[ aleksej77 @ 13.08.2009. 13:47 ] @
Konkretno, ako uzmem jedan univerzalni domen sa jakom kljucnom reci, i postavim na njemu blog-hosting skriptu, i kada budem pravio blogove, da li google gleda poddomen i domen kao kljucne reci, ili je poddomen totalno odvojen ? Na primer blog hosting skripta mi je na domenu oglasi.com , i napravi se blog auto.oglasi.com, da li ce google gledati izmedju ostalog
i "auto oglasi" kao kljucnu rec zajedno, ili ne?

Hvala
[ old @ 13.08.2009. 14:11 ] @
Gledaće kompletnu frazu.

Ali
poddomene Google tretira kao zasebne sajtove, pa je nepreporučljivo razgranavati sadržaj na poddomene (podfolderi su prava stvar). Keyword neće pobeći ni ako je u pitanju folder, a ne poddomen. Neki kažu da reči u URL adresi ne igraju značajnu ulogu u Google rezultatima (i tu ima finesa, da li je com, koliko je reči ukupno, itd itd).

Zbog početnika da napomenem, podrazumeva se mnoštvo drugih faktora koji po značaju pretiču taj, koliko god bio (ne)važan.

[ aleksej77 @ 13.08.2009. 16:20 ] @
Da, slazem se da je sigurno bolje koristiti foldere nego poddomene, samo sto ja pravim blog hosting, tako da je to neminovnost.
[ curug07 @ 13.08.2009. 16:41 ] @
Ništa ja ovo nisam razumeo..
Ček da pročitam ponovo
[ curug07 @ 13.08.2009. 16:48 ] @
Očito sam jako glup kad ništa ne kapiram
Jel blog u pitanju?
Klasičan sajt?
Ja sam tu video nekoliko različitih stvari povezanih ne znam zbog čega.
Jako je teško išta reći ako se ne vidi konkretno o čemu se radi...
A google kako gleda??
On gleda sve.... i gleda različito..
Ume i da se zabuni, a možeš ga i prevariti ako znaš kako...
Zato i postoji "rat" ključnim rečima i tagovima, na najvećem broju sajtova.

Hajd molim te pošalji mi na pp linkove za te sajtove jer me zaista zanima o čemu je tu zapravo reč!!!
Pozdrav.
[ aleksej77 @ 13.08.2009. 17:02 ] @
Zaista ne znam sta je tebi tu nejasno, pitanje je da li google gleda ime poddomena i domena kao mogucu jednu frazu .
[ curug07 @ 13.08.2009. 17:36 ] @
Citat:
aleksej77: Zaista ne znam sta je tebi tu nejasno, pitanje je da li google gleda ime poddomena i domena kao mogucu jednu frazu .

Pa ne možeš ovako pitanje postaviti!
Google "razmišlja" i gleda sve i svašta.
Naravno da ne gleda ime domena i poddomena kao "istu frazu" jer su domen i poddomen različite stvari.
Pošalji mi na pp ako nije tajna taj link.
Baš me zanima o čemu se radi.
Nije mi jasno bilo to oko bloga.
A google-a sam davno apsolvirao.
PS.
Pogledaj u moj potpis.
Ja sam "uspeo" da kljucnom recju "curug" potucem sve Indonezanske sajtove, a Indonezija ima oko 200 miliona stanovnika i neku "znamenitost" koja se zove bas CURUG !.
Trebalo mi je oko mesec dana da taj sajt probijem na prvu stranu i uspeo sam.
Ko zna- zna;)
[ websurfer @ 17.08.2009. 01:18 ] @
Citat:
curug07: Pa ne možeš ovako pitanje postaviti!


Ne nego mu ti reci kakvo pitanje da postavi

Citat:
curug07: Ništa ja ovo nisam razumeo..
Ček da pročitam ponovo

Citat:
curug07
Očito sam jako glup kad ništa ne kapiram


Nisi, samo procitaj pazljivije.


@aleksej77 Da, "gledace" na neki nacin kao frazu ali poddomeni se generalno slabije probijaju jer Google njihov sadrzaj "gleda" odvojeno kao sadrzaj vise razlicitih sajtova.

[ curug07 @ 17.08.2009. 14:33 ] @
Citat:
websurfer: Nisi, samo procitaj pazljivije.

Ma jesam
Nije mi poslao link na pp, a baš me zanima ta mešavina domena, poddomena, blog scripti i šta je sve nabrojao
Ma čudni su putevi googovi...
Ajd surferu kad sve znaš reci mi molim te - zašto POVREMENO neki sajtovi jednostavno "iščeznu" sa prvih stranica googla, pa se posle naprasno vrate?
Meni se to dešavalo.
Dešava se i sada nekim mojim poznanicima.
U čemu je tu stvar??
Dakle, sajt nije banovan.
Nalazi se na prvoj drugoj strani po nekoliko ključnih reči, i onda jednog dana jednostavno ga nema !!!!

Ako još neko zna zaista bih voleo da čujem odgovor - o čemu se tu radi???
Pozz..
[ websurfer @ 17.08.2009. 15:46 ] @
Citat:
curug07: Ma jesam
Ajd surferu kad sve znaš reci mi molim te - zašto POVREMENO neki sajtovi jednostavno "iščeznu" sa prvih stranica googla, pa se posle naprasno vrate?


Daaaleeekooo od toga da sve znam
Narocito u vezi povremenog nestanka sajtova sa prvih Google stranica ali 'ajde da napisem ono sa cim sam imao iskustva - mozda bude od neke pomoci.

Meni se nesto slicno nekad desavalo ali samo u periodu ubrzo nakon prijave sajtova u Google i prvog indeksiranja. Prvo se sajtovi neocekivano dobro probijaju za mnoge reci i fraze, zatim naglo padnu sa dobrih pozicija a onda se lagano ponovo vracaju na prvu stranu. Ako su sajtovi novi trebalo bi da se ponovo bolje rangiraju ali tek nakon nekog vremena (mozda i do 30-tak dana). Ovo se nije desavalo vise puta za jedan sajt vec samo po jednom (i nije mi se desavalo sa svim sajtovima - samo sa nekim).
[ ||NeX|| @ 19.08.2009. 12:24 ] @
Pitanje odgovoreno (old), nastao zbučkuriš. Podpitanja su odgovorena u zasebnim temama. Ukoliko ima potrebe tj. ne nađete temu, otvorite novu.