[ dobrovoljski @ 12.08.2009. 03:13 ] @
Zdravo ljudi,kupio sam pa 500,i nisam odusevljen onim paketom boja koje sam dobio,jer verujem da moze da pruzi daleko vise.Kupio sam ga u prodavnici muzicke opreme,legalno sto se kaze...ali je nekako suva sa osnovnim ritmovima i par boja sa portamentom i nesto malo stringa,brasa,truba sa kojima nisam nikako zadovoljan u preradjenoj varijanti i tako dalje. Sto ljudi kazu,.. lights is on,but nobody is home. Posebno me zanimaju terce za pa 500 i ako mi neko kaze da je to neizvodljivo,razumem da je problem u a molu (kako sam cuo) ali bih sve jedno rado ubacio terce. Posto je pun internet onih koji bi mi skinuli kozu sa ledja za tako nesto...ilegalno,ja molim sve one koje imaju odlican set da mi posalju na gmail ili mi ostavi kontakt.U korgovu komplikovanost jos ne bih zalazio ,mozda mi je ovo jos uvek novo i nepoznato ali sumljam da je ipak malo slozeniji,jer mnogi to misle za pa seriju,...Hvala Vam unapred na pomoci. [email protected]
[ wujaymarkoff @ 12.08.2009. 10:17 ] @
Ja se izvinjavam na neupucenosti ali zivo me zanima sta su to terce u ovom slucaju. Znam za tercu kao muzicki interval, malu, veliku i prekomernu. Ono ne kapiram ti sviras na klavijaturi c pa ti automatski svira e ili sta vec???
[ Kovacevic Vladimir @ 12.08.2009. 12:35 ] @
Ja čitam o Pa-500 fabrički Overview i utiske muzičara sa raznih Foruma.
Mislim da je sprava OK. i da su pokupili i "spakovali" u jednu kutiju mnogo od njegovih predhodnika (starije "braće"), ponešto još dodali, ali prilagodili cenovnom rangu.
Sa iskustvom i strpljivim proučavanjem svakog segmenta, otkrivaćeš puno toga korisnog, jer samo tako možeš dovesti sve u optimalnu postavu, a prema svom ukusu i potrebama.

Nigde ne vidim terce. Svirajući samo jedan ton u desnoj ruci, možeš dobiti akordsku zvučnost uključivanjem Ensemble registra (ako ga ima).
"Terca" spada u hand made in Serbia, dodatak, kao i svi narodnjački ritmovi rađeni u nekom "studiju".
Normalno, da predstavlja problem u moll-u , jer su tamo sasvim drugi odnosi u okviru dijatonske lestvice i drugačije su poređane male i velike terce...
Ja te "umne rukotvorine" smatram zagađivačima instrumenta
Pravljene su univerzalno za sve Korgove, teško se mogu prepraviti, da ne "bodu uši", a konačno...ako ćeš koristiti te Style-ove, nisi morao uzimati Pa-500.

Pozdrav
[ dobrovoljski @ 12.08.2009. 17:38 ] @
Hvala Vladimire na ovako sveobuhvatnom odgovoru.Naime puno puta sam cuo na Le Tritonu odradjene terce kod svakog i mogu ti reci da nije lose cak je vrlo dobro.OK,slazem se sa tobom da odsvirano kako treba sa pravim i cistim tonom kakav ima ova zver od masine je melem za usi.Posto tek par dana imam masinu dosta stvari sam skontao.Sada necu jos pitati ono sta me muci jer dacu sebi jos malo vremena .... ali mi hitno treba odgovor kako da jedan ritam iskopiram na drugo user mesto,za ton sam shvatio i ide to meni sto se tice i efekata i svega ali style nikako nemogu da iskopiram....zato pomagajte.Hteo sam da napravim brzu dvojku i da je sacuvam kao takvu jer u cetvrtoj varijaciji je isto spora.Pa rekoh ako to nemogu da promenim onda da iskopiram i sacuvam kao brzu .Hvala vam od srca i da.....ovo je definitivno naj bolji forum koji je ikada postojao,ne toliko zbog izgleda i prakticnosti vec uvek dobijem pravi odgovor.Hvala Vam i na tome.
[ Kovacevic Vladimir @ 12.08.2009. 22:51 ] @
Nisam siguran, jer nemam Pa-500, ali se taj problem može rešiti.

Ne znam koliko si verziran u radu sa Style-om kada je u User banci...
Jer, kada je ritam tamo, onda se aktivira Rec funkcija i mogu se modifikovati varijacije, ali tu ima dosta radnji.
Selektuje se V(arijacija) 4 > pomeri se Tempo na Manual, da odrediš željenu brzinu i to sve memorišeš u
Performance banku...
'Ajde, nešto uradi, predpostavljam da imaš i knjigu, pa ako nešto zapne, nastavićemo

Pozdrav
[ dobrovoljski @ 13.08.2009. 21:57 ] @
Uspeo sam naravno uz tvoju pomoc...sada je ne mnogo lakse vec je umetnost kreirati i ritmove po svojoj meri i zvukove... Hvala ti na pomoci. Sada cu se preustiti uzivanju,kreiranju dok ne bude po mojoj meri. Ako mi negde zapne eto mene kod tebe.H V A L A .
Pozdrav Vladimire.