[ CorZe @ 13.08.2009. 20:47 ] @
Napravio sam jedan web browser u vb 2008 i on radi ali kad sa njim odem na sajt www.danasoft.com pise da koristim ie 7 (internet explorer 7) ako neko zna kako to da izmenim neka pise.
[ Shadowed @ 13.08.2009. 20:59 ] @
Pa, posto koristis IE engine, logicno da pise da je IE :)
Ta Web kontrola je ista ona koja je ugradjena u Internet Explorer.
[ CorZe @ 13.08.2009. 21:04 ] @
To sam i ja cuo da vb koristi web platformu od ie ali kako da ja napravim svoju web platformu da li postoji neki nacin
[ Shadowed @ 13.08.2009. 21:50 ] @
Ne bih rekao da postoji neki tebi prihvatljiv. Ono sto mozes je da na primer se tvoja aplikacija konketuje na server, vrsi svu komunikaciju itd. a da browser kontrola samo prikazuje sadrzaj. Onda bi morao i da hvatas klikove na linkove i sl. previse posla.
Druga varijanta je da napravis proxy kojim ces filtrirati saobracaj i menjati ga po zelji. Mada, ako je samo zbog te prijave verzije, sumnjam da je vredno tolikog posla...
[ icobh @ 13.08.2009. 22:37 ] @
Pitaj autore FDM-a (Free Download Manager), šta podrazumijeva opcija u FDM-u: Modify Internet Explorer's network identification. Možda to baš tebi treba, i pitaj kako su realizovali...
[ Shadowed @ 13.08.2009. 22:56 ] @
Bez veze je naziv te opcije. Identifikacija se vrsi preko http header polja "User-agent" i mozes poslati sta hoces, ali u tom slucaju moras sam praviti konekciju ka serveru i dovlaciti podatke (opcija koju sam prvu pomenuo u prethodnom postu). Tako rade browser-i i download manager-i a ta opcija postoji za slucaj da neki sajtovi dozvoljavaju samo neke browser-e/programe.
[ mmix @ 13.08.2009. 23:13 ] @
Mozes da probas i sa WebKit-om (engine iz Chrome-a, Safari-a, etc)
http://sourceforge.net/projects/webkitdotnet/

ili sa Geckom, mislim (ali nisam siguran) da firefox registruje mozlin gecko kao ActiveX i onda mozes da ga importujes u projekat kao COM interop komponentu.


doduse ov je sve iz druge ruke, ja nisam ovo pokusavao (ja volem IE )
[ CorZe @ 14.08.2009. 09:12 ] @
OK nego da li neko zna kako mogu da napravim svoj web browser engine
[ icobh @ 14.08.2009. 10:13 ] @
^Ha ha ha. Ova ti je dobra. Pitaj MS ili Mozillu ili ... oni imaju iskustva. Mogu te uputiti...
[ mmix @ 14.08.2009. 10:22 ] @
Citat:
CorZe: OK nego da li neko zna kako mogu da napravim svoj web browser engine


Ako moras ovo da pitas onda ne bi trebao to ni da pokusavas.
[ CorZe @ 14.08.2009. 11:10 ] @
Ma mene zanima u cemu se prave ti web browser engine i kako, a ovo samo da u vb ubacim web browser i povezem sa nekoliko funkcija ni ne smatram pravim web browserom jer je to ustvari ie 7
[ Shadowed @ 14.08.2009. 11:42 ] @
Pa, tako sto na osnovu zadatog html-a, pojednostavljeno receno, zakljucis koje elemente web strana ima, zatim izracunas njihove velicine, pozicije i ostale osobine i potom ih iscrtas - as simple as that :)
[ Toxter @ 14.08.2009. 11:58 ] @
Ovo me podseca na ona pitanja: "kako se prave video igrice"

Pozdrav
[ CorZe @ 14.08.2009. 12:05 ] @
OK Provali sam u medju vremenu kako da promenim ime web browser platforme vise ne pise da koristim IE 7