
[ Nebojsa Milanovic @ 02.08.2009. 21:17 ] @
Citat:
Flylord:

Tema je premeštena iz foruma MadZone u forum Svakodnevnica.


Da, biti prvak sveta je baš svakodnevnica

[ Nebojsa Milanovic @ 03.08.2009. 12:25 ] @

Citat:
Gradonačelnica Pančeva Vesna Martinović saopštila je da će Pančevo Higlovoj, zbog osvajanja medalja Svetskom prvenstvu u Rimu i na nedavno održanoj Univerzijadi u Beogradu, dodeliti dvosoban stan u Pančevu.

Vesna Maritinović je dodala da će Izvršno veće Vojvodine obezbediti sredstva da se stan kompletno opremi.

Ona je navela i da će grad, zbog uspeha Higlove, nastojati da izgradi i olimpijski bazen, kako bi bili stvoreni bolji uslovi za treninge.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?order=priority
[ Slobodan Miskovic @ 03.08.2009. 12:30 ] @
Da li je ovo dobra ili losa vest? :)
[ flylord @ 03.08.2009. 12:32 ] @
lose je, jer ce zbog jedne pobede nekom da daju stan.

Sto prvo ne bi napravili uslove (taj famozni bazen) da vise ljudi moze kvalitetno da vezba, i da se saceka jos neko takmicenje. Da se vidi gde je ko.

[ Nothingman @ 03.08.2009. 12:56 ] @
Citat:
flylord: lose je, jer ce zbog jedne pobede nekom da daju stan.

Sto prvo ne bi napravili uslove (taj famozni bazen) da vise ljudi moze kvalitetno da vezba, i da se saceka jos neko takmicenje. Da se vidi gde je ko.


Pa na prethodnoj strani si rekao nesto u fazonu "Zasto ne skupe pare ili ne nateraju drzavu da joj da pare za malo vishe lekova i doping sredstava, posto SVI vrhunski sportisti to uzimaju". Eto, upravo se to desilo, sada moze da proda stan i da kupi te "lekove" o kojima prichas. Upravo ti je ispunjena zelja sa prethodne strane a ti si opet nezadovoljan.
Bez ljutnje, ali mislim da si se malo pogubio u ovoj temi, i da vishe ni sam nemas neki jasno izgradjen stav, osim stava da nista ne valja - sta god da se desi.
U vishe postova si naveo neverovatne generalizacije (poput ove da se SVI vrhunski sportisti dopinguju), tako da sve pocinje da zvuchi prilicno neozbiljno (jer navodis podatke koje niti znas, niti mozes da znas).
[ flylord @ 03.08.2009. 13:04 ] @
oh, svi sportisti iz profi sporta uzimaju razna hemijska sredstva da bi bili konkurentni. Ali to nije tema ovde.

I ja se drzim non stop iste stvari. A to je da sportistima niko ne pomaze, cak ni tzv navijaci (tj vecina vas), dok ne osvoke medalju, a i tad samo dok osvajaju medalje. A kad se digne buka oko toga (ko oko onog plivaca sto pretio da ce ode iz srbije oni mu brze bolje kupe stan. I opet ne pomazu sportu nego konkretnoj jedinci koja je jednom osvojila medalju (i ne zna se da li ce opet da osvoji)
[ Ivan Dimkovic @ 03.08.2009. 13:08 ] @
Citat:

Gradonačelnica Pančeva Vesna Martinović saopštila je da će Pančevo Higlovoj, zbog osvajanja medalja Svetskom prvenstvu u Rimu i na nedavno održanoj Univerzijadi u Beogradu, dodeliti dvosoban stan u Pančevu.


U cemu je fora sa ovim? Jel ta opstina uopste ima budzet za ovakve stvari? U cemu je fazon sa tim stanovima uopste, da nece doticna da trenira u stanu, pa da se kaze da joj pomaze za svoje aktivnosti??!?!?

Koliko mi je poznato, Srbija ni posle skoro 8 godina od tzv. "demokratske revolucije" ne radi revizije budzeta pa se uopste ne zna ko pije a ko placa.

Ako jedna opstina tek tako moze da "dodeli stan" nekoj osobi van bilo kakvih pravila i propisa - boga pitaj sta se sve desava "ispod zita" sa budzetskom lovom i ne postoji ni jedan legalni nacin da se javnost upozna sa potrosackim navikama drzave.

Sramota.
[ Nothingman @ 03.08.2009. 13:20 ] @
Citat:
flylord: oh, svi sportisti iz profi sporta uzimaju razna hemijska sredstva da bi bili konkurentni. Ali to nije tema ovde.

I ja se drzim non stop iste stvari. A to je da sportistima niko ne pomaze, cak ni tzv navijaci (tj vecina vas), dok ne osvoke medalju, a i tad samo dok osvajaju medalje. A kad se digne buka oko toga (ko oko onog plivaca sto pretio da ce ode iz srbije oni mu brze bolje kupe stan. I opet ne pomazu sportu nego konkretnoj jedinci koja je jednom osvojila medalju (i ne zna se da li ce opet da osvoji)


Zavisi sta mislis pod hemijskim sredstvima, ali prvi put si rekao da se svi dopinguju (znaci uzimaju nedozvoljene supstance), a to jednostavno ne mozes da znas.
Inache nije tacno ni to da sportistima niko ne pomaze pre nego sto osvoje medalje. Pomaze im se tacno onoliko koliko je drzava odredila iz budzeta za te stvari. Taj novac se rasporedjuje na sportske saveze, a odatle dalje kroz poduzi lanac (u kome verovatno mnogi stave malo sebi u dzep) dolazi i do sportista.
To sto su ta sredstva iz budzeta namenjena sportu relativno mala u odnosu na neke druge zemlje je vec druga pricha. Ali nije samo sport u pitanju, tako je i u nauci i mnogim drugim oblastima kod nas :)
[ BluesRocker @ 03.08.2009. 13:29 ] @
Svaka čast svim našim sportistima koji osvajaju medalje, ali meni se mnogo više sviđa da država izgradi nove i renovira postojeće bazene. Nekako mi se čini da im je lakše da obećaju (a možda jednog dana i poklone, obećanja su ipak najjeftinija) stan jer to manje košta. Od bazena imaju korist i neki budući sportisti, ali i klinci i rekreativci.
[ boccio @ 03.08.2009. 16:20 ] @
Mi smo stvarno Monti Pajtonovska drzava :)

Vec vidim zadimljenu prostoriju i trust stranackih mozgova u intelektualnoj ekstazi dok cestitaju jedni drugima na brilijantnoj ideji da dodele dvosoban stan u pancevu mladoj sportistkinji i tako iskoriste situaciju i poberu vazne politicke poene :) Nit' jeftinije nekretnine, nit' veceg buzz-a (jer ipak, u ovoj zemlji STAN simbolizuje resenje problema for a lifetime).

Jbt, kod nas zaista sve mora da bude ili tragedija ili sprdnja. Ako izuzememo Cavica (koji ni ne trenira ovde), zaista je vrhunski podvig napraviti bilo kakav uspeh u vodenim sportovima u ovoj bednoj zemlji... I posle prica Ane Ivanovic kako je trenirala u ispraznjenim bazenima, pa sad ove male Nadje kako je putovala 3x nedeljno u Bgd da bi trenirala, i dalje niko ne pokusava da ucini NISTA ne bi li adekvatno nagradio sportiste ili stvorio bolje uslove da veci broj talenata uspe da ispliva (ne bukvalno ;p) na povrsinu!!! Ne, umesto toga ovi @$#%@$ mozgovi DODELJUJU STAN!?!!?!?!

Nema svrhe nervirati se... :))
[ ventura @ 03.08.2009. 16:55 ] @
Kada vidim ovakvu vest to mi toliko digne pritisak da je to neverovatno... Mislim da SVE državne stanove, kuće, poslovne prostore treba po hitnom postupku prodati na javnoj licitaciji po tržišnim cenama, i te pare staviti u budžet... Jeste da će se spičkati te pare odmah, ali bolje i to nego da se kroz 5-10 godina pokloni nekome, ili proda po 20-30 puta manjoj ceni od tržišne...

Ali čitajući komentare po raznoraznim sajtovima nije ni čudo... Narod ne samo da nema ništa protiv ovakve vrste kretenizma, nego još i podržava... Dobro da imamo i ovakvu vlast, kakav nam je narod...

Ako je narodu toliko stalo do nagrade, pa nek se lepo organizuje skupljanje novca, pa svako priloži koliko smatra da treba pa nek od tog novca kupi vilu u Užičkoj nemam ništa protiv, a novac od poreza da se koristi za to što je namenjen, a ne za nečij jeftini (a skup) politički marketing.
[ Marko_L @ 03.08.2009. 17:09 ] @
Ja odavno rekoh, svaka vlast na svetu bi poželela ovakav narod. Raspolažeš sa njihovim parama po sistemu "ima se, može se" i on ne samo da se ne buni, nego se još i raduje zbog toga. Neko napravi incident u stranoj zemlji, recimo pošalje stranog državljanina u komu, pap milion dolara, neko naravi uspeh u matematici, pap milion dinara, neko osvoji medalju, pap stan. Izgleda da je postalo nebitno da li ćeš napraviti uspeh ili njesra, samo da svet počne da priča o tebi i odma stiže nagrada :) Kao da pare rastu na drveću, a ne da stižu od poreskih obaveznika i mmf-a. I onda pročitaš komentare na takvu vest gde je više od pola njih u fazonu "Tako je, bravo naši". Počinjem polako da verujem da zaslužujemo sve ovo što nam se dešava, i najviše cene u Evropi i monopole i propale bolnice (valjda je važnija ta nekakva zlatna medalja, nego to što će trudnice da se porađaju na deponiji) i loše školstvo i neadekvatne sportske centre i bazene... jednostavno ne umemo da cenimo teško zarađen novac, niti nas interesuje gde ćemo da se lečimo, obrazujemo, treniramo... samo nek je neki naš pobedio u nečemu (ili prebio nekoga), pa da možemo narednih godinu dana da se*emo kako smo eto genetski bolji od svih drugih.
[ m4rk0 @ 03.08.2009. 17:11 ] @
Dajte gradite bazene, pustite stanove. Stan ce uglavnom koristiti jedna/dve osobe, a u bazenima moze trenirati na desetine sportista.
[ flylord @ 03.08.2009. 17:19 ] @
plus sa tim bazenima je veca sansa da imamo jos sportista koji su na svetskom vrhu. Sto je mnogo bitnije
[ japan @ 03.08.2009. 17:23 ] @
najbolje bi bilo i stan i bazen. svima po jedan, i nadji i cavicu i svim vaterpolistima...

srbijo majko...
[ DaliborP @ 03.08.2009. 20:57 ] @
Citat:
flylord: plus sa tim bazenima je veca sansa da imamo jos sportista koji su na svetskom vrhu. Sto je mnogo bitnije

Kako sad bitnije, zar nisi rekao da te to ne zanima, vec iskljucivo licni uspeh?
[ Nothingman @ 03.08.2009. 20:57 ] @
Nije uopste problem da se dodeli stan, novac i slicno, ako je to vec ranije predvidjeno u budzetu, kao neka vrsta stimulansa za osvajanje medalja, naucna dostignuca i slicno. Problem je sto se to radi ovako odjednom, pa se covek pita odakle im sada te pare, a samo kukaju kako su u deficitu.
Inache, ja sam pristalica toga da se sportisti (i ne samo sportisti) nagrade za svoje uspehe koji doprinose promociji zemlje, ali na pocetku svake godine se mora znati ko, koliko, za sta i odakle dobija te pare. Razlog je jednostavan: najjeftinija i najefikasnija promocija. Koliko je samo ljudi chulo za nashu zemlju nakon onog dramaticnog finisha izmedju Cavica i Felpsa u Pekingu :) Uspesni i lepo vaspitani sportisti mnogo vishe doprinose dobrom imidzu zemlje, i sto je vaznije verovatno mnogo jeftinije, nego sto to chini drzavna administracija.
Problem je, po mom misljenju, samo cinjenica da njihovo nagradjivanje nije transparentno.
[ ventura @ 03.08.2009. 21:05 ] @
Evo recimo interesantnog citata kako se u Kanadi nagrađuju sportski uspesi:

"The Athlete Excellence Fund will follow a four-year cycle that will reward Canadian athletes for excellence. For the first three non-Olympic years of the cycle, athletes who place in the top five in years one or two, or top four in year three, will each receive $5,000. Meanwhile, Olympic medals in year four will garner athletes $20,000, $15,000 or $10,000 for gold, silver or bronze, respectively. Athletes will receive the award for every medal they win at the Olympic Games, meaning multiple awards for multiple medal winners."

Izvor: https://www.swimming.ca/NewsArticle.aspx?newsid=305

Dakle, ne samo da su sume daleko manje od galantnog deljenja stanova po Srbiji, nego je i sam sistem nagrađivanja smišljen tako da nagrađuje konsistentnost i rad, a ne samo jedinstveni uspeh (koji sticajem okolnosti može biti i slučajan)... Takođe u tekstu se navodi i razlog nagrađivanja a to je da atleta nagradom pokrije deo svojih troškova koje je uložio u trening tokom godina, a ne da sportista profitira kao što je slučaj u Srbiji.

[ Nothingman @ 03.08.2009. 21:39 ] @
Ok, to je jedan primer. Imas i druge primere iz drugih zemalja, za druge sportove i slicno. Recimo koliko fudbeleri dobijaju za ttulu evropskog prvaka u Nemackoj? :)
Ali cifra je trenutno najmanje bitna, ako mi ne znamo kako sada odjednom imaju te pare. Najvaznije je napraviti sistem gde se na pocetku godine zna kolike su nagrade, za sta, zasto su tolike, iz kojih sredstava i slicno. A ne ovako da posle nekog uspeha dodje figura iz neke stranke na vlasti i reklamira sebe, svoju stranku, vladu i slicno na racun gradjana koji placaju porez, a koristeci splet okolnosti sa kojim nemaju nikakvu vezu.
Da su oni na pocetku godine rekli "izdvojili smo iz budzeta po 50 000 evra za svako zlato na SP u plivanju", onda ok, bar se znaju pravila igre, a ako je meni to mnogo, onda sledeci put necu glasati za te ljude. Takodje oni ne bi mogli ovako da se pojave pred uspaljenim masama i kazu kako ce da dodele stan (kao da ga iz svog dzepa placaju), jer svi mi znamo da smo za te stanove oporezovani zestoko na pocetku godine.
[ BluesRocker @ 03.08.2009. 21:47 ] @
Citat:
Nothingman: Ok, to je jedan primer. Imas i druge primere iz drugih zemalja, za druge sportove i slicno. Recimo koliko fudbeleri dobijaju za ttulu evropskog prvaka u Nemackoj? :)

Ovo nije bitno za poreske obveznike jer fudbalski savez dobija nekoliko miliona od FIFE i UEFE i deo toga daje na premije a deo zadržava za svoje troškove.
[ kelja @ 03.08.2009. 21:53 ] @
Komentar broj 13.

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=374595#rating

Cestitke devojci, naravno.
[ gleb @ 03.08.2009. 22:30 ] @
Svaka cast i zelim joj sve najbolje.
Nije samo plivac vec i faca. Bas onako.

Neka nastavi i samo da je uspeh ne samelje.

A sto se dodele stana tice, pa bubasvabe politikanti nisu bas toliko glupi.
To je taj mentalitet samo da se nesto dobije. Pa jos i gajba, hej.
Nema veceg efekta na homo balcanicusa ordinarusa od toga – dobila je.
A da je zaradila lupam, milion, pa sama sebi kupila i bazence pride samo bi odmahnuli rukom.

Ako ima petlju, a sigurno ima, da to lepo odbije i sama zaradi. Pa posle na svakoj sledecoj konferenciji za stampu da uzgred priupita – a sta bese sa bazenom u pancevu, jel gotov?
[ deerbeer @ 04.08.2009. 09:25 ] @
Slusao sam sinoc na vestima i rekli su da ce dodeliti Nadji stan ali jos se ne zna
da li ce dobiti na koriscenje ili na poklon ..

U svakom slucaju njena medalja je najvece iznenadjenje ..
tim pre sto se za Cavica ocekivalo, a i vaterpolisti su i pored lose igre
valjda uvek bili u trci za neku od medalja.

@ventura je dao lep primer kako to normalne zemlje planski rade sa bazicnim sportovima ,
a i nema smisla uporedjivati kolektivne sportove (fudbal, kosarka) jer su tamo mnogo vece zarade ,
samim tim takvim sportistima ne treba neka specijalna pomoc ili donacija od drzave ...




[ Ivan Dimkovic @ 04.08.2009. 09:49 ] @
Citat:

Recimo koliko fudbeleri dobijaju za ttulu evropskog prvaka u Nemackoj? :)


Od nemacke drzave sigurno ne dobijaju - to je privatni profesionalni sport... nisu ni Nemci bas toliko bogati da mogu da priuste da svakom ko je osvojio zlatnu medalju poklone po neki stan.

KO BRE NEMA ZA KARTU? DAJ SVE KARTE OVAMO... EVE TI NA...

Galantno...
[ Bartman @ 04.08.2009. 11:37 ] @
MOLIM MODERATORA DA MI NE BRIŠE POST !!!
NE ŽELIM DA ZAPOČNEM POLITIČKU RASPRAVU, VEĆ SAMO DA ISTAKNEM GOLE ČINJENICE !!!

Obožavam Srbiju !!!
Ako neko napravi svetski/olimpiski razultat, a ne dobije stan svi mediji na čelu sa jednim koji ne bi da imenujem (jer će mi moderator odmah brisati post) kreću u javni linč države i društva. Ako ipak dobije stan onda se pojedini građani bune jer je neka devojka za samo jedan po njima beznačajan rezultat dobila stan od 80 kvadrata sa 22. godine, dok neko ceo život pošteno radi i ne može da sakupi novac da kupi ni 30 kvadrata.

Dakle Nađa po mom mišljenju treba da dobije neki vid nagrade za svoj uspeh. Moje mišljenje je da je država to mogla mnogo kulturnije da izvede, a ne ovako pompezno kako bi aktuelna vlast dobila jeftine političke poene, pogotovo vlast u Pančevu.

Dakle mnogo kulturnije bi bilo da je Nađa dobila sponzora i snimila reklamu recimo MTS ili JAT i dobila recimo 200.000 eura da može da kupi sama stan, a recimo MTS da lepo zaradi na promociji novog ''plivačkog paketa'', kao Telenor sa Čavićem pre Olimpijskih igara. Ovako vlast je pokušala da pokaže kako je širokogruda i kako potpomaže sport, iako ta devojka pre takmičenja nije mogla da vežba u rodnom Pančevu, jer joj nisu dali termin na jedinom bazenu u gradu, pa je morala da putuje u Beograd da bi trenirala.
Dakle ta vredna devojka se mnogo žrtvovala i uložila mnogo truda i rada, koji moraju da budu nagrađeni, ali ne na ovakav jadan i folirantski način na koji to čini aktuelna vlast.

Mnogo važnije pitanje je šta aktuelna vlast čini po pitanju sve ostale dece, jer nam se nacija fizički raspada. Klinci vise na kompovima i konzolama, slabo idu na sport i treniraju. Omladinci vise po kafićima i duvaju travu. Dakle totalni jad i čemer. Pa preko 95% školske dece ima ravne tabane, 50% krivu kičmu, a 30% ih je zadriglo !!! Današnji klinci su mahom što se tiče sporta RETARDIRANI, čast retkim izuzecima.
ŠTA DRŽAVA I VLAST ČINE PO TOM PITANJU ?!
Slažem se da su sredili malo parkove i da su uslovi su malo bolji nego za vreme Slobe, ali su i dalje daleko odidelni, a idelni neće sigurno biti u neko dogledno vreme !!! Takođe brojne su zloupotrebe u sportskim centrima, savezima i samom ministarstvu !!! Šta se čini po tom pitanju? Problemi se guraju pod tepih, a svaka prilika se koristi za promociju, lake političke poene i mazanje očiju narodu !!! Kakva je strategija i plan po pitanju razvoja sporta u ovo državi? Ja ću Vam reći u jednoj reči: NIKAKVA !!!
Inače koliko ova država ulaže u sport pravo je čudo kakve rezultate ostvarujemo !!!

BTW. Za taj stan od 80 kvadrata u Pančevu ne možete da kupite ni 30 u Beogradu, tako da iako deluje pompezno ne redi se o nekoj baslosnovnoj sumi novca. A u Pančevu ne bi živeo da mi platite, jer je taj grad zagađivan, zagađuje se i zagađivaće se za medalju narednih xy godina !!!
[ Miroslav Jeftić @ 04.08.2009. 12:01 ] @
Pa i MTS i JAT su državne firme, a još gore što je JAT u debelim gubicima, tako da ne vidim šta je u svemu tome puno "kulturnije".
[ ChilliLed @ 04.08.2009. 12:36 ] @
Evo i Cavicu su uruceni kljucevi od stana http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=374776
[ deerbeer @ 04.08.2009. 13:18 ] @
Pa lepo pise :
Citat:

Fond B92 je decembra prošle godine pokrenuo akciju "Čavića za komšiju" u kojoj je, uz pomoć donatora,
nabavljen stan veličine 84 metra kvadratna koji je izgrađen pre pet godina, predamo Čaviću na doživotno korišćenje


Znaci ... nezavisni donator - nisu drzavne pare i plus dobio je na dozivotno koriscenje
sto znaci da mu nije predat u vlasnistvo ..
Ne vidim nikakav problem u tome jer posle njega doci ce neki drugi Cavic ili Nadja u taj stan ,
i time se obezbedi neki kontinuitet elmentarnih uslova ovih sportista.
I jos "samo" da naprave bazene ....

[ Bartman @ 04.08.2009. 13:21 ] @
Eto dokle smo došli !!!
Ej, pa zar TA televizija treba da dodeljuje stan dokazanom patrioti i Srbinu Miloradu Čaviću, dok mu država za koju je krv propljuvao u bazenu i zbog koje su mu uskratili zlatnu medalju u Pekingu (da je bio Rus sigurno ga ne bi pokrali), ne može da mu isplati novac (250.000 eura) koji je ona uzela, a koji je koji on pošteno ZARADIO za OKS snimivši reklame za Telenor !!!
Mislim stvarno i treba da propadnemo !!!
[ kelja @ 04.08.2009. 13:26 ] @
Citat:
...dok mu država za koju je krv propljuvao u bazenu...




Citat:
Ej, pa zar TA televizija treba da dodeljuje stan dokazanom patrioti i Srbinu Miloradu Čaviću


Nema, poslednje vreme je doslo...
[ Miroslav Jeftić @ 04.08.2009. 13:28 ] @
Šta fali toj televiziji? Nije dovoljno patriotska?
[ Bartman @ 04.08.2009. 13:31 ] @
Dobro, to za krv je bilo više metaforički.

Ali da mu TA televizija daje stan, dakle stvarno treba kao narod, nacija i pojedinci ozbiljno zapitamo: ''Koji je naš problem, da TA televizija glumi dušebrižnika ovog društva, kada je opštepoznato ko su oni ?!''
[ Bartman @ 04.08.2009. 13:34 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Šta fali toj televiziji? Nije dovoljno patriotska? :D


I previše su patriotski. Od tolike količine njihovog patriotizma, posle 45 sekundi njihovih vesti dobijam neodoljivu želju da idem u toalet na dužu nuždu.

Sva sreća te ih ne gledam i ne slušam, već više od godinu dana, inače bi mi pritisak bio 300 sa 200 !!!
[ Ivan Dimkovic @ 04.08.2009. 13:37 ] @
Tako je! Cavic, kao dokazani patriota, sada treba da vrati stan Sorosu i CIA-i, koji su mu isti dali - kako bi ispali "dusebriznici naroda"... odlicno si ih izvalio! Imas jedan patriotski poen!

Sto kazu Ameri... Shit (really) hit the fan... na ovoj temi, mislim :-)
[ Marko_L @ 04.08.2009. 13:37 ] @
Ne znam šta je to opštepoznato o toj TV, niti je uopšte bitno što je neka televizija to organizovala. Bitno je da to tako i treba da bude. Osnuje se fond, pa kome nešto znači ta medalja umesto što će da se raduje deleći stanove kupljene tuđim parama, lepo se raduje tako što će da izvadi, šta znam, 100-200 evra iz svog džepa i priloži u fond. Tako bi barem pokazao da zaista podržava tog sportistu, a ne da se razmeće tuđim parama. Lako je tuđim... znaš već.
[ reject @ 04.08.2009. 13:39 ] @
Jad i beda. Kao kad su Djokovicu dali minimoris.
Citat:
deerbeer: i time se obezbedi neki kontinuitet elmentarnih uslova ovih sportista.....:D

Ma gluposti, vaskrsnimo druga Tita.

Zna se sta se dobija za medalje, zahvalnica, plaketa, medalja, tapsanje po ramenu od strane velikih vodja,
polozaj nekog ambasadora dobre volje, polozaj maskote za akcije tipa "igraj za zivot, Dragane" i slicno.
Kakvi stanovi i kola? Po tome bi onaj sto je bio treci ili peti trebalo da dobije garazu ili supu kod Cortanovaca.

Odusevila me izjava koja je pala pri dodeli stana u Pancevu:"evo da ispravimo tu administrativnu gresku".
Koju administrativnu gresku? Koliko znam, nigde ne pise da osvajaci medalja moraju da imaju stan.
[ Bartman @ 04.08.2009. 13:48 ] @
Pa dečko, te pare kojima država kupuje stanove su i moje koliko i tuđe. Svaki put kada platim PDV, carinu, akcizu, taksu ili bilo koji drugi harač ja dajem za neki Fond koji treba da novčano stimuliše najzaslužnije i najvrednije građane.
Državni novac nije TUĐ novac, on je MOJ novac i tvoj novac i svih onih koji su dali pare državi !!!
Što bi onda otvarao neki Novi Fond i njemu davao novac kada sam već dao pare državi?
Gde odlaze državne pare je bolje pitanje !!!

O TOJ televiziji i njenim vlasnicima ne bi trošio reči, jer kada bih rekao šta stvarno mislim o njima dobio bi doživotni ban na ovom forumu, a ne bi me začudilo i da mi murija dođe na kućnu adresu.

Iskreno se nadam da će Milorad Čavić uvideti grešku i odbiti njihov ''poklon'', jer ko sa đavolom tikve sadi o glavu mu se olupaju !!!

@Ivan Dimkovic

Ne stoji ti sarkazam.
Kakav ti imaš problem ako je neko patriota?
Pa u USA patriotizam se ne stavlja na crnu listu koliko mi je poznato.
I samo te molim, nemoj da citiraš frazu sa ONE televizije: ''Svaki put kada neko pomene patriotizam ja se uhvatim za novčanik'' jer je to jedna najobičnija svinjarija !!
[ deerbeer @ 04.08.2009. 13:50 ] @
@reject
Sto su gluposti ako su privatne pare ,i sto tebe onda zabole ona stvar
ko god da je donator u koje svrhe ce neko nesto da potrosi pa makar i letovanje na maldivima i novi auto .

Meni je malo budalasto da hoce da mu daju stan na koriscenje a on vec zivi i trenira u Italiji
i ne verujem da ce se vracati ovde jer bazena i dalje nema , ali kazem opet to je stvar donatora





[ Marko_L @ 04.08.2009. 14:00 ] @
Citat:
Državni novac nije TUĐ novac, on je MOJ novac i tvoj novac i svih onih koji su dali pare državi !!!

Tačno, i upravo zato i ti i ja imamo pravo na mišljenje na šta taj novac treba potrošiti. Ja recimo nisam za to da se novac daje na stan za neke Čaviće koji zarađuju dovoljno da taj stan sami kupe. Pre sam da se novac troši na sređivanje sportskih terena, kako bi neki novi Čavić ili neka nova Nađa mogli da treniraju i možda ostvare slične uspehe. A čak pre toga, mislim da novac treba potrošiti na poboljšanje stanja u zdravstvu i školstvu, opremanje zdravstvenih ustanova i škola, itd. I šta sad ? Država je servis svih njenih građana, a ne samo onih što se lože na sport i kao takva, njen posao je da štiti interese svih njenih građana, a ja nešto ne mislim da je u ovoj situaciji u kojoj smo danas u interesu građana da neki tamo sportisti dobijaju stanove samo zato što su osvojili neku medalju. Mislim, hoće li oni u tim stanovima da treniraju ili im treba obezbediti bolje uslove za trening, kako njima, tako i ostalima koji bi time da se bave.
[ Bartman @ 04.08.2009. 14:11 ] @
Apsolutno se slažem sa tobom.
Ako je Čavić za državu tj. OKS od Telenora zaradio 250.000 eura pa zar nije najmanje što država može da mu kupi jedan stan od npr. 50 kvadrata za 100.000 eura u Beogradu, a da ostatak para uloži recimo u renoviranje bazena 25.Maj i da recimo godinu dana svaki dan obezbedi termin od recimo 8 do 10h i 20 do 22h za trening Čavića, Nađe i još 6 plivača (u svakoj stazi po jedan), grejanje vode, sređivanje svlačionica za njih ... A da posle godinu dana troškove grejanja vode i odžavanja napalte od para koje bi u budućnosti zaradili ti plivači koji bi dobijanjem medalja snimili reklame za firme poput Telenora, JATa, EPSa, NISa, Telekoma, Hemofarma i sl. doneli novac državi?
Pa jel ti to deluje kao nerealna investicija?
[ Ivan Dimkovic @ 04.08.2009. 14:21 ] @
Citat:
Bartman
Ne stoji ti sarkazam.
Kakav ti imaš problem ako je neko patriota?


Ko ja? Ja nemam nikakav problem sa patriotizmom - doduse malo mi ide na zivce kada neko krene da se frlja patriotizmom i anti-patriotizmom pogotovu kada to blage veze nema sa temom, ali dobro ;-)

Obicno te tzv. "patriote" kojima su usta puna price o istom, najmanje imaju sa definicijom patriotizma.

Citat:

Pa u USA patriotizam se ne stavlja na crnu listu koliko mi je poznato.


A ko je ovde patriotizam stavio na nekakvu crnu listu? Ili mislis na pausalni tzv. "patriotizam" koji se obicno svodi na prdenje u dalj i pljuckanje drugih kao anti-patriota umesto unapredjenja sebe i svojeg? Pa to i nije patriotizam ako cemo tako. :)

Citat:

I samo te molim, nemoj da citiraš frazu sa ONE televizije: ''Svaki put kada neko pomene patriotizam ja se uhvatim za novčanik'' jer je to jedna najobičnija svinjarija !!


Obicno kada se pominje takav. tzv "patriotizam" koji ti pominjes, ljude koji se zalete to i te kako kosta - Srbi su najbolji primer za to.
[ Marko_L @ 04.08.2009. 14:31 ] @
@bartman
Ja nigde nisam rekao da sam protiv investiranja u sport i sportiste, već sam protiv toga da se to radi na tako paušalan način, totalno neplanski. Ta ista Nađa je bila totalni anonimus dok nije osvojila tu medalju... niko joj nije obezbedio uslove za trening, niko joj nije pomagao ni u čemu, niti ulagao u nju... i sad odjednom kada je osvojila medalju, isti dan se pojavljuje neki političar sa idejom i najavom da joj se pokloni/ustupi na korišćenje stan, i to još u Pančevu, tako da će opet morati da putuje u Bg i trenira. To se tako ne radi, nego lepo na početku godine se odredi budžet za sport, pa se onda napravi plan da toliko i toliko ide na renoviranje/izgradnju sportskih centara, toliko i toliko kao nagrada za osvojene medalje i slično, pa se onda lepo na kraju godine vidi ko je šta osvojio (od onih koji su nastupali za Srbiju naravno) i to podeli srazmerno ostvarenom uspehu, pa onda oni sa tim parama nek rade šta hoće... nek kupuju stanove, nek ulažu u sebe i slično... pa sad, ako bude mnogo osvojenih medalja, dobiće i manje para, ali šta da se radi, takav je budžet i tačka... mislim, šta sad ako još 50 sportista do kraja godine poosvaja nekakve medalje, jel treba da počnemo polako da se iseljavamo iz svojih kuća da bismo ih ustupili sportistima. Svašta. Dakle, investicije su ok, ali da to bude planski, a ne ovako ko indijanci, to onda nije investicija, nego razbacivanje i kupovina političkih poena novcem građana.
[ Bartman @ 04.08.2009. 14:58 ] @
Izgleda da se razumemo.
Ipak država bi trebala da vodi računa i pravi plan, ali kako je ovde sve stihijski i u svrhu dnevne politike od neke organizovane i planske akcije nema ništa !!!

Ali sama pojava da ONA televizija dodeljuje stan našem elitnom sportisti, ponosu našeg SRPSKOG naroda, pravom, istinskom i neiskvarenom patrioti Miloradu Čaviću, mi daje takav odvratan osećaj da je to strašno. Ti naši dušebrižnici koji svakog ko ne peva njihovu pesmicu nazivaju retrogradnim-rusofilskim-klero-fašistom pokušavaju da obezvrede i omalovaže i ovo malo pozitivne energije koju nam donosi Milorad Čavić, Nađa Higl, vaterpolisti, odbojkaši, košarkaši i svi ostali sportisti koji brane boje ove naše nesrećne države.
Kada sam malopre video tu vest, istog trenutka sam se smorio ko panda, pa mi ne zamerite ako sam otišao malo u off-topic.
[ reject @ 04.08.2009. 23:36 ] @
Citat:
deerbeer: Sto su gluposti ako su privatne pare ,i sto tebe onda zabole ona stvar
ko god da je donator u koje svrhe ce neko nesto da potrosi pa makar i letovanje na maldivima i novi auto .

Zabole mene za sve to zajedno.
Cak mi je veoma drago sto sad, kako je rekao 'ima gde da spava kad dodje u Beograd'. Smorili ga u hotelima, a
ne verujem da je spavao na klupi sa poremecenim ratnim invalidima. Fala bogu sad ima gde da spava.
Sto se donatora tice, najèbah zbog njih radeci svoj posao, pa nemam nista od toga. :D
Sad jos samo da gospodar sa gore protera neke vlasnike zemlje pa da digne kakvu lepu kucu za zasluzne sportise
da imaju gde da spavaju kad na goru dodju, da ih kakav subverzivni medved ne pojede.

Citat:
Marko_L:Ta ista Nađa je bila totalni anonimus dok nije osvojila tu medalju... niko joj nije obezbedio uslove za trening, niko joj nije pomagao ni u čemu, niti ulagao u nju... i sad odjednom kada je osvojila medalju, isti dan se pojavljuje neki političar sa idejom i najavom da joj se pokloni/ustupi na korišćenje stan, i to još u Pančevu, tako da će opet morati da putuje u Bg i trenira.

Stvarno, kako li ce izdrzati taj put do Beograda? Srce mi se cepa, a múda zvizde internacionalu.
Korak po korak, stay fit, ili na bus. Muka je to, mada ce neki ili jedini uvoznik kola vec da dodeli na
reklamno koriscenje nekakav novi model nekog korejanca.

Kako ce izdrzati oni nesrecnici sto sa 50 i kusur ostaju bez posla, podstanari ciji gazda prodaje
stan u kome zive nekom investitoru, ljudi koji su zbog 'administrativnih gresaka' drzave ostali bez
krova nad glavom i bez najmilijih i sad rade najgore poslove za mizerne plate?

Kako rece danas el prezidente, "treba prevazici zakonske smetnje koje sprecavaju dodele stanova zasluznim gradjanima'.
Moraju sto pre prevazici te smetnje, mozda modelom kojim su menjali urbanisticke planove, ali ne brinem se, snaci ce se.

Generalno je sve to zajedno veoma veoma jadno. drzava se na najgori nacin iskupljuje za zapostavljanje
ljudi raznih profesija. Tek kad neko napravi nesto na sta mora da se reaguje, pojavljuju se kojekakvi opstinski
prolivi sa stanovima, a coravi Srbin kratke pameti podrzava takve postupke i jos dize glas protiv ljudi koji ovo
ne vide kao veoma pozitivnu stvar.
Prolivi bi inace mogli i svim iz vaterpolo reprezentacije da daju po stan, ali nece jer je to preskupa reklama.
Ovo je situacija u kojoj bi svi iz ministarstva sporta trebali odma da budu smenjeni jer neko ko je drzavi doneo
zlato nije imao uslove da trenira, sto znaci da oni svi zajedno ne znaju da rade svoj posao.

Da se razumemo, svaka cast ovim ljudima i hvala im, ali je tuzno gledati kako ih razni humanoidi sada koriste
za skupljanje poena kod nepismenih koji cine vecinu glasackog tela.
[ Djuxi @ 06.08.2009. 11:22 ] @
Sve pohvale i čestitke!
[ peca26000 @ 11.08.2009. 23:42 ] @
Sve pohvale za licni trud !
Za sport me nije briga niti ga pratim , ali sam bas slucajno prebacio na tv-u i cuo komentatora , pricao za Nadju kako se snalazila i kako je putovala onim ATP-om (grdski nas prevoz -uzas) pa i neke jos komentare , ne mogu se setim tacno sta je sve pricao komentator , posle svih ponavljanja tog njenog uspeha koje je ponavljalo nekoliko televizija , bas je lepo presecen taj komentar da se ne cuje ta muka i zasluga !
Eto to su tv montazeri , po nalogu tamo nekoga lepo uklonili , kolektivnu sramotu i manipulaciju opet tamo nekog ko je naredio nesto ! ?

Citat:
cemu je fora sa ovim? Jel ta opstina uopste ima budzet za ovakve stvari? U cemu je fazon sa tim stanovima uopste, da nece doticna da trenira u stanu, pa da se kaze da joj pomaze za svoje aktivnosti??!?!?

Koliko mi je poznato, Srbija ni posle skoro 8 godina od tzv. "demokratske revolucije" ne radi revizije budzeta pa se uopste ne zna ko pije a ko placa.

Ako jedna opstina tek tako moze da "dodeli stan" nekoj osobi van bilo kakvih pravila i propisa - boga pitaj sta se sve desava "ispod zita" sa budzetskom lovom i ne postoji ni jedan legalni nacin da se javnost upozna sa potrosackim navikama drzave.

Sramota.

E to je sad fora da se privuce nova paznja , novinarske ili tamo necije fore i fazone koje ce opet neko da PoJeDE te pare ? HM a kude ? ... otud BUdjaV lebac ...
U odlicnom pravcu ide razmatranje ove teme , ali ne necijeg licnog uspeha ili vec necije moci pred ovim narodom , gde je tu mirisljava sredina (naravno Pancevo) , ne daj boze da ne osetimo neki miris , mozda se nebi ni ovoliko radovali sto je neko pokusao pa na kraju i uspeo do MEDALJE .
Sta je tu lose !
Lose sto je samo jedan primer u jednoj maloj sredini gde se svi znaju - tu i tamo poznaju , nema vece sramote kad se znamo , pa se pretvaramo .
Bas ne zasluzuju mediji da se kompromituju na ovaj nacin da privuku paznju , upamtite novinari koji uredjuju program , oni su najveci krivci za sve ovo sto je bilo pretkodnih decenija i unazad ! (mislim na ruko-vodioce koji naredjuju sta ce konacna vest da bude ) naravno da direktan prenos nije lako manipulisati jer je ocigledan !
Danas - sutra , neko od nas ce doziveti , uspeh , neuspeh i na kraju zna se , hocu da idem odavde , ali ne zelim , al nema leba ...

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 12.08.2009. u 00:52 GMT+1]