[ mmix @ 17.08.2009. 19:46 ] @
Sad bejah u jednoj radnji (da ne pominjem ime) i platih Visa karticom (swipe), dok sam ja potpisivao slip zena ladno i bez blama i pitanja ukucala moj broj kartice u njihov sistem. Kad sam se pobunio ona je kao satro obrisala i kao ona to mora da ukuca za slucaj da transakcija ne prodje i jos par nekih nebuloznih prica (bar da ne radim bankarske sisteme pa da me radi tako providno). Kontam da smo u Srbistanu (sto zapravo problem cini gorim), ali me interesuje dal postoji neka regulativa koja bi trgovce sprecavala da na taj nacin bespotrebno povecavaju rizik placanjem karticama i ako je to zabranjeno u cijoj nadleznosti je primena te regulative.
[ flylord @ 18.08.2009. 00:00 ] @
jos ako ti je objasnjavala kako rade CC transakcije preko citaca kartica :D
[ DraganK @ 18.08.2009. 10:25 ] @
Opusti se, kucala je samo poslednje 4 cifre...
[ mmix @ 18.08.2009. 10:45 ] @
Nope, iskucala je ceo broj sa kartice (cuo sam je kad je ditkirala sebi u bradu od 8-e cifre, samo sto prokletinja kuca brzinom svetlosti dok sam se ja sabrao vec je zavrsila), sta vise zadnje cetiri cifre nema potrebe da ukucava sa kartice, to ima i na slip-u.
[ bakara @ 18.08.2009. 17:57 ] @
Koliko ja znam mogla je da ti trazi i LK i karticu i da sve zajedno fotokopira, banka ovo dozvoljava i preporucuje ako je sumnjiva osoba u pitanju.
[ dragancesu @ 20.08.2009. 15:06 ] @
Koliko znam VISA ne trazi nikakvu posebnu proveru, sve ostalo je interno reseno kod trgovca (u smislu da im je gazda naredio). Nekad su trazili LK, sada malo ko. Sada se sve transakcije proveravaju on-line (inline printeri su izbaceni pre koju godinu) tako da nema potrebe za nekim posebnim proverama. Ako izgubi karticu, dok ne prijavi i blokira, rizik jer na korisniku.

A VISA je ozbiljna organizacija koja ima svoju kontrolu, za detalje bi trebalo pitati u banci.