[ karahart @ 03.08.2009. 20:05 ] @
Imam vec pomenutu plocu (asus a7v400-mx) i skoro sam kupio graficku ati radeon hd 3450 512mb. Kada pokrenem igricu (cak i neku stariju poput generals zero hour..) racunar se ili restartuje nakon 5-6 min igranja ili ekran izgubi sliku. Da li je ova graficka uopste kompatibilna sa plocom koju imam. Inace imam 1gb ddr. U cemu je problem.Molim za pomoc.
[ miki069 @ 03.08.2009. 20:12 ] @
Koji su driveri za grafičku? Imaš neke silne hot-fix-eve na amd.ati sajtu za tu grafičku.
Koje ti je napajanje?
Koji procesor?
Probaj prvo 3D Mark 2001, 2003, 2005 kako se ponaša u njima.
Jel pratiš temperaturu CPU i temperaturu grafičke?
Da se ne pregrejavaju.
Jel imaš klimu u sobi. Napolju je 40 stepeni.
Jel imaš instaliran ATI Catalyst CC?
Igraj malkice, pa pogledaj temperaturu u CC.
Flešuj matičnu ako ti je stari BIOS.
Napiši celu kongiguraciju, može svašta da bude.
[ karahart @ 03.08.2009. 20:39 ] @
e, ovako.
Prvo konfiguracija>

asus a7v400-mx
amd sempron 2300+ 1.58GHz
1.00GB of RAM
napajanje je 350w, ne znam proizvodjaca

Instalirao sam ati catalyist i ne pokazuje temperaturu graficke preko 42stepena. Pretpostavljam da nema ni vremena za pregrijavanje jer se racunar restartuje ili ekran izgubi sliku tek poslije nekih 10-ak minuta igranja.Temperatura procesora mi je Ok.
Sto se tice drajvera, instalirao sam one koje sam dobio na disku sa grafickom.Nove drajvere sa atijevog sajta nijesam mogao da instaliram jer ne pronalaze hardver!!!!


[ Edwa_ze @ 04.08.2009. 23:05 ] @
Sto se tice napajanja mislim da tu nije problem jer je to dosta losa graficka koja i ne trazi dodatno napajanje. Cija je grafa Asus, Club3D i sl....ja sam imao Asus i pravila je donekle slicne belaje al samo na Visti. POgledaj sta kaze Event Viewer, prijavljujel kakvu gresku kad ti nestane slike sa monitora.
[ VMilos @ 03.12.2009. 21:00 ] @
ATI Radeon HD3450 512MB TRAZI napajanje, a i na samoj kutiji pise da je minimum Power Supply 400W. Toliko o tome. Ja imam problem sa istom grafikom. Dok sam imao ASUS nVidia 7600GS sve je radilo kako treba, kako sam ovu instalirao na sveze instaliran Windows tako NISTA. Igrice koje sam ranije igrao kao sto su Need for Speed - Most Wanted, Call of Duty 6 - Modern Warfare 2 stucaju, dave se i sl. Takodje nikako ne mogu da prikacim TV tako da ne mogu da prbacim sliku sa racunara na TV.

Ajde ako neko ozbiljno zna kako da se resi problem neka pise. BTW. instalirao sam zadnje drajvere tako da oni nisu problem.

Unapred zahvalan,
VMilos
[ banca @ 27.03.2011. 21:00 ] @
Samo da se nadovezem da i ja imam isti problem.
Probao sam vise vrsta drajvera ali nije pomoglo.

Racunar je sledeci:

MSI K7N420 PRO ver. 1.0
AMD Athlon 2200+ 1.35Ghz
1Gb rama
160HDD
Napajnje 450W

Imam isti problem da radi sve super i da nekada jednom dnevno se ili zakoci ili restartuje.
U igricama koci (NFS:Underground),mislim iskreno da bi ovu igrico trebao kao i sto je "tera" glatko.
Naime,igrica radi ali nekih 10-tak minuta.

Probao sam Win 7 radi lepo,ali nece da se ugasi racunar niti restartuje.

Problem je kod sedmice sto kad ga ugasim,ispise gasenje racunara i posle 5 sec zakoci isti je slucaj i sa restartom.

Napajanje i grafika su potpuno novi.

Pomagajte,stvarno ne znam sta je problem.....
[ calexx @ 27.03.2011. 21:08 ] @
Koje napajanje? Ne verujem da se zove 450W a sama brojka ne znači mnogo ... koliko si ga recimo platio?