[ mmix @ 14.08.2009. 18:23 ] @
Sa B92: Lažni lekar zaradio milione

Citat:
Nenad Roso, nadrilekar i prevarant, uspeo je da prevari mnoge i da zaradi više od milion evra tvrdeći da poseduje medicinski uređaj koji leči rak. Otkriven je kada su njegovi pacijenti počeli da umiru od bolesti koju je on navodno uspešno lečio.
Drvenu napravu ručne izrade uhapšeni lažni lekar Nenad Roso prodavao je svojim žrtvama za čak 1.200 do 2.200 evra.





Valjda da budemo srecni sto neki nadrilekari ne lece "pustanjem krvi" zabijanjem zardjalih eksera u glavu. Sama velicina ove operacije je za ginisa. Neverovatno je da je on prodao sigurno 500-1000 ovakvih masina da bi uzeo milionce i svim tim obolelima nije bila nimalo cudna ova drvena kutija i verovali su da ce ih izleciti?!? Ajde da kazes da se davljenik za slamku hvata, al sta je sa njihovim porodicama??! Zar je moguce da su dozvoljavali svojim najmilijima da prekidaju lecenje i uzmu "ovo"?
[ maksvel @ 14.08.2009. 18:31 ] @
Nažalost, tretman bolesnika u zdravstvenim ustanovama zemlje Srbije često je uzrok posezanja nesrećnih ljudi za ovakvim "sredstvima" Poznat je bio slučaj lekarke-onkologa ovde u Ča, koja je tako šikanirala pacijente, da je to bilo strašno, samo što ih nije tukla
Naravno, ovaj nadrilekar je jedan od bizarnijih primera, ali svakako ih ima poprilično Inače, lik je svojevremeno bio prvak SFRJ u bodibildingu ili tako nešto 8-0
[ X Files @ 14.08.2009. 18:35 ] @
Kada se čovek suoči s nerešivim zdravstvenim problemom, hvata se za slamku spasa. Tada bez truke grize savesti profitiraju likovi kao Dr Rosso. E da je samo on...

Hvala Bogu, barem jedan 'doktor' manje.

Kao poslednji deo omnibusa Optimisti.
[ mmix @ 14.08.2009. 18:51 ] @
Taj deo nekako i da razumem, ocaj je to veliki sigurno, ne pozeleo nikome.
Al ljudi nisu ostrva, gde su tu prijatelji, deca, roditelji?!?, rodbina, nemoguce da niko od njih nije video ovu masinu i zakljucio da je tu nesto sumnjivo? Reklama se vrtela na televiziji, nije je video niko od lekara ili medicinkog osoblja ili neko sa dve cuke? Nije je video niko od novinara i pomislio da je to mozda vredno istrazivanja? Nikome ko je video reklamu nije bio sumnjiv drveni "CD player koji leci rak"? Neki maleni prevaranti koji operisu po zabitima sa neukim ljudima su zlo ali moze da se razume, ali ovo je nation-wide operacija sa kompletnim medijskim pokricem, to je ono sto je najvece zlo u prici.
[ burex @ 14.08.2009. 18:52 ] @
Ne tako davno je bila jedna tema (ako ne i dve) vezano za neki lekarski lobi, opasnosti hemoterapije, prednosti travuljine, štetna zračenja, rezonancije tkiva i sl. gde sam baš šizeo dok sam pisao svaku poruku, i to sa razlogom - pametovanje od strane nekvalifikovanih šarlatana se odigrava svakodnevno, samo što u igri nisu pare, već i ljudski život. Umesto hemoterapije i radioterapije, bolesnici se odlučuju za majčinu dušicu, sonde priključene na buvljački upaljač za butan, akupunkture, masiranja, vračke itd. Jedina razlika je to što je ovaj Roso malo preterao sa zaradama, pa se ovo pročulo do medija... ko zna koliko još ljudi drže neke cevke u rukama i čekaju isceljenje dok je ovaj kreten iza rešetaka...

Dakle, sva gospoda koja praktikuje preporučivanje čajeva kao i bockanje i peckanje kao najbolje rešenje za isceljenje od raznih boljki, od šuljeva do raka, ne zaslužuje ni manje ni više nego motku (i to ne bilo kakvu).

PS: Interesantan je primer kada su uhapsili Karadžića aka Dabića i kada je ustanovljeno da je prodavao maglu i vršio akte nadrilekarstva... Na sve strane su se namnožili komentari tipa "Kakav čovek, čak je i u bekstvu odvajao vremena da leči i pomaže ljudima!"... Da li je tako nešto napisano zbog ljubavi prema njemu kao osobi, ili postoji neka realna zamisao da je zaista pomagao ljudima, ne znam.
[ hemarikon @ 14.08.2009. 19:14 ] @
Kako zaraditi milion evra? Evo ovako:
Stotine ljudi prijavljuju da ih je prevario lažni lekar Nenad Roso koji je od navodnih uređaja koji leče rak zaradio više od milion evra.

[att_img]
[ hemarikon @ 14.08.2009. 19:23 ] @
Da li bi ste dozvolili da vas leči bodi bilder?

[att_img]

Nenad Brkić
[ mmix @ 14.08.2009. 19:47 ] @
Pa ovo je globalna prevara

http://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Rife


Cak se to i valja ileaglno po internetu (mada stranci to prave sa frekvencijmma u "ROMu"). Spisak bolesti koje "leci" je neverovatan, pazi samo neke:

116 Aids- Sida
589 Alzheimer- Alzheimer
131 Aneurism- Aneurisma ?!?
itd...

Uzas, ovo je bukvalno ubistvo ili minimum pokusaj ubistva sa predumisljajem.

[ yeljko @ 14.08.2009. 19:57 ] @
Da li je i ovo prevara?



[ mmix @ 14.08.2009. 20:19 ] @
Nije, ako je to ono sto mislim, ultrazvucna terapija je medicinski priznata i pomaze time sto pojacava prokrvljenost tkiva (pojacava kapilarnui cirkulaciju). Koristi se i kod nas u fizikalnoj terapiji u bolnicama i rehab centrima (a.k.a banjama).

PS: Narafski, to ne garantuje da je ovaj aparat takav i da radi kako treba, pricam samo o konceptu terapije ultrazvukom.
[ Kosuth @ 14.08.2009. 21:08 ] @
Sve mi se čini da su upravo ovi proizveli Rosa i njemu slične:
Citat:
Beli kriminal

Samovlašće, kriminal i drugi skandali u Kliničkom centru Srbije



Uvek teško gde je Peško



Zdravstvena mafija, udružena sa zloglasnom Munovom sektom koja već odavno preko svojih aktivista deluje u Srbiji, nakon kompromitujućih dokaza o njenom pogubnom delovanju u ovdašnjem zdravstvu, nedavno je uzvratila udarac onom delu hrabrih i moralnih lekara okupljenih oko prof. dr Dragane Jovanović.

A. Lešo

Ceo tekst:
http://www.magazin-tabloid.com/srp/clanak2.php?br=184&cl=08

A ima toga na pretek...
[ vilil1 @ 14.08.2009. 22:07 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...lta-terapija-nauka-ili-prevara
[ mmix @ 14.08.2009. 22:30 ] @
Znaci ovo se desava vec dve pune godine?!?
[ Horvat @ 15.08.2009. 00:41 ] @
a na kojoj se to televiziji reklamirao kad je bilo "nation wide"?

i sta ce biti s njim,nista
pojeo vuk magarca,to sto je indirektno mozda kriv za xy broj mrtvih nikom nista...
[ hemarikon @ 15.08.2009. 01:51 ] @
Na TV Avala. Bilo je pre par godina (2007) nekoliko emisija. Voditelj je bio neki Rade Radovanović koji je uredjivao emisiju "Kroz ogledalo". U toj emisiji su defilovali "stručnjaci" različitih profila u emisijama brojnih tema. Bilo je tu i elemenata "onostranog", "zdrave ishrane", "alternativne medicine" i nekako se u to uklopio Brkić sa svojim nametljivim stavovima po pitanju lečenja. Brkić je zastpao gledište o tome da "svetska zavera" zgrće ogroman novac "šišajući" naivne pacijente koji u svom očajanju kupuju bilo šta da bi se izlečili. Sebe je predstavio kao svetski priznatog stručnjaka. Interesantno je da to nisu osporili čak ni lekari koji su se pojavljivali u istim emisijama i zastupali kritičan stav prema metodama i "nauci" bodi-bildera.

Pominju se još neke televizije na kojima je Brkić zakupio termine.
[ Kosuth @ 15.08.2009. 04:52 ] @
Citat:
KOVIN, 08.04.2009.

PRESS
Panika u Kovinu: DECI U VRTIĆU DALI BAJATE VAKCINE!

Ukupno 65 mališana vrtića „Naša radost" u Kovinu na sistematskom pregledu dobilo vakcine protiv difterije i tetanusa, kojima je rok istekao pre devet meseci
ceo tekst:http://www.pressonline.rs/page...&id=62414&sectionId=33

A Roso?
Pa to je veoma jednostavno....
"Vid'la žaba di se konji potkuju,pa i ona dig'la nogu!"

Simptomatično je što elektronska arhiva,koja prati "slavne trenutke" belih mantila na volšeban način nestaje...

U principu beli mantili,farmakokartel i imaju najviše vajde od svakojakih Rosoa...
[ reject @ 15.08.2009. 11:35 ] @
A sta je sa profesorom Milojevicem? :D
[ Kosuth @ 15.08.2009. 12:10 ] @
Citat:

Znam samo da je pravio neke masti za pubertetlije,protiv bubuljica.
Imaš li kakvih još informacija?
Ako imaš okači ih...
[ mrle 011 @ 15.08.2009. 16:31 ] @
Citat:
burex ... Dakle, sva gospoda koja praktikuje preporučivanje čajeva kao i bockanje i peckanje kao najbolje rešenje za isceljenje od raznih boljki, od šuljeva do raka, ne zaslužuje ni manje ni više nego motku (i to ne bilo kakvu).

PS: Interesantan je primer kada su uhapsili Karadžića aka Dabića i kada je ustanovljeno da je prodavao maglu i vršio akte nadrilekarstva...


sad si me zbunio ... pa jel karadzic pravi "dr" ili je "nadri"?
[ hemarikon @ 15.08.2009. 19:25 ] @
Nažalost nije ni prvi ni poslednji.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 19:33 ] @
Pazi,

U siroj familiji sam imao slucaj da sam se dugo raspravljao o nekom prevarantu gde je osoba sa kojom sam se svadjao pukla neke ohoho pare za "lecenje"... elem, na moje komentare i objasnjavanja sam dobio odgovor u vidu tone bullshita, zavera, odbacivanja itd... Cak imam i slucaj osobe sa medicinskim fakultetom koja veruje u ta sranja.

Posebno su popularne kojekakve "ruske metode" - zasto ruske, zaista pojma nemam, valjda pucanstvo ima predstavu o Rusiji kao nekoj misticnoj zemlji sa ogromnim naucnim potencijalom i sa puno nevidjenih strucnjaka koje moderna medicina ne priznaje jer je moderna medicina kapitalisticka zavera :)

Posle duzeg razmisljanja ukapirao sam da ti likovi postoje jer postoji ne samo ogromno trziste, ne samo ljudi u situaciji u kojoj bi uradili bilo sta - nego i ljudi koji su duboko uvereni u ta sranja i koji stavise ne samo sto "veruju" u to, nego odbacuju bilo kakve kritike tih "pristupa".

Prema tome - ovakvi "lekari" su upravo po meri musterija. Zao mi je ljudi koji su u situaciji da traze bilo kakav gram nade za njihovu bolest, ali gomila drugih - od njihovih familija (koje obicno i dolaze na ove ideje) pa sve do onih koji podrzavaju ovakva "lecenja" i za ne-smrtne bolesti zapravo TRAZE ovakve likove.

Zdravstveni sistem je korumpiran, boga pitaj koliko ljudi u medicini ima kupljenu diplomu ili su do iste stigli uz pomoc polnih organa, boga pitaj koliko drskosti, korupcije, nevaspitanja postoji u zdravstvenom sektoru + boga pitaj koliko je opste neobrazovanje prosecnog sveta.

Sve to stvara tlo za "Dr. Dabice" & co... ne bi me cudilo da ova nouveau-demokratska vlast zapravo uvede porez na nadrilekare, kako bi se pomoglo izlazenju iz ekonomske krize - i vuk sit, i ovce na broju #@)&*@#()
[ hemarikon @ 15.08.2009. 19:56 ] @
Radilo je se na donošenju zakona kojim bi se regulisala materija "alternativne medicine". Ne znam šta je sa tim zakonom. Ovo o čemu pišeš je uglavnom tako i teško će se oprati u skorije vreme. Ono što zabrinava je da taj Brkić dve pune godie guli ljude a da istražni organi ne reaguju. Takav lik je morao biti posmatran još od vremena prvih pojavljivanja na TV Avala a do pre nekoliko dana se reklamirao na TV Spektrum. Zašto se niko od nadležnih nije angažovao da ispita o čemu se radi? UDBA naravno ne reaguje jer Brkić svojim delovanjem ne atakuje na vlast. Ali o njegovim "lečenjima" su bili upoznati i državni nameštenici koji su se sa njim pojavljivali na TV.

Na kraju pogledajte i ovo:
http://www.index.hr/vijesti/cl...ana-vesne-zmijanac/446115.aspx
[ Darko Nedeljković @ 15.08.2009. 22:04 ] @
Citat:
Zar je moguce da su dozvoljavali svojim najmilijima da prekidaju lecenje i uzmu "ovo"?

Iz iskustva svojih prijatelja, od tog lecenja nema pomoci. Tokom proteklih 12 meseci izgubio sam cetvoro poznanika zbog ove opake bolesti. Kad bi se to meni ne daj boze desilo, razmotrio bih alternativnu medicinu sa prilicnom ravnodusnoscu jer bih smatrao da nista ne mogu da dobijem, ali ni da izgubim. E, da, sad se setih i jednog koji se izvukao. Fora je bila da je on otisao na snimanje iz nekog desetog razloga a lekari mu pronasli kancer koji nije jos izazivao ni najmanju tegobu. Kad pocne da boli, gotovo je. Slusam juce na radiu, pronasli su supstancu 100x efikasniju od hemoterapije. Sad, dok prodje testiranje na ljudima, pa analiye reyultata, pa pocetak proizvodnje, za 2-3 godine mozda ima nade.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 22:10 ] @
Citat:
Darko Nedeljković
Iz iskustva svojih prijatelja, od tog lecenja nema pomoci. Tokom proteklih 12 meseci izgubio sam cetvoro poznanika zbog ove opake bolesti.


Ne mozes na tako malom broju ljudi izvlaciti takve zakljucke.

Danas za mnoge tipove kancera je znacajno produzeno vreme zivota - kljucna rec je za odredjene tipove. Ako kojom nesrecom neko npr. fasuje rak pluca sa malim celijama (imao slucaj u familiji :( ) na zalost sanse za prezivljavanje ili neki duzi zivot nisu velike i dan danas :(

Opet, za mnoge druge kancere je daleko bolja prognoza. Opet, kao sto rekoh - licni slucajevi nisu statisticki pokazatelj, ali imam slucaj prijateljice od moje majke koja je uspesno prezivela rak debelog creva, uz moderne metode lecenja naravno.

Fakat je sledeci - medicina MOZE pomoci u mnogim tipovima raka, dok nadrilekarstvo svakako uopste ne moze pomoci nikom. Stavise, cesto nadrilekarstvo i odmaze u mnogim pogledima.



[ Zoran Rodic @ 15.08.2009. 22:22 ] @
Njemu je iz njegovog ugla savest čista jer je čupao pare od onih kojima i onako nema spasa.

Iz mog ugla, još jedan razlog da ministar zdravlja podnese ostavku jer sam ubeđen da je makar jednom čuo za ovo.
Verovatno je puklo zato što je brka načepio nekog ko je blizak moćnima.
Da nije, veseli brka bi brojao šuše i dalje.
[ hemarikon @ 15.08.2009. 22:49 ] @
Pa neće biti baš tako. Reč je o prevarantu. Niko ne zna šta bi bilo sa tim ljudima da su nastavili lečenje. Pogotovu to ne može proceniti lažni doktor.
[ Zoran Rodic @ 15.08.2009. 22:57 ] @
U kom smislu niko ne zna?

Pa ovo traje već dve godine, ako se ne varam.
A da jeste, svedoči i cifra od milion evra ... ne može to baš tako brzo da se nakupi.

Neko mora da je izvodio kornere i nabacivao na glavu.
Slabo da u Srbiji možeš nakupiti toliku lovu a da te neko ne pita za zdravlje
[ hemarikon @ 15.08.2009. 23:35 ] @
Hteo sam da kažem da ni jedna terapija pri lečenju raka nije 100% izvesna.

A što se tiče nabacivanja iz kornera o tome sam već napisao.
[ yeljko @ 16.08.2009. 00:20 ] @
Veselog brku bildera su oni pustili da mlati li i mlati pa sve dok se ne namlati.
E kad se namlati onda oni kobajagi brinu o narodu i borbi protiv lopova.
Uhapse ga.
Ima li razlike izmedju brke i njih.
Nema.
Prevari i uzmi od jadnog naroda ili uzmi od onih sto su prevarili i uzeli.
Isto je.
[ Lesli Eldridz @ 16.08.2009. 00:42 ] @
Citat:
hemarikon: Da li bi ste dozvolili da vas leči bodi bilder?

Gde izvuce ovu sliku! To je slika iz casopisa ITD sa pocetka osamdesetih, secam se da nam je tad ovaj bio smesan ovako napumpan, kao sto i jeste smesan. Znaci, postao covek doktor. Alal vera. Sloboda bato.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 00:52 ] @
Doktor.
Dr. Kilder.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=16040.0
[ Lesli Eldridz @ 16.08.2009. 00:59 ] @
Da tacno, podsetio me jedan sa onog foruma, taj je u stvari u tom casopisu prodavao neku knjigu o bodi bildingu. Biznismen covek.
[ Kosuth @ 16.08.2009. 07:59 ] @
Citat:
Zoran Rodic:
Iz mog ugla, još jedan razlog da ministar zdravlja podnese ostavku jer sam ubeđen da je makar jednom čuo za ovo.

Koji ministar "zdravlja"?
Jel' misliš na ovog:
Citat:
Diktator Boris Tadić odobrio da G17 Plus okupira zdravstvo

Njihovi opet jašu

Građani Srbije nemi su posmatrači kako ih predsednik Srbije i predsednik Demokratske stranke Boris Tadić prepušta bandi iz G17 Plus, koju predvodi ministar zdravlja (u četiri mandata) Tomica Milosavljević, da ih opelješi do gole kože. Ovaj gmaz se odlučio da ignoriše zaključke Odbora za zdravstvo svoje stranke, rukovođen prostačkom pohlepom za vlašću, a Mlađan Dinkić ga, očigledno je, drži u šaci. Naša novinarka Ana Lešo istražuje (ne)prilike u kojima se nalaze i časni lekari, a i pacijenti.


ili ovog:
Citat:
Nezapamćena tenderska pljačka u srpskom zdravstvu i njeni akteri

Doktor Dragstor i stambeni prostor

Najnovije pismo grupe zaposlenih u Kliničkom centru Srbije, upućeno Tabloidu, još jednom razotkriva prisutnu korupciju u zdravstvu, i dodatno, teško optužuje ministra zdravlja Tomicu Milosavljevića zbog tenderskih pljački dr Aleksandra Miljojkovića, čoveka koji se hvali da je "pod ministrovom zaštitom" i koji je sinonim za korupciju u zdravstvu. Pismo objavljujemo uz neznatna skraćenja i neophodne redakcijske intervencije.

možda ovog:
Citat:
Beli kriminal

Šta je pokazao konačan izveštaj o kontroli poslovanja KBC Zemun

Amputirani milioni evra

Zdravstvena mafija u Srbiji je, po svemu sudeći, neuništiva.Ministar zdravlja, u četiri mandata, Tomica Milosavljević, nedodiriv je. Predsednik Boris Tadić pokriva pljačkaše, uzimajući deo kolača otetog od obolelih građana. U Kliničkom centru Srbije ništa novo - pljačke se nastavljaju, uprkos nastojanju novog direktora Bajeca da ih spreči.

ili možda onog što ne zna za ovo:
Citat:
Beli kriminal

Bezobzirna pljačka zdravstvenog fonda Vojvodine

Ivice, pošalji marice



Pronevere, zlostavljanja, psihička maltretiranja, nezakonita otpuštanja radnika u Filijali za Južnobački okrug započela su onog dana kada je Rade Nikolić, direktor Pokrajinskog zavoda za zdravstveno osiguranje, doveo iz Subotice svoju ljubavnicu Gordanu Cvetičanin u Novi Sad i postavio je na mesto direktora.



Goran Predojević

Izvor:http://www.magazin-tabloid.com/srp/arhiva.php
brojevi:184,185,186 ....

I sad se čudom čudimo otkud Roso?!?

Ma on je sitna riba...

I nema tu ništa od ostavki.

Tu pomaže samo kuka i motika,usrana motka,....

Pištaljke i šerpe ne,u to smo se uverili.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 08:15 ] @
Ili kako je se neko "umetnički" izrazio fekalna motka.

Lekar Vuk Stambolović, član Komisije za tradicionalnu medicinu pri Ministarstvu zdravlja Srbije je gostovao jednom prilikom u emisiji "Kroz ogledalo" na TV Avala sa „dr“ Rosom. Jeste se suprostavio Rosu po više pitanja, to se sećam, ali je Ministarstvo moralo da prati slučaj jer je očigledno bilo upoznato.

Ništa dok "umetnost" ne proradi.
[ peca26000 @ 16.08.2009. 13:00 ] @
Neko je morao da reaguje i samo po prijavi se radi , treba videti i onu drugu stranu , kojima je pomogla terapija Roso .
Lako je optuzivati nekoga ako ima dokaza , ali treba i takav koji optuzuje jako dobra podrska , naravno ne zaboravite da je veliku lovu nakupio , to je izazvalo drzavne ili ne vladine organizacije ! Da reaguje , pa su nasli i platili nekome da odradi posao .
Radite posteno kao privatno preduzece i mislite da vas je samo jedna osoba prijavila , i ta jedna prijava je dovoljna .
Ovakvo lecenje ima rezultata , zna se kad je bolest uzela maha da ne vredi ni jedan lek , zato mislim da je ova tema bez veze skroz , dok se ne dokaze da je suprotno !
Dokazano je van ove teme , da vibracija moze da leci i moze da razboli !
Problem ovih aparata za lecenje je detekcija obolelog i zdrava reakcija , koja daje pozitivne prihvatljive rezultate , prevara je sasvim nesto drugo , tu se ne moze laganjem postici cilj .
Prirodu mozete da prevarite na kratko , ali ona ima svoj tok dogajaja .
Ima mogo ovakvih tema za prevaru , ne za lecenje , nego finansiske afere , ove su zanimljivije , dok se ne dokazu sta je prava istina ...
[ burex @ 16.08.2009. 14:36 ] @
Koju drugu stranu!? Svi su već skoro pod zemljom!
http://www.b92.net/video/video...category=905&nav_id=376504

Citat:
Dokazano je van ove teme , da vibracija moze da leci i moze da razboli !

Da pogodim - opališ nekih par kV sa sićušnom amperažom iz 2 AA baterije na levu stranu nosa (pre toga nozdrvu dobro pročačkaš), i usled "vibracija" magično počne da se uništava zloćudni tumor...? Vama izgleda treba ista takva bolest da se nasadi na grbaču, pa tek onda kada se susretnete sa cevkama Dr. Rossa ćete uvideti u kakve gluposti sve verujete, ali tada je već kasno, kao što je bilo i za sve ove naivne ljude. Sram vas bilo što uopšte dajete bilo kakve naznake da je lečenje ovog kretena bilo uspešno...


Slažem se, ali gde baš nađe ovaj WC papir da citiraš?
[ Kosuth @ 16.08.2009. 18:07 ] @
Citat:
burexSlažem se, ali gde baš nađe ovaj WC papir da citiraš?

Wc papir ili ne,u ovom slučaju je to irelevantno,bitna je informacija,a mrzelo me je da čeprkam po razno-raznim wc papirima,već sam,eto,"upotrebio" prvi na koji sam naišao...
[ mrle 011 @ 16.08.2009. 18:10 ] @
Citat:
hemarikon: ...
Lekar Vuk Stambolović ...


profesor doktor vuk stambolovic je genije.
procitaj malo okolo po internetu ...
[ hemarikon @ 16.08.2009. 18:51 ] @
Ne sporim oko toga ništa. Moja primedba je da je on radio pri Minstarstvu Zdravlja Srbije, gostovao je u emisiji sa Brkićem, pa su prema tome i državni organi bili upoznati sa tim slučajem odranije.
[ karlash @ 17.08.2009. 00:16 ] @
Neko svakako treba da snosi posledice zbog ovakvog propusta. Država masovno proganja male preduzetnike, trgovce koji koliko toliko pošteno zarađuju svoj, a ovakve propalice štiti kao bele medvede. Prava je šteta što mediji promovišu ovaj šljam, umesto da se bore putem različitih talk-show-a, kampanja i sl. Veliki je problem u tome što ljudi nisu dovoljno upućeni u nešto, pa im se svašta može prodati, pa čak i prazne priče. Sad je kasno govoriti o nadrilekarstvu, svi su mediji podigli glas, a šta je sa onim mučenicima koji su slušajući nadrilekare prestali da koriste redovne terapije, i na taj način znatno pogoršali zdravstveno stanje.
Imao sam svojevremeno prilike da slušam "doktora" na nekoj lokalnoj televiziji. Govorio je o zdravom životu ishrani i lečenju malignih obolenja. Maligne ćelije su ćelije kod kojih je nastala genetička greška, tj. čelije koje nemaju isti DNK kao ostale ćelije u organizmu. Vremenom čelijskom deobom uvećava se broj ćelija sa pogrešnim genetičkim kodom. Maligne čelije ne obavljaju funkciju koje treba da obavljaju zdrave ćelije u organizmu, a pritom formiraju tkivo koje pritiska zdravo tkivo. Maligno tkivo ponaša se kao strano telo u organizmu koje vremenom raste i razara organizam. Zato je prilikom operacije potrebno odstraniti i deo zdravog tkiva, kako ne bi ostala nijedna maligna ćelija. Zračenjem se uništavaju ćelije koje su pretekle, ali mora se imati u vidu da zračenje uništava i zdrave ćelije. Tumor se može odstraniti samo u slučajevima kada ne zahvata neki važniji deo organizma. U slučajevima tumora na glavi pankreasa nije moguće uspešno izvršiti operaciju, jer ako se rak previše proširio, odstranjivanjem tkiva bi ubili pacijenta. Isto važi i za tumor na nepristupačnim delovima mozga, jer je nemoguće obaviti operaciju.
To su beznadezni pacijenti kojima niko ne moze pomoći.
Ali tu se pojavio "doktor" Roso koji tvrdi da za njih ima leka!
Počeo je da objašnjava kako funkcioniše njegov čudesni aparat. Naime on tvrdi kako njegov aparat maligne ćelije pretvara u zdrave što je "POTPUNA BUDALAŠTINA", nemoguće je putem sličnog aparata ispraviti genetičku grešku koja je nastala. To je suviše slozen sistem da bi se tako lako mogao popraviti. Da se vratim na priču i malo pojasnim: Svaka ćelija u zdravom organizmu treba da ima isti DNK sadržaj (osim polnih ćelija-različite kombinacije istog sadržaja). Svaki lanac DNK sastoji se iz nukleotida(molekula) povezanih polinukleotidnim vezama, čijom je konbinacijom zapisan naš genetički kod. Lanci DNK se sastoje od nekoliko hiljada nukleotida. Greška na jednom nukleotidu može napraviti karambol, ako je ta greška na delu koji je vezan za funkciju date ćelije. Znači "doktor" tvrdi da njegova drvena kutijica ispravlja ove greške. Još nijednom naučniku na svetu nije pošlo ovako nešto za rukom. Došao je "doktor" Roso da nas prosvetli. Naučnici na velikim svetskim insitutima imaju samo neke teorije ali nemaju tehnologiju da teoriju sprovedu u delo. Teorija je da je proizvedu nanoboti (mali roboti) na atomskom nivou koji će unutar organizma obavljati sve popravke - naučnu fantastiku prepustimo pametnjakovićima iz Holivuda.
Što se tiče gore navedenog aparata "VITAFONA" ne mogu reći mnogo jer nisam dovoljno upućen. U teoriji itafon bi trebalo da ima blagotvorno dejstvo na pacijente. Ali koliko ja znam Vitafon služi drugoj svrsi. Vitafon se koristi za lečenje reumatskih problema, problema sa zglobovima i slično, vitafon ne leči, on olakšava tegobe koje nastaju starenjem. Vitafon pomaze tako što poboljšava cirkulaciju u tretiranom regionu.
Naravno i vitafon može biti slična šarena laža. Ipak je to proizvod sumnjivog porekla. Postoje profesionalni aparati, ali se oni mogu naći u većim zdravstvenim ustanovama.
[ Srđan Pavlović @ 17.08.2009. 00:48 ] @
Citat:
Prava je šteta što mediji promovišu ovaj šljam, umesto da se bore putem različitih talk-show-a, kampanja i sl.


Upravo tako, mediji bi morali da malo preispitaju svoje uloge i da pocnu sistematski sa
emisijama kojima bi razbijali ovakve gluposti i edukovali i obrazovati ljude kako bi bili manje
podlozni prevarama, a za ove sto se bave time stroge zatvorske kazne.
[ Kosuth @ 17.08.2009. 08:29 ] @
Srđane ti slabo gledaš televiziju?

Odavno nacinalne televizije rade na "edukaciji" plebsa...

pa evo,imaš kod Tijanića "48 sati svadba",pa kod Mitrovića"manjam ženu"...pa ,gde god mrdneš biračem"porfavor senjor",pa onda opet kod Mitrovića"kolko puta sam keco komšinicu"....i tako,da ne opterećujem sada server,ima toga ihahaj,samo ti izgleda ne gledaš tv pa ne znaš...nemoj da si takav,GLEDAJ MALO!

E,da,zamalo da zaboravim studio B,oni imaju doktorku Macuru koja će lepo da te posavetuje šta da radiš kad ustaneš na levu nogu,što je za beograđane veoma važno,jer oni uglavnom svi ustaju na levu nogu itd.,itd....

Tako da,ne brini ti ništa,odavno su mediji preispitali svoju ulogu....
[ mmix @ 17.08.2009. 09:47 ] @
Citat:
Kosuth: Srđane ti slabo gledaš televiziju?
Odavno nacinalne televizije rade na "edukaciji" plebsa...


hehe,

[ peca26000 @ 18.08.2009. 12:27 ] @
Ne branim ''dr Roso" al poslusajte sta je taj B92 pustio kao vest , one zene da govore totalne nebuloze , naravno ona zesca ''pustili muziku i ruke da rze gore '' Ili jos gore rak sa metastazom leci ovim njegovim aparatom ''
Zna li se tacno sta na sudu pitaju , sta je tu istina . Menjam zenu od Zeljka Mitrovica itd ... Ovakve slicne gluposti koje razaraju brak ili svojevoljno uzima , posle trazi tuzibabu koja ce to da resi zakonom , al bude kasno i ode mas u propas ...
[ hemarikon @ 18.08.2009. 13:30 ] @
Za neupućene, šta se postiže tim B92-mamografom ili kako se već zove?

[Ovu poruku je menjao hemarikon dana 18.08.2009. u 14:53 GMT+1]
[ NoneVi @ 18.08.2009. 13:42 ] @
Citat:
hemarikon: Za neupućene, šta se postiže tim B92-manografom ili kako se već zove?


Mammography is the process of using low-dose amplitude-X-rays (usually around 0.7 mSv) to examine the human breast and is used as a diagnostic as well as a screening tool. The goal of mammography is the early detection of breast cancer, typically through detection of characteristic masses and/or microcalcifications. Mammography is believed to reduce mortality from breast cancer. No other imaging technique has been shown to reduce risk, but breast self-examination (BSE) and physician examination are considered essential parts of regular breast care.
[ hobbista @ 22.08.2009. 11:11 ] @
Juče sam saznao da je i moja poznanica je jedna od "nasankanih". Kao davljenik je htela da pokuša i ovu slamku spasa. I dala je 1.600€ za ovo "čudo".
Prema inspektoru iz MUP-a, "dr" Roso je naplaćivao odokativno ovu napravu, a cifre se kreću (za sada) do 8.000€!
Tužno, strašno i glupo.
[ Zoran Rodic @ 22.08.2009. 11:41 ] @
Kad si gitarista, uvek se zna ko ima najbržu gitaru u kraju, kad si fotograf, odmah znaš ko u gradu ima hasselblad ... i uvek se zna ko u gradu vozi ferrari i ko je kupio majbaha.
Kad voziš motor, uvek znaš ko vozi novu hondu i ko najduže vozi na jednom točku.
Kada imaš gliser, uvek znaš ko na reci ima najskuplji i najbolji, kad imaš splav obično znaš dosta toga o splavovima ... kad popravljaš računare ... znaš ....

Kad si ministar zdravlja, moraš znati da postoji neko ko nudi izlečenje od raka i koliko to košta.

Ostavka!!!
[ superbaka @ 22.08.2009. 11:57 ] @
Zorane oladi malo... ako je zasluzio ostavku, to sigurno nije zbog ovoga... umesto sto zvucis kao oni papagaji sa b92, bolje malo procitaj koje su nadleznosti ministara... kad bi svi ministri znali i bili odgovorni za sve sto razni supci muljaju, ne bismo imali ni jedno ministarstvo... ocigledno je da Rosoa nije uhapsilo ministarstvo zdravlja vec policija... to je NJIHOV posao... i kako znas da mozda bas ministar nije saznao i odmah prijavio policiji?
[ EazyDuzIt @ 22.08.2009. 12:04 ] @
Ovo je tema za policiju a ne ministra zdravlja, tako da je bolje da ostavimo politicke aspiracije po strani.
Meni je ovaj fenomen mnogo interesantniji sa druge strane, kulturoloske!
Niko od obolelih (a ni od rodbine, prijatelja..) kojima je ponudjen "izum" nije ovog strucnjaka prijavio policiji a operise godinama!
Da li smo toliko neobrazovani i tupi da od toliko hiljada ljudi niko nije provalio ovog prevaranta? (drvena kutija leci rak!? heloooo)


Edit: prestize me sa policijom
[ Lesli Eldridz @ 22.08.2009. 12:28 ] @
Ne znam koji ste to vi, ali ti "oni" jesu ;-) Sve sam suvi glupander.
[ Zoran Rodic @ 22.08.2009. 12:29 ] @
Ah, ma pustite mi tih fora ... nije znao i nije mu u opisu posla.
Jeste mu opisu posla da cuva profesiju od šarlatana, narocito od ovakvih koji se 2 godine vitlaju po TV-u i koji su namakli milion eura.

Dati ostavku, jer je lekar opšte prakse u Domu zdravlja dao pogrešnu dijagnozu jeste besmisleno i to je ono što ti pricaš, i tu fakat on ne može pratiti svakog pojedinacno... i tu se slažemo.

Ali 2 godine ''leciti'' od raka, je vec nešto veliko.
Nije znao?
Pa oni se medu sobom jako druže, idu na simpozijume ... pricaju, cavrljaju ... negde je moralo da procuri do ministra.
Cek, pa ne može nadležni resorni ministar da prolazi pored TC ušce i da se ne zapita, cek, ko zida ove hiljade kvadrata.
Hoceš reci da ministar finansija nije znao za Jezdu i Dafinu?
How yes No, svi se oni druže sa pecarošima i pojma nemaju ...

Ovo je jednako tome kao da Mrkonjic sada izjavi da nema pojma da se pravi most preko Ade i da je se sa kinezima sklapa dil za Zemun-Borca most.
Ili misliš da je Jevrosimovic saznao za Win 7 tek pre neki dan?


Pa cak, i da oprostiš podmicivanje doktora za operaciju i slicno ... ali dati ovolike pare za ovakvu prevaru .. je na dušu ministra zdravlja.

Jel pandur kvalifikovan da proceni šta rade dva kabla iz drvene kutije pune CD-ova?

I nema ovde nikakve političke konotacije ... ovde je čist razum u pitanju.



[ hemarikon @ 22.08.2009. 12:58 ] @
Već sam napomenuo

http://www.elitemadzone.org/t372696-1#2360507

da je Ministrstvo znalo za taj slučaj još od ranije. Te emisije propagande samozvanog doktora su išle na TV Avala negde 2007. godine i bilo je dosta vremena da se nešto preuzme. Nema opravdanja ni za ovu ni za prethodnu garnituru na vlasti.
[ Kosuth @ 22.08.2009. 14:28 ] @
Nema tu ničega čudnog što tamo nekakva,od raznoraznog otpada,sklepetosana "država" ili već njeni,od istog materijala,napabirčeni zgubidani od "ministara" nisu odreagovali na ovaj i ostale slične marifetluke.

Državi,jednostavno,treba jaaako,ali jaaaaako puno "vune",da bi održavala radnu temperaturu svoje parazitske mašinerije.
A dok ima ovaca i to još sa koliko-toliko novaca,biće i "vune"...

Ne bi baš bilo zgodno da samo ta i takva "država" šiša ovce svojim svakojakim makazama "atestiranim" na skupštinskim mlaćenjima prazne slame...

nego,pojavi se ovakav nekakav samostalni šišač,oni ga,normalno,puste da se dobro nagumla "vune",e onda puste svoje kerbere i lepo,gotovanski,pokupe svu vunu,a ovog šišača lepo "spakuju" i počnu zdušno da se gade na takav način skupljanja "vune"...

Baš me zanima da li će i kako će "dobri prinčevi" iz ove naše bajke da vrate "ovcama" njinu "vunu"....
[ peca26000 @ 22.08.2009. 14:53 ] @
Koja bre politika , sta proturavate to sa ministrom ovim ili onim , trazite nekog krivca da ''odgovara''
Pa jednostavno je , ali samo za one koji poznaju zakon i znaju kako to da sprovode da maknu lovu !
Policija ne znam kakve veze ima sa ovim slucajem , to je skroz pogresno raspravljati o necemu sto uopste i ne znamo !

Treba saznati u koju to delatnost spada , ne samo da je on neki ''doktor'' to je nacin TRGOVINE e sad na koji nacin i koja odgovornost , to treba kopati pa videti , koja su tek tada prava na zalbu , kupca koji je ostecen ...

Ima tu rasprave u vezi prava kupca i prodavca , jer je to trgovina i nista vise , a prevara ovog ili onog ima rupa u zakonu koju je ''doktor'' lepo pronasao a vi crkavajte jer ste u ne znaju , mislim da je bas zamka za tu ''slamku za koju se hvata poslednja nada za lecenje''
Nadam se da ima pametnih ludi na ovom forumu , da izburgijamo zakon a policija i vlast nek rade sta hoce , bitno je videti na sta i koje pravo trgovine ima ''doktor''
Ocigledno da posle toliko skupljenog novca ima nacin na koji je on zasticen kao prodavac ...
[ hemarikon @ 22.08.2009. 15:25 ] @
Ovo je višestruko ubistro i pokušaj ubistva.
[ mrle 011 @ 22.08.2009. 16:58 ] @
^^^

nemoj/te da ispustas/te iz vida da se ogroman procenat oboleleih ljudi koji se ikada odluci za bilo koji nacin alternativnog lecenja - bio on nadri ili "nadri", svejedno - napravi taj korak tek nakon sto ih zvanicna medicina otpusti i posalje kuci da umru, onako bez imalo ljudskog dostojanstva i posto su ih ptethodno posteno izmrcvalili nozevima, hemioterapijom i zracenjem .... a to je bitno u mnogim aspektima oko ove teme.
[ hemarikon @ 22.08.2009. 17:15 ] @
Neće biti tako. Pročitaj izjave svedoka i videćeš da je "doktor" zahtevao prekid lečenja tradicionalnim metodama. Osim toga, posmatrao sam nekoliko emisija u kojima je nastupao taj "doktor". Dobro se sećam njegovih stavova vezanih za tradicionalno lečenje. Sve se to može proveriti pregledom snimaka. Tvrdio je da je sve zavera farmaceutskog lobija a da jedino on nudi rešenje za neizlečive pacijnte - Rajfov genertor.
[ bojan_bozovic @ 22.08.2009. 17:16 ] @
@mrle 011

Znaš li ti da normalna terapija hemostaticima i zračenjem produžava život bolesniku čak i u najgorem slučaju, dok je nadri terapija samo davanje lažne nade i uzimanje para?
[ Kosuth @ 22.08.2009. 20:09 ] @
Ovaj...@bojane,a jel ti to znaš IN VIVO ili onako...IN VITRO...mislim za ovo prvo što tvrdiš?
[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2009. 20:13 ] @
Nope, skupilo se drustvance na ES-u i raskrinkali su medicinsku nauku, teoriju evolucije, teoriju relativiteta, napravili perpetuum mobile :-)

Dobra prijateljica od moje majke je pre nekoliko godina izlecena radijacijom i hemoterapijom... izgleda se zeznula, mogla je to da izleci i leblebijama.
[ bojan_bozovic @ 22.08.2009. 20:37 ] @
Citat:
Kosuth: Ovaj...@bojane,a jel ti to znaš IN VIVO ili onako...IN VITRO...mislim za ovo prvo što tvrdiš?

@Kosuth
Hemoterapija i zračenje usporavaju rast tumora, uništavajući ćelije raka. To neki lekar može samo da ti potvrdi.
@Ivan
Ma strašno je kakve gluposti ljudi čine.
[ Kosuth @ 23.08.2009. 06:34 ] @
@bojane,a jel' samo raka?
[ peca26000 @ 24.08.2009. 01:08 ] @
Da nebi ispalo to glupo sto je ''doktor'' tvrdio , postoji spisak frekvencija za sta koja utice i cemu sluzi ! http://www.lunarsight.com/freq.htm
Ko ima neki problem i nadje u spisku , napravi neki slican uredjaj i proba , nece se pokajati !
Bitna stvar je da niske frekvencije uticu na rad zivaca , koji su povezani sa mozgom i uticu na rad misica , zasto sam ovo napisao , zato sto sam to probao i izbacio reomu koja me je mucila i nervirala godinama , lekove i doktore za taj slucaj ne poznajem niti cu ici kod doktora da bilo sta lecim ...
Bitan detalj , bez detektora provoda frekvencije kroz telo , to se odnosi na kontrolu inteziteta ili jacine generatora , moze biti koban cak i smrtonosan , za normalno koriscenje zivci trebaju biti opusteni i ucinak ce biti zadovoljavajuc .
Jednostavan savet zivcanim osobama , zapusite usi i zatvorite oci , slusajte svoje telo i duh . Aparat bilo koji mozda nece biti ni potreban . Kakv bre roso .
I da , ne spavajte sa ukljucenim televizorom !
[ zaraza @ 24.08.2009. 01:49 ] @
Citat:
peca26000
I da , ne spavajte sa ukljucenim televizorom !


Ja bih preporucio da se ne spava sa drugom osobom u sobi :)
Znas ti kakvu uzbunu u EM polje koje je trenutno na nekom prostoru unese pojava osobe :)
Da da...skorz sam ozbiljan...probo sa instrumentom...ko oce, dobice semu kako da napravi....Pazi...kad dises, menjas ceo em potencijal u vazduhu....jes da mu ga tv da do daske, al i prolazak osobe pored antene koja to snima i te kako deluje :)
[ zaraza @ 24.08.2009. 01:52 ] @
Citat:

nemoj/te da ispustas/te iz vida da se ogroman procenat oboleleih ljudi koji se ikada odluci za bilo koji nacin alternativnog lecenja - bio on nadri ili "nadri", svejedno - napravi taj korak tek nakon sto ih zvanicna medicina otpusti i posalje kuci da umru, onako bez imalo ljudskog dostojanstva i posto su ih ptethodno posteno izmrcvalili nozevima, hemioterapijom i zracenjem .... a to je bitno u mnogim aspektima oko ove teme.


A koliko ih se izleci?
[ Srđan Pavlović @ 24.08.2009. 02:13 ] @
Citat:
I da , ne spavajte sa ukljucenim televizorom !


Naravno, trosi se struja bezveze. Cim vidis da ti se spava, stavis timer na 30 min da se ugasi sam.
[ burex @ 24.08.2009. 02:58 ] @
^
Upravo.
Citat:
@bojane,a jel' samo raka?

A koliko čaj od nane ubije ćelija debelog creva, bubrega i mokraćne bešike? Radioterapija ubija i zdravo tkivo u nekoj meri, ali ako imaš drugo rešenje za terapiju protiv kancerogenih ćelija sa argumentima i opisom načina delovanja, voleo bih da je čujem.
[ Kosuth @ 24.08.2009. 07:29 ] @
Citat:
burex: A koliko čaj od nane ubije ćelija debelog creva, bubrega i mokraćne bešike?

????...????...????
Citat:
Ma strašno je kakve gluposti ljudi čine.

[ hemarikon @ 24.08.2009. 09:04 ] @
Citat:
@peca26000: Da nebi ispalo to glupo sto je ''doktor'' tvrdio

"Doktor" je običan kriminalac. Većina onog što je tvrdio je obična i bestidna laž.

Citat:
postoji spisak frekvencija za sta koja utice i cemu sluzi

Taj spisak je spisak lepih želja. Ono što se dans zna je dejstvo elektromagnetnih i zvučnih talasa na materiju a tim i na živu ćeliju. Neprecizno je reći da odredjene frekvencije leče ovu ili onu bolest. Tačan i precizan izraz je da elektromagnetni (zvuči) talasi odredjene talasne dužine (frekvencije) izazivaju "takve i takve" posledice na materiju. Na primer utiču na brzinu kretanja čestica (molekula i atoma), rotaciju, "uvrtanje" molekulskih struktura, raskidanje i stvaranje hemijskih veza itd. Kao posledica tih promena može doći do promena i na živoj ćeliji i na taj nači lečenja.

To znači da jedna ista frekvencija može da "izleči" rak ili kratkovidost. Sve zavisi za šta se koristi na šta deluje. Optičkim laserom se može "odseći" maligni deo tkiva a istim laserom se može "stanjiti" ili izmeniti oblik rožnjače. Dakle, jednom frekvencijom smo izlečili dve bolesti. Naravno, mogli smo primeniti i različite frekvencije (pod uslovom da je energija kojom se deluje dovoljna da "seče") pa bi onda napravili spisak frekvencija "koje leče različite bolesti".

Nepravilno izražavanje (nekad nenamerno a nekad smišljeno i ciljano) stvara probleme i dovodi potencijlnog pacijenta u zabludu. Čuo sam priče o "dobrim molekulima" vode i o "lošim molekulima vode" i to baš u toj emisiji "Kroz ogledalo" na TV Avala sa Radovanovićem neposredno nakon gostovanja samozvanog doktora. Svi molekuli vode su potpuno jednaki. Ne postoji način da se razlikuju dva molekula vode osim po izotopima. Ali fraze "dobar" i "loš" moekul deluju "naučno" neobrazovanim i lakovernim. Sledeći korak je "šišanje ovaca".

Citat:
probao i izbacio reomu

Nije isključeno. Ali ono što ne možeš tvrditi pouzdano je da će se na taj način izlečiti bilo ko drugi. Da bi nešto postalo efikasan lek mora biti provereno na odgovarajućem uzorku.

Kao što reče
Citat:
@burex: Radioterapija ubija i zdravo tkivo u nekoj meri

i to je prava istina. A zadatak je dobro opremljene i obučene ekipe da štetu minimizira i pokuša da postigne što veći pozitivan efekat.

Citat:
@mrle 011: napravi taj korak tek nakon sto ih zvanicna medicina otpusti i posalje kuci da umru

Zvanična medicina nikog ne otpušta i šalje kući da umre. Ima loših lekara u to nema sumnje. Ali "zvanična medicina" daje lekove čak i "otpisanima" do poslednjeg momenta. Jeste, organizaciju zdravstvene službe treba prilagoditi potrebama savremenog društva. Ali to nije opravdanje za namerno ubijanje ljudi tako što ćete od njih zahtevati da prekinu tradicionalno lečenje kao što je to uradio "doktor" o kome se vodi diskusija.
[ peca26000 @ 24.08.2009. 16:42 ] @
Citat:
"Doktor" je običan kriminalac. Većina onog što je tvrdio je obična i bestidna laž.

Pa nije bas obican , da bi nesto javno prodavao i tvrdio da takav proizvod moze , za to postoje zakoni koji ga stite , dal je laz u to bas nisam siguran , jer nije napamet neke detalje iznosio kao cinjenice ?
To sto se posle imzaklo njegovoj kontroli , to vec spada u kriminal ...
Ono sto sam pisao za TV niste razumeli , al sad nije ni bitno . Bitno je da svaka odredjena ucestanost ima odredjenu ulogu u prirodi .
Citat:
Taj spisak je spisak lepih želja.

Nije samo lepih nego i onih losih , nisi gledao za sta je koja ...
Nije ni vazno , ima ovde puno koga to ne interesuje , ne trazim da se deli neko moje misljenje ali lupetanje je vec neka druga putanja ili ucestanost FREKVENCIJE !
[ bojan_bozovic @ 24.08.2009. 17:46 ] @
Citat:
peca26000: Pa nije bas obican , da bi nesto javno prodavao i tvrdio da takav proizvod moze , za to postoje zakoni koji ga stite , dal je laz u to bas nisam siguran , jer nije napamet neke detalje iznosio kao cinjenice ?


Samo da znas bavljenje medicinom bez licence je kriminal i gotovo! S obzirom da je taj Roso bodibilder oko licence sve je jasno.

Citat:
Nije samo lepih nego i onih losih , nisi gledao za sta je koja ...
Nije ni vazno , ima ovde puno koga to ne interesuje , ne trazim da se deli neko moje misljenje ali lupetanje je vec neka druga putanja ili ucestanost FREKVENCIJE !


I sta ima covek da gleda kada je spisak najobicnija glupost? Nema sa istinom i naukom nikakve veze.

[ hemarikon @ 24.08.2009. 18:43 ] @
Citat:
@peca26000: Bitno je da svaka odredjena ucestanost ima odredjenu ulogu u prirodi .

Opet bih ti skrenuo pažnju na pravilno izražavanje. Nije pravilno reći "ucestanost ima odredjenu ulogu". "Uloge" mogu da imaju ljudi, ne samo glumci. Kad je u pitanju učestanost, kakvu "ulogu" ima učestanost od recimo 5Hz? Ako je ne primenimo, nema nikakvu "ulogu". Pravilno je govoriti o dejstvu energije na materiju. U prirodi energija deluje na materiju i menja je. Ali koncept "uloge" se javlja tek pojavom čoveka.

Citat:
ucestanost FREKVENCIJE

Ne kaže se "učestanost FREKVENCIJE". Dovoljno je reći jedno ili drugo, ne treba oboje.
[ Kosuth @ 24.08.2009. 19:23 ] @
Već je na nekoj temi bilo reči o uspešnosti hemioterapije u lečenju kancera i izraženo statističkim brojkama iznetim od strane Svetske Zdravstvene organizacije ona je negde na nivou 2,3 %.
Citat:
bojan_bozovic: Nema sa istinom i naukom nikakve veze.

E sad,taj podatak bi trebalo da ima veze sa istinom obzirom da ga SZO ne krije,međutim postavlja se logično pitanje u kolikoj meri takav pristup u tretiranju kancera ima bilo kakve veze sa naukom,obzirom da je procenat uspešnosti,izražen u tako beznačajnim brojkama,u većoj meri bliži slučajnosti nego mogućem efektu hemioterapije,standardizovane na naučnim metodama!?

A koštaaaaaa...basnoslovno!

Šta košta basnoslovno?

Pa legalizovana eutanazija,jer kako drugačije nazvati jedan takav atak na obolelu svetsku populaciju sa tako ogromnim procentom uspešnosti,čitavih 97,7 procenata!!!

Hemioterapija od 100 pacijenata,obolelih od kancera skoro 98 g a r a n t o v a n o ubija!

Ne tvrdim,ali je onda moguće da se više pacijenata na svetu izleči čajem od nane od te opake bolesti,ali nauku to ni u kom slučaju ne interesuje,jer se oko čaja vrti jako mala lova.

Bilo bi jako lepo kada bi neko mogao da nam objasni šta to u hemioterapiji opravdava njenu tako astronomsku cenu sa tako beznačajnim efektima u lečenju?
Citat:
Ivan Dimkovic:Dobra prijateljica od moje majke je pre nekoliko godina izlecena radijacijom i hemoterapijom... izgleda se zeznula, mogla je to da izleci i leblebijama.

Pa obzirom na iznetu statistiku može se reći da je imala ludu sreću što je upala u tih 2,3%,a nije isključeno da je u toku terapije i jela lebleblije,pa je došlo do sinergizma u delovanju.

Otkud znaš,pitaj je baš...

A vidiš moj otac nije bio te sreće...

Ipak je mnogo veća verovatnoća da se upadne u onih 97,7%...

I onda nije nikakvo čudo što se pojavljuje Roso,kad ima toliko brojnu klijentelu,a efekti zvanične medicine mu samo idu na ruku.

Bilo bi interesantno čuti koliko je pacijenata umrlo od onih koji su se njemu obratili...

Ovo drugo znamo...
[ bojan_bozovic @ 24.08.2009. 20:00 ] @
Citat:
Kosuth: Već je na nekoj temi bilo reči o uspešnosti hemioterapije u lečenju kancera i izraženo statističkim brojkama iznetim od strane Svetske Zdravstvene organizacije ona je negde na nivou 2,3 %.

Pa obzirom na iznetu statistiku može se reći da je imala ludu sreću što je upala u tih 2,3%,a nije isključeno da je u toku terapije i jela lebleblije,pa je došlo do sinergizma u delovanju.

Otkud znaš,pitaj je baš...

A vidiš moj otac nije bio te sreće...

Ipak je mnogo veća verovatnoća da se upadne u onih 97,7%...

I onda nije nikakvo čudo što se pojavljuje Roso,kad ima toliko brojnu klijentelu,a efekti zvanične medicine mu samo idu na ruku.

Bilo bi interesantno čuti koliko je pacijenata umrlo od onih koji su se njemu obratili...

Ovo drugo znamo...


Cak i to 2.3 je bolje nego 0%, jer i po tvojim iskrivljenim brojkama je hemoterapija efikasnija od nadrilekara.

Pod dva, neki tipovi raka su izlecivi i vise od 50% ako se otkriju u ranoj fazi.... zahvaljujuci modernoj medicini, a ne nadrilekarima, i najzad, ti licno veruj u sta zelis, ali ovde ti ljudi nece dozvoliti iznosenje neistina, nazalost ima lakovernih.

Hemoterapija ne ubija vec ubija rak. Da li je hemoterapija kriva sto ljudi obolevaju od raka?

I najzad, mada jeste da je potrebna i sreca da se rak izleci, ako se ne leci smrtnost je 100%. Zato je nemoguce da se prezivi na caju od nane jer nista ne sprecava rak da se prosiri ili metastazira. Informisi se malo bolje.
[ mmix @ 24.08.2009. 20:11 ] @
Jel to ova tema presla prag za Ultra zone...

[cinizam]
Evo da je dokrajcim: Dr Ros je u stvari vanzemaljac, ali ne bilo koji vanzemaljac vec kosmicka reinkarnacija Royal Rife-a i vratio se na ovu planetu da pomogne tuznim obolelim ljudima frekvencijama ucestanosti koje su snimljene na compact CD disk. Svi koji u to sumnjaju su jeretnici i zlodusi.
[/cinizam]

PS (probao sam da ubacim i kreacionizam u ovo al nekako mi se nije uklopilo)
[ hemarikon @ 24.08.2009. 20:19 ] @
Citat:
@Kosuth

Onih 98% što navodiš nisi sve rekao što treba da se zna. Danas ne postoji lek protiv raka. Postoje neke metode koje se primenjuju i daju delimične rezultate uključujući i hemoterapiju. Pacijenti koji prekinu terapiju po pravilu ne žive dugo. Eto, primer koji si naveo izlečiv je samo u 2-3% slučajeva danas poznatim metodama. A šta je sa onih 98%? Jel oni "riknu" na mestu čim popiju prvu tabletu? Ili im te tablete produže život za bar još neki dan?

Kad je reč o dr. bilderu svedoci tvrde da je on zahtevao od svojih žrtava da prekinu terapiju koju im je prepisao lekar. Nakon toga, po izjavi svedoka, nesrećni ljudi su umirali. Dr. bilder ih nije izlečio. To je ubistvo.
[ Kosuth @ 24.08.2009. 21:42 ] @
Ovo,čisto da otklonimo terminološku nepreciznost i da bi smo znali o čemu pričamo:
Citat:
Ironije:hteo sam samo da skrenem pažnju na jednu čestu grešku koju ogromna većina ljudi (a sad vidim i Wikipedia) pravi. Naime:
hemoterapija: terapija krvlju i komponentama krvi, (npr transfuzija - nema veze sa kancerom)
hemioterapija: terapija lekovima (npr kod kancera)
http://www.elitemadzone.org/t3...alih-negativnosti-je-licemerna
[ peca26000 @ 24.08.2009. 21:47 ] @
Kakvo pravo ima naduvani "doktor" bilder da prekida neciju terapiju ?
Citat:
S obzirom da je taj Roso bodibilder oko licence sve je jasno.

Sta je tu jasno ? Odakle njemu pravo za nesto , znaci neko stoji iza toga ?
Da li ce ta metoda da leci ili nece , bas me briga , za takav stav mora da postoji neko ko to opravdava , znaci prvo to ! Pa tek ono da li je on uopste ''doktor''
Citat:


I sta ima covek da gleda kada je spisak najobicnija glupost? Nema sa istinom i naukom nikakve veze.

Malo poznajes teoriju i praksu , tako da je za tebe ovo pogresno shvaceno .
Evo jos jedna glupost .
Citat:
"Doktor" je običan kriminalac. Većina onog što je tvrdio je obična i bestidna laž.

E a za ovo ces dugo da cekas , dok se dokaze sta je istina ? Pravda je spora ali dostizna ...

Citat:
Ne kaže se "učestanost FREKVENCIJE". Dovoljno je reći jedno ili drugo, ne treba oboje.

Nije dovoljno jer nesto sto je ''ucestano '' nema veze uvek sa frekvencijom , al ima veze da li je kontinualno , znaci postoji i promenljiva frekvencija , malo vece obrazovanje i kopanje po literaturi , da nebi menjao sustinu .

Verujem da ima ocajnih koje je prevario nadri lekar ''doktor'' ali se nemojte upletati u nesto sto samo mislite da je tako ? istina ko zna gde je i ko je podrzava , kopajte to svim silama ...
[ Ivan Dimkovic @ 24.08.2009. 21:50 ] @
Citat:

Sta je tu jasno ? Odakle njemu pravo za nesto , znaci neko stoji iza toga ?
Da li ce ta metoda da leci ili nece , bas me briga , za takav stav mora da postoji neko ko to opravdava , znaci prvo to ! Pa tek ono da li je on uopste ''doktor''


Da bi postao nadrilekar u Srbiji ti ne treba nikakvo pravo - vec samo obraz kao djon i pare za reklamu. Drzavu ocigledno boli cosak za to, cim je moguce reklamirati se otvoreno bez da neka inspekcija zakuca na vrata.

I nema ovde sta da se dokazuje - jer doticni nudio usluge lecenja i davao medicinske savete za pare? Jeste - da li doticni ima diplomu lekara specijaliste i registrovanu lekarsku praksu? Nema.

Sve ostalo je manje relevantno.
[ bojan_bozovic @ 24.08.2009. 21:56 ] @
@kosuth

Hemoterapija - chemotherapy http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/cancerchemotherapy.html
@peca
[ironija]
Tacno peco, ja malo poznajem teoriju i praksu medicine, ustvari ja ne znam ni malo, jer nisam ni studirao medicinu ali zato ti znas sve! bas kao i Dr.Roso! tacno, treba samo da se dokaze da je u pravu, a skolovani lekari nista ne znaju!
[/ironija]

Svestan li si kakve gluposti iznosis?
[ hemarikon @ 24.08.2009. 22:35 ] @
Citat:
@doživotni učenik

Na wikipedia stranici http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B0 je data definicija termina Hemoterapija onako kako ga ovde koristimo.

Moguće je de se i termin Hemioterapija koriste u istu svrhu. Na primer ovaj tekst http://www.stetoskop.info/Paci...oterapija-1479-c46-content.htm je potpisao doc.dr i koristi termin hemoterapija u smislu lečenja hemijskim sredstvima. Na jednom mestu koristi i termin hemioterapija sa istim značenjem.

Možda je najbolje objašnjenje potražiti na osnovu oriiginala: http://en.wikipedia.org/wiki/Chemotherapy

Citat:
@peca26000: ovo ces dugo da cekas , dok se dokaze sta je istina ?

Objasni malo svoj stav. Ono što sam gledao u dve emisije na TV Avala bio je spisak laži dr. bildera. To je moje mišljenje. Na žalost neki su poverovali dr. bilderu.

Citat:
promenljiva frekvencija

Ako misliš na izvor zračenja "promenljive frekvencije" onda je u redu.

Citat:
istina ko zna gde je i ko je podrzava

Hoćeš da kažeš da u mraku iza dr. bildera stoji dr. kilder? Sasvim verovatno.
[ peca26000 @ 25.08.2009. 00:30 ] @
Pa nemam neki stav , osim da sumnjam u bilo koju izjavu .
Promenljiva ne mora biti glavni izvor , promenljiva ili ucestanost nije isto ! (netreba to pobrkati )

Nesto bas i nisam siguran Dimkovicu na to sto si opisao , on muti 2 godine i nista , sve dok se jedna prijava nije pojavila ?
Mislim da je ipak neko ispred Roso-a u zastitu njegovog patenta ili proizvoda ?
Ili je Roso iskopao rupe u nasem zakonu , da li je mozda to isto radio u Hrvacku ?
Pre nekoliko mojih postova se promaklo , niko nije procitao ono o pravima kupca i prodavca , bice jos prevara , pogotovo oni sa D.O.O prava , mislite o tome .
bojan_bozovic no koment .
[ pajaja @ 25.08.2009. 03:08 ] @
Tema je 'Nadrilekarstvo na delu, dno dna.' tako da molim sve zagovornike zavera "mafije u belom" i "farmakokartela" da se prebace u UltraMadZone, zato sto tamo vec imaju jednu temu, a ovde da se suzdrze pisanja.
[ burex @ 25.08.2009. 03:30 ] @
Citat:
on muti 2 godine i nista , sve dok se jedna prijava nije pojavila ?

Eh, da je samo jedna... Nekako mi je čudno da dosta ljudi imaju tendenciju da veruju prvo ljudima koji nemaju nikakav background u lečenju i terapiji, dok ostali koji zapravo rade nešto za dobrobit sveta dobijaju "the evil eye"... A kada zaboli zub, onda pravac kod čike u belom, umesto kod lokalnog travara.

Citat:
da li je mozda to isto radio u Hrvacku

Facepalm.
[ Srđan Pavlović @ 25.08.2009. 04:03 ] @
i padez pride ;)
[ Kosuth @ 25.08.2009. 08:16 ] @
Citat:
pajaja: Tema je 'Nadrilekarstvo na delu, dno dna.' tako da molim sve zagovornike zavera "mafije u belom" i "farmakokartela" da se prebace u UltraMadZone, zato sto tamo vec imaju jednu temu, a ovde da se suzdrze pisanja.

Čekaj,polako...

Ono na šta sam uvek u životu morao da odreagujem je kada "po-li-ci-ja trenira strogoću",a apsolutne bez ikakvog opravdanog razloga,bar ne racionalnog!

Tačno si naveo temu diskusije,ali nije tačno da se može povući jasna razdelna linija po pitanju uzroka takvih pojava u civilizovanim zajednicama,kao što je ova u temi diskusije,tako da tvoj pokušaj da se diskusija ugura u isključivo crno-beli kalup ima samo jednu jedinu stvar za cilj,a to nije apsolutna istina...ali o tome neću sada.

Ili je možda zabranjeno da se uzrocima bavimo?

Niti u jednoj grani oficijelne medicine nije u tolikoj meri zgažen osnovni princip u lečenju ljudi(pa i životinja i biljaka,ako hoćete) kao u tzv.lečenju kancera.

NON NOCERE!

Ovaj princip je sve manje zastupljen u lečenju i to zahvaljujući prvenstveno farmakokartelu.

Šta će vam lekar reći ako samo pokušate da mu ukažete na štetne nuspojave u terapiji koju vam je prepisao?

"Pa ja nemam ništa drugo na raspolaganju,ako ti se ne sviđa idi kod vračare!?!"

Podatak(zvaničan) o procentu zalečenih od kancera govori sam za sebe dovoljno,a @bojan_bozovic,nazvati to mojim iskrivljenim brojkama,pritom ne izneti "prave brojke",je u najmanju ruku stav fariseja.
Citat:
ti licno veruj u sta zelis, ali ovde ti ljudi nece dozvoliti iznosenje neistina,


Ovo o čemu mi ovde pričamo najmanje bi trebalo da ima veze sa bilo kakvim verovanjem,jer čovek može da veruje samo u ono što ne zna ili ne može da ustanovi nedvosmislenu istinitost toga,što je recimo slučaj u većini postulata raznih religijskih dogmi.
Paušalno baratati sa pojmom neistina u pokušaju pobijanja iznetog je najobičnije farisejstvo...ponovo.
I neću ti dati savet da se informišeš malo bolje...nema svrhe...,jer ti već veruješ...
Citat:
Hemoterapija - hemioterapija...
Svestan li si kakve gluposti iznosis?

Citat:
Vokabular, recnik srpskog jezika

hemo- (gr.)
predmetak u složenicama sa značenjem: krvi, koji je u vezi sakrvlju, krvni.

hemociti (gr. šuplje telo; omot)
biološki: krvna zrnca.

hemodinamika (gr. sila, snaga)
nauka o jačini kretanja krvi.

hemodinamometar (gr. sila, snaga, mera, merilo)
medicinski: aparat za merenje snage strujanja krvi.

hemofilija (gr. prijateljstvo, naklonost)
medicinski: sklonost krvavljenju, bolest teškog zaustavljanja krvi (teška porodična i nasledna bolest, koju prenose žene a od koje boluju poglavito muškarci).

hemofiličar (gr.)
medicinski: onaj koji boluje od hemofilije

hemoftalmus (gr. oko)
medicinski: izliv krvi u jabučici oka.

hemoglobin (gr. l. globus lopta, grudva)
1. biološki: krvni pigment, krvno crvenilo; 2. medicinski: sredstvo koje stvara krv.

hemogram (gr. slovo)
medicinski: krvna slika, slika iz koje se vidi sastav krvi s obzirom na količinu hemoglobina, crvenih i belih krvnih zrnaca i dr.

hemokatartika (gr. za čišćenje, koji služi za čišćenje)
pl. medicinski. sredstva za čišćenje krvi.

http://www.vokabular.org/?lang...rch=hemo&Submit=Tra%C5%BEi

Ja volim da učim i to ne krijem,ali se suzdržavam od neumesnih kvalifikacija,upućenih onima od kojih bi nešto i mogao da naučim...
a ni u wikipediju ne gledam kao u neko novo jevađelje...

ponekad nije loše ući u etimološku osnovu pojmova...
Citat:
pajaja


Proglašavati za jeretičke pojmove kao što su "farmakokartel","bela mafija" ili kako si već rekao,u bilo kom kontekstu da su izrečeni,smatrati to bogohuljenjem,što nesporno provejava u tvom postu,daje jednu veoma prepoznatljivu dimenziju ovom sajtu.

[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 25.08.2009. u 09:46 GMT+1]
[ hemarikon @ 25.08.2009. 09:56 ] @
Potpuno se slažem sa @Kosuth da je besmisleno razgovarati o nečemu a da se ne ispituju uzroci te pojave. Ima osnova za verovanje da se u ovaj slučaj uplela i "mafija u belom". Zato je ovakva diskusija sasvim opravdana i u ovoj temi.

Citat:
@Kosuth: hemodinamometar (gr. sila, snaga, mera, merilo)
medicinski: aparat za merenje snage strujanja krvi.

Ne znam da li je to tvoja kovanica ili si izvukao odnekle ali sila i snaga nisu isto. Dinamometar je aparat za merenje intenziteta sile.

Citat:
hemoglobin
medicinski: sredstvo koje stvara krv.

Ni slučajno. Hemoglobin je sastojak krvi. Uloga mu je transport kiseonika.

I ostale definicije koje navodiš su problematične. Medjutim nema potrebe da diskusiju vodimo u tom pravcu jer je pojam hemoterapija izveden iz engleske reči chemotherapy koja ima značenje onako kako ga koristimo na ovoj temi.
[ Kosuth @ 25.08.2009. 13:27 ] @
Citat:

Ništa od citiranog nije moja kovanica već je,jednostavno,to rezultat pretrage na linku koji sam okačio,a da će nam na srpskom govornom području inglofilstvo tek zamrsiti mooda,to sam odavno primetio.
[ pajaja @ 25.08.2009. 14:33 ] @
Kosuth, ni jedan od tvojih postova se ne bavi pronalazenjem uzroka nadrilekarstva, vec konstantnim omalovazavanjem zvanicnih procedura lecenja, i propagiranjem 'alternativnih' lecenja kod nadrilekara.

Citat:

Proglašavati za jeretičke pojmove kao što su "farmakokartel","bela mafija" ili kako si već rekao,u bilo kom kontekstu da su izrečeni,smatrati to bogohuljenjem,što nesporno provejava u tvom postu,daje jednu veoma prepoznatljivu dimenziju ovom sajtu.

Ne smatram ja nista "bogohuljenjem", ateista sam tako da me to ne zanima. A dimenzija koju ovaj sajt ima (i tezi da ima) svakako nije filozofska.

Svaki dalji offtopic bice obrisan.
[ hemarikon @ 25.08.2009. 14:42 ] @
@Kosuth
Sastavni delovi hemoglobina su prostetska grupa hem i protein globin. Kad se doda jedno o dobije se kovanica hemoglobin. Ali se krv ne svodi samo na hemoglobin. A i to sve nam je stiglo sa engleskog govornog područja. Zato Chemotherapy je osnov iz koga se izvodi značenje reči hemoterapija. Možda je hemioterapija precizniji izraz.

@pajaja
Možda je @Kosuth pogrešno procenio uzroke nekih dogadjaja. Ali to je njegov stav. A možda je potpuno u pravu, zato i vodimo diskusiju. Inače da se sve zna unapred nikakva diskusija ne bi bila potrebna. Uostalom, kako ti znaš da je sve tako kako ti smatraš da jeste? Što je tvoje mišljenje bolje od drugih učesnika diskusije?
[ Srđan Pavlović @ 25.08.2009. 15:03 ] @
Citat:
Uostalom, kako ti znaš da je sve tako kako ti smatraš da jeste?


A kako ti znas da kad krenes u prodavnicu po hleb treba da poneses novac, a ne tastaturu?


[ hemarikon @ 25.08.2009. 15:52 ] @
Za prodavnicu znam da mi treba novac. Ali u ovom slučaju još uvek ne znamo ko stoji iza dr. bildera.
[ peca26000 @ 25.08.2009. 15:55 ] @
Posle mog posta se pojavio moderator pajaja , pre toga je pisalo nesto sto mozda nema veze za njegov pojam , ali ima veze itekako ono o cemu sam vec pisao .
Bezanje od realnih cinjenica i dokaza , nece upotpuniti ovu temu .
Brisanje postova nece dati realnu sliku o ovom ''doktoru'' osim uvreda na clanove foruma , to naravno brisite .
Ja se izvinjavam ostalim korisnicima .

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 25.08.2009. u 17:07 GMT+1]
Greska nisam odmah video , ok zoki .

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 25.08.2009. u 17:07 GMT+1]
[ Zoran Rodic @ 25.08.2009. 16:00 ] @
Citat:
peca26000: Posle mog posta se pojavio moderator papaja .


p a j a j a

[ Kosuth @ 25.08.2009. 17:22 ] @
Citat:
pajaja: Kosuth, ni jedan od tvojih postova se ne bavi pronalazenjem uzroka nadrilekarstva, vec konstantnim omalovazavanjem zvanicnih procedura lecenja, i propagiranjem 'alternativnih' lecenja kod nadrilekara.
Ne smatram ja nista "bogohuljenjem", ateista sam tako da me to ne zanima. A dimenzija koju ovaj sajt ima (i tezi da ima) svakako nije filozofska.

Svaki dalji offtopic bice obrisan.

Ti reče...

A oni rekoše:

Citat:
Vokabular, recnik srpskog jezika
filozofija (gr. ljubav prema mudrosti)
mudrost, naučni rad na izgrađivanju opšteg pogleda na svet i sam taj pogled na svet; prema tome: najviši oblik društvene svesti, nauka o najopštijim zakonima kretanja i razvitka prirode, društva i ljudskog mišljenja; osnovno pitanje filozofije je pitanje odnosa između mišljenja i bića (subjekta i objekta), duha i materije i ispitivanje uzroka iprincipa stvari; upl. materijalizam, idealizam; figurativno: mudrovanje.
http://www.vokabular.org/?lang...lozofija&Submit=Tra%C5%BEi


Pavle,nije meni nepoznato da je tvoj zadatak da vodiš računa o redu na forumu,međutim siguran sam da ti arogantnost nije jedini i tebi svojstven argument u obavljanju tog zadatka.

Ono što si izrekao o mojim postovima ama baš nikakve veze nema sa onim što je tamo rečeno,prema tome ako želiš da brineš o redu ovde onda nemoj ti svojim izjavama da nepotrebno "ložiš vatru" i time skrećeš diskusiju sa teme.

Ako iznesem svoje lično iskustvo o nekim kontaktima sa oficijelnim zdravstvom i ti to okvalifikuješ kao omalaovažavanje,onda imaš veliki problem veoma lošeg uočavanja finih nijansi diskusije.
Da je to tako još jedna činjenica ukazuje na to,ni jednom svojom reči ja nisam propagirao lečenje kod nadrilekara.

Imam ja i izuzetno pozitivnih iskustava i to ličnih iz kontakta sa tim istim zdravstvom,tako da ono što ja ovde svojim izjavama pokušavam je to da takva iskustva budu i jedina,kako meni tako i ostalim konzumentima tog civilizacijskog dobra.

Dakle,mislim da smo se lepo razumeli oko nekih neophodnih nijansi za konstruktivnu diskusiju.
Citat:
Srđan Pavlović:
A kako ti znas da kad krenes u prodavnicu po hleb treba da poneses novac, a ne tastaturu?


Što tako stidljivo Srđane?

Ja sam mislio da će neko malo hrabrije da krene u suštinu suštine,alfu i omegu,početak i kraj svih blagodeti i nedaća ovoga sveta,materijalističkog normalno,a inicirao sam to jednim od svojih prethodnih postova,kao verovatno jedan od osnovnih uzroka malformacija civilizovanog društva i medicine kao segmenta tog društva.

Da,to je NOVAC!

Ili bolje reći POHLEPA...
[ vladd @ 25.08.2009. 18:02 ] @
Na ljudskoj nesreci, ukljucujuci bolesti, poroke, najvise se profitira. U tim oblastima ima najvise manipulanata, odnosno oko nesrecnih ljudi je najlakse napraviti bazu za prevaru.

Ne mogu da proture svoje price i delatnosti normalnom stanovnistvu, koje bi na neki nacin trebalo da uzmu u zastitu slabe.

Ali, zarad licnog interesa, najlakse je zanemariti civilizacijske obicaje, i vratiti se u dzunglu u glavi, gde je lov primarna aktivnost.

Poz
[ Ivan Dimkovic @ 25.08.2009. 20:15 ] @
Citat:
Kostuh
Ja sam mislio da će neko malo hrabrije da krene u suštinu suštine,alfu i omegu,početak i kraj svih blagodeti i nedaća ovoga sveta,materijalističkog normalno,a inicirao sam to jednim od svojih prethodnih postova,kao verovatno jedan od osnovnih uzroka malformacija civilizovanog društva i medicine kao segmenta tog društva.

Da,to je NOVAC!

Ili bolje reći POHLEPA...


Jao ne... sad ce i metafizika polako... ubrzo stizemo i do smisla postojanja. Da da, problem je ljudska priroda - najbolje je da zabranimo coveka... ili da ga promenimo :)

Sta ovde ima da se prica - cisto dangubljenje DRZAVE koja IMA zakone i SVE POTREBNE instrumente da ovakve likove skloni na duze vreme u zatvor:

a) Zakon postoji - nadrilekarstvo se kaznjava
b) Policija postoji - samo ceshu svoja m00da umesto da rade posao
c) Sudstvo i zatvori, bogu 'fala - postoje

Dakle, potrebno je "samo" primeniti zakone - ne treba izmisljati toplu vodu i to je to.

Daleko od toga da je potrebno "ukidati novac", "menjati ljudsku prirodu" i ostale utopije - postoje sasvim dovoljno uredjena drustva za primer gde ovakve stvari spadaju u izuzetno retke pojave, kuriozitete takoreci.
[ Kosuth @ 25.08.2009. 21:48 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Jao ne... sad ce i metafizika polako...


Eto vidiš kad se odrodiš od tvoje rodne grude(pretpostavljam da si ovde rođen)kako onda pogubiš sve konce i konopce koji su te za nju vezivali.

Da si iole jednu vezicu zadržao znao bi da na ovim terenima već odaaavno vladaju zakoni metafizike,jedini koji mogu da daju objašnjenje kako još uvek bilo ko od nas ovde uopšte hoda po zemlji i kao što vidiš svi ćute,niko se ne buni,osim nekih sporadičnih slučajeva,tek onako,za televiziju i grickaju svoju suvu koricu hleba u strahu da ako pisnu mogu sutra i bez nje da ostanu.

Takvo jedno stanje podleže isključivo metafizičkim zakonitostima,tako da neće ništa "sad",jer to 'sad' je odavno ovde pluskvamperfekat.

Lepo si nabrojao neke atribute normalne države,a znaš čemu ti atributi ovde služe?

Samo kao potvrda principa "vid'la žaba di se konji potkuju,pa i ona dig'la nogu."
Citat:
Dakle, potrebno je "samo" primeniti zakone - ne treba izmisljati toplu vodu i to je to.

Apostrof ti stoji na pravom mestu,naglasio sam to samo zato da ukažem na činjenicu da nije toga 'samo',ne bi smo ni imali ovu temu i mnoge slične.

Bar ja,ovde iznosim svoja gledišta iz razloga da to "samo" ne bude više apostrofirano...

I onda,vidiš,itekako ima razloga da se o takvim stvarima priča,jer salažem se da u svetu možda postoje društva u kojima su takve stvari kuriozitet,ali to nije slučaj ovde kod nas i to ponajmanje lično zbog Rosa,jer je on samo vrh lednog brega,a i taj vrh će se uskoro izgubiti u magli...
[ hemarikon @ 25.08.2009. 22:20 ] @
Već sam napomenuo u drugoj temi, ali primećuju se isti problemi pa ću da ponovim:

"Nećemo se držati zakona kao pijan plota", Josip Broz.

Priča je ista. Postoje zakoni, dr. bilder je običan killer, "samo"...
[ Srđan Pavlović @ 26.08.2009. 04:38 ] @
Ovde je rec o veoma jednostavnoj stvari, ne znam zasto se unosi
metafizika i uopste, kojekakve apstrakcije. Kao sto ces kad krenes
u prodavnicu sasvim sigurno poneti novac, tako isto mozes biti
VRLO siguran u neke stvari, i malo povuci granicu dokle ces da
relativizujes nesto sto ima smisla relativizovati isto koliko i nositi
tastaturu u prodavnicu.

Mislim, ja nikad nisam zabo viljusku u Mesec i probao, ali opet
VRLO sigurno mogu da tvrdim da mu povrsina nije od ceten - alve.

Svi vide gde je problem, ali ne, svi resenje traze u metafizici,
bicevitosti, jestosti, i ostalim terminima koje smo imali priliku da
slusamo na zanimljivim predavanjima iz filozofije posle kojih smo
redovno iz amfiteatra izlazili 100% mudriji sa jakom glavoboljom.
[ hemarikon @ 26.08.2009. 06:54 ] @
Osim filozofiranja u tvom komentaru nema nikakvih konkretnih stavova.
[ Kosuth @ 26.08.2009. 06:57 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Ovde je rec o veoma jednostavnoj stvari

Da,kada se stvar racionalizuje,međutim kada pokušaš stvar i da razumeš,onda ti i ne ostaje ništa drugo do metafizike.

Kako ti onda drugačije tumačiš razloge ne rešavanja,čak gomilanja,tako jednostavnih stvari?

A što se apstrakcije tiče,bili bi smo još u "kamenom dobu" da je apstrakcija bila strana svim velikanima nauke i bilo bi nam apsolutno strano uživanje u plodovima njihovog apstraktnog uma.

Na žalost,današnje vreme oskudeva u takvim apstraktnim umovima...
Citat:
predavanjima iz filozofije posle kojih smo
redovno iz amfiteatra izlazili 100% mudriji sa jakom glavoboljom.

A znaš koji su razlozi bili toj glavobolji?
Citat:
Mudrost se ne može preneti nego samo iskustvom steći.-Sidarta(H.Hese)

Vreme je pred tobom...
Citat:
hemarikon:
Priča je ista. Postoje zakoni, dr. bilder je običan killer, "samo"...

samo dr.brka nije sam u priči...
[ Srđan Pavlović @ 26.08.2009. 09:12 ] @
@hemarikon - naprotiv, iz mog posta se jasno vidi stav
protivljenju besmislenoj relativizaciji i pravljenju kojekakvih
apstrackcija tamo gde im nije mesto.

@Kosuth - Nemam ja nista protiv apstrakcije, samo imam
protiv gubljenja u njoj kada je to potpuno nepotrebno jer se
radi o vrlo prizemnim, konkretnim i jasnim pojavama.
[ Kosuth @ 26.08.2009. 10:30 ] @
Srđane,apstrakcija ne podleže zakonitostima racija,za nju ne važi sad da,sad ne,ovde može,tamo ne može,ona postoji bez ograničenja u vremenu i prostoru i njena jeste osnovna uloga da se izgubiš u njoj,tako da je tvoj stav u suštini negira.

Ili haj'mo sad ovako,kakva je onda razlika između tvog stava,protiv kojeg,da se razumemo,nemam apsolutno ništa protiv i ajde,neka bude da je to moj stav,stava koji ja zastupam,kad ni jedan ni drugi ne rezultiraju pozitivnim efektima?

I gde onda da tražiš odgovore na pitanja kao što su u ovoj temi,a da ih nađeš,makar nazreš,za svoga veka?

Ako ja u nečemu ne vidim smisao,to ni u kom slučaju ne znači da je to što ne vidim apsolutno i besmisleno.

Bilo bi i pretenciozno da kažem da ja u svemu mogu da vidim smisao i da sve mogu da razumem.

Ova diskusija meni pomaže samo u nastojanju da razumem uzroke i povode u dešavanjima oko glavnog lika ove teme.

Ništa više...

[ Srđan Pavlović @ 26.08.2009. 10:56 ] @
Citat:
Srđane,apstrakcija ne podleže zakonitostima racija,za nju ne važi sad da,sad ne,ovde može,tamo ne može,ona postoji bez ograničenja u vremenu i prostoru i njena jeste osnovna uloga da se izgubiš u njoj,tako da je tvoj stav u suštini negira.


Hm, ne razumem.

Apstrakcija podleze zakonitostima racija, naravno. Broj je recimo potpuno apstraktan
pojam, a sa brojevima mozes potpuno racionalno operisati (recimo sabirati ih).
To sto je nesto odvojeno od konkretnog (opipljivog), preneseno u mentalnu ravan,
da se tako izrazim, ne znaci da se nad time ne mogu izvrsavati racionalne operacije.

Naravno da mogu, i to predstavlja osnovu nase sposobnosti formalno-logickog misljenja.

Ali da ne vazi "sada i ovde", sa tim delom se slazem, jer je to rezervisano za konkretno.

Imas bre konkretnog covka, koji na vrlo KONKRETAN nacin uzima
novac od ocajnih i / ili neobrazovanih ljudi, i zasluzuje vrlo KONKRETAN zatvor,
sa sve konkretnim gvozdenim resetkama i daskom za spavanje.
[ Kosuth @ 26.08.2009. 13:52 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Hm, ne razumem.

Zato što uporno apstraktno podvodiš pod ravan racionalnog,apstraktno je postojalo i pre racija,a postojaće i posle.
Brojevi su samo jedan segment apstraktnog,onaj koji smo uspeli sa razumemo.

Ni u kom slučaju apstraktno ne podleže zakonitostima racija,jer bi u suprotnom značilo da možemo racionalno postupati,razmišljati o stvarima za koje i ne znamo da postoje,da možemo uticati na stvari koje nam nisu poznate.
U apstraktom ne postoje zakonitosti,ali se iz apstraktnog stvaraju racionalne zakonitosti samo pod jednim uslovom,a to je razumevanje.

Površno gledano delovaće ovo gore kao,kako vi mladi kažete,off topic i zato neću dalje,mada bi sve to moglo i konkretnim primerima da se ilustruje,recimo samo onako uzgred,da je Tesla svojim radom svojevremeno doveo u pitanje zakonitosti Njutnove fizike...

Zadnja tvoja rečenica je usmerena na veoma konkretne stvari,a ipak izostaje u celoj priči konkretna akcija i efekti.
[ Srđan Pavlović @ 26.08.2009. 14:54 ] @
Ti i ja ocigledno govorimo o razlicitim pojmovima, cim ti
u pricu o konkretnom i apstraktnom pojmu, uvodis pricu
o racionalnom vs ne-racionalnom (babe i zabe).

Citat:
Ni u kom slučaju apstraktno ne podleže zakonitostima racija


- jer ovo prosto nije tacno (prvi put sam upotrebio blazu konstrukciju "ne razumem").

Ali da, manimo se filozofije :)

Citat:
Zadnja tvoja rečenica je usmerena na veoma konkretne stvari,a ipak izostaje u celoj priči konkretna akcija i efekti.


Pa da, akcija i efekti izostaju, ali se opet vrlo jasno zna sta je uzrok:
- grupa ljudi na vlasti koja nema zelju / interes da se ovim pitanjem pozabavi.
Da oni samo JEDNOG nadrilekara zatvore na 10 godina, da li mislis da bi
palo na pamet drugom nadrilekaru da se reklamira na TV-u?
[ Kosuth @ 26.08.2009. 16:43 ] @
Ok,neke stvari su stvarno u funkciji vremena....i prepustimo to tom toku...

Ali ko Srđane,ko da zatvori makar i jednog nedvosmisleno dokazanog nadrilekara?

Nije Roso prvi u toj priči,imaš li ti ijedan primer da je država u nekom slučaju nastupila u punom svom kapacitetu.

Ja ne znam ni za jedan,što ne znači da ih možda nije bilo.

A pitao sam te ko to da uradi,aludirajući na tekstove onog nesrećnog Tabloida,od kojih sam neke okačio u jednom od prethodnih postova,a za makar jedan od tih tekstova imam saznanja da je veeelikim delom istinit.

Mislim da se polako približava vreme kada će večina bez većih problema moći da zaključi u kolikoj meri je taj "teren" klizav da je praktično nemoguće povući oštru razdelnu liniju između nadri i oficijelne medicine.

Naučnici već odavno znaju da se materija,prostor i vreme dobrano otimaju Njutnovoj fizici.

Odavno sam ove stihove pročitao i dopalo mi se lirsko viđenje prozaične stvarnosti iskazano u njima:
Citat:
Sviđaju mi se relativnost i kvantna teorija.
Doduše, ništa o njima jasno ne uspevam da naučim,
ali vidim da se u njima prostor pomera, uvija
kao labud na vodi kad ga neki nemir muči.
Uzalud mu prilaziš sa metrom i satom,
za merenje prostora nikad nije pravi dan.
Jer neku volju, vidite, ima i atom,
pa svaki čas menja svoje htenje i plan.
D. H. Lorens
[ Srđan Pavlović @ 26.08.2009. 17:01 ] @
Citat:

Mislim da se polako približava vreme kada će večina bez većih problema moći da zaključi u kolikoj meri je taj "teren" klizav da je praktično nemoguće povući oštru razdelnu liniju između nadri i oficijelne medicine.


To je nemoguce iz prostog razloga sto se oficijelna medicina zasniva na
dostignucima nauke, a nauka ima svoje striktne metode, i iako se nesto moze
manje ili vise razumeti / poznavati, uvek se moze reci da li je nesto naucno ili
ne, jer su tamo definicije jasne.

http://www.elitesecurity.org/t172047-0#1117358 - ovaj post (i naravno onaj iznad) lepo objasnjavaju sta je sta.

Tu plivaju nadrilekari.

Onaj ko je dovoljno obrazovan, znace da povuce liniju izmedju medicine
i nadri-medicine, jer se u te dve kategorije do saznanja dolazi razlicitim putevima,
sto kvazi-naucnici pokusavaju nedovoljno obrazovanom sloju predstaviti kao iste puteve.

PS: stihovi su dobri ;)

Da nam je narod (u proseku) viseg stupnja opsteg obrazovanja,
bio bi manje podlozan nadri-ovome-onome.
[ peca26000 @ 09.09.2009. 18:07 ] @
Citat:
Ali da, manimo se filozofije :)

Tamante to slazem se bez filozofija , malo osvezenja za temu .
Da li je neko pominjao onaj uredjaj pod nazivom ''Nersti" ako sam dobro napisao , bilo i to na televiziji . ima cak tema u elektronika forum , nekima je i to pomoglo ...
Znaci nije sam Roso , ima jos takih ovdi ? Hm ...
Eh evo neki slican link , nije bas to ali nije ni daleko http://www.elitesecurity.org/p1339547


A vid te i ovo http://www.elitesecurity.org/p1723336 hehe
Sad koliko je ovo nadro/ri


Sasavo izgleda ali deluje .
Citat:
Tekst priredio,
Dr. Slavko Radosavljevic, dipl. Ing.


E Slavko ako ovo nije istina ? sta ce bidne ....

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 09.09.2009. u 19:27 GMT+1]
[ vladd @ 10.09.2009. 09:45 ] @
Nadrilekarstvo je samo termin, i tvrdim da je jako tesko povuci jasnu crtu izmedju nauke, medicine i nadrilekarstva.

Ljudi u bolesti su takodje sa vrlo suzenom svesti i ocekuju pomoc sa svih strana.


U spletu takvih okolnosti, nadrilekarstvo, alternativna medicina, predrasude i konvencije, nalaze mnogo vise prostora.


Ko je, neopravdano, napravo toliki prostor, i sa kojom namerom, to je malo teze proniknuti, ali nije nemoguce. Sta je ova farsa oko svinjskog gripa, i tamiflua? Legalno nadrilekarstvo uz pomoc vrhunske nauke u cilju zarade novca...

Uglavnom, ne treba se toliko gaditi nadrilekarstvu, normalno ga izbegavati sankcionisati, a ministre zdravlja takodje, mislim da drzava vuce solidan deo odgovornosti.

Poz
[ hemarikon @ 10.09.2009. 17:02 ] @
Citat:
Ko je, neopravdano, napravo toliki prostor

Državni funkcioneri. Već smo konstantovali da su odgovorni znali za delatnost lažnog doktora.

Citat:
sa kojom namerom

Pljačka grdjana.
[ vladd @ 13.09.2009. 21:16 ] @
Ma da je samo pljacka, ne bih ni zucnuo. ALi kljukanje otrovima, modifikovana hrana, fals lekovi..izgleda da smo poligon za proizvodnju nesrecnika za pljackanje.

Hocu sam da odlucim kako ce me pljackati.

Bolje da me deru akcizama, porezom, zakidanjem na plati, nego da me pljackaju bolestima i lekovima...boli

Poz
[ peca26000 @ 16.09.2009. 12:00 ] @
Citat:
ALi kljukanje otrovima, modifikovana hrana

Eh ta organska hrana u Pancevo i okolini , kakva je to hrana ? i to bez testiranja , kao zdrava hrana bez pesticida ? Neki strucnjak ''lekar , doktor'' sad je i to nadri , ima otrova u atmosferi i tako ''nadri lekar'' ili hemicar tvrdi da je zdrava hrana ? PRODAVANJE MAGLE sta drugo + Benzen ...
Citat:
Hocu sam da odlucim kako ce me pljackati.

Tesko moze da se nesto odluci ? i na koji nacin izbeci ''nadri'' strucnjaci serviraju ili namecu resenje + svinjski i pticiji grip .
Nije to maciji kasalj , cak i to ce da smile za macke , pazite samo ideja i eto povoda za dalje trovanje ...