[ sheff @ 14.08.2009. 07:57 ] @
Dakle imam jedan zanimljiv tekst ispisan kineskom kaligrafijom. Problem je u tome sto je dimenzija 10 x 3 cm - ono sto zelim je da to isto imam u velicini 130 x 39 cm. Jednostavnim uvecanjem se dobije slika vrlo loseg kvaliteta jer je originalna slika u .jpg formatu rezolucije 96 pixela/inchu. Jedino sto mi preostaje je da pikam pixel po pixel, pa da pri tom pazim na zakrivljenost slova a greske su ceste. Da li postoji neki drugi nacin preko Ilustratora ili cega vec da ovo uradim?
[ missortr @ 15.08.2009. 13:55 ] @
Evo ovde savjeta...

http://www.prudkov.com/blog/ph...objekat-bez-gubitka-kvaliteta/

[ sheff @ 15.08.2009. 15:40 ] @
Hvala Vam na odgovoru, prije svega. Medjutim ne vidim kako mi ovo moze pomoci?
Probacu da detaljnije pojasnim...

Uzmimo npr. ovu sliku dole onakvu kakva jest u datoj rezoluciji. Sad zelim da od ove slike napravim poster dimenzija 1x1,5 m, ali da pri tom kineska slova ne izgube ostrinu. Prilikom uvecanja ona nuzno izgube ostrinu pa mi ne preostaje nista drugo nego da pointerom pikam pixel po pixel u crnu boju (na bijeloj podlozi) da bih dobiio ostre ivice svakog slova, sto uzima ogromnu kolicinu vremena s obzirom na velicinu slike/postera.

[ Shadowed @ 15.08.2009. 16:16 ] @
Uvecaj 3-4 puta, pojacaj malo kontrast a onda vektorizuj. Posle toga mozes da zumiras koliko hoces :)
Ili, ako znas sta znaci taj tekst, probaj naci znake vecih dimenzija pa sastavi.
[ sheff @ 15.08.2009. 23:03 ] @
kinesko pismo mi je vasiona i volio bih da tako ostane :) A kako mislis da vektorizujem? Mislim konkretno koja opcija u Pshopu ili Ilustratoru?