[ torb-d-man @ 13.08.2009. 10:57 ] @
Da li postoji neka .NET kontrola ili ActiveX kontrola da se skine sa neta koja omogućava da se na nekom delu aspx stranice učita word dokument koji bi tu mogao i da se edituje i sačuva ili otvori novi..? Pokušao sam sa Activex kontrolom DSOframer i ona omogućava da se otvori word dokumenat na aspx stranici, ali to mora da odradi korisnik ASP.NET aplikacije. Nemogu nikako da iz koda kažem: "evo ti putanja do *.doc fajla pa ga ti otvori na stranici". Nisam ranije koristio ActiveX kontrole ali kako sam shvatio one se na aspx stranicama uključuju kao <OBJECT> tag u HTML-u (Da li sam dobro shvatio?) što znači da nije serverska kontrola i onda nemogu da joj predam putanju do fajla koji treba da otvori. Meni znači treba server side kontrola koja omogućava prikazivanje word fajla na aspx stranici. Hvala na svakoj pomoći. Našao sam negde na netu da ovaj DSOframer može da otvori fajl preko VBSkripta na ovaj način:
Code:

<script language="VBScript" type="text/vbscript">
document.getElementById("oframe").Open "D:\putanja1\200908_2\200908_2_2.doc"
</script>

Međutim javlja mi grešku da neprepoznaje ovaj Open() metod..
A ovako sam uključio dsoframer na aspx stranicu:
Code:

<object classid="clsid:00460182-9E5E-11d5-B7C8-B8269041DD57" id="oframe"
         style=" width: 697px; height: 661px; border: solid 1px red;">
         <param name="TitlebarColor" value="52479" />
         <param name="TitlebarTextColor" value="0" />
         <param name="Menubar" value="1" />
</object>

[ toxi_programer @ 13.08.2009. 12:16 ] @
Probaj FreeTextBox:
http://freetextbox.com

Mada ima i drugih kontrola koje ovo mogu da rade. Budi originalan, nađi na Yahoo-u

I još nisu rasističke te kontrole ko ovaj forum, možeš biraš pismo koje hoćeš...
[ pl4stik @ 13.08.2009. 12:44 ] @
Npr.

http://www.codeproject.com/KB/aspnet/wordapplication.aspx

il googlaj

Google: "asp.net read word document"

mada je i ovo toxi-jevo resenje ok

e da imas i i u ajax toolkitu (najnovijem) HTMLeditor

http://www.asp.net/AJAX/AjaxCo...les/HTMLEditor/HTMLEditor.aspx

Have fun

[ torb-d-man @ 13.08.2009. 16:10 ] @
Ok, hvala obojici, pogledaću i jedno i drugo i treće pa ću se vratiti sa još više pitanja (šalim se valjda neću morati). Ali na prvi pogled trebalo bi da nađem upotrebljivo rešenje za moje potrebe među ovim linkovima. raaaaajjjttt...
[ torb-d-man @ 17.08.2009. 13:49 ] @
Loše vesti, po mene...
@pl4stik
Pogledao sam na codeprojectu ovaj wordapplication projekat i skinuo sam ga. Nažalost
u ovom projektu nisam našao rešenje zato što se tu samo otvara dokumenat za editovanje programski ili
pravi nov dokumenat ali se nigde na stranici ne prikazuje sam word dokumenat u okviru neke kontrole(vjuera...). Pogledao sam i ovaj
ajaxov HTMLEditor. On takođe nemože da učita već postojeći word dokumenat već služi samo za generisanje html koda od onoga
što se ukuca u kontrolu.
@toxi_programer
Pogledao sam FreeTextBox i skinuo ga sa sajta zajedno sa nekim njihovim primerom. Međutim, kada sam ga pokrenuo video sam
da ono što on radi jeste da samo kopira text iz onog word okruženja u html i obratno. On u suštini radi nešto slično ovome
ajaxovom HTML editoru. Nažalost to meni ne treba iako su to vrlo korisne stvari. Možda se ja varam pa nisam provalio kako, ali
čini mi se da nemogu u njega da učitam već postojeći word fajl.

Ako znate kako se učitavaju već gotovi word dokumenti u ove kontrole koje ste naveli ispravite me ali meni se čini da te kontrole
nisu baš predviđene za to. Jedino što bih mogao da probam jeste da otvaram stream ka mojim word fajlovima pa da kopiram
text u ovaj FreeTextBox, ali u tom slučaju šta ću sa tabelama i slikama i grafikonima itd. Onaj DSOframer mi je bio idealno rešenje
za prikazivanje word fajla na *.aspx strani ali, eto, njemu nemogu programski da kažem koji fajl da otvori.
A to je ono što meni treba, kao što postoji npr. tiffViewer za pregled *.tiff slika.