[ uss @ 03.08.2009. 14:27 ] @
Pravim asp.net sajt, i pošto se ne razumijem u baze podataka taj dio mi je uradila kolegica. Poslala mi je sql skriptu sa naredbama za kreiranje tabela i unos podataka. E sad ako mi neko može objasniti kako da tu skriptu pokrenem i gdje će biti kreirana baza. Koristim Visual Web Developer 2008 Express Edition. Do sada sam radio sa file based bazom(access) gdje je baza običan fajl tako da mi ovo sa sql serverom nije jasno.
[ momsab @ 03.08.2009. 14:31 ] @
kreiras bazu u sistemu za urpavljanje bazom podataka
mozes da biras izmedju nekoliko: Oracle, MySQL, MS SQL Server, PostgreSQl...
svaka od navedenih ima odgovarajuci alat/e i dokumentaciju
[ momsab @ 03.08.2009. 16:12 ] @
pitaj koleginicu za koji RDBMS (bazu podataka( je napisala skriptu
najverovatnije je u pitanju MS SQL Server
[ uss @ 03.08.2009. 22:35 ] @
Da za MS SQL. Imam instaliran SQL Server 2008 Express ali ne znam kako izvršiti skriptu jer nema nikakvog alata za SQL. Mislim da se pokreće u command promptu.
[ momsab @ 03.08.2009. 23:22 ] @
hm, ne tak odavno korsitio sam MS SQL Server 2008 Express i gle! ima vizuelni alat u kom moes da pravis tabele i izvrsavas upite
sad, ne secam se da li ide uz SQL Server il ise skida posebno, uglavnom postoji tako nesto

pogledaj u podforumu MS SQL, eventualno izuci osnove
[ rambo @ 04.08.2009. 12:29 ] @
Za upravljanje bilo kojom verzijom SQL Servera (Express ili Full), koristi SQL Server Management Studio (ima za DL sa Microsoftovog sajta).

Ako samo trebaš da startuješ skriptu, onda koristi (iz Command Prompta) komandu SQLCMD (nalazi se u Tools\Binn folderu tvoje instalacije SQL Servera). Za opis kako se koristi SQLCMD, otvori SQL Server Books Online http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb431895.aspx. Tamo imaš SVE što će ti ikada zatrebati vezano za sve verzije SQL Server-a.
[ uss @ 04.08.2009. 21:00 ] @
Hvala svima. Ovaj posljednji post je vrlo lonkretan i koristan. Za početak mi treba samo da pokrenem skriptu.