[ ivandownload @ 02.08.2009. 23:51 ] @
Radi se o jednoj flash skripti, treba ubaciti neki tekst sa srpskim karakterima, encoding je podesen na UTF-8, medjutim problem je(barem ja tako mislim) u fontu koji ne podrzava srpske karaktere. Taj font je dosao uz skriptu... E sad pitanje je kako da font prebacim na neki "standardni" koji podrzava srpske karaktere, na primer Arial... Kada se napisu srpski karakteri, u xml fajlu se oni vide, ali kada se otvori sam sajt, oni su jednostavno preskoceni. Ako moze neko da pomogne, posto je sajt od firme, a malo je ne ozbiljno kad nema srpskih karaktera...
Evo i kako izgleda xml fajl:
Code:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<bannerpage>
   <title>welcome</title>
    <text>
    <![CDATA[Tekst sa srpskim karakterima]>
   </text>
   <banners>
      <banner image="images/1.jpg" link="test_page"/>
      <banner image="images/2.jpg" link="test_page"/>
      <banner image="images/3.jpg" link="test_page"/>
      <banner image="images/4.jpg" link="test_page"/>
      <banner image="images/5.jpg" link="test_page"/>
      <banner image="images/6.jpg" link="test_page"/>
      <banner image="images/7.jpg" link="test_page"/>
   </banners>
</bannerpage>
[ momsab @ 03.08.2009. 01:35 ] @
sta pise u flash skripti?
[ ivandownload @ 03.08.2009. 10:24 ] @
Ne razumem na sta tacno mislis? Font je "Yanone Kaffeesatz Regular" i ima poseban folder sa fontovima skripta... Inace neka Flashden skripta je.
[ shedvel @ 03.08.2009. 18:26 ] @
Malo je konfuzno objasnjen problem, tako da bi bilo zgodno da das malo vise informaicja o samom flash fajlu koji parsuje ovaj xml.

Posto se parsuje CDATA tag u kom se u tvom slucaju nalazi text (sto je kanda retko), verujem da je u sam text ubacen sijaset HTML tagova za formatiranje istog, da bi se negde ovakav set dodelio .htmlText propertiju nekog textFielda unutar flash fajla.

U koliko je ovo slucaj, nadji u samom flash fajlu ili u as klasi referencu ka tom textFieldu i promeni font u Arial.

Mislim da ce biti potrebno i da embeddujes Arial Cyrillic set karaktera, ali za pocetak probaj samo sa font property-jem.