[ kokica71 @ 03.08.2009. 06:49 ] @
Da li postoji neki program koji prepoznaje i ujedno ispisuje ili prikazuje akordaciju neke kompozicije a koja je u mp3 ili wave formatu.Hvala u napred.
[ Kovacevic Vladimir @ 03.08.2009. 08:07 ] @
Postoji.
http://www.pgmusic.com/powertracks.htm

The Audio Chord Wizard is an extremely powerful feature that automatically finds chord symbols (C, Fm7 etc.) by analyzing the audio content of a song (MP3/WAV/WMA or CD-audio file). The song can be in a digital file format (MP3/WMA/WAV).one that you created in PowerTracks, or directly loaded from a CD. In addition to the chords, the Audio Chord Wizard also automatically determines the bar lines and a Tempo map.

Use this feature to instantly play along to your favorite songs, by reading and printing the chord symbols.


Pozdrav
[ kokica71 @ 03.08.2009. 13:03 ] @
HVALA>NIsam ga jos probao al hvala u svakom slucaju.
[ Kovacevic Vladimir @ 07.08.2009. 11:50 ] @
Nema povratne informacije čak ni u vidu nekog utiska...

Ili se možda čuva

Pozdrav
[ kokica71 @ 07.08.2009. 13:36 ] @
Izvini ali nisam jos skinuo program zato i ne odgovaram kad nemam sta da kazem jer nisam ni probao.Kad probam odgovoricu.Pozz
[ slavko music @ 18.08.2009. 16:04 ] @
jas sam ga probao ali ne pokazuje akorde ne znam dali ne radim neshto kako treba ne znam shta je
[ Kovacevic Vladimir @ 18.08.2009. 17:03 ] @
Koji Band-in-a-box imaš?
Full ili Demo version?

Pozdrav
[ slavko music @ 23.08.2009. 19:44 ] @
ja imam band in box 2009 originalna verzija samo neshto mi dava kako gresni ja imam i moje pesme dava mi greshne akorde da ne ima neko podeshavanje
[ Kovacevic Vladimir @ 23.08.2009. 20:00 ] @
Da li ima opcija "Two Hand Piano" u prikazivanju nota?

Pozdrav
[ slavko music @ 23.08.2009. 21:38 ] @
ne znam tocno gde mi kazesh to na koje note ja uzimam mp3 fajl i kad uradim open on sam decompresing i otvora se audio shordWizard_BB ne znam i dava mi akorde ali neki ni su tocne a i neku su greshne na moju pesmu ne kaze mi to shto sam stavio i kako treba po redu
[ Kovacevic Vladimir @ 23.08.2009. 22:11 ] @
Ne mogu da proverim kako kod mene funkcioniše, jer mi je trial verzija istekla.

Ali, sačekaj do sutra, pa ću odgovoriti...znam o čemu se radi, ali ipak da razjasnimo od kuda ta nepreciznost u prikazivanju akorada.

Pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 23.08.2009. 23:22 ] @
Free Trial version.
Mp3 convertuje u Wav format i prikazuje guitar tab i chord.

Upoznaj, probaj na poznatoj kompoziciji, pa će nam biti lakše da bi se razumeli.

http://www.brothersoft.com/digital-music-mentor-31262.html

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 24.08.2009. u 00:35 GMT+1]
[ Kovacevic Vladimir @ 24.08.2009. 08:11 ] @
Još jedan prilog:

http://chords.fm/Chords!/forum

Pozdrav
[ wujaymarkoff @ 25.08.2009. 13:50 ] @
Evo i ja da se priključim temi za koju mislim da je dosta interesantna i ima mnogo toga da se kaže. Međutim svoje iskustvo sa programima tipa koji rade midi i notni zapis, pronalaze akordaciju ili melodiju svešću na nekoliko rečenica. Pre svega programi tog tipa imaju skromne rezultate. Sasvim ok rade kada su u pitanju deonice gde svira jedan instrument. Čim se jave deonice gde svira više instrumenata program se zbuni i izbacuje nešto sasvim levo i nerazumljivo. Otuda te greske i problemi. Zašto je to tako, razlozi su brojni, tiču se frekvencija, dinamike, boje zvuka, semplinga, efekata itd, itd.
Zato savetujem sve da se ipak oslone na svoje uši. Nalaženje akorda i nije toliko teško, ako ste u stanju da otkrijete koji je tonalitet u pitanju. Svaka lestvica, bilo durksa ili molska, počiva na određenim harmonskim zakonitostima. Varijacije koje su prisutne u tim kretanjima, tzv. šabloni su prisutni od žanra do žanra, tako se u jazz, klasici, bluzu ili popu, koriste različiti tipovi akorda i progresije. Potrebno je izdvojiti neko vreme da se to malo prouči, ostatak je sve vežba i trening. Naravno o ovome profesor Kovačević je podosta pisao, imaju dve lepe teme na jednom forumu gde je takodje moderator :-), pa mislim da će vam on u tom smislu dosta pomoći.

Pozdrav!

[ Kovacevic Vladimir @ 25.08.2009. 20:08 ] @
Citat:
wujaymarkoff: Pre svega programi tog tipa imaju skromne rezultate. Sasvim ok rade kada su u pitanju deonice gde svira jedan instrument. Čim se jave deonice gde svira više instrumenata program se zbuni i izbacuje nešto sasvim levo i nerazumljivo. Otuda te greske i problemi. Zašto je to tako, razlozi su brojni, tiču se frekvencija, dinamike, boje zvuka, semplinga, efekata itd, itd.


Tačno!

Pođimo od software-a, koji mogu čitati MIDI zapise:
oni imaju regulativu za prikazivanje svih instrumenata i nota, kao partitura, akorada na svakom taktovom delu ili samo "Two Hand Piano", gde se faktično pojednostavljuje čitanje i prikazuje preciznije harmoniju, onako kako je složena u sviranju.
Što znači - čita akord pravilno odozdo > nagore.
Ima regulative za izbor samo čistih kvintakorda ili 7-akorda, te dalje ponude za 2,4 sus, Maj, 7/9, 7/11...13...#...b...etc.
Tu su i note za proveru tačnosti.

Tu jednostavnost tumačim načinom snimanja, jer obe ruke klavira ili gitarska akordska pratnja, snimane su na jednom stereo kanalu...

Zašto su software-i za Mp3 neprecizni:
Mp3 upoređujem sa mešavinom vode i vina, kada se pomešaju - više nikada ne možeš vratiti vino, a vodu izbaciti (citiram acaradio)

Primeri: akord Bbmaj b5 /Bb-D-bF(E)-A/ program čita kao Bb Maj dim. ili A# maj dim. Zbunjujuće.
Akord Eb9 čita kao D# 7/9, ali ako sviram u obrtaju od tona G, onda ga beleži kao gm b5/7.
To i ne bilo tako loše, ali program čita i ostale tonove, koji se pojavljuju od drugih instrumenata, koji su u deo melodije ili kontrapunkta, pa ih po nekom svom sistemu imenuje u akord. Moguće, ali zbunjujuće...
Što nije na pravom mestu u taktu, tumačim tako, što program reaguje kada se u istom momentu sklope 4 tona, koje on onda definiše kao akord, a mi ga očekujemo na početku takta ili barem na naglašenom delu (možda i na svakoj četvrtini)

Skraćeno, biće vrlo teško dobiti preciznost, note (kao kod MIDI-ja) možda nikako.

Pozdrav
[ psychaos @ 13.10.2009. 00:28 ] @
Celemony Melodyne ....Revolucija
[ Kovacevic Vladimir @ 13.10.2009. 08:02 ] @
Probaću!

Ako radi kao DDM (Digital Music Mentor), onda i nije revolucija

Pozdrav

P.S.
Probao sam sa 8 taktova muzike iz aranžera u Wav formatu (Mp3 se ne spominje u opcijama).
Video sam note u 1. track-u, koje bi trebale da predstavljaju melodiju.
Nekako (ne mogu da ponovim) sam dobio start/play i posle nisam znao da zaustavim...
Nigde, čak ni u Manual-u i sadržaju istog nisam našao Chord opciju iz aranžmana.

Proučavaću još...

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 13.10.2009. u 17:47 GMT+1]