[ ivan85_zmaj @ 07.08.2009. 08:13 ] @
Imam veliki problem, pa bih zamolio za pomoc.
Vec 3 dana se macujem da instaliram Vistu. I taman kad sve privedem kraju pojavi se plavi ekran i prsne win i sve ispocetka.
Tako je i sada bilo, medjutim problem je malo cudniji. Kad je kompletna instalacija bila zavrsena i kad sam mislio da je sve OK, desio se problem sa grafikom. Slika se blago pokvarila, komp je poceo da koci, posle rucnog restarta sve je krenulo nizbrdo.

Imam graficku nVidia 8500GT (512 mb, ddr2). Windows je poceo da prijavljuje problem sa drajverima graficke kartice. Kad god krene da dize sistem dodje do trenutka kad treba da izbaci desktop i ikone i tad zaglavi, duže vreme stoji samo crn ekran i onda odjednom čuveni plavi ekran i komp se resetuje.
S obzirom da se radi i OS Vista, prijavljuje problem sa drajverima.
Ako udjem u Safe Mode, i izbrisem drajvere onda posle resetovaja lepo ulazi i podiže sistem, s tim što je rezolucija i sve ostalo onako kako je kad graficka nije instalirana. Ako pokusam na bilo koji nacin da instaliram graficku, bilo da je to sa originalnog diska, ili Automatic update, odnosno Online update, prijavljuje da windows nije mogao da instalira drajvere, prijavljuje neke greske. Ako cak i uspe neki put da instalira i da pise da je Succes, posle resetovanja, nece da podigne sistem vec se resetuje po milion puta.
Da problem bude veci i zbunjujući, je to što se čak i ona slika, tj. Logo proizvodjača ploče, čudno ponaša, tj. promenila je izled, odnosno ima nekakve brljotine, pa čak i onaj deo menija (crn ekran sa mogućnostima: Safe Mode, Safe mode with command promt....) nije skroz kako treba, već ima neke žute brljotine.

Tako da sam skroz zbunjen zbog toga. Jer koliko znam, bar onaj Logo na početku, nije sastavni deo windowsa i nebi trebalo da je kao do windowsa. Da li je problem u drajverima ili je graficka odsvirala svoje?! Ili pak da pokušam ponovo da reinstaliram OS?

Znači kad izbrišem drajvere iz Device Menager-a, i kad stoji ono klasino VGA, on podiže sistem iako ima brljotina u onom Logo-u. A pri bilo kakvom pokusaju da se drajveri instaliraju izbacuje greske, a i ako uspe, onda više ne može da digne win, već ibacuje plavi ekran.


Molim za pomoć!

[ ivan85_zmaj @ 07.08.2009. 11:06 ] @
Niko nema ideju? :(
[ madcama @ 07.08.2009. 11:45 ] @
Odgovorio sam ti vec na jednom drugom forumu.
[ alexandar_cajic @ 07.08.2009. 14:20 ] @
Meni ovo liči na neispravnu grafičku karticu...pozajmi od nekog drugu pa probaj dal ta druga "brlja" da bi bio siguran - ako neveruješ da je do kartice.
[ ivan85_zmaj @ 10.08.2009. 07:35 ] @
Stavio sam drugu i radi normalno...
Medjutim, i moja je posle nekako proradila... trajala jedan dan kako treba i posle opet isti problem.

A sa drugom karticom radi bez problema...
[ Take 5 @ 10.08.2009. 08:29 ] @
Kada je budeš bacao u đubre vodi računa da se radi o tehnološki opasnom otpadu!
[ budo7 @ 10.08.2009. 12:30 ] @
Porbaj da instaliras najoviji drajver za windows vistu -32 bit. ili 64bit. zavisi od procesora. Ali nemoj update vec sa sajta gde s emoze naci drajver za tvoju graficku kart. Koju si vistu instalirao ?
[ Miroslav Cvejić @ 10.08.2009. 12:33 ] @
Ne zavisi od procesora već od operativnog sistema da li će ići 32bit ili 64bit drajver. Sada su svi procesori na tržištu 64bit, ali većina ljudi koristi 32bit OS.
[ budo7 @ 10.08.2009. 13:50 ] @
pa imam ja stariji kompjuter krsina i ne mogu da instaliram 64-bitni os da li ti to neto govori? Ne moze svako da instalira x64 os, omg,lol
[ Miroslav Cvejić @ 10.08.2009. 14:12 ] @
Ajd ovako, uzdrži se OMG, LOL, KEK, BUR i ostalih slengova...

Tvoje reči su bile da u zavisnosti od procesora instalira 32bit ili 64bit drajvere. Tako iskusan odgovor će nekom serviseru lepe pare doneti. Ako dotični ima 32bit OS, a 64bit procesor, po tvojim rečima, treba 64bit drajvere da stavi. A šta se desi kada pokušaš da instaliraš 64bit drajvere na 32bit OSu iako je CPU 64bit??

Imaš 16 postova 4 dana staža ovde i već deliš savete...
Posle iskusniji treba da ispravljaju grešku koju novi članovi naprave.
[ iMiki @ 10.08.2009. 14:58 ] @
Jesi li pogledao pod hladnjak graficke da li ima prasine, ili da se nije neki kondenzator naduvao?

Probaj XP, cisto da vidis kako se ponasa graficka, mada kazes da kod samog butovanja imas brljoke.
[ alexandar_cajic @ 10.08.2009. 15:49 ] @
Grafička ti je neispravna - to smo već utvrdili...verovatno nije 100% vrisnula,ali kad se malo zagreje ili prodrma naponom onda se pokaže...moguće neki kondezator...
Imaš neispravne grafičke koje lepo rade u 2d ali u 3d ne rade...imaš neke kojima memorija delimično radi pa kad aplikacija zatraži pun kapacitet - ona zakaže i.t.d.....
Kvarova svih vrsta....
[ budo7 @ 10.08.2009. 17:08 ] @
Izvinite Mirslave vidim da se razumete u racunare,ali ja i ti se ne razumemo kao sto ni ovaj zadnji post nisam razumeo,mada mislim da nisam nista neispravno rekao,pri registraciji na forum se nije trazila profesija,pa sam mislio da ovde mogu da odgovaraju na poruke ljudi raznih profesija.
"Ako dotični ima 32bit OS, a 64bit procesor, po tvojim rečima, treba 64bit drajvere da stavi" naravno da ne treba da instalira 64bit na 32bit os, vec 64bit os i 64bit drajvere,vidis da me isi razumeo:D
[ JOJO847 @ 10.08.2009. 23:32 ] @
oke, rekli ste što ste imali i sad nazad na temu - nemojte u offtopic ili flame. Za tu problematiku slobodno otvorite novu temu pa ćemo svi zajedno da prodiskutiramo.
Hvala
[ ivan85_zmaj @ 28.03.2010. 18:56 ] @
U servisu su ustanovili da je graficka crkla pa mi dali drugu posto je bila u garanciji. Problem je bio u pucanju textura... tako su rekli. Hvala svima!