[ vijay @ 13.08.2009. 20:20 ] @
Koji nachin biste mi preporucili za najlakse pravljenje menija za restoran u Wordu?

Najveci problem mi je shto ne mogu da podesim fiksiranu duzinu cena koje se nalaze skroz desno.

Treba da ima ovu formu:

NAZIV JELA ............................... 150din
opis jela

NAZIV JELA .................................. 1din
opis jela


Ali nikako da namestim da mi budu podjednako udaljeni. Chitao sam teme sa stilovima ali mi deluje neizvodljivo, tj. komplikovano.
[ Jpeca @ 14.08.2009. 07:32 ] @
Tačkice između naziva jela i cene i preciznu poziciju cene možeš da dobiješ koristeći tabulator.

Dakle otkucaj:
NAZIV JELA<TAB>150din
Iz Paragraph dijaloga aktiviraj Tabs.... U dijalogu koji se otvori podesi tabulator aktivnog pasusa na sledeći način:

1- Pozicija tabulatora (unesi vrednost desne margine)
2- Izaberi tabulator sa desnim poravnanjem
3- Izaberi tačkice za popunjavanje razmaka
4- Set, pa OK.

Sada ovaj pasus možeš da sačuvaš kao stil (bolja varijanta) ili ako baš nećeš kopiraj njegov format sa CTRL+Shift+C. Sa CTRL+Shif+V primeni ga na sve pasuse koji trebaju da imaju isti format u dokumentu. Prethodno je potrebno da sve razmake između naziva jela i cene zameniš sa Tab.

[ vijay @ 14.08.2009. 15:15 ] @
Hvala puno.

Da li se formatiranje sa Ctrl + Shift + C (V) odnosi samo na Tabs ili na ceo stil, jer meni treba ovakav izgled da se primeni na sve:

Naziv Jela....................150
Opis jela

Drugi Naziv Jela.............590
Drugi opis jela
[ Jpeca @ 16.08.2009. 11:21 ] @
Kombinacija CTRL+Shift+C, CTRL+Shift+V kopira sve elemente formata. Slično možeš da postigneš i sa četkom (Format painter) na paleti alata, ali četku moraš da uključuješ svaki put kad ti zatreba, a na ovaj način elementi formata se čuvaju u clipboardu i primenjuju po potrebi.