[ almir1r @ 15.08.2009. 23:45 ] @
poz swima zanima me dali se moze napraviti multiplayer games chat da ima neke igrice kao clovek ono tablic ne ljuti se covjece pikado bilijar i tako dalje i da se moze ubaciti na sajt?? milim vas da mi pomognete

hvala unaprijed
[ stolex @ 16.08.2009. 10:28 ] @
Da
[ almir1r @ 16.08.2009. 10:47 ] @
pa mozete mi pomoci kako da ga napravim ili pak ubacim na sajt ??

pls
[ stolex @ 16.08.2009. 13:34 ] @
Prvo za multiuser igre ti treba server. Ako sam pravis igru preporuka je Flash Media Server (Adobeov) koji je i papreno skup, ili probaj neki opensource ili jeftiniji kao sto je Red5 media server. Pored ovoga ako znas da programiras sa soketima mozes i sam da napises server u Javi ili .Net-u ili rubby-ju ..... Za multiuser moras da radis sa socketima a ne preko request/response i klasicnih http zahteva.

Ako radis sa flash media serverima (rtmp) onda mozes da koristis SharedObject-e (imas lepo opisano u helpu).

Posto multiuser igre uglavnom ne koriste mnogo bandwidth-a, moj savet ti je da zakupis neki sherovani FlashMediaServer hosting, priucis malo programiranje za njega i povezes ga sa tvojim flash igricama.
[ almir1r @ 16.08.2009. 16:11 ] @
ok fala ne znam jesil imao priliku da vidis zoki sajt mutlplayers maes gdje ljudi igraju medjusobno igrice kao sto su pikado remi do yaya iitd. posto sam los sa programiranjem zanima me samo dali se na netu moze naci neki serveri kao stoje come2play.znaci treba mi neki mutlplayer kanal gdje se moze chatati i igrati igrice sa ostalim korisnicima :)
[ deepwhite @ 22.08.2009. 15:22 ] @
hahaha, ovo je vrh brate