[ kristi1 @ 16.08.2009. 19:21 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...ram-Avast-ne-mogu-ni-Safe-modu

Ovo je sadrzaj originalne poruke:

Citat:
Nema tu siruacije, drajveri su instalirani u kernel (Ring0) znaci nisu svesni postojanja user moda. Trenutni korisnik nema nikakve ingerencije nad kernel modulom. Svaki antivirus instalira vise drajvera, a zasto je onemogucen rad u ovom slucaju Avasta, to za sada ne znamo, zato sam ga i pitao sta mu je nasao CureIt. Sad ima situaciju da hoce da instalira jos jedan AV, sto moze da dovede do BSOD-a.

Pad sistema ili BSOD moze da izazove samo proces koji je ucitan kao kernel modul, tj. drajver.
--cut here--

Dodatni razlog brisanja koji je moderator naveo:
Off topic.


Po cemu je ovo off topic ? U prethodnoj poruci moderator savetuje korisnika da instalira Antivirus na sistemu na kojem vec postoji antivirus. Ovo je direktan odgovor na njegovu poruku, ne znamo ni ja ni on zasto taj antivirus ne radi, znaci nikako ne izlazim iz teme i nema govora o off topicu. Sta vise, da nisam opisao sta moze da se desi, korisnik bi najverovatnije poslusao savet moderatora i instalirao jos jedan AV, sto bi moglo da dovede do katastrofalnjih posledica po sam sistem. Znaci, neverovatno, prosto ne mogu da verujem kako mi je obrisana poruka.

btw.
To sto je moderator obrisao i svoje poruke, to ga ne opravdava da brise i moju, koja je direktno vezana za temu.

[Ovu poruku je menjao kristi1 dana 16.08.2009. u 20:32 GMT+1]
[ Goran Mijailovic @ 16.08.2009. 19:45 ] @
Naravno da jeste. Niko nije trazio da elaboriras na temu kako radi operativni sistem. Vidim da je moderator obrisao i svoje poruke (pre tvoje koja je direktan odgovor na njegovu poruku kao i poruku posle tvoje) gde je vec i bio najavio da ce obrisati off topic.
[ kristi1 @ 16.08.2009. 20:00 ] @
Citat:
Naravno da jeste. Niko nije trazio da elaboriras na temu kako radi operativni sistem.


Kako nije, pa sam je napisao da postoje situacije u kojima mogu da se instaliraju dva AV programa nasta sam ja reagovao.

Uostalom moja poruka je bila namenjena korisniku kome je savetovno da instalira AV preko AV, sto bi ovaj najverovatnije i poslusao da nisam opisao sta moze da se desi u tom slucaju. Da nisam uopste postovao, mislis da bi moderator brisao svoje poruke. Ali nema veze, svako treba da vodi racuna sta ce da pise na forumu i neka se zavrsi na tome. Pozdrav.