[ Brain raider @ 07.08.2009. 18:53 ] @
Pa komentarisite
www.fortbay.com
[ musicmaster @ 07.08.2009. 23:16 ] @
Pristojno. Vrlo.
Good job. Like it.
[ Stranger2 @ 12.08.2009. 19:44 ] @
- Graficki izgleda jako dobro.
- ime FortBay dobro zvuci ali posto je sajt za domace trziste ne znam koliko je pametno. Mozda bi bilo bolje neko ime po naski ako zelis sto vise korisnika.
- naknade su malo nejasne. Jasne su one provizije ali ne znam sta znace one vrste racuna i ono puta... Trebao bi uz svaku "grupu" na toj strani da dodas i malo opisa. Da bude skroz jasno sta je sta i sta se u stvari placa.

- na koji nacin mislis resavati problem korisnika koji biduju velike iznose i pobede na aukciji a nece da kupe? to je najvaznije na aukcijskim sajtovima.

- vazno je i da znas da imas jaku konkurenciju a srbija je relativno mala drzava... moras dobro gledati konkurentske sajtove i poboljsavati sve u cemu vidis da su oni bolji...
[ icobh @ 12.08.2009. 20:15 ] @
Sajt izgleda OK, mada bi trebalo nekako popuniti praznine sa strana ili paginaciju malo srediti, malo skratiti... Evo jedan BH sajt sa sličnom/istom tematikom. Može posluži kao referenca. http://www.pik.ba/

@Stranger2
Primjedba za ime ti je na mjestu, ali mene ni limundo ne asocira baš na domaći online shop...
[ Stranger2 @ 13.08.2009. 13:09 ] @
Citat:
Primjedba za ime ti je na mjestu, ali mene ni limundo ne asocira baš na domaći online shop...

Pa i limundu je to mana. Ja recimo sam sasvim slucajno kliknuo na limundo link pa video o cemu je taj sajt. Nije mi palo na pamet da ima ikakve veze sa trgovanjem. Ali oni vec rade neko vreme i imaju musterije pa im sada nije pametno da menjaju.

FortBay je tek poceo pa nije kasno ni za kakave promene. Opet skrecem paznju na to da je konkurencija jaka pa svaka sitnica moze igrati veliku ulogu.
[ Brain raider @ 16.08.2009. 08:28 ] @
ime fortbay.com ce ostati jer je sajt samo privremeno namenjen srbiji, dok se ne razvije i dok se ne srede prevodi na ostale evropske jezike.
Trenutno se rade prevodi na Italijanski, francuski, nemacki, holanski i rumunski.

Naknade su promenjene tako da se sada placa 2% po prodatom artiklu a sve sitnice koje izdvajaju aukciju su po 1 dinar.
Na limundu postoji rezarvna cena samo kod auto-moto grupe a ovde je rezervna cena moguca u svakoj grupi i placa se 1 dinar
znaci ako prodajes neku glupost ti neces postaviti rezervnu cenu a kod ozbiljnijih stvari hoces jer te kosta samo 1 dinar
ta mogucnost da za svaku aukciju postavis rezervnu cenu ce smanjiti nezadovoljstvo kod clanova i nece biti popularnih komentara "nije se javio, odustao od prodaje"... jer nemas potrebe da odustanes od prodaje ako imas rezervnu cenu.

Sto se praznih mesta sa strane tice tu ce biti nekoliko banera za proizvode nekih firmi to ce biti van aukcijska kupovina.

Vasi predlozi i kritike su i vise nego dobrodosli jer je ES jedno od najobrazovanijih i najiskusnijih drustva u zemlji pa i sire.
[ Nemke_BG @ 16.08.2009. 12:42 ] @
sajt stvarno izgleda fino za oko....

svidja mi se odabir boja i posebno raspored elemenata.....

eventualno mozda ali samo mozda bi trebalo da povecate malo osnovni font ili da u meniju stavite da bude font family Verdana posto ce onda biti citkije.....


sto se tice same strukture dokumenta e tu bi mogli malo vise da poradite....koriscenje tabela za layout nije bas najpodesnije....

zatim ako cete vec da imate vise jezika onda ne bi bilo lose da koristite "UTF - 8" kao encoding strane....

poradite malo i na meta tagovima, ne moze da vam meta keywords sadrzi "Vec od danas!" a posebno ne da meta tagovi i title imaju istu vrednost na svim stranicama....

i ima jedna stvar koja me bas zainteresovala a to je iz kog razloga je na pocetnoj na kraju sajta stavljeno ovaj kod?

Code:

</body></html><LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="ff/favicon.ico">



P.S. Nadam se da ne smeta sto sam bio malo ostriji za strukturu, sve sam to rekao u najboljoj nameri...
[ Brain raider @ 16.08.2009. 13:31 ] @
Nikako ne smete jer odgovori tipa "super" ili "ovo je odlicno" ukazuju na ne posvecenost pitanju i odgovoru za razliku od tvog komentara koji je iscrpan i posvecen.
Veceras imamo "sastanak" pa cu izloziti sve tvoje kritike.
Sto se tice fonta potpuno si u pravu od pocetka mi nesto fali ali nikako nisam provalio da je to font


HVALA
[ Brain raider @ 02.12.2009. 22:14 ] @
Fortbay.com je malo preuredjen i pocinje da zazivljuje
Svi komentari i kritike su dobrodosli
[ Brain raider @ 12.12.2009. 10:31 ] @
Evo posle cetiri meseca FortBay.com pocinje da dobija na dinamicnosti.
Broj clanova se povecava iz dana u dan, samim tim i broj aukcija.
Postavili smo i Forum na forum.FortBay.com
Uveli nove kategorije.
Sada su nam preko potrebne kritike iskusnih ljudi, saveti i predlozi.


[ mickolekic @ 07.01.2010. 16:25 ] @
Sve je super, sajt je super, ali ovo je najbolje od svega!

Antena za bezicni internet RUCNE IZRADE!


[ Stranger2 @ 08.03.2010. 15:01 ] @
- Slicica u logou ima nedostataka. Na primer ono crna slova "internet aukcija" su hrapava a i ne trebaju biti toliko crna. Veoma lako mozete u nekom od programa za obradu slika to "umeksati".

- U forumu ne znam sta ocekujete da ce se pisati u kategoriji "Aukcije". Aukcije vec jesu u glavnoj temi sajta. A dodavanjem komentarisanja mozete postici isto to sto i na ovj kategoriji foruma. Izbeci cete i poduplavanje.

Posto imam iskustva sa pokretanjem novih foruma mogu vam reci da je moje misljenje da je bolje sto manji broj tema jer ako forum ne zazivi neke teme ce delovati jako siromasno. Na primer forum "promene" mozete spojiti sa "kritike" i nazvati to recimo "predlozi i kritike". Ljudi jednostavno vole ici u off-tpoc i nema svrhe prisiljavati ih na neku superkategorizaciju.