[ Burgos @ 17.12.2003. 17:40 ] @
Ljudi ima nedelju mozda i vise a niko ne prica o Winampu 5 !? Meni se svidja ono sa Media Libary i stari izgled 2.x. Kako vama?
[ kUdtiHaEX @ 18.12.2003. 15:55 ] @
Skida se :) Sudeci po prici drugih ljudi, Nullsoft je odradio OK posao :)
[ reiser @ 18.12.2003. 16:06 ] @
Ovaj post sam video i na jednom drugom forumu juce, ne mogu da se setim kako se zvase...
Nije los Winamp 5.0, svidja mi se novi skin. Samo, kao i kod Winamp 3+, CPU Usage mu je oko 10-20 kad je na podignut, a kad je u SysTray-u oko 1-6. Inace, u free verziji nista drugo posebno nisam uocio.
[ Genghis Khan @ 18.12.2003. 16:54 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Nullsoft je odradio OK posao :)


"Nebi reko" :)))
[ -bane- @ 19.12.2003. 00:15 ] @
takode "nebi rek'o", sa "modern" skinom se brljavi - vidjeno u ver. 3
[ kUdtiHaEX @ 19.12.2003. 10:50 ] @
Ja sam testirao sve bete i radile su ok. I final radi ok...
[ MMX @ 20.12.2003. 09:31 ] @
http://www.winamp.com/player/free.php
[ lgstudioworks @ 20.12.2003. 10:50 ] @
Meni radi ko zvrk već mj dana i nisam otkrio nikakav bug a i da jesam nije me briga bitno da radi brže od katastrofalne verzije 3
[ momsab @ 25.12.2003. 16:56 ] @
Baš je dobra ova 5ica. Šteta što moj rezač ne može da piše ispod 8x
[ E.N.I.A.C @ 25.12.2003. 19:26 ] @
Ja sam ga probao i jako sam zadovoljan... Novi skin je simpatican ali mi je super sto ima i stari... Inace brzo se podize i dosta dobro radi... Sto se tice komentara ne bi rekao... Smesno, niko ne moze da uradi savrsen posao, mora da se potrkrade neka greska... Realno gledano ova verzija predstavlja solidan napredak... A i cool je sto moze da se reze i ripuje uz pomoc njega i u free varijanti... Jedino sto je sve ovo brze u pro varijanti koja je 15$...
[ iNCUBUs @ 25.12.2003. 22:23 ] @
Dobar je, mada mislim da zauzima previse memorije kada se startuje.
[ momsab @ 26.12.2003. 18:32 ] @
Nervira me što u modern skinu ne prikazuje lepo broj kanala u midi-ju :ljut
[ manca @ 26.12.2003. 21:47 ] @
Citat:
Burgos:
Ljudi ima nedelju mozda i vise a niko ne prica o Winampu 5 !? Meni se svidja ono sa Media Libary i stari izgled 2.x. Kako vama?


auuuuu, stvarno je super, mnogo mi se svidja....nema sta Nullsoft, odradio super posao....
Ocena 5.
Svaka cast!
Mnogo bolji od 3.-ku i 2.xx
[ GuruDexx @ 27.12.2003. 10:24 ] @
Izasao je WinAmp 5.1 na www.winamp.com
[ dr ZiDoo @ 27.12.2003. 13:25 ] @
Citat:
GuruDexx:
Izasao je WinAmp 5.1 na www.winamp.com


5.01, velika je razlika između 5.1 i 5.01
[ old @ 28.12.2003. 00:26 ] @
Citat:
superbaka:
E.N.I.A.C:
.
Citat:
Jedino sto je sve ovo brze u pro varijanti koja je 15$...

evo ti 15$ na www.seriials.ws ... sve je to lepo ali ja ne nadjoh nigde opciju da startujem to ripanje ili rezanje... ima podesavanja za to ali nema komande za startovanje


baka ne vidi? :)

The domain SERIIALS.WS is currently available to be registered. If you would like to register it, please click the button below.


Zezam se, ali kad sam već tu da priupitam, gde se skida 5pro bez onih peripetija oko kredita? Samo ako neko već ima link! (znam i sam da tražim po google-u)





[ Safet Beriša @ 28.12.2003. 00:32 ] @
Citat:
superbaka:
sve je to lepo ali ja ne nadjoh nigde opciju da startujem to ripanje ili rezanje... ima podesavanja za to ali nema komande za startovanje


Ripovanje i rezanje se radi iz Media Librarya. Selektuješ uređaj i radiš sta hoćeš. Neka te ne zbuni ako nema RIP opcije na pisaču pošto ćeš je dobiti ako ubaciš muzički CD.

Inace meni se ova petica mnogo dopada, štaviše kod mene je osetno bolji kvalitet reprodukcije nego na Winampu 2.81 kojeg sam do sada koristio.

[Ovu poruku je menjao Safet Beriša dana 28.12.2003. u 02:36 GMT]
[ Safet Beriša @ 28.12.2003. 00:34 ] @
Citat:
old:
Zezam se, ali kad sam već tu da priupitam, gde se skida 5pro bez onih peripetija oko kredita? Samo ako neko već ima link! (znam i sam da tražim po google-u)


http://download.nullsoft.com/winamp/client/winamp501_pro.exe

Inače link je ispisan sitnim slovima odmah ispod GET FREE i GET PRO.
[ old @ 28.12.2003. 17:18 ] @
Prva liga, hvala svima
[ E.N.I.A.C @ 28.12.2003. 22:42 ] @
Inace ova Free verzija moze da ripuje muziku samo 2x brzinom sto je jako sporo... Sto se reprodukcije zvuka tice cini mi se, ali navodim cini mi se, da je malo bolji zvuk na 5.1 sistemu nego sto je slucaj kod 2.x verzija...
[ vladakru @ 04.01.2004. 23:06 ] @
ja mislim da je OK ripovanje je dobro, nego zanima me gde ima da se nadju skinovi bas za winamp 5, mada pasuju i od 3-ke ali valjda su bolji za 5-icu...?
[ E.N.I.A.C @ 05.01.2004. 14:04 ] @
Pogledaj na winamp.com ili kucaj na googlu... Tako ces najlakse i najbze da nadjes...
[ deeplink @ 11.01.2004. 05:52 ] @
Nije losha ova petica, trojku sam samo instalirao (sacekao da se podigne) i deinstalirao. Winamp mora biti brz pre svega, inace bi ga Media Player vec sada potukao ako pricamo o tim Library formama. Primetih da i Media Player ima fabricki ugradjenu "foru" da namixane CD-e pusta u kontinutetu vrlo dobro, ali stari dobri WinAmp sa pluginovima je i dalje cool.

Inace primetio sam da kad pustim numeru duzu od 99 minuta,
strucnjaci iz WinAmp studija nisu mislili na tu trecu cifru ?

[ kUdtiHaEX @ 11.01.2004. 08:57 ] @
Ako smatras da je bug prijavi im.

Sa druge strane, smatram greskom sto su ubacili to ripovanje u Winamp. To je apsolutno nepotrebno, jer ga vecina iole ozbiljnijih korisnika nece koristiti, vec ce uzeti Audio Grabber + Lame i odraditi posao kako treba. I cela ta moda da u jedan program natrpaju 10000 funkcija je totalno besmislena. Program za pustanje muzike mora biti mali i brz, da zauzima sto manje memorije i resursa uopste. Medjutim, kada nabacate u jedan program kojekakve gluposti on postaje trom i spor, cak i nestabilan i onda se pojave korisnici koji se zale na preveliko zauzece memorije, CPU-a i sl.
Winamp jeste dosta dobar program i nema potrebe da se kace sa Media Playerom, koji je vrlo velik i zauzima dosta memorije.. Ne kazem da je MP9. cak na[rotiv vrlo je korektno uradjen, ali kada bi josh malo poradili na ustedi memorije, to bib io pu pogodak.
[ superbaka @ 11.01.2004. 09:09 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:

Sa druge strane, smatram greskom sto su ubacili to ripovanje u Winamp. To je apsolutno nepotrebno, jer ga vecina iole ozbiljnijih korisnika nece koristiti


a koji to "ozbiljan korisnik" koristi winamp? kome je winamp dobar za slusanje muzike njemu je dobar i za ripovanje!
[ marvin @ 11.01.2004. 13:02 ] @
Koliko sam ja primetio, ako se postavi Winamp Classic skin startovanje samog programa je (skoro) isto kao i kod 2.xx verzije. Što mu znači da novi skin najviše „jede“ memoriju... Pa sada ko hoće da mu se (omiljeni) Winamp startuje za <2 sec neka koristi Classic skin. A to dovodi do sledeće stvari: šta će mi onda 5.0 ako izgleda i radi isto kao 2.9x?! I opet smo na početku...
[ superbaka @ 11.01.2004. 18:00 ] @
skijas, izmeni svoj post! stavi /quote iza mojih reci!
ovako ispada da je kUdtiHaEX rekao ono sto sam ja rekao a ja citirao to i plus ono sto si ti dodao!
[ Safet Beriša @ 11.01.2004. 18:14 ] @
Citat:
superbaka:
kome je winamp dobar za slusanje muzike njemu je dobar i za ripovanje!


Slažem se. Mada kad smo kod toga Winamp sasvim lepo ripuje to znam jer sad s njim ripujem muziku, mada to možda i ne bi radio da sam našao neki riper koji normalno radi na mom sistemu (od ovih koje sam koristio jedan ripuje samo u 1x, drugi svaki drugi CD uripuje u prazno - u mp3-u bude samo tišina, treći radi OK kad ga prvi put pokrenem a posle toga se šlogira...). Sad imam Winamp i ništa drugo mi ne treba.
[ kUdtiHaEX @ 12.01.2004. 10:58 ] @
Ipak niste razumeli.

Kao prvo, WInampu nista ne fali i kao program za slusanje muzike je sasvim ok.
A drugo, ripovanje muzike uvek poveravam specijalnim programima za to. To sto Safet recimo ne moze da ripuje brze od 1x moze biti i do ASPI drajvera, a ne do neceg drugog. Dakle nikako Winamp, vec AudioGrabber i LAME.
[ Safet Beriša @ 12.01.2004. 11:09 ] @
Zašto nikako Winamp? Jesi li nekad ripovao nešto Winampom? Ako jesi molim te odgovori mi na pitanje - šta je falilo rezultatu tvog ripovanja pa je bolje ripovati u nekom specijalnom programu?
[ Sasa A @ 14.01.2004. 13:05 ] @
Nije los
Nisam ni ocekivao nesto bolje od besplaatnog programa