[ Virtu@lP @ 17.12.2003. 15:17 ] @
Pozdrav,

interesuje me koliko se i kako naplacuje usluga "Poziv na cekanju" (fiksni telefon). Na www.telekom.yu pod posebnim uslugama pise samo kako se aktivira, a o paricama niko nista .

Unapred zahvalan

Pozdrav
[ Vidan @ 18.12.2003. 17:55 ] @
pored troskova aktiviranja *ne secam se vise koliko sam platio, negne oko 100 din) osnovna pretplata se uvecava za jedno 50 do 60 din (imam aktiviran poziv na cekanju i caller ID, a obe usluge zajedno kostaju 110 din). Koliko ja znam to je sve tj. cena usluge ne zavisi od ucestalosti koriscenja iste. Ako nesto i naplacuju po "pozivu na cekanju" to je toliko malo da neces ni da primetis. Makar ja nisam.
[ Virtu@lP @ 19.12.2003. 13:38 ] @

Hvala puno na odgovoru.

Pozdrav
[ jovbabic @ 24.12.2003. 06:08 ] @
U RS je besplatno...
[ bobiska @ 06.01.2004. 12:30 ] @
...a na ISDN, naravno ne radi, tj. kada dobijem signal za poz. na cekanju i pritisnem flash pa dvojku-bum... veza se prekida. Slao sam imbecilima iz telekoma mail-ove sa molbama i prituzbama, ali ne odgovaraju. A i sto bi kad u ovoj smrdljivoj zemlji nemaju konkurenciju. Zelim im da se vrlo brzo provedu kao banke pre dve godine!
[ PROFESIONALAC @ 27.03.2004. 22:09 ] @
Smanji brzinu FLASH tastera!!!
[ incognito @ 07.06.2004. 13:52 ] @
Pazi kad su meni pre par dana bez zahteva uveli Call Waiting (imam vec Caller ID poodavno)... E sad, na njihovom sajtu ne pise kako da ga disable-ujem...

Zna neko kod za disable-ovanje funkcije, jer je nikad nisam ni zeleo, a sad mi je uveli i bez mog zahteva... cekam samo da vidim da l' ce i da mi naplate za to? (da ne bude 'kuci si, a neces da se javis', a ja na netu, niti cujem niti vidim da imam poziv na cekanju).
[ djricky @ 08.06.2004. 00:00 ] @
kod mene na Siemens EWSD centrali (Obrenovac) dovoljno je otkucati *43# za ukljucivanje, i #43# za iskljucivanje CALL WAITING-a

probaj, mozda upali :)



ricky
[ stalker @ 15.06.2004. 10:55 ] @
Meni su uveli poziv na cekanju, konferencijsku vezu i preusmeravanje poziva za dz i poslali pismo da sam im "znacajan" korisnik (verovatno misle racun > 2500din.) Nisam ni aktivirao ni nista - sve su sami uradili. To ce da traje, kazu 3 meseca. Jedini bedak je sto, kada sam na net-u i neko me zove, pa u slusalici bude signal, modem mi prekine vezu.
[ -zombie- @ 15.06.2004. 16:55 ] @
hint: to se može (privremeno) isključiti pri konektovanju na net (raspitaj se za tačan kod.. ;)
[ bobale @ 16.06.2004. 11:24 ] @
Citat:
Meni su uveli poziv na cekanju, konferencijsku vezu i preusmeravanje poziva za dz i poslali pismo da sam im "znacajan" korisnik (verovatno misle racun > 2500din.)
Veruj mi nije zato. Imam jedan stan u kome niko ne zivi vec skoro 4 meseca i racun mi je 48,50 din. vec 3 meseci! Tako da ne verujem da oni to gledaju po velicini racuna, vec po tome sto nemaju sve tel centrale te opcije, pa posto si ti na centrali koja ima te opcije poslali su ti to pismo. Ja sam ubedjen da je tako!

Pozdrav
[ DjordjeRd @ 16.06.2004. 14:09 ] @
Nije tako, Stalker je u pravu.
[ bobale @ 16.06.2004. 15:32 ] @
Pa dobro sad! Znam da radis u Telekomu i da ste vi mnogo pametni, ali ajde molim te objasni mi kako JA mogu da budem znacajan korisnik ako mi je tel racun 48 dinara vec nekoliko meseci?!?!

A ovo sto sam rekao za tel centrale sam licno potvrdio! Moj broj telefona je 212-4xx i tamo rade sve navedene funkcije (koje su mi naveli u pismu, a to su poziv na cekanju, konf veza i preusmeravanje), a komsija koji ima brojeve 215-3xx i 212-3xx nema mogucnost da ukljuci ni poziv na cekanju, a ni preusmeravanje! Ajde sad objasni mi ti to!

Pozdrav
[ Limos @ 16.06.2004. 17:48 ] @
Citat:
bobale:Pa dobro sad! Znam da radis u Telekomu i da ste vi mnogo pametni, ali ajde molim te objasni mi kako JA mogu da budem znacajan korisnik ako mi je tel racun 48 dinara vec nekoliko meseci?!?!

A ovo sto sam rekao za tel centrale sam licno potvrdio! Moj broj telefona je 212-4xx i tamo rade sve navedene funkcije (koje su mi naveli u pismu, a to su poziv na cekanju, konf veza i preusmeravanje), a komsija koji ima brojeve 215-3xx i 212-3xx nema mogucnost da ukljuci ni poziv na cekanju, a ni preusmeravanje! Ajde sad objasni mi ti to!

Pozdrav


Delimicno si u pravu. Ti mozda ne zivis u tom stanu, ali neko jeste koristio pre 3 -6 meseci tf. i napravio velike racune. Tada se i rodila ova ideja. To pouzdano znam. Napravljena je lista, ista nije azurirana, znaci sa poslednjim racunima (postoji razlog) i njima su aktivirane te usluge. Pogledaj koliki ti je racun bio za decembar (izdat u januaru), januar (izdat u februaru), i februaru (izdat u martu).

Uz pismo je islo i uputstvo za upotrebu i dovoljno ga je procitati.

Bilo je milion razloga za aktiviranje i ne bih sada o tome, ali ni jedan nije bio da se korisnik iziritira.

A zasto komsija ne moze da dobije posebne usluge, e to stvarno ne znam. To mi je zanimljivo. Mora da postoji razlog i nije nikakav problem da ili pustis PM sa brojevima tvog komsije ili webmasteru na sajtu Telekoma i stvarno ces dobiti odgovor.

[ Gojko Vujovic @ 16.06.2004. 17:53 ] @
Informacije o uslugama za korisnike se mogu dobijati preko webmastera Telekom.yu sajta?
[ Limos @ 17.06.2004. 00:19 ] @
Mala [email protected].
Covek prema vrsti pitanja samo prosledi odgovornima i sto je neverovatno: ima jako malo pitanja.
[ incognito @ 03.07.2004. 12:34 ] @
Ja zaboravih na ovu temu... Problem je sto su meni ta tri ukljucili 2 nedelje pre nego sto mi je stiglo pismo... A na sajtu nista o deaktivaciji, pa kako me neko pozove - ode veza...

U medjuvremenu sve sredjeno...

A sto se znacajnih korisnika tice, sa prosecnim racunom od preko 10000 verovatno zasluzujem da budem... Konacno da se sete da postoje ljudi koji ne koriste telefon u 'pretplatnim okvirima'...
[ MyWay @ 03.07.2004. 13:39 ] @
Citat:
incognito:
A sto se znacajnih korisnika tice, sa prosecnim racunom od preko 10000 verovatno zasluzujem da budem... Konacno da se sete da postoje ljudi koji ne koriste telefon u 'pretplatnim okvirima'...

10000? impulsa? dinara?
Da setili su se, da postoje i ljudi koji su fizička lica zaista i koji zaista telefoniraju, pa su im dodelili gratis par uslugica..
Mali kuriozitet, od svih gorenavedenih, nazovimo ih korisnicima koji intenzivno koriste telefon, NIJEDAN nije imao uslugu poziv na čekanju...(pa ni ti)
[ bobale @ 06.07.2004. 10:32 ] @
Myway mi je obrisao poruku posto je on, pazi molim te, smatrao da je djricky vec dao odgovor na to pitanje!
- Kao prvo, ja nisam pitao kako da kompletno iskljucim call waiting, vec kako da ga privremeno iskljucim, nesto slicno onoj opciji kod podesavanja modema 'To disable call waiting dial'. Znaci pre broja internet providera, modem da okrene neki kod, i da dok ne prekinem vezu call waiting bude iskljucen, a vec kod novog poziva da bude ponovo aktivan.
- Kao drugo, kodovi koje je dao djricky uopste ne rade na mojoj centrali (iako je siemens), pa sam iz tog razloga ponovo postavio poruku, ali posto moderator uopste nema potrebe da razmislja jednostavno je obrisao moju poruku!!!

Citat:
Da li neko mozda zna koji kod treba da se otkuca pre (ili posle) broja telefona koji se zove da bi se privremeno iskljucio call waiting?
[ MyWay @ 06.07.2004. 11:19 ] @
Bobale, pročitaj i razmisli:
1. Djricky jeste dao odgovor na pitanje. Potraži uostalom na Telekom sajtu opis i aktivaciju, ili na Googlu kao ovo:
Citat:

To turn call waiting off dial #43#, before you use your modem.
To re-enable call waiting dial *43#.

2. Ko ti je rekao da postoji 'privremeno' isključenje neka ti i namesti. A posle nam obojica javite veliku vest
3. Što se tiče podešavanja opcija u Windows-u evo citat:
Citat:
In Windows 2000 and XP this configuration option is located by going to the Control Panel, selecting Phone and Modem Options, Dialling Rules and editing your location. Select "To disable Call Waiting" and enter #43#.

Kao što vidiš svugde je ono što je dricky rekao.
5. Proveri da li uopšte imaš uslugu poziva na čekanju ako tvrdiš da ti ne rade navedeni kodovi (uostalom zovi 977 pa im iznesi svoj problem)
4. Ako imaš primedbi na moj rad, ne opterećuj forum time, već obavesti mene ili drugog moderatora Ivana Dimkovića ili Gojka
[ DjordjeRd @ 06.07.2004. 13:59 ] @
Citat:
2. Ko ti je rekao da postoji 'privremeno' isključenje neka ti i namesti. A posle nam obojica javite veliku vest


Postoji. Umesto ACTCW treba aktivirati CWACT, primer sa EWSD. Call waiting activation authorisation; Authorizes activation/deactivation via SCI of call waiting.
[ MyWay @ 06.07.2004. 14:10 ] @
Ooops stativa
Vidi molim te EWSD-a!!! (ma kad Švaba nešto smisli )
Ako to radi (a zanima me kako radi) ne bi bilo loše da objasniš princip rada malo više, a ja onda dugujem izvinjenje zbog svog neznanja...
Ajde DjordjeRd daj još info...
[ bobale @ 06.07.2004. 15:43 ] @
Djordje, bio bih ti veeeeeoma zahvlan ako bi mi rekao kako da privremeno iskljucim poziv na cekanju.

Btw, imam aktiviranu uslugu poziv na cekanju, i ona lepo funkcionise.

Pozdrav
[ DjordjeRd @ 06.07.2004. 17:23 ] @
Kako? Lepo...

Rekoh već, umesto ACTCW treba čuknuti CWACT i stvar je rešena. *43* i #43# rešavaju dalje probleme oko (de)aktiviranja usuge po želji. Treba samo podeliti detaljne instrukcije posadama po centralama da ne radimo takve stvari na svoju ruku. Jedan komandni fajl završava sav posao...

Telekom bi ostvario enorman profit ako bi to bila obavezna usluga. Samo treba omogućiti pretplatniku da to bude stvar njegovog izbora. Neko je pomalo istrapavio sa tim nalogom o promotivnim uslugama ''jakim'' pretplatnicima! Moglo je malo preciznije.
[ Limos @ 06.07.2004. 19:33 ] @
Citat:
DjordjeRd
Neko je pomalo istrapavio sa tim nalogom o promotivnim uslugama ''jakim'' pretplatnicima! Moglo je malo preciznije.



Je li možeš biti malo detaljniji vezano za ove promotivne usluge?
Hvala unapred
[ bobale @ 06.07.2004. 20:12 ] @
Citat:
...umesto ACTCW treba čuknuti CWAC...
He he, cuknuti :)) Nego, Djordje mozes li ti nesto u tome da mi (nam) pomognes? Da izdejstvujes to? U stvari ne znam na kojoj si ti poziciji u telekomu, ali u svakom slucaju molim te da pokusas da nam pomognes!

Pozdrav
[ DjordjeRd @ 06.07.2004. 20:14 ] @
Pretplatnici sa potrošnjom preko 2500 din. (mislim, nisam siguran a i nije to moj posao) su dobili gratis (besplatno, džabe, badihava, free, ferifende) tri usluge: poziv na čekanju, konferencijsku vezu i bezuslovno preusmerenje poziva.

E sad, vidim iz prethodnih postova da su kolege u Obrenovcu uključile poziv na čekanju onako kako je trebalo da piše na nalogu (a nije), tj. pretplatnik može da usključi ili isključi uslugu tipkanjem komandi na tastaturi telefonskog aparata; *43# ili #43# respektivno. Kako ćete znati da vam je aktivirana ova usluga? Ako imate aktivnu vezu sa B preplatnikom (nije bitno ko je koga zvao) i poziva vas C pretplatnik, čućete u slušalici kraći ton od 450Hz (koma niže od 'a' u maloj oktavi). Fleš i '2' suspenduje B vezu (na najviše 15 sekundi) i aktivira C vezu. Sa fleš i '2' se vraćate na B vezu. Tarifa radi na obe veze!

Konferencija se uključuje sa fleš '3'. Tarifa radi na obe veze.

Preusmerenje se aktivira sa *21*nekibroj# a deaktivira sa #21#. Ako je preusmerenje aktivirano na nekim sistemima se menja ton slobodnog biranja (zvuči drugačije). Preusmereni pozivi će se tarifirati do vašeg broja pozivajućem pretplatniku, a do preusmerenja se tarifira na vaš broj.
[ DjordjeRd @ 06.07.2004. 23:34 ] @
OK, dobijam primedbe da sam nejasan, pa da pokušam još jednom.

Ako se pretplatniku dodeli klasa ACTCW, time je operater u centrali aktivirao uslugu i to je to. Ne pomaže pokušaj privremenog deaktiviranja sa #43#. Druga, puno bolja varijanta je da se postavi CWACT gde se pretplatniku ostavlja mogućnost da uslugu deaktivira (#43#) ili aktivira (*43#) po želji/potrebi.

Help je malo nejasan pa ne zameram posadama na centralama što ovo nisu raščačkali, ali to je to. Mene je na istrživanje pogurala upravo opcija na Dial-up konekcijama 'To disable call waiting dial...' i skorašnje pritužbe korisnika koji su dobili gratis usluge a nisu na vreme ili uopšte obavešteni o tome kako da je iskoriste. U ovom slučaju je moguće da i vuk bude sit, samo je trebalo malo istraživati.
[ bobale @ 06.07.2004. 23:41 ] @
Ok, pa onda od koga da trazim trazim da mi dodeli klasu korisnika koji moze da deaktivira call waiting? Mozes li ti tu nesto da mi pomoges?

Pozdrav
[ MyWay @ 07.07.2004. 07:48 ] @
Moram opet da se uključim - pitanje za DjordjaRd:
Bobale je privremeno isključenje definisao kao 'Znaci pre broja internet providera, modem da okrene neki kod, i da dok ne prekinem vezu call waiting bude iskljucen, a vec kod novog poziva da bude ponovo aktivan.'
Dakle, da li može ili ne može na EWSD-u na ovaj ili sličan način da radi? (tj bez #43# za isklj pa posle *43# za ponovni uklj usluge)
[ DjordjeRd @ 07.07.2004. 13:19 ] @
Bobale, na žalost nemogu...

MyWay, mora da se koristi #43# i *43#, ali osećam da bi malo igranja sa init stringom modema dalo zadovoljavajuće rezultate. E, tu nam treba neki bolji maher od mene ako hoćete manje nagađanja a više konkretnih rezultata ili konkretan init string.
[ MyWay @ 07.07.2004. 13:41 ] @
Sad imamo napokon kompletnu informaciju.
Dakle, ne postoji privremeno isključenje poziva na čekanju na način koji je Bobale smislio (ipak nisam toliko zarđao).


[ DjordjeRd @ 08.07.2004. 14:28 ] @
Uz odgovarajuće konsultacije, reših problem u svom dvorištu... Od juče rade *43# i #43# u mrežnoj grupi 020.
[ bobale @ 08.07.2004. 15:20 ] @
He he he! Lako je tebi, nego kako i mi da resimo nas problem?

Pozdrav
[ DjordjeRd @ 08.07.2004. 15:32 ] @
Pa nije Leskovac Pariz! Nađi ko radi u centrali i pitaj ljude direktno. Ako se nešto pobune kaži da si našao na Telekomovom sajtu da to treba tako da radi, a ne radi...