[ loopcd @ 11.08.2009. 19:32 ] @
Ovde ostavite utiske koliko ste pokradeni na vasim post paid brojevima !
Evo primer, ortak, koristi post paid, i jedan mesec dodje sa nekim kamatama uvelican racun za ceo iznos od neverovatnih 570 dinara, a do tada je sve redovno placao...
slicno i meni? pa se upitajte kako je i kod vas?
Uvek tu ima sitne kradje, naravno, ali eto malo po malo....
od jednog 100 od drugog 200 i tako redom...

lepo listing u ruke i provera !!!
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2009. 20:13 ] @
Evo peta godina, ni jedan jedini problem sa Telenor postpaid racunima nisam imao.
[ zALFex @ 11.08.2009. 20:25 ] @
Ja sam imao samo pogresno naplacene VAS poruke, ali je sve bilo brzo reseno nakon online reklamacije. Postpaid korisnik sam od 2005. godine.
[ Milos911 @ 11.08.2009. 20:37 ] @
Meni su skinuli 100mb podataka na dan kad su radili obracun, ali je na kraju zakljuceno da sam to ipak potrosio ali da aplikacija i sms nisu pokazivali tacne podatke (to je zakljuceno zato sto a)mrzelo me je da se svadjam b)u telenoru je radila super riba pa me je mrzelo da se natezem sa njom 2 sata :D)
I jos jedna stvar sa kojomsam nezadovoljan je to sto su rekli da internet kosta 1290 dinara ali prc. Sa haracima to izadje na 1800.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.08.2009. 09:15 ] @
Sad je smanjena cena standard paketa i cena je 1480din (sa dazbinama) a i dobija se 5GB saobracaja mesecno.

Da li ste obratili paznju na zaokruzivanje konekcija na 100KB?
[ Aleksandar Ilić @ 12.08.2009. 10:53 ] @
U Grčkoj sam poslao 2 sms-a i na računu mi dodali 39.8 dinara. Kada sam se vraćao kući 10.08 u 20:50h, na granici pošaljem još jedan sms. Telefon kaže da je Telenor mreža, ne roaming. U Srbiju između 22h i 00h pošaljem još 3 sms-a i obavim jedan razgovor od oko 3,5 minuta. U 00:20h proverim račun i stoji dodatnih 178.12 dinara. Juče (11.08) sam potrošio još 2 poruke i pričao još oko 18 minuta. Na računu jutros (12.08) stoji zaduženje od 316.44 dinara.

Zvao sam call center i kažu mi da odem do korisničkog servisa i da tražim listing ili da sačekam račun. Korisnik sam Prenesi 150 paketa i do sada nikakvih problema nisam imao. Kada budem uzeo listing za koji dan javiću da li je krađa ili ne. :)
[ Milos911 @ 12.08.2009. 18:26 ] @
Mene pitas? :) Ne moras da mi perisras :D Obratio sam paznju i uvek sam gledao da potrosim da bude sto blize broju 100. Dobio sam 5gb ali da li su mi automatski nakacili onu ugovornu obavezu od 5(ili koliko vec) meseci? I kako da uzmem kaspersky?:)
[ Slobodan Milivojevic @ 12.08.2009. 19:27 ] @
Ugovorna obaveza je uz tarifni paket "Ista cena" 6 meseci, a ti ako vec imas ugovornu obavezu nista se tu ne menja, ako nemas obavezu, nemas, jer se ti nisi slozio sa tim da imas obavezu.

A kako uzeti kaspersky mozes naci na ovom linku: http://www.telenor.rs/?section=private&page=6776
[ nvukelic @ 14.08.2009. 10:36 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Evo peta godina, ni jedan jedini problem sa Telenor postpaid racunima nisam imao.


Potpis. Isto peta godina, ni dinara ukradenog.
[ popovic1970 @ 14.08.2009. 22:04 ] @
Ja sam od 2002. na postpeidu i nikada mi ni dinar vise nisu naplatili
[ Zoran Milovanovic @ 19.08.2009. 20:39 ] @
Ne znam koliko sam godina na PostP. ali su me jednom zavrnuli za 200kinte, poslao sam kre xxxxx 200 na 9860 i dobio error poruku, kredit nikada nije stigao, a meni je uredno naplaceno 200 dindze.. Do duse nikada nisam reklamirao to, bilo proslo. I dalje sam njihov :P
[ renne @ 22.08.2009. 14:42 ] @
Od 1997. pretplatnik Mobtel-Telenor, nikada nisam imao ni jednu grešku (bila jedna pre preseka, ali je to rešeno u roku od odmah).
Zaista sve pohvale sa moje strane.
[ djoxie @ 26.08.2009. 14:15 ] @
isto nisam nikada imao problema. ranije sam koristi junior i pro pakete, a sada prenesi.
ono sto mi se najvise dopada je to sto se sve potroseno u periodu obracuna skida sa tvojih preostalih, tj minuta za sledecu pretplatu koji ti pripadaju, dok kod mt:s-a sve to lepo naplate, sto je bas podlo.
inace, mislim da vec 7 godina imam jedan isti postpaid broj kod telenora, dok se sekundarne prepaid kartice smenjuju u zavisnosti od promocija a vec duze vreme je tu telenorova koji vec nekih pola godine daje ubedljivo najbolje prepaid promocije
[ nvukelic @ 26.08.2009. 19:16 ] @
Citat:
djoxieono sto mi se najvise dopada je to sto se sve potroseno u periodu obracuna skida sa tvojih preostalih, tj minuta za sledecu pretplatu koji ti pripadaju, dok kod mt:s-a sve to lepo naplate, sto je bas podlo.


Nisam baš razumeo šta si hteo ovim da kažeš, pls pojasni.
[ djoxie @ 26.08.2009. 19:49 ] @
ako si npr na mix tarifi na mts-u, i imas jos minuta, a vrsi se obracun, dakle biling je zamrznut i ne moze da ti se skida sa tvog preostalog stanja, a ti telefoniras i saljes poruke u tom periodu (ume da traje i vise sati, ide po grupama brojeva), sve to sto potrosis ti se lepo naplati mimo pretplate.
[ nvukelic @ 26.08.2009. 21:58 ] @
Idi beži, pa jel oni prave taj obračun ručno digitronom :-)?
[ Slobodan Milivojevic @ 26.08.2009. 23:01 ] @
Ovo sto djoxie pise sam video u decembarskim, i januarskim racunima kod mt:s-a. Moguce je da je idalje tako
[ Catch 22 @ 27.08.2009. 00:13 ] @
Drugim rečima, odgovor pokretaču ove teme bi bio: "Telenor je oličenje poštenja i poslovnosti!"
Trebalo bi ih staviti na postere po obdaništima i osnovnim školama uz poruku: "Ovakav treba biti!" ili "Plavi su dobri, crveni su loši"
(Čisto da skratimo ove silne nekontrolisane zakletve na vernost, izlive nežnosti i oduševljenja... i šta sve ide redom već...)

Baš neko čudno, a ponekad i smešno mesto ovaj forum!
[ Slobodan Milivojevic @ 27.08.2009. 07:31 ] @
Pa dobro Catch, sto niko ne napisa da su ga poktali prilicno?

Nije valjda da uz svaki racun salju malo nekog opijata kako korisnici ne bi skapirali sta placaju?

A to da u skolama treba da pise, ne slazem se, jer i plavi znaju nekad da ne ispostuju sve do kraja, ali to nije vezzano za racun, i vrlo retko se desava.
[ espresso @ 27.08.2009. 08:58 ] @
PokretAč teme je hteo malo da blati ali niko mu nije kriv što nema masovnog nezadovoljstva kao u slučaju telekoma. Jednostavno, stvari stoje tako da ako se neko ophodi korektno prema korisniku, ovaj nema razloga da izmišlja priče i crni operatera.

Evo i ja da dodam... Koristim postpejd 4 godine i nije bilo problema što se tiče obračuna. Za sve to vreme imao sam par pitanja u vezi računa i uvek sam dobijao brze odgovore preko portala.

Tako da do sada tema nije uspela da uradi ono što joj je bio cilj.
[ brankos @ 27.08.2009. 12:02 ] @
Štaviše, ova tema bi da ikako telenor to može javno da iskoristi - najbolja reklama za postpaid ikada. Lično sam smatrao da je na ovim našim prostorima jednostavno normalno da operateri zakinu malo ili malo više para postpaid korisnicima, ali posle ovog što sam ovde pročitao, čim potrošim pot sa moje MTS prepaid kartice - odoh na Telenor "prenesi". E, da i operateri su valjda inertni, nezaintresovani... da daju pravu informaciju korisnicima postpaid-a, ja sam tek na ovom forumu saznao da se u okviru minuta koji ulaze u pretplatu - ne plaća uspostava veze. To NIGDE ne piše, ni kod jednog operatera, još lepo svi naglase kolio košta odgovor na poziv, a ne napišu da se koristi tek posle istrošenih nimuta. Ko im je kriv.
[ agasoft @ 27.08.2009. 13:26 ] @
Dobro da ne bude baš sve tako lepo, evo nečeg malo lošijeg.
Naravno i dalje sve pohvale za Telenor.
Kada sam bio postpaid, stanje sam proveravao svake noći u ponoć zbog toga
što sam imao paket junior i tada mi je automat na neku foru koje se sad ne
sećam bio besplatan.
Jedne noći tarifirano mi je 102 dinara više nego što bi trebalo.
iste noći oko 1 čas poslao sam reklamaciju.
Odgovor na reklamaciju je stigao u pismenoj formi kako to nije istina i kako
greške nije bilo, da bi se na kraju meseca ipak sve sredilo tako što je sa
mog konačnog računa oduzeto tih sto dva dinara.
[ bttp @ 27.08.2009. 21:24 ] @
Citat:
brankos: ...ja sam tek na ovom forumu saznao da se u okviru minuta koji ulaze u pretplatu - ne plaća uspostava veze. To NIGDE ne piše, ni kod jednog operatera, još lepo svi naglase kolio košta odgovor na poziv, a ne napišu da se koristi tek posle istrošenih nimuta...

Nigde se ne plaća uspostava veze u okviru besplatnih minuta, a ne znam šta ti znači "koliko košta odgovor na poziv"? Ja ne znam da se u bilo kojoj tarifi naplaćuje odgovor na poziv osim u roamingu.
[ brankos @ 28.08.2009. 12:20 ] @
Sa stanovišta osobe koja gleda cenovnik na kome piše "besplatni minuti: 60 min", a 2 polja ispod piše "Uspostavljanje veze 2,9 din" BEZ navedenog objašnjenja da se na tih X poziva u okviru besplatnih minuta ne naplaćuje uspostavljanje veze, izvinjavam se, ali ne može da bude sigurna da se uspostavljanje ne naplaćuje dok ovde ne pročita, neko joj ne kaže ili se sama ne uveri. Kako bilo, ali ne dovoljno dobro urađena propaganda postpaid-a. Da sam ja tamo boss, p.r. menadžeru bih slatko odbio od plate za takav propust ;)

@ bttp, moja greška, umesto "uspostavljanje veze" napisao sam "odgovor na poziv".
[ loopcd @ 02.09.2009. 23:06 ] @
Nema tu sta da se blati, pa opste je poznato da vecini racuni stizu , a da pri tom i ne znaju ljudi sta placaju....Zapravo, ajde neko da mi kaze, da li moze da se seti koga je zvao i kolko je tacno minuta pricao sa nekim....Vecina telefona pamti logove, ali se sve to prebije u zaokruzivanju, i uspostavi veze....i svemu ostalom sto ide uz to....
Mislim da ipak nije blacenje teme, vec cista cinjenica...Krade se svuda, a u SUPROTNO ne moze niko da me UBEDI !!!!
Ako tacno za mesec dana napravim recimo 10 minuta van nekog paketa i nista drugo po saobracaju, varirace racun....objasnjivo ili NE ?
[ Slobodan Milivojevic @ 03.09.2009. 11:18 ] @
Ako ljudi vole da placaju, a da ne znaju sta placaju, to je samo njihov problem.
[ DR83 @ 03.09.2009. 11:43 ] @
Ljudi vole da veruju da ih niko nece krasti sto je ocigledna zabluda ...
[ Zoran Milovanovic @ 04.09.2009. 10:29 ] @
Evo ih ovi sa teorijom zavere, omg.. Idite bre negde, gledajte u sunce.. Davite time...

Pricate gluposti [najblaze receno]. A ujedno i smarate ...
[ bttp @ 11.09.2009. 22:41 ] @
Mala greška pri zaokruživanju iznosa:

Prethodnog meseca sam prebacio 100 din kredita na prepaid broj, čisto da vidim kako to ide. Osim što nema 10% bonusa kao kod MTS-a i mogućnosti dopune do 3000 din mesečno, ostalo je ok - osim ove male greškice.



Sa slike se vidi da je iznos od 100 din umanjen za iznose poreza koji se kasnije obračunavaju na ceo iznos računa. Međutim pogrešno su izvršili zaokruživanje na dve decimale. Kada se broj 100 podeli sa 1,28 (ukupni porez), dobije se 100/1,28 = 78,125. Kada se taj broj pomnoži sa 1,28 dobije se okruglo 100. Međutim kako oni vrše zaokruživanje na dve decimale, trebalo je 78,125 zaokružiti na 78,12 a ne na 78,13 jer se prema pravilima zaokrživanja broja 5 u matematici, zaokružuje se na najbliži paran broj - u ovom slučaju 2. Znači 78,125 zaokruženo na dve decimale je 78,12 a ne 78,13. 78,13*1,28 = 100,0064 = 100,01 zaokruženo. Iz ovoga sledi da su mi nepošteno naplatili 1 paru, zbog nepravilnog zaokruživanja.

Možda je ovo teranje maka na konac, traženje dlake u jajetu, ali je istinito. Meni ta jedna para ništa ne znači, jer čak ni ne postoji novčani apoen u tom iznosu ali kada se sve te pare od svakog korisnika ponaosob skupe na gomilu, moguće je da cifra nije beznačajna.

Eto toliko za sada od mene o greškama u obračunu Telenor postpaid računa.
[ espresso @ 14.09.2009. 12:59 ] @
Mene je baš interesovalo pa sam pitao svoj cenjeni digitron i on je odradio zaokruživanje na 13 a ne na 12. Ne sećam se ni ja pravila sa parnim brojevima. Uvek sam peticu zaokruživao na gore.
[ Mr One @ 14.09.2009. 18:58 ] @
Tvoj digitron je potpuno u pravu! :)
Pravilno je:
0,125 = 0,13
Petica se uvek zaokružuje na gore! :)

Sad što je on igrom slučaja ovime oštećen za 1 paru za to samo može da krivi matematiku. (Da se zaokružuje na 0,12 onda bi Telenor bio u minusu 1 paru, ali nije tako).
[ lukeguy @ 14.09.2009. 20:18 ] @
ne zaokružuje se uvek, zavisi od toga koji sistem zaokruživanja se koristi. u računovodstvu je najčešće zaokruživanje na gore (kao u ovom slučaju), u matematici na parni (to su nas učili u OŠ), može i "away from zero", stohastički itd.
[ nvukelic @ 17.09.2009. 22:21 ] @
Ako me sećanje dobro služi, kada je izbačena kovanica od 50 para iz opticaja, Narodna Banka Srbije je dala uputstvo o zaokruživanju iznosa cena prilikom naplate i ono kaže da se 0-50 para zaokružuje na donju cifru, a 51-99 para na gornju. Znam jer sam se par puta preganjao sa nadrkanim trgovcima :-))) jer niko od njih to ne poštuje. E sad, da li to može da se primeni i ovde, ne znam.
[ bttp @ 17.09.2009. 23:38 ] @
Što se tiče zaokruživanja decimalne 5-ice 100% sam siguran da su me tako naučili u školi i to mi je ostalo u sećanju toliko da bih znao da odgovorim na to pitanje da me neko probudi u pola noći na to pitanje. Da li su se pravila u međuvremenu promenila, da li su ih bankari promenili to već ne znam.

Mogli bismo da pitamo nekoga na podforumu matematika, čisto da nam razjasni. Druga stvar je, recimo, što u ovom slučaju nema potrebe za zaokruživanjem međurezultata, odnosno trebalo bi da se zaokružuje samo krajnji račun. Da su tako postupali ne bi ni bilo ovakvih grešaka, jer što se više zaokruživanja vrši, to je veća greška u krajnjem zbiru. Znači trebalo bi zaokruživati samo krajnji iznos računa i na taj način bi se razlike (greške) svele na minimum.
[ Nedeljko @ 18.09.2009. 06:54 ] @
Da, 11,5 i 12,5 se zaokrugljuju na 12, ali, to je pravilo vezano za dekadni brojni sistem.

Mašine uglavnom rade u binarnom brojnom sistemu, a tamo ulogu petice preuzima jedinica. Međutim, pre konverzije u dekadni sistem mašina mora da izvrši zaokrugljivanje, a ne zna koje su dekadne cifre u pitanju, pa se odgovarajuća funkcija zaokrugljivanja na n decimala često implementira kao INT(x*10^n+0.5)/10^n u BASIC sintaksi, tako da je i ova funkcija implementirana aproksimativno, ba[ kao i sinus, jer koristi operacije koje su implementirane aproksimativno, a u tačnom računu šalje peticu na gore. Takođe, prilikom konverzije iz binarnog u dekadni sistem i iz dekadnog u binarni sistem dolazi do računske greške.

Toliko o kalkulatoru, koji definitivno radi u binarnom sistemu. Na računaru je moguće koristiti tipove zasnovane na dekadnom sistemu (BCD), što bi trebalo činiti za finansije, što eliminiše ovaj problem. U ekonomiji pak stvari nisu toliko egzaktne (dignete kredit od 1000 evra na godinu dana sa godišnjom kamatom od 10%. Naivni bi pomislili da treba da vrate 1100 evra), a banka ima pravo da primenjuje pravila koja joj više odgovaraju. To što su se matematičari oko nečega dogovorili ne obavezuje baš preterano ostale.
[ juice2009 @ 15.10.2009. 10:02 ] @
Pre neki dan sam svratio do korisnickog servisa da sredim neke stvari oko svog broja (inace, kao korisnik Telenora zaista nemam nikakvu zamerku za rad mreze i odnos zaposlenih prema krajnjim korisnicima) i dok sam cekao, nisam mogao da ne cujem razgovor koji se odvijao na salteru pored onog na kome sam cekao.
Covek je dosao da se zali na racun koji je, po njegovom misljenju, neverovatno visok. Kazao je da ja letovao u Tuskoj i da zahteva da vidi listing i da mu se objasni kako i sta mu je naplaceno. Ja ne bih bio ja da nisam , onako sa strane, bacio pogled na listing.

- Najveca stavka u racunu je bio GPRS prenos podataka, sto covek nije ni imao pojma da je ukljuceno.
- Takodje, po recima zaposlenog, veliki novac je otisao i kada se, prilikom dolaznih poziva, aktivirala govorna posta a aktivirala bi se svaki put kada se doticni nije javio na telefon. Pri tome, coveku govorna posta nije ni aktivna niti se ikada do tada ukljucivala, sto je zaposleni i video kada je pogledao u kompjuter. Ovaj deo mi ni sada nije jasan ako uzmemo u obzir da stranka nije proveravala svoju govornu postu u roamingu (vidi se na listingu) posto nije ni znala nista u vezi sa time pa ispada da je naplaceno to sto je neko ostavio poruku na automatu ili samo ukljucivanje automata, sto mi je krajnje nelogicno.
- Dolazni MMS je naplacen 79,00 din.
- Vrhunac svega je bila stavka koju sam ja samo video u listingu ali je oni uopste nisu komentarisali pa ni ne znam o cemu se konkretno radi. Sa leve strane samo je pisalo +38163100100 bez ikakvog opisa sta je u pitanju a sa desne naplaceni iznos od skoro 400,00 din. Pomislio sam da je to mozda zbirno novac utrosen na sms poruke ali video sam da su one posebno navodjena tako da sam zakljucio da to nije.

Zakljucak i stranke i radnika u korisnickom servisu je da sa tog broja dok je bio u roamingu nisu obavljani niti primani pozivi niti je poslata ijedna sms poruka a racun je mnogostruko uvecan usled koriscenja usluga za koje stranka nije ni znala da su mu aktivne (covek apsolutno nema pojma o tim stvarima).

Da li je ovde u pitanju prevara Telenora ili neupucenost korisnika, ne znam, prosto mi se ne da da zakljucim

Pozdrav!
[ Milos911 @ 15.10.2009. 12:04 ] @
Neupucenost korisnika, naravno...

Citat:
Nema tu sta da se blati, pa opste je poznato da vecini racuni stizu , a da pri tom i ne znaju ljudi sta placaju....Zapravo, ajde neko da mi kaze, da li moze da se seti koga je zvao i kolko je tacno minuta pricao sa nekim....Vecina telefona pamti logove, ali se sve to prebije u zaokruzivanju, i uspostavi veze....i svemu ostalom sto ide uz to....
Mislim da ipak nije blacenje teme, vec cista cinjenica...Krade se svuda, a u SUPROTNO ne moze niko da me UBEDI !!!!
Ako tacno za mesec dana napravim recimo 10 minuta van nekog paketa i nista drugo po saobracaju, varirace racun....objasnjivo ili NE ?

Niko i ne zeli da te ubedjuje, jer niko nije toliko zaludan da raspreda sa tobom o nekim teorijama zavere... Logicna cinjenica: 99% ljudi koji dolaze na ovaj forum su tehnicki obrazovani. I niko (!) od njih nije primetio neku prevaru od strane telenora?
A sto se tice prve poruke da ti kazem ukoliko nisi znao placas dva poreza. Pdv i porez na upotrebu mobilnih telefona, i to se pre placalo oko 500 din...
[ scylerx @ 15.10.2009. 13:00 ] @
Ranije si morao da sam aktiviraš pojedine usluge, sad ti gprs i mms automatski aktiviraju, mene to nervira kada su u pitanju poslovni korisnici, gde smem poslovni mob da zloupotrebim za net i mms, i ovako su gazde stipse, pa uzimaju tarife "besplatno za tim" samo da bi što manje troškove imali. Najsmešnije mi je bilo kada su me ubeđivali da su ti poslovni telefoni zaključani samo na pozive u okviru grupe i ako nisu. Da odmanu korisnike da slučajno nenaprave poziv van grupe i naprave trošak gazdi.