[ slobx @ 03.08.2009. 05:37 ] @
Kupujem novi raunar pa mi treba pomoc

Odabrao sam sledece:

MB LGA775 iP43 Gigabyte GA-EP43-DS3MB LGA775
CPU LGA775 Intel E5300 DualCore Pentium, 2.60GHz/800/2MB BOX 64bit 45nm
VGA GeForce 9500 GT Gigabyte 512MB/DDR3/TVO/HDTV/Dual DVI/128bit
HDD SATA2 7200 750GB Hitachi Deskstar, 16MB
Kućište 450W Frontier C-3011, Black
Memorija DIMM DDR2 2GB 800MHz Kingston CL5 X2
Web kamera Logitech QuickCam Express, 0.3Mpix Black OEM
Miš PS/2 Logitech S90, Optical Wheel 400dpi Black OEM

cena 31661,77 din

Treba mi vase misljenje o ovoj konfiguraciji.Ne igram igrice,koristim racunar za najosnovnije stvari.Nisam strucan pa primam svaki savet
[ Milos911 @ 03.08.2009. 05:50 ] @
Evo moj ti je savet da ne uzimas tog misa :) Ja bi se pre odlucio za usb varijantu. Ili jos bolje bezicni. Ja sam uzeo odlican model marke trust za 2000din.
[ Ha-Nocri @ 03.08.2009. 08:41 ] @
CPU: AMD Phenom II X3 710 2.6GHz ~ 9700
MB: Biostar TA790GXB ~ 7200
RAM: OCZ DDR2 Gold 2x1GB 1000MHz CL5 ~ 2800
HDD: Hitachi 750GB 7k 16MB ~ 5500
PSU: Antec EarthWatts EA380 380W ~ 4800
DVD-R/RW ~ 1700
---------------------------------------------
~ 31 700

Bez kućišta, mišonje i tastature. Procesor ima tri jezgra, iz nove, odlične je Phenom II serije, da ne ulazim u detalje, uglavnom daleko bolji izbor. Sa ovom pločom dobijaš integrisanu grafiku koja će biti sasvim dovoljna za desktop rad. Antec napajanje je kvalitet, zato je malo i skuplje, ali ćeš barem znati da ti komponente snabdeva "čista" struja koja neće skratiti njihov životni vek. I postavi jedan ili dva ventilatora na kućište da izbacuju topao vazduh vani i tako hlade komponente...

Poz
[ Milos911 @ 03.08.2009. 08:50 ] @
Uzmi neki lg dvd citac. Ja imam gh22np20(valjda mu je ovo broj modela :)) i prezadovoljan sam. Kostao me je 1900din ali je do sada valjda pala cena. Takodje jedan savet koji dajem svima: Tamo gde budes kupovao trazi da ti svaki deo bude u svom pakovanju i sa proizvodjacevom garancijom. Pa ti komp sastavi kod kuce. Ako ti stave onu nalepnicu na kuciste da ne smes da ga otvaras zahtevaj da je skinu. Ako ne prihvate kupi negde drugo.
Mozda bi bila bolja ploca koja nema integrisanu graficku u slucaju da jednog dana odluci da igra igrice? :)
[ Ha-Nocri @ 03.08.2009. 08:58 ] @
Da, to je dobar savet za garanciju. Ova OCZ memorija ima 5 godina recimo. Definitivno treba uzeti garanciju na svaku komponentu. Inače, ploča ima najnoviji AMD čipset i jedan "full" PCI Express 2.0 X16 slot, tako da ako mu ikada bude zatrebala jaka grafička može da je priključi :-)
[ Take 5 @ 03.08.2009. 14:07 ] @
Ima li šanse da neko postavi ovde sličicu iz Viste / Windows 7 sa rezultatima za "Windows Experience Index" sa tom BIOSTAR pločom + integrisanom grafikom (ATI Radeon HD 3300), koju toliko svesrdno preporučejete već dva meseca u svakoj temi?

[ richa @ 03.08.2009. 15:09 ] @
Taj test ne moze biti mjerodavan ni za sta... Jednostavno nemoj da se obzires na njega, a i nemoj da mislis da je ta integrisana nekih vrh. Ona jeste najbolja od svih integrisanih rjesenja koja imaju. Ona jeste solidna ako nisi neki extra zahtjevan gejmer...
[ Take 5 @ 03.08.2009. 18:49 ] @
Ako ne postoji nijedna igrica na računaru (office mašina) onda su i svi oni benchmark testovi koji prikazuju skor u najnovijim igricama isto tako beskorisni, okači ti ovde jednu sličicu iz Viste i jednu iz Windows 7 da je mi vidimo. Pa neka je onda svako tumači prema vlastitom nahođenju... Npr. mene zanima da uporedim koja je razlika u odnosu na neku "entry level" ploču sa integrisanom grafikom koju trenutno imam na poslu...
[ Ha-Nocri @ 03.08.2009. 20:36 ] @
HD 3300 sa DDR3 memorijom koja je posvećena isključivo njoj je dobra grafička, ako se ne pokreću igre i više nego dovoljna. Tebe ako zanima poređenje sa drugim integrisanim karticama potraži na netu, bar review-a ima gomila...
[ Take 5 @ 05.08.2009. 11:15 ] @
^^ A u čemu je toliki problem okačiti ovde sličicu?!?
Imate li vi uopšte kontakt uživo sa takvim računarom i tom pločom koju toliko preporučujete?

PS
Možda sam zaboravio magičnu reč?
"PLEASE!"
[ StORM48 @ 05.08.2009. 11:21 ] @
Khm... Take 5, o'ladi malo - imaš google - pa guglaj. Ne plaća se i nije zabranjeno.
Većini ostalih čitalaca će biti dovoljno to što se jedan broj korisnika ne libi da svoje iskustvo podeli sa ostalima. Na svima je da u to iskustvo imaju poverenja ili ne.

Ako ne veruješ da je ta ploča u proseku jedno od boljih rešenja, Ti pokušaj da nađeš bolje, pa okači ovde svoje impresije i obrazloži ih.

Mislim, razumem ako se ne slažeš sa nečijim mišljenjem (ili samo sumnjaš, želiš da uporediš sa nekim drugim rešenjima itd), ali - nekima je za vlastito mišljenje i utisak potpuno nepotrebno da proveravaju nedotupavi "expirience index", te ne vidim poentu da oni guglaju u potrazi za nečim što ih ne zanima.

NHF, ali - kao što on to može uraditi, možeš i Ti, ako misliš da taj "test" ima bilo kakve veze sa logikom.

Pozdrav
[ Take 5 @ 05.08.2009. 11:39 ] @
Odakle Tebi utisak da ja ne verujem "da je ta ploča u proseku jedno od boljih rešenja" i da "treba da o'ladim malo"?
Samo sam zamolio da neko ko ima tu ploču postavi sličicu iz Viste / Win7 i ništa drugo! Ako su već kačene sličice raznih benchmark testova zašto je problem da se okači i to?
E sad da li je "Windows Experience Index" merodavan i upotrebljiv za bilo šta to je neka druga priča.
Al' pošto vidim da je to baš veliki problem, evo ja ću "da o'ladim malo" po Tvojoj preporuci...

PS
Čemu služi ovo veliko slovo "T" kada pišeš ličnu zamenicu u drugom licu jednine?
[ StORM48 @ 05.08.2009. 11:51 ] @
Izvini, ali prethodni post:
Citat:
Imate li vi uopšte kontakt uživo sa takvim računarom i tom pločom koju toliko preporučujete?

...sa strane izgleda kao da se Ti nešto ljutiš i kritikuješ. Ako sam stekao pogrešan utisak, to znači da si vrlo loše formulisao molbu. Znači, "imate li vi UOPŠTE KONTAKT UŽIVO" liči na provokaciju. Jok, piše čovek napamet.

Ako je to ispalo slučajno tako (bez namere), imaš moje izvinjenje.

Uzdrži se od toga ubuduće, pošto se očigledno javljaju nesporazumi.

Pozdrav



P.S. Veliko "T" u ličnom obraćanju je pravopisno dozvoljen oblik poštovanja prilikom ličnog obraćanja. Svima se, u online diskusijama, obraćam na taj način, jer se nedovoljno poznajemo, a persiranje je ipak nepotrebno foliranje u forumskim diskusijama. Ništa loše, ne brini
[ Take 5 @ 05.08.2009. 11:59 ] @
^ Znaš kako, nije uopšte bilo slučajno... jer kad tri puta lepo zamoliš, a svi se prave ludi, onda moraš nekako da ih "bocneš" (psihološki stimulans)...
Al' to očigledno ovde nema efekta, pa ću morati da zamolim na nekom drugom forumu.
[ richa @ 05.08.2009. 13:07 ] @
http://www.drivermax.com/drive...0&filter_max_GamingScore=0
Evo nadam se da ces ovdje pronaci ono sto te interesuje, ali opet ponavljam da taj test nema veze sa realnoscu. Kod mene ce prikazati jedan rezultat kod tebe drugi. Licno sam gledao da moj E5200 ima vecu ocjenu od E8400, kao i da 3850 ima vecu ocjenu i od moje 4850 i od 4870. U prevodu mani se tog testa.
[ Catch 22 @ 05.08.2009. 14:10 ] @
^ Nije baš to što je traženo, ali evo sa Windows 7 RTM instaliranog na novom budget price notebook Fujitsu Siemens Amilo PA3515 (nemam pri ruci nijedan primerak sa BIOSTAR MB), ovde je u pitanju slabiji primerak ATI HD3200 integrisane grafike...







[ Ha-Nocri @ 05.08.2009. 15:04 ] @
Možda preći i na novi AMD-ov 785G čipset sa integrisanom grafikom, HD 4200, ako su se te ploče pojavile kod nas. Na AnandTech-u, kao i obično, vrlo dobar review:
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3615&p=1

U sitna crevca je sve objašnjeno, pa koga zanima nek izvoli...

Ova ploča recimo deluje odlično: http://www.gigabyte.com.tw/Pro...s_Overview.aspx?ProductID=3139
Ne bi trebala da je previše skupa sudeći po features-ima...